Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2010., 19:42   #81
ima li netko iskustva s tr.Uranom preko asc?? meni je u 1.kuci u Ribama,jos malo pa se vraca nazad na asc....
__________________
Razgovaraju dvije sarme u želucu. Odjednom kroz jednjak uđe votka, pa još jedanput i tako još tri puta, pa jedna od njih kaže: VANI JE TULUM. IDEMO GORE!
blond-beast is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 23:58   #82
Reći ću nešto generalno o Uranovim tranzitima. Već je rečeno da Uran donosi promjene, ako smo se uljuljkali u životnu kolotečinu - dogodit će se nešto iznenadno što će nas ostaviti zatečenima, ako smo spremni na promjene - one će se dogoditi jer je time Uranova misija ispunjena. Promjene će vjerojatno biti većih razmjera nego što smo očekivali, jer nemamo vremena za pripremu i puno razmišljanja, tek naknadno osjećamo posljedice, pozitivne ili negativne. Uran zna raditi nagle rezove. Znaš da nešto ne valja, ali kotrljaš tu situaciju...e pa Uran će to prekinuti, on će je završiti. Kad je meni radio kvadrat na stelijum bilo je svega, ali radili su se jasni i sigurni rezovi na više područja.
Nekada su promjene vezane uz osobni plan, odnosno unutarnje doživljaje, osjećamo potrebu za promjenom na bilo kojoj razini. Npr. to baš radi Ur preko Asc. Netko promijeni svoj vizualni izričaj, netko promijeni stavove, proširi vidike, netko se počne baviti astrologijom ili informatikom recimo.
Događa se da su procesi promjene u osobi, bilo da su u pitanju interesi, događajne promjene u obliku novih odluka ili izraz bunta, procesi koji traju. Ne dolazi baš sve tako iznenada, stvari pomalo sazrijevaju u osobi, formiraju se, no samo odjednom prasnu prema van. I onda se svi čudom čude, a u tebi samome je to već nešto prepoznatljivo.
Nije isto da li ti Uran brzo prolazi preko neke bitne točke u horoskopu ili se tu duže zadržava. Recimo ako jednom prođe, pa postane retrogradan, pa ona još jednom prijeđe tu točku, njegov utjecaj će biti naglašeniji. Prvi put radi pripremu, drugi put (dok ide retrogradno) sazrijeva i završava sve ono što je još ostavio nedovršeno, čak nekada pokušava i pokrpati, a treći put napravi svoj posao do kraja, odradi sve ono što je u prvom prolazu načeo.
black panthere is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 10:16   #83
Quote:
blond-beast kaže: Pogledaj post
ima li netko iskustva s tr.Uranom preko asc?? meni je u 1.kuci u Ribama,jos malo pa se vraca nazad na asc....
Mogu samo reći (iz mog iskustva) za tranzitni Uran trigon ASC. Ako to pomaže.
Ja sam se počela jako zanimati za astrologiju.
Eto. Taj tranzit pamtim najviše po tome. Iako u mom natalu ima više pokazatelja za bavljenje astrologijom (koji su i tim tranzitom bili aktivirani....npr. tranzitni Uran mi je napravio 60 natalni Uran, itd...)
Libra 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 11:42   #84
Ima li netko iskustva o T- Uranu preko Lilitha u 5. Polju? Ne mogu nigdje nista da nadjem o tome.
TaurusMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 15:23   #85
Mene zanima dal je moguće da sad kad je Uran ušao u Ovna jel' moguće da dobijem dinamičniji posao.Inače mi je u natalu uran u 6.kući u jarcu
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 18:07   #86
što se može očekivati kad uran i jupiter rade istovremeno kvadrate na veneru natalnu??
sann11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 12:30   #87
nešto je tema uran siromašna

uskoro imam aspekt uran kvadrat mars (vlad. 4k a u 7k se nalazi)koji je na 2 st. raka pa ne znam što bi mogla očekivati?
sann11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 13:15   #88
Cool

Quote:
sann11 kaže: Pogledaj post
nešto je tema uran siromašna

uskoro imam aspekt uran kvadrat mars (vlad. 4k a u 7k se nalazi)koji je na 2 st. raka pa ne znam što bi mogla očekivati?
Period u kojem izbija nemir ,nestrpljenje i nevolje. Sada ste mirni i opušteni, a u sljedećoj minuti vješate okolo, žalite se da je sve u neredu, i ništa ne činite da se poboljša situacija. To je vrlo zahtjevno vrijeme i teško je biti zadovoljan. Vi imate tendenciju da mislite da su razvoj napredovanje jako spori i umorni ste od čekanja za ono što želite.

Pokušajte eliminirati sve što vam odvlači pažnju iz svog života, dok ste u ovom tranzitu. Vi ćete lako ostavljati poraze, nedostatke, prepreke i nesuglasice, tako dobro vrijeme da se orijentirate da stavite svoju kuću u red, čisto, organizirano ste spremni za akciju! Pokušajte ostati zauzeti tijekom ovog razdoblja. Nemojte pokušati da se opustite, jer to ne možete učiniti. Ponekad ćete se osjećati provalu osjećaja koji žele promijeniti tijek vašeg života, ali niste sasvim sigurni što učiniti. Sve što znate je da treba nešto promijeniti. Nije stvar u razmišljanju o tome, nego jednostavno se osjećate više nadraženi i neugodni. Budite aktivni. Ako niste sigurni što želite, zadajte si vježbe i izvođenje zadataka može pomoći. Dok radite, misli o vašoj situaciji i mogućnostima opuštaju mentalno stanje, a to će pomoći da postupno razvijete opcije. Jedna od najgorih mogućnosti za to vrijeme je da neku vrlo važnu odluku odlučite iznenada i spontano, usred praska nestrpljivosti, bez razmišljanja. Takve odluke obično situaciju pogoršavaju, na gore . Ako možete zadržite kontrolu nad sobom, rad če i ostvariti osjećaj zadovoljstva učinjenim, onda se i otvaraju bolje mogućnosti za izradu nekih dinamičkih pozitivnih promjena.

wmacan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 16:53   #89
Quote:
sann11 kaže: Pogledaj post
nešto je tema uran siromašna

uskoro imam aspekt uran kvadrat mars (vlad. 4k a u 7k se nalazi)koji je na 2 st. raka pa ne znam što bi mogla očekivati?
Tvoje pitanje povlači veliko potpitanje!

U kojem su znaku,kući i na kojem stupnju,JU,MJ,SU i SMČ ?

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 00:00   #90
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Tvoje pitanje povlači veliko potpitanje!

U kojem su znaku,kući i na kojem stupnju,JU,MJ,SU i SMČ ?

JU je u raku na 2 st., 7 kuća
MJ u Blizancu ,14 st na desc.
SU u djevici,12st u 9k
SMČ je u vagi, 7st.
sann11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 18:09   #91
Quote:
sann11 kaže: Pogledaj post
JU je u raku na 2 st., 7 kuća
MJ u Blizancu ,14 st na desc.
SU u djevici,12st u 9k
SMČ je u vagi, 7st.
Ako je prije svega tvoja natalna karta točna,a potom i činjenica da si se zabunila oko položaja SMČ,koji bi trebao biti na 16-tom stupnju,a egzaktna konjukcija JU-MA na 3° Raka.To za sobom povlači SU na 13°,a ne na 12-om stupnju Djevice.
Pod pretpostavkom da je gornja postavka točna;tvoj UR koji je natalno u uzgonu i vrlo jak iz Vage ima podršku od SMČ,koji je još i jači.

JU je u tvojoj karti teoretski upravo završio sve škole koje je uopće moguće završiti i u trenutku kad si rođena on gori od želje da sve to primjeni u praksi ne bi li dosegao svu svoju slavu koja ga od samog rođenja opsjeda.Prigrlio je MA i jedan drugome uzajamno pomažu.JU daje MA mudrost koja ga čuva od pogubnih situacija u koje inače upada kad ugledavši cilj srlja ne osvrnuvši se lijevo i desno,a MA,JU daje gotovo neviđenu atavističku snagu(podsvjesnu snagu vodilju) koja mu pomaže da ustraje u svojoj težnji da zabljesne u punom sjaju.

MJ je nažalost isfrustriran i tužan.Iako ti ne nedostaje pažnje i društva ti se osječaš osamljenom i tužnom.Pod dojmom si da tvoje osječaje nitko ne shvača niti ih može dijeliti,a sve ti prave ljubavi,uopće ne dvojiš,oduvijek izmiću.

SU,po podastrtim podacima,sugerira svoju neprikosnovenu vlast nad kartom.Ono je to koje te čini osobom koja u najdubljem mraku svojih misli i unutarnjih dijaloga jasno vidi svaki i najsitniji detalj na koji se usredsredi.Ono pored toga vidljivim čini ono što ti je JU donio ;moć perceptivnog spoznavanja i visoku ravan zračenja duhovnošču.

Što u svemu tome donosi nadolazeći kvadrat UR 90 JU-MA ?
Prije svega ti imaš iznimno naglašene sklonosti ka nekonvencionalnom i izvanzemaljskom.Mnoge od tih vrijednosti,a jedna je svakako astrologija,čije je aktiviranje bilo u sjeni sada će se aktivirati,a ulaskom UR u puni,egzaktni kvadrat s JU i MA započinje i razdoblje ulaska u novi način komunikacije i odnosa s okolinom.Drugim riječima to znači da počev od mogučnosti ulaska u novu ljubavnu vezu odnos na relaciji ti i okolina sažima se u sintagmu ; „ Novi svijet “.Time bi se i teret koji nosi MJ,odnosno ti kao žena trebao značajno ili u cjelosti rasteretiti.

Toliko za sada,da ne odemo predaleko !
__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 14:32   #92
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Ako je prije svega tvoja natalna karta točna,a potom i činjenica da si se zabunila oko položaja SMČ,koji bi trebao biti na 16-tom stupnju,a egzaktna konjukcija JU-MA na 3° Raka.To za sobom povlači SU na 13°,a ne na 12-om stupnju Djevice.
Pod pretpostavkom da je gornja postavka točna;tvoj UR koji je natalno u uzgonu i vrlo jak iz Vage ima podršku od SMČ,koji je još i jači.

JU je u tvojoj karti teoretski upravo završio sve škole koje je uopće moguće završiti i u trenutku kad si rođena on gori od želje da sve to primjeni u praksi ne bi li dosegao svu svoju slavu koja ga od samog rođenja opsjeda.Prigrlio je MA i jedan drugome uzajamno pomažu.JU daje MA mudrost koja ga čuva od pogubnih situacija u koje inače upada kad ugledavši cilj srlja ne osvrnuvši se lijevo i desno,a MA,JU daje gotovo neviđenu atavističku snagu(podsvjesnu snagu vodilju) koja mu pomaže da ustraje u svojoj težnji da zabljesne u punom sjaju.

MJ je nažalost isfrustriran i tužan.Iako ti ne nedostaje pažnje i društva ti se osječaš osamljenom i tužnom.Pod dojmom si da tvoje osječaje nitko ne shvača niti ih može dijeliti,a sve ti prave ljubavi,uopće ne dvojiš,oduvijek izmiću.

SU,po podastrtim podacima,sugerira svoju neprikosnovenu vlast nad kartom.Ono je to koje te čini osobom koja u najdubljem mraku svojih misli i unutarnjih dijaloga jasno vidi svaki i najsitniji detalj na koji se usredsredi.Ono pored toga vidljivim čini ono što ti je JU donio ;moć perceptivnog spoznavanja i visoku ravan zračenja duhovnošču.

Što u svemu tome donosi nadolazeći kvadrat UR 90 JU-MA ?
Prije svega ti imaš iznimno naglašene sklonosti ka nekonvencionalnom i izvanzemaljskom.Mnoge od tih vrijednosti,a jedna je svakako astrologija,čije je aktiviranje bilo u sjeni sada će se aktivirati,a ulaskom UR u puni,egzaktni kvadrat s JU i MA započinje i razdoblje ulaska u novi način komunikacije i odnosa s okolinom.Drugim riječima to znači da počev od mogučnosti ulaska u novu ljubavnu vezu odnos na relaciji ti i okolina sažima se u sintagmu ; „ Novi svijet “.Time bi se i teret koji nosi MJ,odnosno ti kao žena trebao značajno ili u cjelosti rasteretiti.

Toliko za sada,da ne odemo predaleko !

daj bože da je sve to istina i da sve to dolazi na taj kvadrat
sann11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 18:07   #93
Quote:
sann11 kaže: Pogledaj post
daj bože da je sve to istina i da sve to dolazi na taj kvadrat
On ti je sve to zapravo već i dao,samo što još nije isporučeno !

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 19:48   #94
poludjet cu.toliko sam nervozna da se ponasam kao ludaca..ne mogu ni s kim normalno pricati bez da povisim glas a za sve krivim urana

http://tinypic.com/view.php?pic=mue4co&s=6
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 15:19   #95
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
On ti je sve to zapravo već i dao,samo što još nije isporučeno !


znači još pošiljka nije stigla
bitno je da stigne
sann11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 15:33   #96
hi

jeli ima od vas neko iskustva kad je uran plus jupiter setao 4.kucom i pravijo opoziciju prema mc-u.i uskoro i prema plutonu i uranu,znaci uran opozicija uran.da me nece poslat na kakvu drugu planetu?
bas slusam ovih dana jednog astrologa i on govori da opozicija nije losa,da planete sjaje jedna prema drugoj,ali tu sam skepticna.
thankkkks.shopgirl.
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 16:52   #97
Cool

Quote:
shopgirl kaže: Pogledaj post
jeli ima od vas neko iskustva kad je uran plus jupiter setao 4.kucom i pravijo opoziciju prema mc-u.i uskoro i prema plutonu i uranu,znaci uran opozicija uran.da me nece poslat na kakvu drugu planetu?
bas slusam ovih dana jednog astrologa i on govori da opozicija nije losa,da planete sjaje jedna prema drugoj,ali tu sam skepticna.
thankkkks.shopgirl.
na ovo bih se ja usudio odgovoriti ali mi trebaju još neke informacije;pretpostavljam da si žensko i zanima me koliko god imaš.
wmacan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 09:08   #98
hi

izvini,evo ti karta.imam jos 38.
http://de.tinypic.com/view.php?pic=2e17saq&s=7
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 13:51   #99
Cool

Quote:
shopgirl kaže: Pogledaj post
izvini,evo ti karta.imam jos 38.
http://de.tinypic.com/view.php?pic=2e17saq&s=7
bez izvinjenja! nema potrebe. znam da se god ne pitaju ali kada uran radi aspekat na natalni uran onda ovisi koliko god. imaš. neču odmah odgovoriti jer ima puno za tipkat MC pluton uran uuuuuuuu.....................
wmacan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 19:21   #100
hi

ne znam dragi.uvjek mislim kao u ekonomiji jednom kurve isto ode prema gore ali cini mi se da je to san snova.rusevina zadnjih 5 god.vise bitka nego zivot.ne znam vise kad covjek stoji gol pa sta jos da mu uzmes.bas se radujem na taj tekst.dobro da mi je bog dao dosta humora i nade.hvala ti unaprijed.
ja kao strelac jupiter u 1 opet imam
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.