Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2004., 14:53   #41
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Lu',

Zar da sad dodjem do Regosa i odaberem PBZ/CO i dobim 100kn na ruke bez problema?
Neznam gdje si, i to ti neće dati u Regosu, već ako poznaš nekoga tko radi za Cro.osiguranje, posavjetuj se prvo.
Lu´ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 14:55   #42
Quote:
sis kaže:
A što piše na potvrdi koju si s novcima dobila?
Tko je rekao da sam dobila potvrdu i zašto kompliciraš stvar?

U našem zakonu ima milijun rupa, nedobiješ nekada ni račun u trgovini ili kafiću, pa što?

Ti nebi uzela?

Lu´ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 14:56   #43
Nisam niti pitala za potvrdu, možda i izdaju, al mene nije briga, čime se obvezuješ? Ničime. Jel tako?
Lu´ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 15:12   #44
Cekaj malo Lu' da se malo bolje informiram, ovak, u ZG sam pa ak odem u Regos onda samo najavim promjenu fonda. Koliko se vidi iz ovog primjera nikad necu dobiti 100kn.
Sto onda trebam napraviti? Potraziti zensku koja radi u Regosu a koja istovremeno radi za PBZ/CO? Najavim se za susret s njom i eto 100kn?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 15:18   #45
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Cekaj malo Lu' da se malo bolje informiram, ovak, u ZG sam pa ak odem u Regos onda samo najavim promjenu fonda. Koliko se vidi iz ovog primjera nikad necu dobiti 100kn.
Sto onda trebam napraviti? Potraziti zensku koja radi u Regosu a koja istovremeno radi za PBZ/CO? Najavim se za susret s njom i eto 100kn?
Ne, uopće ta osoba nema veze sa Regosom, tamo se samo bira obvezni mirovinski fond. Neznam šta ćeš ti napraviti, al mene je gospodin agent iz Cro.osiguranja pitao lijepo dal bi htjela prijeći u PBZ Cro.osig. i ja rekla može i gotova priča. A sad ja neznam šta ćeš ti tamo napraviti, raspitaj se malo ako želiš. Pitaj nekoga tko radi u Cro.osiguranju. U svakom slučaju je bolji fond od RMF. Sretno
Lu´ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 15:27   #46
A kako je agent iz PBZ/CO tebe nasao? Mislis li da je moguce da ja samo odem u PBZ/CO i prodam se za 100kn pa da cijeli posao bude obavljen?


Iz cijele tvoje price jedino je nejasno kako si tocno dobila 100kn. koliko sam shvatio, ti si otisla u Regos, pitala za godine clanstva, zenska potvrdila da si ti u trecoj godini pa ti oduzela 0,2% i tebe preusmjerila u PBZ/CO. Onda si otisla kod svog agenta u PBZ/CO negdje u blizni pokazeci njemu potvrdu da si presla u njegov fond i za to si dobila 100kn. To je meni logicnije, zar nije tako?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 09:32   #47
Meni se cini da Lu ima neki prikriveni interes u cijeloj ovoj raspravi i da pljuje RBA. Pitam se samo jel to opet neki Gerrit u igri koji je proganjao glasnogovornicu RBA pa je poslije pljuvao tu po Forumu.

Ako smijem primjetila bih da nije jasno kad je njoj frajer dao 100 kuna? I zašto bi on to njoj dao uopće, po čemu je on siguran da će ona otić u Regos i izabrat PBZ? Ili je možda s njim za ručicu išla u Regos? Ma da?

Ili joj je tip dao 100 kuna na lijepe oči, vjerujući da će ona možda jednog dana otići u Regos promijeniti fond.

Surfer, jedino mjesto gdje se bira/mijenja fond je Regos, daj se informiraj malo o tome Kak si ti prvi put uopće izabrao fond? Ili su te rasporedili ?
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 09:34   #48
Hm, da, a kako će on pravdati svom poslodavcu na što je potrošio 100 kuna? Jer, to bi se trebalo legalno knjižiti. A nije baš da mogu priložit njezinu potvrdu, evo, dali smo njoj 100 kuna da predje u PBZ.....meni je cijela ova priča sumnjiva.

Nisu ni PBZ-ovci ludi da toliko risikiraju.....za kaj?....za 1000, 2000 članova? U vrijeme kad AZ i RBA imaju po 400.000. Ma dajte ljudi, uozbiljite se!
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 09:56   #49
Quote:
gogo kaže:
legalno je.

čovjek "prodaje" drugi stup i dobit će cca *** kn brtutto za svakoga koga preotme od konkurencije.

Tebi 100 njemu *** i svi sretni i zadovoljni.

Ako imaš 10.000 kn platiš 0,2% i pređeš u PBZ/Co

Golden, vidim ja da žvačeš ti svoj šešir...

Pozdrav,
gogo
Evo moram ponoviti opet gogu, možda bolje shvatite
Lu´ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 10:10   #50
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
A kako je agent iz PBZ/CO tebe nasao? Mislis li da je moguce da ja samo odem u PBZ/CO i prodam se za 100kn pa da cijeli posao bude obavljen?


Iz cijele tvoje price jedino je nejasno kako si tocno dobila 100kn. koliko sam shvatio, ti si otisla u Regos, pitala za godine clanstva, zenska potvrdila da si ti u trecoj godini pa ti oduzela 0,2% i tebe preusmjerila u PBZ/CO. Onda si otisla kod svog agenta u PBZ/CO negdje u blizni pokazeci njemu potvrdu da si presla u njegov fond i za to si dobila 100kn. To je meni logicnije, zar nije tako?
Tog čovjeka znam godinama, kolega moj, već sam napisala. Ženska na Regosovom šalteru ti ništa neoduzima, već ti samo izda potvrdu o prelasku u drugi fond i nigdje te ne preusmjerava, bože kao da ste djeca...sve se mora doslovno nacrtati.

I o kakvom ti prodavanju govoriš, ja sam već prije svega razmišljala o prelasku u PBZ-Cro.osig. jer mi je sve živo kod njih.
Lu´ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 10:17   #51
A kao Gogo je predsjednik uprave mirovinskog fonda pa zna i njegova je riječ zakon ili? Ili se skrivaš iza drugih jer si uhvaćen/a u bezočnoj laži?

Pravilnik o marketingu miroviskih fondova kaže (za tebe koja očito sporije shvaća, pa da ti još jednom pojasnim, a i gogi )

Članak 8, stavak 2.

Svaka zainteresirana stranka (to znači građanin RH) u potupku marketinga mirovinskih fondova ima pravo podnijeti Agenciji prijavu protiv agenta (to bi bio imaginarni djelatnik PBZ fonda) koji u postupku prodaje i marketinga i oglašavanja mirovinskog društva/fonda postupi protivono odredbama Zakonama i ovog Pravilnika.

To ti je prva bitna stvar. Druga bitna stvar je:
Zakon o obveznim i dobrovoljnim mirovinskim fondovima koji u Glavi VIII, članak 64., stavak 1. kaže:

Mirovinsko društvo (i povezane osobe) ne smije ponuditi nikakve povlastice niti jednoj osobi u svrhu nagovaranja te osobe da se pridruži određenom fondu ili da ostane njegov član.

Stavak 4. kaže - Povlastice su primjerice: novčane stimulacije, plaćanje naknade za prijevremeno otkazivanje drugih fondova ili poklanjanje materijalne imovine (nagrada).....

Eto, ja sam opet ponovila. Jesi sad bolje shvatila?
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 10:24   #52
Quote:
cudim_se kaže:
Meni se cini da Lu ima neki prikriveni interes u cijeloj ovoj raspravi i da pljuje RBA. Pitam se samo jel to opet neki Gerrit u igri koji je proganjao glasnogovornicu RBA pa je poslije pljuvao tu po Forumu.

Ako smijem primjetila bih da nije jasno kad je njoj frajer dao 100 kuna? I zašto bi on to njoj dao uopće, po čemu je on siguran da će ona otić u Regos i izabrat PBZ? Ili je možda s njim za ručicu išla u Regos? Ma da?

Ili joj je tip dao 100 kuna na lijepe oči, vjerujući da će ona možda jednog dana otići u Regos promijeniti fond.

Surfer, jedino mjesto gdje se bira/mijenja fond je Regos, daj se informiraj malo o tome Kak si ti prvi put uopće izabrao fond? Ili su te rasporedili ?
Uopće nemam nikakav prikriveni interes i po čemu si ti zaključila da ja pljujem po RBA?

Ni jednom rječju nisam PLJUVALA po njima, još iz svih ovih ovdje postova (ako pročitaš od početka, ponajviše od GSFC) da je PBZ-Cro.osig. po poslovanju daleko bolji od ostalih, iako to ne znači odmah da ja mislim da su svi ostali tropa, kapiš? I molim te nemoj mi izvrtati riječi i donositi zaključke na osnovu nekih svojih intuicija. U redu?

A da si malkoc, samo malkoc bolje čitala moje postove u kojima sam već najmanje 5 puta objasnila kako sam dobila 100 kn, evo još ću jednom samo za tebe:

Kolega pitao dal bi prešla u njihov fond, ja kažem bih, već sam razmišljala, odeš u Regos, kažeš da bi promjenila fond i koji, žena upiše izda ti papir (ništa te nepita, nit kaže), taj papir kolega kopirao i dao mi 100 kn i stvar rješena, šta komlicirate?

Kad su tek osnovali te fondove, ono u početku mirovinske reforme, hrpa ljudi je to radila honorarno za razne fondove.

A da nespominjem privatizaciju 98.god. ona 3 kruga dražbe, isto su bili agenti i plaćali. Gdje vi živite? Kao da ste prvi put došli na svijet, đizus

Još da objasnim dotičnoj čudim_se, da za rukicu nismo išli zajedno u Regos, novac ti da tek kad mu pokažeš potvrdu od Regosa da si prešla u njihov fond, tako da nema tu u šta biti siguran, ja otišla il neotišla on ništa ne gubi. Ako ne odem, nikom ništa.

Ako nakon ovoga ništa nerazumiješ onda ti ja nemogu šečeru pomoći
Lu´ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 10:28   #53
Quote:
Lu´ kaže:
Kolega pitao dal bi prešla u njihov fond, ja kažem bih, već sam razmišljala, odeš u Regos, kažeš da bi promjenila fond i koji, žena upiše izda ti papir (ništa te nepita, nit kaže), taj papir kolega kopirao i dao mi 100 kn i stvar rješena, šta komlicirate?
Baš me zanima što bi Hagena rekla za ovo, a i Državni inspektorat bi vjerujem bio zainteresiran proučiti ovakav način isplate...

Mislim da se ovdje radi o javnom hvaljenju nezakonitim ponašanjem!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 10:31   #54
Tijekom mirovinske reforme niti jedan fond nije plaćao za učlanjenje i jako se dobro zna što bi Hagena bila tada napravila da je bilo takvih slučajeva....
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 10:32   #55
Ja se ne hvalim i baš ne vjerujem da bi takva firma riskirala svoje poslovanje sa nekim ne čistim radnjama. Eh sad, vidim da smo otišli predaleko sa ovom temom
Lu´ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 10:34   #56
Quote:
cudim_se kaže:
Tijekom mirovinske reforme niti jedan fond nije plaćao za učlanjenje i jako se dobro zna što bi Hagena bila tada napravila da je bilo takvih slučajeva....
E pa ja znam točno i 100 % da je i AZ, i PBZ, i Erste....
..i nemoj mi solit pamet jer su to ljudi oko mene radili
Lu´ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 10:54   #57
Zanimljiovo je kako Lu bira na što će "odgovoriti". Nema odgovora na citat zakona, ha?
 
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 11:02   #58
Ja govorim činjenice iz stvarnog života i neda mi se sad proučavat zakon da bih rekla da je to točno ili nije točno. Ja znam što je u stvarnom životu, a kad se pogledaju i drugi zakoni i stvarni život vidi se da nemaju veze sa drugim.

Konkretno, mene opljačkaju, dobila presudu, klinci maloljetni, oslobođeni što im prvi put, ako hoćeš pravdu tuži milijun puta plaćaj sudove, u pravu si 100%, i zakon na tvojoj kao strani a u biti moš se jebat (sorry na izrazu, al tako je doslovno).

Da nepričam čega sam se 5 godina nagledala u jednoj firmi i na kraju bilo sve jednostavno o.k., a toliko protuzakonitosti, ma dajte ljudi, pa gdje mi živimo?! Žalosno, žalosno, a kad sam se borila da bude sve pravedno, dobila sam nogu iz te firme u koju sam se unijela dušom i tjelom i bilo mi bitno da sve štima, al da je na moju štetu, pa sam popušila, eto ti život. I vi meni sad o nekim zakonima! Super, samo se vi toga držite i ja se držim i smatram da ništa dosada nisam napravila protu zakonito i nadam se da neću
Lu´ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 11:38   #59
Quote:
Lu´ kaže:
Super, samo se vi toga držite i ja se držim i smatram da ništa dosada nisam napravila protu zakonito i nadam se da neću
Tako priča većina onih koji sjede po zatvorima...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 11:41   #60
Quote:
Lu´ kaže:
E pa ja znam točno i 100 % da je i AZ, i PBZ, i Erste....
..i nemoj mi solit pamet jer su to ljudi oko mene radili
Lovu su dobivali posrednici koji su davali informacije o fondovima (i na koju se plaćao porez i bila je isplaćena preko računa!). Nisu je davali ili dijelili s onima koji su se učlanjivali, tj. to je strogo protiv propisa!

Naravno, moguće je i vjerujem da su neki posrednici koji bi učlanjivali prijatelje/rodbinu/djecu i sl. jednostavno proviziju koju bi dobili na račun u gotovini dali tim osobama. Što opet ne znači da je takva praksa podržana od strane mirovinskih fondova, a pogotovo ne znači da je zakonita.

Zadnje uređivanje Vojky : 22.04.2004. at 13:05.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:35.