Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2009., 13:33   #21
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
uzmi ovaj natal sa astro.com, uzmi sve aspekte i izračunaj si njihove međusobne razdaljine, ukoliko ispadaju iz 'sustava orbisa'....napiši ih ovdje pa ćemo prodiskutirati dal se mogu uzet u obzir ili ne.....
Sorry, tek sam kasnije skužila da su u astro.com prikazani semisextil, kvintil i inkonjukcija, a na onom drugom ne.
__________________
Fuck it!

Zadnje uređivanje 8472 : 10.10.2009. at 13:43.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 01:36   #22
Ovdje objašnjavate orbise vezane uz natalnu astrologiju, no što je sa sinastrijom?
Nailazim na nedoumice.
Neki tvrde kako se gledaju orbisi do max. 5, a s druge strane pobornici Mile Dupora tvrde kako su orbisi u sinastriji puno, puno širi, pa bih
lijepo zamolila ako je to moguće protumačiti?
Što je točno?
charlie pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 12:16   #23
Quote:
charlie pax kaže: Pogledaj post
Ovdje objašnjavate orbise vezane uz natalnu astrologiju, no što je sa sinastrijom?
Nailazim na nedoumice.
Neki tvrde kako se gledaju orbisi do max. 5, a s druge strane pobornici Mile Dupora tvrde kako su orbisi u sinastriji puno, puno širi, pa bih
lijepo zamolila ako je to moguće protumačiti?
Što je točno?
Orbisi su općenito stvar astrologa i nema točnog "pravila". Neke temeljne odrednice iz iskustva u vezi orbisa smo istaknuli na vrhu ovog topica. Tako da je to u osnovi uvijek stvar prakse kako natalno tako i u sinastriji.

Za sinastriju je karakteristično "prožimanje energija" tako da bez obzira na orbis npr. sam odnos između planeta koji proizlazi iz položaja u nekom znaku govori o skladnom/neskladnom protoku energije između planeta u tim znacima. Npr. u sinastriji već položaj planeta u skladnim znacima ukazuje na "slaganje", dok je orbis više stvar "precizne podudarnosti" i u smislu događaja i ostalih "detalja".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:09   #24
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, oni su "široke ruke" kada su orbisi u pitanju, pa treba vremena da se nauči gledati njihovim očima.

Iskoristih ovaj tvoj post za novu temu o orbisima jer je do sada nismo imali, a na dosta mjesta smo pisali o tome. Pa ću i kopirati jedan post s Astro Helpa na tu temu:
Pa nisu oni ništa pretjerano šire ruke od npr pravila Mile Dupora
On je baš stavljao velike orbise, a najpoznatiji je astrolog na ovom području, uz njega također vrlo kvalitetan i pokojni astrolog Goran Milekić!
A što se tiče pretjerivanja, iako su doduše u steliju, meni radi konjunkcija Venere i Neptuna od 10 stepeni, što se čak očitava i preko mog fizičkog izgleda, tako da zaista zavisi od natala do natala
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 14:07   #25
da li se može uzeti za konjukciju:
retro Jupiter 0 Pluton, aplikaciona, orbis 10°39, s tim da je Jupiter vladar Asc i u aspektu sa Suncem, pa je bitan u natalu?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 19:43   #26
Preveliki orbis, ja to nikad ne bih uzeo za konjukciju. Osim, možda, ako planete nemaju ni jedan drugi aspekt.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 21:17   #27
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Preveliki orbis, ja to nikad ne bih uzeo za konjukciju. Osim, možda, ako planete nemaju ni jedan drugi aspekt.
ovo je karta...ne bih ni ja uzela u obzir, ali taj aspekt bi puno toga objasnio u natalnoj ovog čovjeka...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 18:23   #28
Smile

Ako netko ima volje, i kome ide ovo može li mi provjeriti koliki mi je orbis i da li je prihvatljiv u ovim aspektima?

1.Venera(Ovan 7 stupnjeva) kvadrat neptun(Jarac16 stupnjeva)?
2.Jupiter(lav 4 stupnja) opozicija Ac(jarac 25stupnjeva)?
3.Jupiter konjukcija Dc(rak25st)
4.Saturn(vodenjak 2st) sekstil Mc(škorpion 22st)?
5. Neptun(jarac 16) konjukcija Ac(jarac 25st)?
6.neptun opozicija Dc(rak 25)?
7. pluton(škorpion 20st) trigon Dc?

I da li ove planete prelaze u slijedeću kuću ukoliko je:
1. Sunce u prvoj kući ali 6 stupnjeva od vrha 2.?
2. Neptun u 12., 10 stupnjeva od vrha prve kuće?
3. Chiron u šestoj ali 4. stupnja od vrha sedme?
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 21:15   #29
Jel se može za konjukciju Sunca i merkura uzet u obzir 10°,budući da je u pitanju svijetlo (sunce)?
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 09:57   #30
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Jel se može za konjukciju Sunca i merkura uzet u obzir 10°,budući da je u pitanju svijetlo (sunce)?
pa da, svakako, posebno ako se radi o aplikaciji.... ako je separacija u pitanju isto se može uzeti, ali uticaj je slab...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 10:14   #31
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
pa da, svakako, posebno ako se radi o aplikaciji.... ako je separacija u pitanju isto se može uzeti, ali uticaj je slab...
Posebno zato jer su i u različitim znacima.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 18:07   #32
U natalnoj nemem taj aspekt a merkur je još na zadnjem stupnju jarca,a osjećam da vuće dosta osobina iz vodenjaka,također je i retrogradan ali neznam što bi to značilo:dal'je aplikacijski ili separacijski aspekt.
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 18:55   #33
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
U natalnoj nemem taj aspekt a merkur je još na zadnjem stupnju jarca,a osjećam da vuće dosta osobina iz vodenjaka,također je i retrogradan ali neznam što bi to značilo:dal'je aplikacijski ili separacijski aspekt.
Nemaš ga upisanoga zato jer različiti astrološki programi koriste različite orbise. Program u kojem si izradila natalnu kartu uzima orbis konjunkcije 10º (kod tebe je mrvicu više od toga).

Aspekt je separacijski.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 20:03   #34
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nemaš ga upisanoga zato jer različiti astrološki programi koriste različite orbise. Program u kojem si izradila natalnu kartu uzima orbis konjunkcije 10º (kod tebe je mrvicu više od toga).

Aspekt je separacijski.
Jel' to zato jer je merkur retrogradan pa je zato separacijski?
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 01:08   #35
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Jel' to zato jer je merkur retrogradan pa je zato separacijski?
ne, to znači da se brža planeta udaljava iz konjukcije od sporije....Merkur je brži od Sunca, a kako je iza Sunca i retro prividno se udaljava....
pa Vega, jel se osjećaš natprosječno inteligentnom u usporedbi sa svojom okolinom? Blagi osjećaj intelekturalne superiornosti? 'Ja sam najpametnija i moja uvijek mora da bude zadnja'? Osjetljivost na istinu?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 01:48   #36
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
ne, to znači da se brža planeta udaljava iz konjukcije od sporije....Merkur je brži od Sunca, a kako je iza Sunca i retro prividno se udaljava....
pa Vega, jel se osjećaš natprosječno inteligentnom u usporedbi sa svojom okolinom? Blagi osjećaj intelekturalne superiornosti? 'Ja sam najpametnija i moja uvijek mora da bude zadnja'? Osjetljivost na istinu?
Da osjećam se natprosječno inteligentnom,ali ne previše,jer uvažavam i tuđe mišljenje.
I to da sa moram biti najpametnija,to također stoji,ali se uvijek kontroliram,jer sam u svojoj okolini imala takav primjer,i to mi je stvarno odvratno.
Što se tiće istine na to sam posebno osjetljiva,uvijek govorim istinu čak i kad nije vrijeme za to,to me često povuće u velike probleme
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 11:22   #37
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Da osjećam se natprosječno inteligentnom,ali ne previše,jer uvažavam i tuđe mišljenje.
I to da sa moram biti najpametnija,to također stoji,ali se uvijek kontroliram,jer sam u svojoj okolini imala takav primjer,i to mi je stvarno odvratno.
Što se tiće istine na to sam posebno osjetljiva,uvijek govorim istinu čak i kad nije vrijeme za to,to me često povuće u velike probleme
eto, onda nema dvojbe, ponosna si vlasnica SO0ME..
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 13:41   #38
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
eto, onda nema dvojbe, ponosna si vlasnica SO0ME..
Da ali kako onda u asto com. nema tog aspekta u mojoj natalnoj,čak sam i smanjila obrise za -80%,jer znam da uzimaju prevelike i ništa nema ga
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 00:17   #39
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Da ali kako onda u asto com. nema tog aspekta u mojoj natalnoj,čak sam i smanjila obrise za -80%,jer znam da uzimaju prevelike i ništa nema ga
ne obaziri pažnju na programe...treba ručno provjeravati aspekte...imaš ga 100%
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 19:54   #40
Jel konjukcija samo ako su dva znaka na potpuno istom stupnju? Jel se tolerira neko odstupanje? Npr. 2 stupnja?
Lilli_007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:35.