Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2017., 00:27   #3861
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 01:08   #3862
Kak se ne bi sjecali, to je islo negdje sredinom sedamdesetih, ja mislim.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 02:25   #3863
meni je to kroz maglu, od talijanskih se dobro sjećam mariolina

prvoaprilska 1986.

mi smo iste godine popušili priču s radija u sklopu emisije selo i poljoprivreda

križanka između krave i suncokreta - trojanka , pola sata su oni razvezli , smrtno ozbiljni o biljki koju ne treba voditi na ispašu a daje mljeko

babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 12:14   #3864


babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 13:40   #3865
<3
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 16:03   #3866
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
Barbapapa su popularni desetljećima u kontinuitetu. Moja djeca su ih isto voljela dok su bila predškolske dobi i ne samo da su bili crtići, nego i knjige, plišane igračke i hrpa drugih stvari s njihovim likovima.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 18:29   #3867
Joj kad je činimise Večernji tamo neke godine početkom 80tih, kad su bili bonovi za benzin, za 1. april objavio da će kod Doma sportova davati bonove svakome tko dođe. Pa kad je narod navalio, ajme

A jedne godine isto u to doba je bilo, kad se gradio most na Savi, da su za 1 metar fulali i da će doć neki superbager i pomaknuti pola mosta za taj metar. Isto se skupilo naroda
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 21:53   #3868
Super su to fore bile za prvi april,posebno ova biljka koja daje mlijeko.

Meni ovi Barbapapa likovi nikad nisi baš sjeli, bili su mi uvijek čudni, posebno ovaj najveći rozi.
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 15:54   #3869
doveli su i dvojnika denisa weavera (tada megapopularnog šerifa meklauda) pred esplanadu , ljudi isto progutali udicu

babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 19:19   #3870
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Barbapapa su popularni desetljećima u kontinuitetu. Moja djeca su ih isto voljela dok su bila predškolske dobi i ne samo da su bili crtići, nego i knjige, plišane igračke i hrpa drugih stvari s njihovim likovima.
da nisam nekidan vidjela slikovnice, ne bih se sjetila tih likova, kako je to zanimljivo, koliko dugo ih nisam vidjela...i onda odjednom sjetiš se makar maglovito da su bili dio tvog odrastanja... <3 vidjela sam na netu i ostali asortiman, ma sve je to baš zgodno...

kaj se prvoaprilskih šala tiče, imam dojam da su ljudi nekad još naivniji i povodljiviji bili nego danas, no to je samo dojam naravno, tu uključujem i koji razred vlastite hlebinske škole
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 00:23   #3871
forumas alcoron je digao temu o 1987 , pa možete doprinjeti tu ili tam

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=219

osim tiska o kojem imam arhivske podatke na prvu u sjećanju je ostalo

plaća 500 maraka

tv 55 cm - 700 maraka
polovni videorekorder -800 maraka
stojadin - 10.000 maraka
adidas nogometna lopta - 100 maraka
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 00:44   #3872
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post

kaj se prvoaprilskih šala tiče, imam dojam da su ljudi nekad još naivniji i povodljiviji bili nego danas, no to je samo dojam naravno, tu uključujem i koji razred vlastite hlebinske škole
manje izvora i nepostojanje komentara na internetu u kojima odmah netko provali da je 1. april pa manje ljudi spuši.

nas su u četvrtom osnovne vodili na Kupu da gledamo veliku santu leda koja dolazi s Grenlanda
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 12:15   #3873
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
forumas alcoron je digao temu o 1987 , pa možete doprinjeti tu ili tam

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=219
zanimljiva arhiva, ne mogu se nijedne jedine cijene sjetiti ovako iz glave...ali zato je tu onaj Izbor što nabavih prošle godine, posebno ljetno izdanje, iz nešto ranije 1984, samo što ga nisam poslikala - 100 dinara.

Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
manje izvora i nepostojanje komentara na internetu u kojima odmah netko provali da je 1. april pa manje ljudi spuši.

nas su u četvrtom osnovne vodili na Kupu da gledamo veliku santu leda koja dolazi s Grenlanda
ima i u tome nešto

i, je li stigla santa, ili vam je rečeno da se na putu do Kupe otopila?
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 17:51   #3874
cijene tiska su od ljeta 1987 do ljeta 1988 porasle 400% tako da se nema ni smisla sjećati dinara, više onako za usporedbu u markama

sladolad u slastičarnici je bio jeftin, fructal sokovi skupi
kruh je bio ok, kupovali smo i peciva ono na kile, i fini kolači su se pekli najmanje dvaput tjedno
ali pršut je recimo bio luksuz
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 21:42   #3875
I ja se sjećam da je sladoled bio jeftin, sladoled mi je tada bio smisao života ali ostalih cijena se baš i ne sjećam.

Pročitala sam post od forumaša Alcorona i sve mi se nekako čini da su baš te ugostiteljske usluge najviše otišle gore.

Istina, doslovno sve je otišlo gore, ali sladoled i kolači recimo danas koštaju valjda 200 % više.Kava isto.

Devedesetih...isto se sjećam da je kuglica sladoleda kod Vinceka, a i kod ostalih, bila 3 kn. To je dobar dio 90-ih, poslije su naglo digli cijene.

Danas više ni neznam jer ne kupujem sladoled u slastičarnama ali zadnje što sam čula 8 kn ?

Kolači po 10,12 kn
Skuplje slastičarnice poput Amelie kriška torte po 20 kn.
Suludo.
Ja volim domaće kolače ionak

Jako su me iznenadile cijene ulaznica, stvarno su bile niske.

A kino danas ?
Ne idem često ali sam se šokirala.Mislim 35 kn, nekad i više.
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 22:28   #3876
baš to , ugostiteljske usluge, osamdesetih je u bilo otić u restoran na ručak, ko sad u plodine na akciju, pojedikolikomožeš***zanemariva stavka . Prošle godine sam bacio oko na onu slastičarnicu unutar avenju mola al sam istom ustukno videć duble digits cifre

partizan - dinamo - 500 dinara
trajekt zadar-preko- 500 dinara
košarka univezijada - to ne znam valjda neki paket 3.375 din








babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 23:39   #3877
Jedino što mi pada na pamet da bi danas bilo jeftinije je bijela tehnika i aparati.

Čini mi se da je udio cijene jedne perilice ili televizora u prosječnoj plaći danas drugačiji.

Danas solidnu perilicu kupiš za 2000 kn.
Moja je 7 kg sa svim kerefekama i opcijama koštala toliko. A+++ klasa dakle najštedljivija.

A nekad su čini mi se trebale 2-3 plaće za neki aparat.

Sad sam se sjetila izvrsne knjige o ovoj tematici. Knjiga je apsoulutno genijalna. Autor je Igor DUDA, Pronađeno blagostanje: Svakodnevni život i potrošačka kultura u Hrvatskoj 1970-ih i 1980-ih, Srednja Europa, Zagreb 2010., 440 str.

Autor, oko 35-40 godina star, analizira između ostalog i kretanje cijena i ovakvu tematiku i to u detalje pa ju svakako preporučujem forumašu koji je na drugoj temi tražio izvore.

Jako detaljno on to analizira i moram priznati da mi nije bila dosadna ni jedna stranica. Ima i dosta statistike,službene, o kretanjima cijena i općenito o potrošnji i životu tada uopće.

Ja sam ju u knjižnici posudila,možda ima i na internetu.

Evo link na KGZ , dobar opis knjige je tamo.
https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...Ofe1BcrGHAUB6w

Svakako pogledati njegov cijeli opus ako vas zanima ova tema jer ima i knjigu o godišnjim odmorima i kulturi dokolice u Jugi.
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 15:56   #3878
tehnika dabome

1977- četiri prosječne plaće za tv u boji gorenje 68 cm
1987- jedna prosječna plaća za tv s daljinskim 55 cm
2017 - četvrtina prosječne plaće za lcd 55 cm
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 00:44   #3879
hvala, društvo na ovim korisnim i zanimljivim informacijama

kino ulaznice za Cinestar i sl. ne želim komentirati, a filmovi uglavnom sačuvajbože

skupi kolači, palačinke i sl.

obična kuglica sladoleda - ne bih se čudila da je ravno 20 kuna u DU na pojedinim mjestima (tamo gdje je još do prije koju godinu bila recimo 14). (nije relevantno za ovu temu.)

Fructal sokove smo nekad smatrali luksuzom, san je bio onaj od jagode.

onda smo negdje u drugoj polovici otkrili "gusti sa šlagom" i to je bio praznik u kafiću.

gdje su ona vremena kad se umiksao doma jedan doktor etker i maznuo velikom žlicom ko od šale, kao i noćni pohodi na ogromnu teglu Kinder lade
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 01:09   #3880
random-fleš, svi smo čitali Ženu i Dugu super zgodna Daliborka Stojšić, a tek čizmice, ma cijeli outfit 1981.


Zadnje uređivanje ekaliopa : 10.04.2017. at 01:57.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.