Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2008., 09:52   #241
nedao bog da se koji put zaobišla tema "brkatih ortodoksnih baba" i povrijeđenih nedojilja

...vezano za paket koji sam dobila u bolnici...
koristila mi je knjiga i voda...one testere još imam neiskorištene, promo-materijal sam pobacala odmah....

a ono što me užasno iritira je to da me spamaju od kad sam izašla iz rodilišta i pun mi ih je k. svaki put kad mi to pošalju na putu do smeća im obično spomenem cijelu rodbinu i nije stvar u jadnim stablima koja su nastradala, već me iritira ta minipulacija mojim osobnim podacima za koju NISU dobili moje odobrenje.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 09:59   #242
Quote:
Mag kaže: Pogledaj post
Ježi ga...ovo je sada već tema o doktorima i njihovoj (ne)stručnosti, olakom pripisaivanju formule, njihovih nepogrešivih stajalištima itd.
Slažem se da nije lako biti pametan kada ti netko tko je pedijatar (autoritet) kaže da to tako treba.
No svejedno, ja bi otišla kod drugog pedijatra po mišljenje, pa kod trećeg, pa kod četvrtog, napravila analizu mlijeka...i kada bi mi baš svi i sve rekli da će mi dijete zaostati u razvoju ako mu nedam to smeće, e onda bi riskirala i dala joj.
Ja sam zahvalna na tom SMEĆU jer bez njega ne bih imala prekrasnu 10-ogodišnjakinju koja divnog li čuda nije ni debela, ni bolesna, ni alergičarka ni glupa...

Potpis

Majka koja nije mogla dojiti


I kad se toliko pozivaš na neko prošlo vrijeme kad su SVE majke dojile..zapitaj se kolika je bila smrtnost kod beba u tim dobrim vremenima. Nije da ih je baš nešto zaštitila sveta voda iz sisa.
Da ljuta sam, jer znam kroz kakvu grižnju savjesti prolaze majke koje ne mogu dojiti iz ovih ili onih razloga i znam kako se osjećaju..sve sam to prošla i idu mi na kuki "pametnice" poput tebe.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 10:00   #243
Quote:
Mag kaže: Pogledaj post
Jel ti o svemu o čemu pričaš i iznosiš stavove imaš iskustvo iz prve ruke?? Hau jes no. Koja budalaština.
Ne, ali u ovome imam osobno iskustvo, a ti ga nemaš!
Zato još uvijek smatram da su tvoji prepompozni postovi i debelo pretjerivanje u koje polako ulaziš na ovoj temi obično

Smatram da je ova tema već pomalo spremna za
a ti za jedan sasvim lijepi ignore
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 11:32   #244
Ja sam bila na rubu da dam oglas u novine da trazim dojilju!!!!!

E sad......poshto sve dojilje tako lijepo daju savjete o "otrovu" zvanom adaptirano......brujite o tome kako su vasha djeca maltene ne rodjeni Einsteina jer su dojena.......pa ajte onda lijepo ako vas je toliko briga o tim nedojiljama - POMOZITE IM, umjesto da im josh vishe zagorchate zivot govorechi kako su jadne!

Ja mislim poshto je dojenje diglo toliku halabuku, da je krajnje vrijeme da se onda neshto poduzme i za majke koje imaju problema sa time -
NEKA IMAJU SMJESHTAJ U BOLNICI pod nadzorom da se vidi shto se moze uchiniti (ja bih prva ostala dva mjeseca ako treba)
NEKA RODE ili PATRONAZNE volontiraju na tom pogledu, pa dolaze doma pomochi majkama i bebama da uspostave "sisni kontak"...i ne samo dva tjedna, nego koliko terba!!!
I NA KRAJU - neka se otvori ili pokrene taj vrazji laktarij ili bar neka privatna ustanova za doniranje/prodavanje mlijeka


Ako bi neka majka nakon svih ovih ponudjenih rjeshenja odbila ikakvu pomoch --> onda je imate pravo proglasiti MAJKOM DRUGOG REDA ili da ne brine za svoje dijete!

Jer ochito je sa su svi veliki na rijechima, a nitko na djelima......pa tako i Vi majke "prvog reda"
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 11:39   #245
Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post
Da ljuta sam, jer znam kroz kakvu grižnju savjesti prolaze majke koje ne mogu dojiti iz ovih ili onih razloga i znam kako se osjećaju..sve sam to prošla i idu mi na kuki "pametnice" poput tebe.
Grižnja savjest majki koje ne mogu dojiti nije sveta krava, a najmanje razlog zbog kojeg bi pred istinom, znastvenim činjenicama i ostalim teorijama i praksama o štetnosti formule trebali zatvarati oči. Amen. Potpis "pametnica"
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 11:42   #246
Quote:
Girasole kaže: Pogledaj post
Ne, ali u ovome imam osobno iskustvo, a ti ga nemaš!
Zato još uvijek smatram da su tvoji prepompozni postovi i debelo pretjerivanje u koje polako ulaziš na ovoj temi obično

Smatram da je ova tema već pomalo spremna za
a ti za jedan sasvim lijepi ignore
Juhuuu, bravo...hoćeš nagradu za svoje iskustvo...ja imam iskustvo koje ti nemaš i šta sad?
Odlično ti smatraš, ako ti smatraš ajmo pitati nekoga da zatvori temu, jer pazi TI smatraš...a ti imaš iskustvo nedojenja, ma bogati
Ajde ignoriraj me...ja sam za.
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 11:47   #247
Quote:
Mag kaže: Pogledaj post
Grižnja savjest majki koje ne mogu dojiti nije sveta krava, a najmanje razlog zbog kojeg bi pred istinom, znastvenim činjenicama i ostalim teorijama i praksama o štetnosti formule trebali zatvarati oči. Amen. Potpis "pametnica"
Ma nemoj

Kakve su to štetnosti formule? Ja na svom djetetu ne vidim nikakve negativne učinke, štoviše, puno je zdravija od nećaka koje je dojen do 2,5 godine.

I da. Grižnja savjesti svake majke kojoj ne ide dojenje je sveta krava. Kad bi bila jako zločesta onda bi ti poželjela jednu postporođajnu depresiju kombiniranu sa uzimanjem lijekova zbog kojih ne možeš dojiti i jednu Mag koja ti tupi kako truješ dijete pa bi te bidjela u kakvom bi stanju bila. Super je za dijete kad mu mama plače, povraća od muke i u teškoj je komi
Svakom djetetu treba normalna majka a ne hrpa jada koja plače i samu sebe grize jer će joj dijete zbog formule biti ovakvo i onakvo.
Ako ne možeš pomoći majkama onda ih nemoj ni bedirati.

Pametnice
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 12:43   #248
Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post
Ma nemoj

Kakve su to štetnosti formule? Ja na svom djetetu ne vidim nikakve negativne učinke, štoviše, puno je zdravija od nećaka koje je dojen do 2,5 godine.

I da. Grižnja savjesti svake majke kojoj ne ide dojenje je sveta krava...
Ako ne možeš pomoći majkama onda ih nemoj ni bedirati.
Ma damoj.

To što ti na svom djetetu ne vidiš negativne učinke, svakako ne znači da isti ne postoje. Nisam ja izmislila negativne učinke formule....gle netko se time akčuli bavi i istražuje...vjerovala ili ne.

Sori, ja ne štujem svete krave te vrste, pa mi eto ni majke nedojilje nisu svete krave....ako je vama tako lakše, samo dajte, možete nazvati i pomoć za (ne)dojenje od Hippa ili nekog drugog proizvođača (čula sam da i to postoji), tamo će vam umiriti vašu grižnju savjest i objasniti da je to čime hranite dijete skroz ok i dobro. Vjerujte im...oni to žele.

Ja se na ovu temu nisam ni javila da bi pomogla majkama nedojiljama već da bi diskutirala o marketingu adaptiranog mlijeka, majčinom vs adaptiranom i sl. Ako hoćete vi si slobodno otvorite temu za samopomoć i pomoć nedojilja...na nju se obećajem neću javlajti.
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 13:05   #249
Quote:
Mag kaže: Pogledaj post
Ma damoj.

To što ti na svom djetetu ne vidiš negativne učinke, svakako ne znači da isti ne postoje. Nisam ja izmislila negativne učinke formule....gle netko se time akčuli bavi i istražuje...vjerovala ili ne.

Sori, ja ne štujem svete krave te vrste, pa mi eto ni majke nedojilje nisu svete krave....ako je vama tako lakše, samo dajte, možete nazvati i pomoć za (ne)dojenje od Hippa ili nekog drugog proizvođača (čula sam da i to postoji), tamo će vam umiriti vašu grižnju savjest i objasniti da je to čime hranite dijete skroz ok i dobro. Vjerujte im...oni to žele.

Ja se na ovu temu nisam ni javila da bi pomogla majkama nedojiljama već da bi diskutirala o marketingu adaptiranog mlijeka, majčinom vs adaptiranom i sl. Ako hoćete vi si slobodno otvorite temu za samopomoć i pomoć nedojilja...na nju se obećajem neću javlajti.


Ti imaš nekih ozbiljnih problema

Ja ti govorim da postoje majke koje ne mogu i ne smiju dojiti. Što predlažeš da daju svojoj djeci? Sarmu?
I reci mi da li je normalno i poželjno da se majku koja ne može dojiti ubija u pojam? Da li bi ti to sebi poželjela?
Nakon svih sranja koja sam prošla u trudnoći i nakon nje mogu mrtva hladna potpisati da je za dijete puno bolje da mu je majka normalna, sretna i zadovljna pa i pod cijenu da ga ne doji nego da je isfrustrirana, živčana i umorna a da je dijete 24/7 prikopčano na sisu.
Ti ne uzimaš sve u obzir prilikom svog "vjerskog" pohoda i hajke. Gledaš samo jednu stranu.
Moja sestra je dojila bez ikakvih problema i bila bi luda i glupa da je umjesto dojenja izabrala bilo što drugo. Ja to nisam ni mogla ni smjela. Što sam trebala ubit prvo malu pa sebe prije nego nas adaptirano mlijeko dokrajči?
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 13:10   #250
famoznih 95-5 je možda točna statistika, ali gdje je tu statistika beba koje hoće i koje neće prihvatiti sisu. Daklem, od ovih 95% žena koje statistički mogu dojiti gdje je postotak ostvarivosti istog. Ne ovisi samo o želji i mogućnosti dojilje da doji svoje dijete. Ima dijece koja jednostavno ne žele okusiti majčino mlijeko, a te žene ubrajaju se u 95%.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 13:13   #251
znam za prednosti majčinog, ali jel mi možeš pliz dat neki link za štetnost adaptiranog. hvala.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 13:42   #252
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
znam za prednosti majčinog, ali jel mi možeš pliz dat neki link za štetnost adaptiranog. hvala.
http://articles.mercola.com/sites/ar...-part-one.aspx

Evo npr...ima i par II
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 13:48   #253
Quote:
nela25 kaže: Pogledaj post
Nego aj daj please za nas blesave i zatucane (KAKVE NAS SMATRAS) daj stavi link o toj stetnosti formule sta cilo vrime spominjes (naravno znanstvenio dokazano ne rekla kazala)
Evo draga...link je gore, pa čitaj...možeš i svojoj pedijatrici isprintati. Autor je Dr., pa će to valjda biti ok.
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 14:02   #254
A ovo vam piše i na glupoj wikipediji:

Risks increased
In studies, formula-feeding is associated with increased likelihood of the following conditions in infants:

* Candidiasis[28]
* Diarrhea[29][30][31][32][33]
* Gastroenteritis[34]
* Haemophilus influenzae[35]
* Meningitis in preterm infants[36]
* Necrotizing Enterocolitis[37][38]
* Ear Infection[31][39]
* Pneumococcal Disease[40]
* Respiratory Infections[41]
* Respiratory Syncytial Virus[42]
* Salmonellosis[43]
* Sepsis in Preterm Infants[36]
* Urinary Tract Infections[44]
* Anemia and Iron Deficiency[45][46]
* Autoimmune Thyroid Disease[47]
* Constipation and Anal fissures[48]
* Undescended Testicle[49]
* Esophogeal and Gastrid Lesions[50]
* Gastroesophogeal Reflux[51]
* Inguinal Hernia[52]
* Morbidity and Mortality[53][54][55][56][57][58]
* Pyloric stenosis[59]
* Sudden Infant Death Syndrome (SIDS)[60][61][62][63]
* Wheezing[64][65][66]
* Allergies[67][68]
* Asthma[69]
* Eczema[70]
* Lower IQ[71][72]
* Lower Visual Acuity[73]
* Delayed Speech and Language Development[74][75]
* Appendicitis[76]
* Lower Bone Mass[77]
* Cancer[78][79][80][81][82][83]
* High Blood Pressure[84]
* High Cholesterol[85][86]
* Celiac Disease[87][88]
* Diabetes Mellitus[89][90]
* Haemophilus Influenzae Meningitis[91]
* Ulcerative Colitis[92]
* Crohn's Disease[93]
* Juvenile Rheumatoid Arthritis[94]
* Multiple Sclerosis[95]
* Obesity[96][97][98][99]
* Schizophrenia[100]
* Tonsillitis[101]

The use of infant formula itself has come under scrutiny. Most leading health organizations today recommend breastfeeding for newborns through 12 months of age, and some through 24 months.[20] Studies have found infants in developed countries who consume formula are at increased risk for acute otitis media, non-specific gastroenteritis, severe lower respiratory tract infections, atopic dermatitis, asthma, obesity, type 1 and 2 diabetes, childhood leukemia, sudden infant death syndrome (SIDS), eczema, and necrotizing enterocolitis when compared to infants who are breastfed.[23] [24] [25] [26]
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 15:19   #255
Quote:
Mag kaže: Pogledaj post

Vidim da među faktorima koji su uzeti u obzir nisu i cjepiva. Ne misliš li da je i to VRLO bitan faktor?

I sad majkama koje ne doje treba reći da je vjerojatnije da će im djeca umrijeti zbog toga? Bože dragi...

Mag, ja se samo nadam da u svom poslu ne radiš previše s ljudima, jer ti, po svemu sudeći, manjka emocionalne inteligencije, štono će reći i da nisi previše informirana na području psihologije.

S nastupom kakvim se ovdje pojavljuješ bi se trebala obraćati ženama koje nisu dojile zato što nisu htjele da im "sise vise" ili im se "nije dalo", a ove cure ne spadaju u tu kategoriju.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 15:25   #256
Quote:
Mag kaže: Pogledaj post
copy paste sa www.mercola.com

About Dr. Mercola
Also featured in TIME magazine, LA Times, CNN, Fox News, ABC News with Peter Jennings, Today Show and other major media resources.


Sve eminentni medicinski časopisi

Ima kredibilitet ko i dr. Hipp
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 15:30   #257
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Vidim da među faktorima koji su uzeti u obzir nisu i cjepiva. Ne misliš li da je i to VRLO bitan faktor?

I sad majkama koje ne doje treba reći da je vjerojatnije da će im djeca umrijeti zbog toga? Bože dragi...

Mag, ja se samo nadam da u svom poslu ne radiš previše s ljudima, jer ti, po svemu sudeći, manjka emocionalne inteligencije, štono će reći i da nisi previše informirana na području psihologije.

S nastupom kakvim se ovdje pojavljuješ bi se trebala obraćati ženama koje nisu dojile zato što nisu htjele da im "sise vise" ili im se "nije dalo", a ove cure ne spadaju u tu kategoriju.
Imaš u part two o cijepivima i usporedbi štetnosti cijepiva i formule (o kojem doktori uglavnom šute)...nisi došla do toga, čitaj do kraja

Treba reći i treba se znati jer će onda više žena dojiti, manje će se prodavati formule, pa će shodno tome biti bolje većini djece.

U poslu radim s ljudima, ali jebat ga nisu majke nedojilje, pa smo si dobri A psihologija mi je čak spada u dio naobrazbe

Moj "nastup" ovdje nije usmjeren na osjećaje majki koje ne doje. A što se raloga "sise vise i sl. tiče...nemam ni ništa protiv takvih osoba...tko voli nek izvoli.
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 15:40   #258
Mag
Zaboravila si slijedece kopirat;

The contents of breastmilk are influenced by the dietary habits of the mother. If the mother consumes a food that contains an allergen breastfeeding may, for a brief period after consumption, provoke an allergic reaction in the infant

In some cultures infants do not receive sufficient sunlight to generate Vitamin D (to protect the baby from the elements the mothers always keep the child wrapped in cloth) Infant Formula can be fortified with Vitamin D.


Onda si zaboravila kopirat ovo;

[edit] Risks decreased
Infectious diseases transmitted from the breastfeeder

HIV infection[102][103]
CMV infection,[102] with potentially dangerous consequences in pre-term babies[104]
HTLV-1 infection[102][103]
HTLV-2 infection[103]
Tuberculosis in the context of tuberculosis mastitis
Herpes simplex when lesions are present on the breasts[103]
Chickenpox in the newborn, when the disease manifested in the mother within a few days of birth[103]


A kad ukucas breastfeeding draga moja Mag ove bolescine sta si navela MOZE dobit i dijete koje se hrani majcinim mlijekom, znaci nigdi ne pise da dojenjem se ne dobijaju te bolesti nego da je smanjeni rizik znaci nekakav rizik ipak postoji. Te ujedno ove bolesti koje si kopirala povise njih pise slijedece, znaci prevest cu na hrvatski da ne bi doslo do zablude:
U studijama, prehrana adaptiranim mlijekom je povezana sa mogucnoscu...
ne vidin tu nigdi da je to sto posto.

evo recimo kopiram sa breastfeeding;

-Breastfeeding does not appear to offer protection against allergies.
-Breastfeeding appears to reduce the risk of extreme obesity in children aged 39 to 42 months, Breastfeeding appears to reduce symptoms of upper respiratory tract infections.....i tako dalje ZNACI svugdi pise MOZE. I ja se slazem da moze niti to ovdje osporavam medjutim ko sta se govori moze se smanjit rizik oboljenja od tih bolesti.

Dalje cemo kopirat u vezi dojenja:
Several factors can interfere with successful breastfeeding:

Formula feeding
Artificial teats (nipples) or dummies (pacifiers)[4][5]
Thrush[6]
Distractions or interruptions during feeds
Long separations from the mother
Tachypnea (rapid breathing) such as in transient tachypnea of the newborn, surfactant deficiency, respiratory distress syndrome or other infant medical conditions
Swallowing difficulties such as with prematurity and coordination of sucking, swallowing and breathing, or gastro-intestinal tract abnormalities like tracheo-oesophageal fistula.
Pain resulting from surgical procedures like circumcision, blood tests, or vaccinations.[7]
Difficulties latching onto the breast[4]
Poor sucking reflex[4]
Poor stamina[citation needed]
Hypoplastic Breasts/Insufficient Glandular Tissue
Absence of lactation
Cleft palate[4]
Ankyloglossia (tongue tie)[8][9]
Hypoglycemia or hyperglycemia[citation needed]
Hypotonia, or "low-tone" infant disorder[10]
Hyperlactation syndrome[11]
Overactive let-down[12]

Premature babies can have difficulties coordinating their sucking reflex with breathing. They may also tire during feeds.

Mogu ja jos dosta toga izvuc ali evo zelila bi zavrsit sa ovom temom sa slijedecim citatom ( knjiga "Sto ocekivati prve godine" -Arlene Eisenberg, Heidi E.Murkoff, Sandee E. Hathaway);

"Mlijuni zdrave, sretne djece (mozda ste i Vi medju njima) othranjeni su pomocu bocice pa ce tako biti i s Vasim djetetom, osobito onda ako u hranjenje pomocu bocice ulozite onoliko ljubavi koliko se pruza i dojenjem."
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 15:41   #259
Quote:
Adaptirano je valjda postala jedina opcija u onih 5% slučajeva, ako si u tih 5% zašto se smatraš napadnutom? btw...(petra glede statistike beba koje neće prihvatiti sisu...i one su uračunate u tih 5%...dakle samo 5% majki ne može dojiti iz medicinskih razloga majke ili bebe).
Zato pametnice, jer bili u 5% ili 95% ODVRATNA je i vrlo uznemirujuća pomisao da svom djetetu daješ otrov i da ti to još netko nabija na nos.

Btw. Ja i dalje stojim kod toga da je adaptirano mlijeko nije otrov nego sasvim odgovarajuća zamjena za majčino mlijeko.

Moja majka je dojeno dijete i ima dosta simptoma koje si navela u gornjem popisu..od astme, respiratornih problema, šećera...
Baka mi je imala astmu i visok šećer a ni srce joj nije bilo najbolje a isto je dojena (vjerojatno jer tada otrova u vidu adaptiranog nije ni bilo).
I sad..ako ja tijekom godina razvijem te boleščine da li to mogu prepisati činjenici da sam genetski zajebana (a dojena sam) a moja klinkica ako oboli od toga onda je to jer je pila adaptirano mlijeko?
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 15:44   #260
Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post
copy paste sa www.mercola.com

About Dr. Mercola
Also featured in TIME magazine, LA Times, CNN, Fox News, ABC News with Peter Jennings, Today Show and other major media resources.


Sve eminentni medicinski časopisi

Ima kredibilitet ko i dr. Hipp
Joj Isusa ti članak je napisala By Dr. Linda Folden Palmer
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:45.