Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2008., 12:30   #21
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
jako se plasim tog urana na merkur/sunce,možes li me nekak utjesit pa da se ne plasim

hvala
Mogu tako da skrenem pažnju na tvoje jake strane. To je svakako prilagodljivost (trostruko promjenjiva kombinacija) koja dolazi do izražaja u najtežim situacijama (četvrti promjenjivi znak na vrhu tvog najosjetljivijeg i najnapetijeg polja - 4. polja).

Ne moraš se "plašiti" tranzita Urana kao takvog. U tvojoj karti je napeto to što on tada kvadrira Mars/Uran natalno. Uran kao i Neptun prije svega rade probleme kada ljudi odbijaju da u svom životu primjene duhovna načela. Lijepo se upiši "na Yogu ili tako nešt".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 12:36   #22
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
pa upoznala sam dečka,prvog normalnog,a možda se preslim njemu

a stidljiva sam pa mislim da ce biti otvaranje svijetu,prekid strahova od svega i svačega,zivota,a sve zbog tog dečka

hvala(ja sam vec vidila moždani,i totalnu ludaru)
merkur i sunce su inace kvadrirani od marska urana i neptuna
To ti je onda brak. A zbog toga što su kvadrirani biti će nekih otežavajućih okolnosti dok ne realizirate zajednički život. A sa Suncem u ribama teško da ćeš dobiti moždani udar(to prije dobiju Uranovci), ti moraš pripaziti na psihu,živce i noge(stopala najviše)
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 12:43   #23
gracias
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 12:45   #24
hvala

a otezujuce okolnosti,ja na faxu,on nema para,nema kucu,bili bi podstanari

cemo se mucit dok se ne sredimo,nekoliko godina,pa onda bi bili svatovi,ako bi i bili

zbo zivaca se i bojim,vec sam ionako luda,tj hipohondar teski

jednom sam si umislila da nemogu ustati iz kreveta i tako lezala u krevetu sat vremna
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 12:19   #25
Smile Uran

Uran mi je trenutno u 6. kući... definitivno promijenio moja "razmišljanja" o poslu.. (trenutno sam na fakultetu, tj. ne radim... ali budući da mi je Uran u natalnoj u 3. kući, riječ je više o razmišljanjima...)

u 3. mj. dolazi aspekt Uran u opoziciji sa Venerom .. bavim se slikanjem (u zadnje vrijeme sve češće).. pa jer moguće očekivat vrelo inspiracija sa ovakvim aspektom??
__________________
I want to give her everything. And I want to take everything from her.
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 13:32   #26
Quote:
mrtva_pusa kaže: Pogledaj post
Uran mi je trenutno u 6. kući... definitivno promijenio moja "razmišljanja" o poslu.. (trenutno sam na fakultetu, tj. ne radim... ali budući da mi je Uran u natalnoj u 3. kući, riječ je više o razmišljanjima...)

u 3. mj. dolazi aspekt Uran u opoziciji sa Venerom .. bavim se slikanjem (u zadnje vrijeme sve češće).. pa jer moguće očekivat vrelo inspiracija sa ovakvim aspektom??
Opozicija je težak aspekt i ne može donijeti inspiraciju, eventualno stvaranje pod pritiskom. Uran u tranzitima donosi iznenadne, neočekivane stvari, pa to znači ako se baviš slikanjem, trenutno ćeš to prekinuti ili će ti baš faliti inspiracije. Ako si u vezi, u tom periodu(dok traje egzaktni aspekt) čuvaj se naglih razdvajanja i mogućih prekida
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 13:46   #27
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Opozicija je težak aspekt i ne može donijeti inspiraciju, eventualno stvaranje pod pritiskom. Uran u tranzitima donosi iznenadne, neočekivane stvari, pa to znači ako se baviš slikanjem, trenutno ćeš to prekinuti ili će ti baš faliti inspiracije. Ako si u vezi, u tom periodu(dok traje egzaktni aspekt) čuvaj se naglih razdvajanja i mogućih prekida
al si pesimističan

rođena sam sa Venerom u kvadratu sa Uranom u natalu, pa bi se u praksi trebala dosta dobro nositi sa ovim aspektom.. moram priznat da me ne zabrinjavaju previše emo problemi ovog aspekta,..., jer,ono... navikla sam se.

(i paše mi sloboda-slobodni, nedefinirani, eksc. odnosi.. još sam mlada)

jer ima nekog optimističnijeg stava? sa umj. gledišta??
__________________
I want to give her everything. And I want to take everything from her.
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 13:54   #28
Quote:
mrtva_pusa kaže: Pogledaj post
al si pesimističan

rođena sam sa Venerom u kvadratu sa Uranom u natalu, pa bi se u praksi trebala dosta dobro nositi sa ovim aspektom.. moram priznat da me ne zabrinjavaju previše emo problemi ovog aspekta,..., jer,ono... navikla sam se.

(i paše mi sloboda-slobodni, nedefinirani, eksc. odnosi.. još sam mlada)

jer ima nekog optimističnijeg stava? sa umj. gledišta??
Žao mi je, nisam ja pesimist, samo realist. Ali istovremeno ti je Saturn vjerojatno u konjukciji sa Venerom, pa ćeš nešto i učvrstiti, ali prije toga moraš i promijeniti. Ako si rođena pos tim negativnim aspektom onda nemaš baš puno sreće sa stabilnim vezama, ali za avanture si stvorena(ako te privlače) samo će Saturn sad tražiti više ozbiljnosti(moguće je par avantura pa onda nešto vrlo ozbiljno)
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 00:08   #29
Konkretno pitanje, da ne može biti konkretnije: kakva je budućnost veze koja nastane pod Uranovim tranzitima?

Još konkretnije: moja je Venera progresirala u konjunkciju na natalnog Marsa. Kada je tranzitni Uran proljetos bio u opoziciji na tu konjunkciju (Venera na Marsu), dogodio se on. Ima li nade za spas? Hvala

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 29.01.2009. at 01:16. Reason: quote
Appolonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 10:02   #30
sto znaci kad tranzitni uran dolazi na IC?
jel to nesto lose?
moja natalna:http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?g...go.x=15&go.y=7
tifani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 11:43   #31
Quote:
tifani kaže: Pogledaj post
sto znaci kad tranzitni uran dolazi na IC?
jel to nesto lose?
moja natalna:http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?g...go.x=15&go.y=7
Uran na IC-u može donijeti naglo preseljenje ili nagle promjene u vlastitom domu(što god to značilo). Ali i ne mora, ovisi o tvom kompletnom horoskopu, ako je istovremeno tranzit i na neku planetu onda će to gotovo sigurno donijeti(napominjem da se Uranovi tranziti za događaj gledaju samo +-1stupanj, za razliku od Jupiterovih i Saturnovih koji imaju odstupanje+- 7 stupnjeva. Tako da gledaj za Urana na IC-u samo +-1 stupanj, veće odstupanje neće donijeti konkretni fizički događaj)
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 11:52   #32
Quote:
Appolonia kaže: Pogledaj post
Konkretno pitanje, da ne može biti konkretnije: kakva je budućnost veze koja nastane pod Uranovim tranzitima?

Još konkretnije: moja je Venera progresirala u konjunkciju na natalnog Marsa. Kada je tranzitni Uran proljetos bio u opoziciji na tu konjunkciju (Venera na Marsu), dogodio se on. Ima li nade za spas? Hvala
veza koja počne pod Uranovim tranzitima je nagla, divlja, neobična i uzbudljiva, ali ne nužno trajna. Za to da li će se veza održati treba gledati u budućnosti tranzite Jupitera a naročito Saturna, jer on donosi stabilnost. Ali, ako već sad pitaš ima li nade za spas, znači da stabilnosti nema, pa bi to bio i moj trenutni odgovor.
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 14:06   #33
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
veza koja počne pod Uranovim tranzitima je nagla, divlja, neobična i uzbudljiva, ali ne nužno trajna. Za to da li će se veza održati treba gledati u budućnosti tranzite Jupitera a naročito Saturna, jer on donosi stabilnost. Ali, ako već sad pitaš ima li nade za spas, znači da stabilnosti nema, pa bi to bio i moj trenutni odgovor.
Hvala najljepša To je nekako i bilo tako... no problem je u tome što je on prošli tjedan vezu prekinuo s takvim "razlogom" da sam shvatila zašto za Uran kažu "Očekujte neočekivano". Nisam mogla vjerovati da se to dogodilo, u njegove "razloge" ne bih ulazila je mi zvuče kao izgovor i laž, a što se Jupitera i Saturna tiče - e pa baš mi sada (orbis je na 5 stupnjeva) Jupiter ide u konjunkciju na Mjesec.

Znam da nisam tako postavila pitanje, ali nekako se nadam da bi se veza pod blagotvornim utjecajem Jupitera ipak mogla obnoviti, pogotovo zato što od prekida nije prošlo puno vremena, a na neki čudan način smo i ostali u kontaktu...

Sorry na gnjavaži... još sam potresena iznenadnošću njegovog prekida, dapače, šokirana sam i zapanjena Tranzitini Uran djeluje i na mene... Ide i opet u istu onu opziciju na natalnog Marsa s kojom je proljetos naša veza započela.
Appolonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 16:36   #34
Imam opozicuju Urana na Mars. Skorpija 5. kuca, Mars 11 kuca bik,
Jeli taj aspekt "kriv" da sam na svijet dosla carskim rezom?
Kada je Saturn tranzitirao preko ovog aspekta pala sam sa 6. kata i jedva ostala ziva, nekako su me ipak podigli i postavili na noge, a slomljene obadve ruke ponovo funkcioniraju...licni opis ponovo vracen samo sa nekoliko plasticnih zamjena za kosti lica, spaseno mi je 16 mojih zuba, tko je tu bio "andjeo cuvar", koja je planeta ili aspekt bio nadlezan da danas opet funkcioniram i da se ta nesreca jedva na meni primjecuje?
Zahvalna sam na svakom odgovoru.
lijep pozdrav
ornit
ornit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 19:16   #35
Quote:
nemesiss kaže: Pogledaj post
ono sta sam ja primijetila za vrijeme ovog tranzita je konstantan nemir. nikako da se smirim, da budem spokojna, stalno nesto razmisljam, premisljam, danas bi, sutra ne bi, jedan dan bi se udavala, drugi bi prekidala...jos k tome, tranz saturn u djevici radi kvadrate na moj stelij u strijelcu i jos ce doc u opoziciju sa natalnim mjesecom...imam feeling da pravi show tek slijedi ....


jel ima kakvih promjena u vezi nakon tr. sa i ur na tvoj mj....ovo je jako zanimljivo
janna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 20:08   #36
Quote:
janna kaže: Pogledaj post
jel ima kakvih promjena u vezi nakon tr. sa i ur na tvoj mj....ovo je jako zanimljivo
ima meni je bio tranzit saturna na mjesec ( i jos je) donio mi je udaljenost,zahladjenje odnosa,a bili smo tako bliski
sto ce biti na kraju,vidjet cu kad tranzit prodje
tifani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 20:56   #37
Quote:
ornit kaže: Pogledaj post
Imam opozicuju Urana na Mars. Skorpija 5. kuca, Mars 11 kuca bik,
Jeli taj aspekt "kriv" da sam na svijet dosla carskim rezom?
Kada je Saturn tranzitirao preko ovog aspekta pala sam sa 6. kata i jedva ostala ziva, nekako su me ipak podigli i postavili na noge, a slomljene obadve ruke ponovo funkcioniraju...licni opis ponovo vracen samo sa nekoliko plasticnih zamjena za kosti lica, spaseno mi je 16 mojih zuba, tko je tu bio "andjeo cuvar", koja je planeta ili aspekt bio nadlezan da danas opet funkcioniram i da se ta nesreca jedva na meni primjecuje?
Au čoveče, grozno . Važno da si sad dobro, stavi ti lepo kakvu dugu ili nešto tako vedro na avatar i mani se crnih misli .

Da probam laički, kad ostali ćute. Šest je Saturnov broj, uzgred. I kosti i zubi su Saturn, tako da je verovatno on bio okidač (kao i gavran). Gde je Mars, tu je ožiljak, 11. kuća (Uran-nebo) - predstavlja visinu. Uran u Škorpiji - ponor, pad. Uran180Mars - iznenadno i brzo, operacije. Verovatno te izvuklo što je Mars slab (u Biku), a Uran egzaltiran. Lupetam, mora se videti cela karta. Potraži neki lep aspekt s Jupiterom u karti.

Jesi li bila nesmotrena (Uran), pa si dobila tešku i bolnu opomenu koja ipak nije ostavila velike posledice (Saturn), ili je bilo nešto što nisi mogla kontrolisati (Mars-Uran)?
__________________
Ko čeka, taj jednom mora i da dočeka. :)
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 23:57   #38
Quote:
ista kaže: Pogledaj post
Au čoveče, grozno . Važno da si sad dobro, stavi ti lepo kakvu dugu ili nešto tako vedro na avatar i mani se crnih misli .

Da probam laički, kad ostali ćute. Šest je Saturnov broj, uzgred. I kosti i zubi su Saturn, tako da je verovatno on bio okidač (kao i gavran). Gde je Mars, tu je ožiljak, 11. kuća (Uran-nebo) - predstavlja visinu. Uran u Škorpiji - ponor, pad. Uran180Mars - iznenadno i brzo, operacije. Verovatno te izvuklo što je Mars slab (u Biku), a Uran egzaltiran. Lupetam, mora se videti cela karta. Potraži neki lep aspekt s Jupiterom u karti.

Jesi li bila nesmotrena (Uran), pa si dobila tešku i bolnu opomenu koja ipak nije ostavila velike posledice (Saturn), ili je bilo nešto što nisi mogla kontrolisati (Mars-Uran)?
hvala ti na odgovoru!
Bila sam prkosna i netko me je gurnuo sa balkona, onda se to zataskalo jer sam ja morala reci da sam sama skocila i tak...nisam suicidna, ali se to takop shvatilo, jedva sam umakla psihijatrima...
Nakon 18 operacija super funkcioniram i bavim se sportom, neka sreca u nesreci ili mozda jaka zelja za zivotom tko zna...

Moja Natalna karta je negde u podforumu "Odgovori i pitanja II natalna karta"... fish je to tako lijepo pojasnila no nije ulazila u toliko duboke detalje, obilno je i tesko to gradivo... dosta se zabavila mojim pitanjima, ali njima nikad kraja, vjerojatno zbog tranzitirajuceg Plutona ...
ornit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 11:20   #39
sto moze donijeti tranzit uran na merkur?
tifani is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 15:48   #40
nervozu
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.