Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2008., 14:50   #41
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
a kakva je to točno kironska energija?


Paaaa.....da ne quotam samu sebe, izdvojit cu jedan od upisa na temi o Chironu, jer kada sam ga neki dan ponovno citala, vidjela sam koliko je i u njemu sve jasno objasnjeno.


Quote:
namaste kaže: Pogledaj post
Život svakog od nas pojedinačno dao bi podlogu za izvrstan film, svačiji je život malo remek djelo, ali kao što često tražimo ljubav na krivim mjestima, tako nekad godinama lutamo tražeći smisao tamo gdje ga nećemo naći. Jer često imamo površne ideje o njemu. Povezujemo smisao i uspjeh s bajkovitim, poznatim i priznatim karijerama, vanjskim ugledom, atraktivnošću lifestylea i pljeskom. Ali ovaj nesporazum može prouzrokovati mnogo brige i patnje na putu ka Živom Svjetlu.

Nekad naš smisao može biti jednostavno inspirirati, učiti davati i primati prijateljstvo ili naprosto da budemo tu za druge. jer ne mogu svi raditi najnapetije, najlakše, "najseksipilnije" poslove. Netko mora kupiti smeće ili se zajebavati s nezadovoljnim kupcima na blagajni dućana. Kiron nas uči kako da pronađemo sveto usred svjetovnog - - i da nikad ne zaboravimo da pronalaženje duhovnog života znači življenje uistinu duhovnim životom. Pritom priroda i pozicija rane označava mjesto gdje se nalazi dar..."put službe". Pronalaženje smisla iz trena u tren vodi ka veličanstvenom životu u punini.
Baš zbog Kironove jake povezanosti sa smislom života, on je povezan i sa bivanjem "ovdje sada", življenjem u sadašnjosti, potpuno inkarnirani ovog trena. Sadašnjost je dar sadašnjosti. U svakom trenu mi imamo mogućnost da svijetlimo svoje Svijetlo u današnje dogodovštine, bez da je to svima vidljivo...bez da Svjetlost Svijetla mora biti obasjana spotlightima

S mitskog stanovišta, Kiron, učitelj heroja uči nas da ako radimo s onim što imamo, iz dana u dan, naši darovi postaju vještine, potrebne drugima...ja sam tu za druge i oni za mene. Živjeti takav život znači postati pravi mali heroj, dozvoljavati duhu da kroz otvoreni um u svakom trenu donese ono sto trebamo znati; da on, to znači mi, u svakom trenu budemo i svjesno živa poveznica neba i zemlje.

Amen
To bi bila "kironska" energija. Kao, recimo, kad se tuces, onda govorimo o "marsovskoj".....itd.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 17:59   #42
sada kada sam apsolvirala što bi to kironska energija bila (zvuči kao supermenova - kriptonska energija) mogu mirne duše malo o sebi : D

Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post

Znaci ovako, Kiron u prvoj kuci jasno kaze da ce kiroticka uloga biti vrlo vazna strana licnosti individue, da ce ona svakako nastojati utjeloviti tu energiju u svom osjecaju sebe te da je u tom smislu vrlo.....karizmaticna.....istinski vodja u razvijanju svijesti.
u potpunosti se slažem s ovim
stalno u svemu vidim neki viši značaj da već sama sebi idem na živce s time..



Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Slicno je kao i kod polozaja Kirona u 7. polju (to s karizmaticnoscu i utjecajem na ljude), samo sto je razlika u tome da osobe s Kironom u 7. polju toga uopce nisu svjesne, dok bi one s Kironom u 1. polju mogle postati i "previse svjesne" toga.
ali nije da o tome previše pričam drugima, nekak mi je to malo bed
ne znam, ono gle nebo kako je divno, kaj tebe sad muči to što nema zelenih cipela tvog broja, pogledaj prirodu oko sebe kako je prekrasna (bilo da to govorim sebi ili drugima)...takve stvari mi je neugodno pričati, zbog mog inače taf imiđa

Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Prije svega, ukazuje na veliku duhovnu snagu, dapace toliko veliku da se Kiron morao smjestiti u prvo polje kako bi se ta snaga ocitovala kroz kompletnu licnost.
nemam komentara na ovo, ne smatram se nekim duhovnim terminatorom, naprotiv...svi se mi osjećamo jako slabima


Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Navodno, osobe s tim polozajem jednostavno smatraju kako nije moguce da one budu jednostavni i obicni i kada prolaze kroz neke jednostavne i obicne faze u zivotu (vjerujem da se ovo "jednostavno i obicno" odnosi na stil: poso-kuca-birtija ), gotovo polude od nervozne energije. Vole raditi na sebi,

ali isto tako vole i kada drugi primijete taj rad.....iako on nije uvijek "vidljiv", cesto ga drugi "osjete". Moglo bi se reci da ove osobe smeta cak ako drugi ne primijecuju dovoljno njihov rad na sebi, pa postaju malo nervoznjikavi. Ono, skroman sam i savjestan, ali primijeti kako sam skroman.
ovo prvo je istina, cijelo vrijeme me prati osjećaj da trošim vrijeme uzalud, da mi najbolje godine života (srednje dvadesete) prolaze na trivijalne stvari (poso-birtija-kuća ) a da bih mogla puuuuuno više, baš kao i svi (mladi) ljudi; i mogu ti reći da me to u zadnje vrijeme dosta muči
intenzivno razmišljam o potpunom zaokretu u životu;
ono ostavit se grada, karijere, bespotrebnih izlazaka (samo da ne bih bila sama sa sobom kod kuće)...i krenuti nekim sasvim drugim smjerom, malo mjesto, vlastiti posao, puno više vrmena za ono što bih htjela (hobije kojima se ne stignem baviti sada)

u međuvremenu se ispucavam fizički (trčanje, bicikl)...to isto shvaćam kao rad na sebi
ali vidiš ja se skroz uznervozim kada ljudi počinju primjećivati (nedajbože pratiti) moje zanimacije; nekako mi je to nelagodno;
iako imam neopisivu potrebu natuknuti da se I JA nečime bavim, ako se nekog trećeg stane spominjati (da ne kažem hvaliti ) u tom kontekstu

Kada otkrijem nešto što mi je super imam veliku potrebu to podijliti s drugima; tako su me jedno vrijeme skoro svi živi žicali da idu trčati samnom
volim savjetovati (da ne kažem pametovati)...ali imam ja još podloga u svom natalu za takve radnje (strijelac/jupiter)

Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Inace ih smiruje priroda, umirujuca muzika i sl. ali uglavnom vole akciju u zivotu, vole biti aktivni kiroticari te razvijati vlastitu svijest o tome kroz aktivaciju drugih.
Priroda i (samo) muzika rekla bih...bilo kakva, naravno o ukusima se ne raspravlja, ali bez glazbe fakat ne bih mogla
a što se prirode tiče (da tako nazovem) fetiš mi je nebo i more...



Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Prva je cinjenica da je polje broj jedan nas ego. Kako sam procitala: ona je vozilo nase licnosti koje iskazuje jedinku sve dok njena sustina ne bude zrela, shvacena i aktivirana. A kada voza, onda zna dobro izvozati. Uglavnom, opasnost od egoistickih kironskih fiksacija lezi u mogucnosti da covjek pomisli kako je ON izvor kironske energije (to je ono kada postaju "previse svjesni"), zanemarujuci neptunski izvor i onaj pravi smisao Kironovog "iscjeljenja", suvise se veze za tu energiju koja bi trebala teci kroz sustinu slobodno. Time ju, naravno ogranicava.
jel bi to značilo konstantnu racionalizaciju duhovnih stanja i osjećaja? kao već smo bili u takvom sranju pa je prošlo i opet će?
jer ja to konstantno radim...
mislim tanka je crta između onog načela svatko je kovač svoje sreće i onoga što si ti napisala
ja sam kovač svoje sreće, ali pozitivnu energiju u meni moram pustiti da sam radi... to mi baš nije jasno

primjer iz mog djetinjstva:
kada bih sanjala neki ružan san i probudila se pod dojmom, nikako nisam htjela i mogla opet zaspati a da ne nastavim sanjati isto; pa bi ja silom ''sanjala'' odjavnu špicu (kao sa filmova9 i završavala taj ružan san, da bih mogla početi sanjati nešto lijepo...
jel to ta pretjerana samosvjest?
ne znam, pomozi, malo sam te izgubila tu...

Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Druga stvar je sto im je za uspjesno svladavanje tog problema potrebno cvrsto uzemljenje pa usmjerenje....sto stricek Saturn zna raditi.

To ti vec na neki nacin objasnjava aspekt koji imas sa Saturnom. Iako je inkonjunkcija.....
o da a staturn je u mom natalu tako dobro postavljen da se osjeća ko bubreg u loju, tjera po svom i ne da mi da previše odlepršam, s bilo kojim aspektom
Bože kako sam ja savršena

Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Znaci, poanta svega: snazna kironska energija kroz cijelu licnost, no malo vise svijesti o onom odakle to dolazi (), a malo manje ego-tripanja () nije na odmet. U svakom slucaju taj Kiron u prvom polju daje snazno razumijevanje za uopce ulogu Kirona (6.kuce/rada na sebi...) i na neki nacin je "nosioc" te poruke drugima. Iako se njegov rad bazira na sto boljoj izgradnji vlastite licnosti, upravo na taj nacin najbolje "vodi" druge kroz isti "posao".
Već sam spominjala kako nekad sama sebe začudim količinom mudrosti dok savjetujem druge; ali mislila sam da je za to zaslužan pluton sekstil sunce/merkur/neptun...ali trudim se vlastite savjete primijeniti na sebi...što baš i ne ide lako; mislim da je to tako svakome;
a s krcatom 6. i kironom u 1. radit ću na sebi brate mili valda i kad umrem

jel to OK, S.C. za ovo početničko proučavanje herr Kirona?!
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 19:42   #43
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
jel to OK, S.C. za ovo početničko proučavanje herr Kirona?!
Ma naravno.

Quote:
sada kada sam apsolvirala što bi to kironska energija bila (zvuči kao supermenova - kriptonska energija) mogu mirne duše malo o sebi : D
Meni "kironska" jos OK zvuci....ono "kiroticko" mi je cudnije. Ali je fora.


Quote:
ovo prvo je istina, cijelo vrijeme me prati osjećaj da trošim vrijeme uzalud, da mi najbolje godine života (srednje dvadesete) prolaze na trivijalne stvari (poso-birtija-kuća ) a da bih mogla puuuuuno više, baš kao i svi (mladi) ljudi; i mogu ti reći da me to u zadnje vrijeme dosta muči
intenzivno razmišljam o potpunom zaokretu u životu;
ono ostavit se grada, karijere, bespotrebnih izlazaka (samo da ne bih bila sama sa sobom kod kuće)...i krenuti nekim sasvim drugim smjerom, malo mjesto, vlastiti posao, puno više vrmena za ono što bih htjela (hobije kojima se ne stignem baviti sada)
Hmmm....mislim da je ovo sto pricas vise do Strijelca/Lava (dakle, tvoje glavne kombinacije Sunce/Mjesec), nego do Kirona.

Strijelac je taj koji daje svoju vatrenu energiju za necim novim, za pomakom, za trazenjem viseg smisla, dok Mjesec u Lavu zudi da se izrazi kroz neku kreativnost (hobiji).

A Kiron, gdje god da jeste, trazi od nas da kroz taj polozaj naucimo ne bjezati.....od odgovornosti, obaveza, posla, svakodnevnice, obicnog smrtnickog zivota. Ne trazi on da se mucimo i patimo i ne mrdamo s mjesta, nego upravo suprotno, da steknemo tu neku ravnotezu tijela i duha i da pokusamo naci smisao i u onim naizgled besmislenim (svakodnevim) obavezama i rutinama (kako ne bismo "patili"). Da zapravo ispunimo tu ispraznu svakodnevnicu. Otprilike kao sto je receno: nauciti zivjeti sada i ovdje. Sto ne znaci prestati teziti za necim visim i necim daljim (sto je Strijelcu gotovo nemoguce ), nego shvatiti da u svakoj prilici i u svakoj zivotnoj situaciji mozemo ispoljiti ono najvise od nas. Naci sveto usred svjetovnog.


Quote:
u međuvremenu se ispucavam fizički (trčanje, bicikl)...to isto shvaćam kao rad na sebi
To je isto rad na sebi. U zdravom tijelu (6.) zdrav duh (12.).


Quote:
volim savjetovati (da ne kažem pametovati)...ali imam ja još podloga u svom natalu za takve radnje (strijelac/jupiter)
Da, to jest do Strijeca/Jupitera, kao i ovo:

Quote:
ne znam, ono gle nebo kako je divno, kaj tebe sad muči to što nema zelenih cipela tvog broja, pogledaj prirodu oko sebe kako je prekrasna


Quote:
mislim tanka je crta između onog načela svatko je kovač svoje sreće i onoga što si ti napisala
ja sam kovač svoje sreće, ali pozitivnu energiju u meni moram pustiti da sam radi... to mi baš nije jasno
Ono sto ja mislim da se mislilo pod time jest da se sa Kironom u prvoj kuci mozda previse identificira s njegovom ulogom, pa onda i vlastitom ulogom u poticanju drugih. Ono sto je ona rekla jest da je potrebno imati na umu odakle to "dolazi"....sto bi bila dvanaesta kuca/Neptun koji se manifestira kroz Kirona/6. kucu. A iz prve kuce je nekako najteze "vidjeti" tu dvanaestu, jer je ona nekako "iza ledja", dok se iz prve ide "ravno naprijed".

Biti kovac svoje srece cak mi i zvuci suvise samouvjereno za Kirona. Trebalo bi istovremeno imati na umu da ti jesi kovac svoje srece, ali na nacin da joj dozvoljavas da se rascvjeta u tebi, dozvolis joj slobodan protok, a ne da ju doslovno stvaras.

Quote:
Već sam spominjala kako nekad sama sebe začudim količinom mudrosti dok savjetujem druge; ali mislila sam da je za to zaslužan pluton sekstil sunce/merkur/neptun...
Taj Pluton bi ti prije dao sposobnost da dobro vidis i razumijes, sposobnost ulazenja u "dubinu" (ili ponekad samo ekstreme ), pronicljivost, dobru sposobnost psihonalize...uz Sunce u kombinaciji i jaku volju/moc. Dok bi za mudrost i savjetovanje bili odgovorni Saturn i Jupiter.

Quote:
ali trudim se vlastite savjete primijeniti na sebi...što baš i ne ide lako; mislim da je to tako svakome;
a s krcatom 6. i kironom u 1. radit ću na sebi brate mili valda i kad umrem
Ah, da, i ti takodjer imas krcatu sestu kucu. Ja ju bas imam naglasenu, valjda me zato toliko privuklo sve ovo s Kironom.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 00:58   #44
Zamolila bih da mi netko, barem okvirno pogleda Chiron ( položaj, aspekte ), koliko je u mojem natalu važan i kako ga se može, s obzirom na poziciju konstruktivno probuditi?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 12:46   #45
postoji otprilike 20 posto ljudi nak oej utječe kiron. ostalo ništa.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 13:04   #46
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
postoji otprilike 20 posto ljudi nak oej utječe kiron. ostalo ništa.
hm... pa gdje je granica utice-ne utice?
moj je na ASC
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 13:30   #47
kiron orbis u krajnjem slučaju nikako ne prelazi 3 stupnja. tipa ne možeš reći imam opoziciju kirona i sunca orbis je 7-8 . toga nema. jer on nije baš tako veliko tijelo da toliko zrači.

dakle +/-3 ako je na ac radi, isto vrijedi i za ostale uglove. svi ptolomejski aspekti tu rade pod uvjetom da nije orbis veći od 3.

ako ga imaš ac, to sigurno donosi određenu ozljedu vezanu za znak na ac.

ja recimo imam kirona u blizancima radi masu aspekata ali mi je donio velike probleme sa astmom.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 13:40   #48
Orbis ASC-Chiron tacno 3 stepena
jos mi stoji par nekakvih, ali ne znam koliko su bitni tipa inkonjunkcija s Plutonom
pa bik to je grlo i okolina... do sada nisam imala takvih problema. Imala sam dosta nekakvih zdravstvenih mana, ali ni jedna nije bila u vezi s tim...
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 13:49   #49
e pa vidiš zato što je orbis 3 stupnja. 3 stupnja je sama granica djelovanja. dakle manji problemi.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 13:55   #50
E da mozda je to... najbolje da uzmem da ima neka dobra dejstva, a nema ta losa, heheheee

a ovi ostali aspekti su oni ni tamo ni vamo nemam pojma koliko efekta uopste i imaju po pitanju Chirona... inkonjunkcije s Ne i Pl, kvadrat i pol sa Saturnom, kvintil s sj.mj.cvorom... ma bezveze nesto...
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 14:24   #51
ne kod kirona vrijede samo glavni aspekti - inkonjukcija.

barem po mojem nekom iskustvu dosta sam proučavao kirona.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 14:50   #52
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
ne kod kirona vrijede samo glavni aspekti - inkonjukcija.

barem po mojem nekom iskustvu dosta sam proučavao kirona.
A jel se gledaju aspekti samo prema planetama ili i drugim tijelima? I da li se gledaju samo ove blize planete ili i dalje? Pitam jer je u inkonjunkciji bez odstupanja s Vertexom
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 14:53   #53
ja mislim da inkonjukcija ne radi no ostavljam otvoreno da je moguće.

nisam na čistu da li reagira sa fixnim zvijezdama. to moram još proučiti.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 14:59   #54
Ok, hvala na odgovoru
znaci na kraju imam taj aspekt na ASC, ove male ne gledam, a imam i ove velike ali oni su u puno sirem orbisu, pa onda zakljucak da i nije nesto naglasen, a?
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 16:20   #55
A ako je Chiron u konjukciji sa So, Ve i Ma? Inače, ne volim vaditi aspekte iz konteksta, ali evo... Moj bi, s obzirom na aspekte te položaj u 12. kući imao nekakav veći učinak na moju osobnost?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 17:17   #56
naravno da je jako značajno ako je u dozvoljenom orbisu.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 18:40   #57
Konjukcija sa So je egzaktna, Ve 9S, Ma 8A, imam još i egzaktni aplikacioni bikvintil sa Ne? Trebala bi ga uzeti u obzir, zar ne? Barem u slučaju So i Ne.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 20:08   #58
ti kvintilni , bikvitili itd....to radi u posebnim horoskopima. gdje se ljudi bave okultizmom itd. kironu rade samo glavni aspekti bez inkonjukcije.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 23:32   #59
Koliko je relevantan kiron u opoziciji sa saturnom ?
__________________
We stop wars by facing Death and not fighting.
Sha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 20:49   #60
Kada se Chiron nađe u egzaktnoj konjukciji sa Suncem k tomu još u 12., kako njihove energije isprepletene djeluju na osobu?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.