Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2011., 00:15   #61
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
1. Velis u neprijateljskom smjeru... Isto je tvrdial jednom neka cura tu na forumu, pa ju je onda netko upitao kako to da se ne moze seviti s prijateljem, da li su joj onda svi koji ju poseve ili su joj seksualno privlacni neprijatelji?

P. S. Zensko izvlacenje ili fora da se to ljepse kaze je: " Ja tebe gledam iskljucivo kao prijatelja", je ljepsi nacin da se kaze " Apsolutno si mi neprivlacan kao crknuta konjska lesina odlezala 5 dana na suncu na +40 C", samo sto si s prvom izjavom ne zatvaraju vrata kod doticnog muskog frenda, nego si ostavljaju opciju "rame za plakanje i cuddle bitch"
Ljudi koje smatram frendovima nisu mi seksualno privlačni, da. I to odmah u startu znam, vidim i osjećam. Znači, frendovi su mi isto kao frendice, samo s produžetkom kroz koji pišaju. I ova tvoja usporedba s krepanom poluraspadnutom živinom je podjednako dobra ako govorimo isključivo o privlačnosti.

Ja svom frendu bez beda velim da ne bih bila s njim ni da je zadnji muškarac na ovom svijetu. I to je pravo prijateljstvo, po meni. Iskreno do bola. Ali zna me kako razmišljam i poštuje, pa mi to ne zamjera. A i ne pali se na mene, što je isto olakotan faktor .
Jedan od kvazifrendova na tu moju izjavu se naljutio. Ovom se jebe živo - ne bi ni on bio sa mnom, pa šta? I on meni kaže kad sam pain in the ass, i to vrlo brutalno, baš kako volim .
I to mi je super, jer smo svoji i iskreni.

I nisam sigurna da bih mogla biti iskrena prijateljica nekome tko me privlači u seksualnom smislu. Nije sad da ne bismo mogli održavati neki "prijateljski kontakt", zezati se, pričati o svemu, biti si međusobno podrška, ali ne znam.. osjećala bih se kao prevarant. Neiskreno. Što nije baš poanta prijateljstva.
Da moram kalkulirati što reći i paziti da ne uhvati neki moj pohotni pogled na svom međunožju dok buljimo u film, jer, jebga, zanima me kolika mu je kita; a kad se okrene da dohvati čips da mu odmjeravam dupe dok mi se zjenice šire a srce ubrzano lupa.... Jebeš takvo prijateljstvo.

I ne, on nije cuddle bitch ni rame za plakanje, već prava frendica s viškom kože među nogama.

Zašto okretati to u smjeru iskorištavanja odmah?
Ili ne vjeruješ u prijateljstvo općenito?
hard-candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 07:57   #62
Quote:
hard-candy kaže: Pogledaj post
I nisam sigurna da bih mogla biti iskrena prijateljica nekome tko me privlači u seksualnom smislu. Nije sad da ne bismo mogli održavati neki "prijateljski kontakt", zezati se, pričati o svemu, biti si međusobno podrška, ali ne znam.. osjećala bih se kao prevarant. Neiskreno. Što nije baš poanta prijateljstva.
Da moram kalkulirati što reći i paziti da ne uhvati neki moj pohotni pogled na svom međunožju dok buljimo u film, jer, jebga, zanima me kolika mu je kita; a kad se okrene da dohvati čips da mu odmjeravam dupe dok mi se zjenice šire a srce ubrzano lupa.... Jebeš takvo prijateljstvo.
Eto, sad znaš kako je nama muškima... Sama patnja i frustracija. Nije čudo da umiremo mlađi od vas.

I još kažu da nismo sposobni za multitasking. Jebote, što ćeš većeg multitaskinga nego pratit i facu i cice i guzicu i sto drugih zanimljivih detalja i pazit da ti se vidljivo ne digne i još k tome voditi naizgled inteligentan razgovor?

Zadnje uređivanje Emericzy : 05.05.2011. at 08:05. Reason: tipfeler
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 08:01   #63
Quote:
hard-candy kaže: Pogledaj post
Ljudi koje smatram frendovima nisu mi seksualno privlačni, da.
I samim time ni ti nisi njima?
reggie31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 08:57   #64
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Eto, sad znaš kako je nama muškima... Sama patnja i frustracija. Nije čudo da umiremo mlađi od vas.

I još kažu da nismo sposobni za multitasking. Jebote, što ćeš većeg multitaskinga nego pratit i facu i cice i guzicu i sto drugih zanimljivih detalja i pazit da ti se vidljivo ne digne i još k tome voditi naizgled inteligentan razgovor?
Znači glumatanje.
Tebi je svaka žena seksualno privlačna? Nije ti se dogodilo da neku doživljavaš aseksualno (a da ne izgleda kao karikatura, već ono, normalno, prosječno žensko)?
Super, još će ispasti da samo izrazito ružne žene mogu imati muške prijatelje.

Quote:
reggie31 kaže: Pogledaj post
I samim time ni ti nisi njima?
Pa ne.
Kao što rekoh, većina ljudi koje sam smatrala prijateljima pokušali su nešto više u jednom trenutku i time stavili točku na naše prijateljevanje.
I neka su, jer "prijatelji" koji gledaju kako da me neprimjetno uhvate za sisu dok im plačem na ramenu pritom razmišljajući "uf, kako bih ju pojebao", zapravo mi i ne trebaju.
Ili trebaju - da mi budu cuddle bitch kad ustreba. Takvih mi nije žao.
hard-candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 09:07   #65
Quote:
hard-candy kaže: Pogledaj post
Super, još će ispasti da samo izrazito ružne žene mogu imati muške prijatelje.
Čak niti takve. Nitko nije lud da vodi razgovore gledajući u ružnu facu.
reggie31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 09:20   #66
postoji, ali sam svjesna da je dovoljna samo jedna riječ i da odnos prestane biti prijateljski i postane ljubavni
dreamisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 09:33   #67
Quote:
hard-candy kaže: Pogledaj post
Super, još će ispasti da samo izrazito ružne žene mogu imati muške prijatelje.
Ne, zašto? Mogu imati prijatelje, samo moraju računati na to da uvijek postoji i seksualna komponenta. Pitanje je, zapravo, može li prijateljstvo postojati paralelno s tom seksualnom komponentom. Rekao bih da može, ali da je bitno kompliciranije nego bez nje. Zato su ljudi smislili 'prijatelje s privilegijama'.

Quote:
Znači glumatanje.
Zašto glumatanje? Samo određeni tip multitaskinga. Ništa pritom ne treba biti lažno. Osim ako bonton ne smatraš lažnim.

Quote:
Tebi je svaka žena seksualno privlačna? Nije ti se dogodilo da neku doživljavaš aseksualno (a da ne izgleda kao karikatura, već ono, normalno, prosječno žensko)?
Privlačnosti ima puno vrsta. Rijetko kad te nekome privuče jedna jedina, izolirana stvar. Uvijek je to nekakva mješavina. I ta se mješavina s vremenom i upoznavanjem i iskustvom mijenja.

Neke žene privuku na prvu loptu seksualno. Ako nemaju i nešto drugo, ta seksualna privlačnost jako kratko traje. Ako imaju i nešto drugo, ona se zna još bitno pojačati. A zna i oslabiti i ishlapiti, ali ostane ovo drugo. Svejedno ostaje činjenica da je seksualnost bila jako prisutna bar u početku.

Neke žene privuku drugim osobinama, recimo duhovitošću, sposobnošću, pameću. Onda bliskost omogući opažanje i drugih osobina, recimo seksualne privlačnosti. Koja može poslije rasti i rasti, pa čak i natkriliti one druge. Tko se pali na pametne žene, tome će pametna žena čak i ako mu u startu ne izgleda fizički privlačno s vremenom izgledati sve bolje i bolje i sve jebozovnije.

Mislim da je potrebna jako velika doza fizičke odbojnosti, na razini nečega što bismo zvali deformacijom, da to spriječi. A nekad ni deformacija ne bude prepreka. U ovom kontekstu, ljepota je definitivno i totalno u oku promatrača, a taj se promatrač i njegovo oko jako mijenjaju pod utjecajem emocija.

Što, dakle, znači aseksualno? Postoji li to uopće? Ima psihologa koji tvrde da ni unutar istog spola nema skroz aseksualne veze, samo je možda njezina seksualnost jako jako daleko na začelju liste važnosti. Toliko daleko da ljudima nikad ni ne padne svjesno na pamet.

Znači, muško-žensko prijateljstvo uvijek je natopljeno nekom dozom seksualnosti, pa makar malom. Ona ne mora biti baš jako prisutna na svjesnoj razini, ali najčešće jest. O njezinom intenzitetu ovisi narav veze. Hoće li se ona zvati klasičnim prijateljstvom, hoće li to dvoje biti fuck-friendovi, hoće li ljubovati (pri čemu prijateljstvo, naravno ne mora i ne smije nestati), hoće li biti prekomplicirana, pa će se to dvoje rastati -- to ovisi o tisuću detalja i okolnosti.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 09:33   #68
Kako to misliš?
reggie31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 12:19   #69
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Ne, zašto? Mogu imati prijatelje, samo moraju računati na to da uvijek postoji i seksualna komponenta. Pitanje je, zapravo, može li prijateljstvo postojati paralelno s tom seksualnom komponentom. Rekao bih da može, ali da je bitno kompliciranije nego bez nje. Zato su ljudi smislili 'prijatelje s privilegijama'.
Da, bilo bi tragično kad bi prijateljstvo bilo moguće samo u slučaju da nijedno ne osjeća ni najmanju privlačnost. Srećom, ja imam vrlo istančan ukus pa se ne mogu sjetiti da me neki od frendova privlačio.
A u kojoj mjeri ja privlačim njih, nije moj problem.

Quote:
Zašto glumatanje? Samo određeni tip multitaskinga. Ništa pritom ne treba biti lažno. Osim ako bonton ne smatraš lažnim.
Mogli bismo, umjesto od bontona, početi sa definiranjem prijateljstva. (Ali kuda bi nas to odvelo? )
Ne znam, meni nije milo kad me netko koga smatram prijateljem doživljava u seksualnom smislu.

Quote:
Privlačnosti ima puno vrsta. Rijetko kad te nekome privuče jedna jedina, izolirana stvar. Uvijek je to nekakva mješavina. I ta se mješavina s vremenom i upoznavanjem i iskustvom mijenja.

Neke žene privuku na prvu loptu seksualno. Ako nemaju i nešto drugo, ta seksualna privlačnost jako kratko traje. Ako imaju i nešto drugo, ona se zna još bitno pojačati. A zna i oslabiti i ishlapiti, ali ostane ovo drugo. Svejedno ostaje činjenica da je seksualnost bila jako prisutna bar u početku.

Neke žene privuku drugim osobinama, recimo duhovitošću, sposobnošću, pameću. Onda bliskost omogući opažanje i drugih osobina, recimo seksualne privlačnosti. Koja može poslije rasti i rasti, pa čak i natkriliti one druge. Tko se pali na pametne žene, tome će pametna žena čak i ako mu u startu ne izgleda fizički privlačno s vremenom izgledati sve bolje i bolje i sve jebozovnije.

Mislim da je potrebna jako velika doza fizičke odbojnosti, na razini nečega što bismo zvali deformacijom, da to spriječi. A nekad ni deformacija ne bude prepreka. U ovom kontekstu, ljepota je definitivno i totalno u oku promatrača, a taj se promatrač i njegovo oko jako mijenjaju pod utjecajem emocija.
S ovim se uglavnom slažem.
Ali zar nije moguć slučaj da ti uvidiš te kvalitete (kada bliskost to omogući), a svejedno izostane ta seksualna komponenta? Npr. draga je i kvalitetna osoba, ima super smisao za humor, svima hoće pomoći ali.. ne znam - nije jednostavno tvoj tip? Ili ima neku osobinu/crtu ličnosti koja ti ne smeta u prijateljskom modusu, ali u partnerskom tu istu crtu ne bi mogao tolerirati?

Quote:
Što, dakle, znači aseksualno? Postoji li to uopće? Ima psihologa koji tvrde da ni unutar istog spola nema skroz aseksualne veze, samo je možda njezina seksualnost jako jako daleko na začelju liste važnosti. Toliko daleko da ljudima nikad ni ne padne svjesno na pamet.
Ako je tako, onda ok - eto, u mojim prijateljstvima (bilo muškim, bilo ženskim) seksualnost je na samom začelju pa mi svjesno ne padne ni na pamet.

Quote:
Znači, muško-žensko prijateljstvo uvijek je natopljeno nekom dozom seksualnosti, pa makar malom. Ona ne mora biti baš jako prisutna na svjesnoj razini, ali najčešće jest. O njezinom intenzitetu ovisi narav veze. Hoće li se ona zvati klasičnim prijateljstvom, hoće li to dvoje biti fuck-friendovi, hoće li ljubovati (pri čemu prijateljstvo, naravno ne mora i ne smije nestati), hoće li biti prekomplicirana, pa će se to dvoje rastati -- to ovisi o tisuću detalja i okolnosti.
Hmmm... mogu se složiti samo u slučaju te nesvjesne razine koje nisam svjesna.
hard-candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 12:30   #70
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Znači, muško-žensko prijateljstvo uvijek je natopljeno nekom dozom seksualnosti, pa makar malom.
Dakle, moje prijateljice - koje su u sretnim vezama - osjećaju nešto seksualno prema meni, budući da ih ja promatram kao ranije navedenu glavicu kupusa u motornom ulju?
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 12:31   #71
Postoji.
lycantrophy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 12:35   #72
dajte da se ne lazemo ,ali isto tako da stavimo stvari u perspektivu
vjerujem da ce bilo tko od nas u bilo koje doba osjetiti neku sexualnu privlacnost prema bilo kome iz svog okruzenja
moze to biti susjeda , moze profesorica , prijatelji i prijateljice...
ali to spada u trenutne crushove i nije zaljubljenost , zaludenost , stogod vec krasi neku pravu vezu
kao sto je emeritzy rekao , to se moze pojaviti i nestati , moze se i konzumirati , moze se dogoditi u trenutku bilo cije slabosti...
ali ta privlacnost nije primarna i nije osnova prijateljske veze i povezanosti
u 99% slucajeva ce se pojaviti i nestati u kratkom vremenu i ako je prijateljstvo pravo , cak ne vidim ni da bi se trebalo prekinuti radi toga
samo treba shvacati ljude i dozvoljavati im ono sto i sami sebi dozvoljavamo i ne raditi famu iz svega sto se dogodi izvan naseg trenutnog razmisljanja ili pogleda
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 12:54   #73
Mislim da je u svemu tome bitan faktor i učestalost druženja. Nije isto ako se dopisuješ s prijateljicom jednom mjesečno preko interneta i ako provodite svaki drugi dan skupa u raznim aktivnostima. A da bi s nekime provodio toliko vremena, pretpostavljam da ti mora biti privlačan kao osoba, pametan, duhovit, zabavan, simpatičan i kakvih god još osobina bitnih da bi ti bio prijatelj . Meni je u takvom slučaju logično da se poželi nešto više.

Druga stvar je što ljudi svakoga vole nazivati/smatrati prijateljem.
__________________
If you are not too long, I will wait here for you all my life. (O.W.)
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 13:03   #74
tocno , postoji jaka osnova da se pozeli nesto vise
ali , koliko smo samo puta nesto pozeljeli i onda odustali ili zaboravili?
tako i u ovom slucaju: pojavi se sexualna privlacnost , ali brzo i zamre ili ako se nesto i dogodi to u pravilu ne prezivi i ljudi se ili rastanu ili se vrate na status prijatelja
ja cak ne bih zelio izgubiti prijateljicu koja bi se u nekom trenutku zatreskala u mene
ne bih smatrao da je ona losa osoba ili da me izdala
prihvatio bih to kao fazu ili trenutak slabosti i presao preko toga

nesto drugo je naravno ako nam se netko prismajhla pod krinkom prijateljstva
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 13:12   #75
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post

u 99% slucajeva ce se pojaviti i nestati u kratkom vremenu i ako je prijateljstvo pravo , cak ne vidim ni da bi se trebalo prekinuti radi toga
samo treba shvacati ljude i dozvoljavati im ono sto i sami sebi dozvoljavamo i ne raditi famu iz svega sto se dogodi izvan naseg trenutnog razmisljanja ili pogleda
Mogu to shvatiti donekle.
Npr. odete na kupanje pa skužiš kak ti frend ima baš dobro tijelo, fina široka ramena, torzo, nešto. Ili ti se frendica spici za neki izlazak, fino se našminka, frizurica, izbaci cice u dekoltiranoj majici, a tebi oči na federe. Ok, taj čas te privuče, ali opališ si virtualni šamar i veliš sam sebi "ej, pa to je budalasti xy, tvoj frend" i vratiš se u normalno stanje.

Ali da netko konstantno osjeća tu privlačnost, i što emericzy kaže, mora koristiti mulititasking.. cice/guza/osmijeh/intelektualni razgovori... to mi je već nekako neiskreno i obmanjujuće.

Evo, baš vrtim filmove po glavi i stvarno se ne mogu sjetiti da me ijedan frend seksualno privukao. Ako govorimo o toj vrsti privlačnosti, naravno.
Mogu mi biti dragi, zanimljivi, duhoviti za krepat, mogu uživati u njihovom društvu, mogu pomsliti "mi bismo se baš fino slagali da smo skupa", ali kad nema te seksualne dimenzije, ne možeš ju izmisliti. Niti ju može nadomjestiti ili isprovocirati bliskost, dragost i ostalo.

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ja cak ne bih zelio izgubiti prijateljicu koja bi se u nekom trenutku zatreskala u mene
ne bih smatrao da je ona losa osoba ili da me izdala
prihvatio bih to kao fazu ili trenutak slabosti i presao preko toga

nesto drugo je naravno ako nam se netko prismajhla pod krinkom prijateljstva
Slažem se.
Ja govorim o 2. slučaju.

Quote:
dainty kaže: Pogledaj post
Mislim da je u svemu tome bitan faktor i učestalost druženja.
Prije će odnos "evoluirati" do tog da se možda poželi i nešto više, ali ako te ne privlači...
hard-candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 13:19   #76
mislim da postoje muško ženska prijateljstva kad te osobe nisu najbolji prijatelji..
jedna strana uvijek ima osjećaje i nada se,prije il kasnije joj postane previše i prizna..i većinom uništi prijateljstvo
__________________
Lost in a sick world...
IpomoeaViolacea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 13:26   #77
Quote:
hard-candy kaže: Pogledaj post
Prije će odnos "evoluirati" do tog da se možda poželi i nešto više, ali ako te ne privlači...
Čini mi se da mnogi ipak ne funkcioniraju po principu nenadjebiva kemija na prvi pogled i ništa osim toga, te sad tu dođe sve ono što je Emericzy napisao, da ne ponavljam.

Quote:
Emericzy kaže:
Neke žene privuku drugim osobinama, recimo duhovitošću, sposobnošću, pameću. Onda bliskost omogući opažanje i drugih osobina, recimo seksualne privlačnosti. Koja može poslije rasti i rasti, pa čak i natkriliti one druge. Tko se pali na pametne žene, tome će pametna žena čak i ako mu u startu ne izgleda fizički privlačno s vremenom izgledati sve bolje i bolje i sve jebozovnije.

Mislim da je potrebna jako velika doza fizičke odbojnosti, na razini nečega što bismo zvali deformacijom, da to spriječi. A nekad ni deformacija ne bude prepreka. U ovom kontekstu, ljepota je definitivno i totalno u oku promatrača, a taj se promatrač i njegovo oko jako mijenjaju pod utjecajem emocija.
__________________
If you are not too long, I will wait here for you all my life. (O.W.)
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 13:30   #78
Ma to stoji.
I slažem se, u teoriji.
Samo se meni u praksi nije dogodilo.
Strpaš na početku u ladicu "frendovi" i nema mrdanja.
hard-candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 13:39   #79
mislim da se ovdje s hard-candy najbolje razumijem

cak ne mislim da je fizicka privlacnost - odbojnost odlucujuci faktor
ljudi smo i nekad se zaludimo necim, ali ako nam to nesto nije visoko na listi prioriteta to ce ubrzo potonuti natrag gdje mu je mjesto

do sad naprimjer u sportskom dijelu zivota sam bio u situacijama gdje smo se nasli pokisli i promrzli i gdje je bilo situacija da se grijemo ili i presvlacimo (cak i brisemo medusobno) jedni pred drugima i nikad mi nije palo na pamet gledati frendicu na nacin da bih nesto s njom zapoceo
jesam primijetio da ima lijepo tijelo , znam da je draga osoba, ali to jednostavno nije to
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 13:50   #80
U mom životu ne postoje.
Barem ne onoliko bliska prijateljstva kakva održavam sa ženama.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.