Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2009., 20:32   #21
Quote:
Capoeira kaže: Pogledaj post
Ja u to lično ne vjerujem.
To ne mora značit da to prijateljstvo ne postoji.
Nisam ni ja dok mi se nije ostvarilo. Problem je u tome što mnogi, većinom dečki, hoće nešto više.
Lost Forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 21:06   #22
Imam hrpu prijateljica i poznanica. Sa svima je nesto vise bilo ili bih volio da bude ili bi one voljele da bude. Ali to je ok, mozes biti prijatelj i pored toga.

Taj tvoj prijatelj samo ne zna biti prijatelj curi koja mu se svidja.
Splinter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 02:38   #23
muško-ženska prijateljstva postoje. barem u mom malom svemiru.


@envy, vjerujem da se i ova situacija može riješit razgovorom. javi se prijatelju, sjednite na kavu il neš slično, objasni mu razloge svog nejavljanja, pitaj ga za razloge njegovog ponašanja. ako ste bili dobri prijatelji kako govoriš da jeste, razriješit ćete sve probleme.
ukoliko se pokaže da je tvrdnja o njegovoj zaljubljenosti istinita, najbitnije je s tvoje strane naglasit da tu nema leba po tom pitanju. razmisli jesi li u stanju bit prava prijateljica iako ti je čovjek priznao svoje osjećaje, odnosno, možeš li bit u kontaktu s njim, bez da se bojiš da će te zaskočit. ako jesi, reci mu
da možete bit prijatelji ako on to može podnijet (izrazi se malo drugačije, ova bi fraza mogla povrijedit ego. ) il će ti bit prijatelj odmah sad, il će ti se javit kad bude uvjeren da zaljubljenosti više nema.
postoji i treće ili, ako on ne može podnijet činjenicu da si s drugim i lakše mu je bit daleko od tebe, nego se svaki dan podsjećat da ti je "samo" brat.
u toj ćeš situaciji barem znat da si dala sve od sebe. sretno.
__________________
Evil needs candy too.
Pravim se da problem ne postoji.
lanya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 03:17   #24
naravno da postoje!!!!
ja imam 3 prijatelja muška - s jednim sam čak i živjela kao cimerom(u društvu je još i jedna frendica) i nikad među nikim nije bila nikakva ma niti dvosmislena situacija ... kod jednog od ostale dvojice sam živjela mjesec dana kad sam imala teško životno razdoblje, naravno isto čisto prijateljski.

svi mi upoznajemo partnere i partnerice međusobno, nikakvih problema tu nema niti ljubomore jer je to samo prijateljstvo..možda bude malo u početku, al čim upozna vidi da smo bezopasni. )

imam i još jednog prijatelja s kojim se doduše družim gotovo isključivo u paru (on i njegova draga) ..
te dečke gledam kao recimo neke bratiće ili tako nešto ..

s muškim frendovima pričam o muzici, o muško - ženskim odnosima iz M i iz Ž perspektive .. ma, o svemu.

kvalitetu osobe gledam kroz karakter, a ne kroz spol. .

smiješno mi je kako kažete da netko sigurno očekuje više, jer to jednostavno nije istina.

glavni problem je što većina ljudi niti ne zna razgovarati sa suprotnim spolom bez nekih seksualnih dvosmislenih provokacija, i onda naravno da ne može takvo prijateljstvo funkcionirati.
boaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 12:54   #25
tehnički postoji... ali ja bi sve svoje frendice poševio kad bi znao da će samo na tome ostati...tako da niš od toga
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 14:51   #26
Ja nekako nikad nisam uspjela imat dugo muskarca za prijatelja. Zasto? Zato sto:
1) ili meni nije bio dovoljno zanimljiv da bi mi bio prijatelj (ne pricamo o poznanicima, nego prijateljima), tako da se neki intenzivniji odnos nikad nije razvio
2) ili mi je bio zanimljiv, pa bi mi obzirom da je musko kad-tad postao previse "zanimljiv" - i tu prestaje prica o prijateljstvu, a pocinje tema za LJES, "zivot u dvoje" ili "usamljena srca-kako da ga izbacim iz glave, gnjavi me bivsi i sl"
zarazna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 14:59   #27
Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
tehnički postoji... ali ja bi sve svoje frendice poševio kad bi znao da će samo na tome ostati...tako da niš od toga
Potpuno se slažem
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 21:38   #28
postoji... ali uvijek ce se u nekom trenutku jedna strana zaljubiti u drugu... sad hoce li se odljubiti ili ne, hoce li to priznat ili ne, neznam, ali sigurno postoje. ja sam svjedok.
PsychoKiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 21:58   #29
Definitivno postoje i to su stvarno super prijateljstva samo kaj je zeznuto kaj kad s njima ides van, nema sanse da upoznas frajera jer svi misle da si zauzeta :-)
Emika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 01:41   #30
Postoji, ja razgovaram sa imaginarnom hot, sexy prijateljicom cijeli život. I sasvim sam normalan, i glasovi mi kažu da sam normalan a njima vjerujem, ali moja imaginarna frendica ih ne voli
.
lXl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 00:38   #31
Postoji ....
Nejlaaa is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.05.2011., 01:15   #32
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
I tako se cijela velika tema spotakne o posve prozaičnu , banalnu činjenicu da postojanje makar i naznaka seksualne privlačnosti s bilo koje strane u tom prijateljstvu ozbiljno ugrožava opstanak prijateljstva, koliko god "velikih" argumenata potezali u prilog vječnosti Prijateljstva.
Zašto bi prijateljstvo moralo biti vječno?

Naravno da muško-žensko prijateljstvo može postojati. Može i potrajati.
Čak mu ni seksualna napetost ne mora naštetiti.
Štoviše, ni seks mu ne mora naštetiti.

Na kraju sve ovisi o zrelosti prijateljâ, a ne o spolu.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 08:38   #33
Quote:
tina1404 kaže: Pogledaj post
Ma je, možda nije želio upropastiti prijateljstvo, osim toga bi bilo bolesno da s nekim koga smatraš bratom/sestrom završiš, zar ne? Neki vjeruju u prijateljstvo zamisli
Dvije su grupe ljudi koji vjeruju u m-ž prijateljstvo:

1) Djeca i klinci, tj. predpubertetske dobi.
2) Škvadra u denialu.


Stare iskusnjare znaju da tu kruha nema, tj. da su priče o prijateljstvu samozavaravanje kako bi se što duže ostalo u vezi koja odgovara i jednom i drugom. Jer jedan uvijek ima više osjećaja od samo prijateljstva, a drugi se ili radi pristojan ili trpi zbog stvari koje mu prvi partner odrađuje iz usluge.

Da, usprkos svim Disney crtićima i sličnim bajkama, ljudi nisu plemenita bića.

Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Ne nije uopce tako bilo, nije me nikad ni zanimalo nista vise od prijateljstva, uostalom ona je vec tada imala decka a i da nije ne vjerujem da bi isao nesto dalje.
Imao sam i poslije nekoliko dobrih prijateljica, cak i ovdje na forumu, ne znaci sad cim je zensko treba je odmah zaskociti, ili mozda ja ipak nisam normalan
Ne znam jesi li normalan ili ne, ali svakako si u grupi 2. Denial.
reggie31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 10:30   #34
Quote:
Flames of love kaže: Pogledaj post
Pitam ovo svaki put kad se pojavi neka ovakva tema, posvuda po netu (a ponekad čak i u rl), nitko mi još nije uspio zadovoljavajuće odgovoriti. Dakle, ako ne postoji muško-žensko prijateljstvo, znači li to da biseksualne osobe ne mogu imati prijatelje? Jer ako sam biseksualna, postoji teoretska šansa da se zaljubim u svakog/u prijatelja/icu bez obzira na spol - dakle osuđena sam na život bez prijateljstva?
Ote mi pitanje iz usta.
A kad god sam s nekim raspravljala o tome onda sam nužno došla do ovog pitanja:

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Zašto bi prijateljstvo moralo biti vječno?
Tužno je kako neki događaji mogu potpuno baciti u pitanje postojanje nečega što je možda godinama i godinama postojalo.

Postojanje sexualne privlačnosti eliminira postojanje prijateljstva.
Osim kod partnera, naravno.

Partner nam usprkost sexualnoj privlačnosti, može i mora biti prijatelj, a svi ostali muškarci nisu u stanju biti nekome prijatelji ako postoji sexualna privlačnost.

Prijateljstvo se ne određuje time što isključuje, već što uključuje i s kojim namjerama.

Međuljudski odnosi su vrlo dinamični, podložni promjenama. Niti jedan međuljudski odnos ne ostaje identičan od početka do kraja, osobito oni koji traju godinama i u kojima se osobe mijenjaju.

Ako veza iz nekog razloga završi, ne znači da ljubavi nikad nije bilo i da je stoga nemoguća.
Ako prijateljstvo iz nekog razloga završi, ne znači da ga nikad nije bilo i da je stoga nemoguće da postoji.

__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 10:38   #35
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Tužno je kako neki događaji mogu potpuno baciti u pitanje postojanje nečega što je možda godinama i godinama postojalo.
Da. Stvarno.

Mnogo je prijateljstvo razoreno običnim posuđivanjem novca, recimo.

Quote:
Postojanje sexualne privlačnosti eliminira postojanje prijateljstva.
Osim kod partnera, naravno.
Zašto?
Quote:
Partner nam usprkost sexualnoj privlačnosti, može i mora biti prijatelj, a svi ostali muškarci nisu u stanju biti nekome prijatelji ako postoji sexualna privlačnost.
Svašta.

Imam nekoliko prijateljica koje smatram seksualno privlačnima. To ni na koji način ne utječe ni na moju vezu ni na ta prijateljstva.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 10:58   #36
Njah, been there, ali u ulozi cure koju njegova prijateljica ne želi upoznati jer joj, kao, treba vremena. Sve mi je bilo jasno.
__________________
babe i dide uvik prde i to besramno ako su oni u blizini u tome je izlaz © PO LITRE
Nanuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 11:36   #37
Prema vrlo zgodnoj teoriji ljestvice, muško-žensko prijateljstvo postoji samo u slučajevima:
a) da muškarac već ima zgodniju ženu/curu od frendice
b) da je muškarac gej
hard-candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 12:55   #38
Pa hvala Bogu da postoji.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 13:21   #39
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post

Zašto?

Svašta.

Imam nekoliko prijateljica koje smatram seksualno privlačnima. To ni na koji način ne utječe ni na moju vezu ni na ta prijateljstva.
Izgleda da sam bila nejasna.

Ono sto si iz mog posta citirao bila je (ocito neuspjela) ironija.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 17:35   #40
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Izgleda da sam bila nejasna.

Ono sto si iz mog posta citirao bila je (ocito neuspjela) ironija.
A znaš kako je... detektori idu k'o alva, ne ostane meni ništa.
No stvarno postoje ljudi koji takve stvari govore bez imalo ironije.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.