Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2010., 07:26   #1
Hita vrijednosnice d.d.

Danas dosta pritužbi na Hitinu novu platformu, a zamislite, za njih nemamo ni temu. Pa opletite, nek se poprave
Sjećam se da je svojevremeno PG uvažavala primjedbe s foruma

Zadnje uređivanje bilokoje : 02.08.2010. at 21:50.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 09:36   #2
Hita vrijednosnice d.d.

radi li vam nova hitina platforma?
Discover is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 10:21   #3
Meni ne radi. Instalirao sam Silverlight, ali mi je prije instalacije iskočila obavijest kako sam s brokerske stranice upućen na beta-verziju, te da instaliram "pravu" verziju, a da o pogrešnom usmjeravanju obavijestim onoga tko me poslao .
Uredno mi se javlja mogućnost prijave, ali nakon unošenja imena i zaporke, ispiše "Prijav u XStream u tijeku", nakon toga javlja "error on page". Doduše, sve to pokušavam s posla, pa ne znam nije li i tu kakva blokada (iako sumnjam).
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 10:44   #4
meni samo bijeli ekran... doduše nemam microsoft uopce
nego firefox + moonlight..

ako se mene pita to je promašaj ... sami su si zeznuli dio klijenata...
bolje nek vrate stari streamer
Discover is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 13:08   #5
Evo, i ja se pridružio "klubu bijelog ekrana". Kontaktirao sam njihovu tehničku službu još prije toga i odgovorili su mi da imaju puno sličnih upita i da je to zato što nisam potpisao onaj ugovor koji su nam slali na mail prije par mjeseci , ali da će mi za nekoliko minuta atkivirati mogućnost pristupa.
Sad je već prošlo puno puta po nekoliko minuta.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 14:26   #6
što se mene tiče nek se je*u skup sa svojim ugovorima svako malo,

hita bye bye

(bilo je i vrijeme )
Discover is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 19:10   #7
Hita vrijednosnice d.d.

http://www.hita.hr/pagehrvnews.aspx?pageID=9&newsID=126

Novi e-trade od HITA-e, radi preko Microsoft Silverlight-a

Kako ste zadovoljni? Meni izgleda skroz nepregledno, sporo ali možda se treba i naviknuti. Malo me j**e min rezolucija od 1024x768. Vjerojatno mi je zato i nepregledno jer radim na manjoj rezoluciji


Nigdje ne mogu pronaći za promjenu pass-a, odregistraciju dionica i sl.
CyberMato is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 21:40   #8
Među ostalim:
- nema popisa transakcija vezanih uz odabranu dionicu
- u pregledu portfelja ne prikazuje zbrojene vrijednosti svih kupovina i prodaja, kao ni zbroj trenutne tržišne vrijednosti (ali prikazuje razliku, tj, dobit /gubitak)
- u postavkama, među stupcima koji se mogu prikazati nema završne cijene od prethodnog dana



(a možda nisam uspio otkriti kako se sve to poštelava)
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 11:05   #9
Quote:
3007 kaže: Pogledaj post
Meni ne radi. Instalirao sam Silverlight, ali mi je prije instalacije iskočila obavijest kako sam s brokerske stranice upućen na beta-verziju, te da instaliram "pravu" verziju, a da o pogrešnom usmjeravanju obavijestim onoga tko me poslao .
Uredno mi se javlja mogućnost prijave, ali nakon unošenja imena i zaporke, ispiše "Prijav u XStream u tijeku", nakon toga javlja "error on page". Doduše, sve to pokušavam s posla, pa ne znam nije li i tu kakva blokada (iako sumnjam).
I meni sa posla ne radi ali iz doma radi nekako (rebalo bi povećat rezoluciju na monitoru).

Dam im fore par dana a onda ''arrivederci cara mia''
CyberMato is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 17:23   #10
Ja se uopce ne mogu logirati otkad su presli na Silverlight.

Inace, jako glup potez. Silverlight je super kad imas mali userbase kojeg mozes natjerati da ga instalira, ali kad se radi o webu kojeg posjecuje veci broj ljudi - ovakav potez je skoro pa ravan poslovnom samoubojstvu. Trebali su ostati na asp-u.

Katastrofa.
Clint Westwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 22:15   #11
Ma najmanji problem je potreba instaliranja. Mene ljuti i muči to što je sporiji i daje manje podataka. I još uvijek mi ne radi kad se pokušavam spojiti s računala na poslu (a tamo sam uglavno u radno vrijeme burze pa mi je to bitno) - ima li tko ideju o potrebnim promjenama postavki u browseru (IE8).

Nastavak primjedaba:
- kad koristim rezoluciju 1280x800 (laptop 15,4" ATI Radeon grafička) ne mogu pristupiti izboru prikaza stupaca kod podešavanja ATM boarda; prelaskom na 1280x1024 to mi je omogućeno, ali mi se tada ne prikazuje portfolio niti financijska kartica (izborom odgovarajućeg tab-a dobivam zaglavlje i ostatak ekrana je prazan
- u financijskoj kartici vidim samo stanje zadnjih dana - unatoč izboru ranijeg datuma, nema vidljivih prometa, kao da nije taj dio prebačen sa starog sustava (pregled starih naloga uredno mi radi)
- nebitno je, ali bode oči: pojam PKV (prosječna kupovna vrijednost) mi besmislen; radi se o ukupnom iznosu plaćenom za neku vrijednosnicu i dijeljenjem s brojem kupljenih komada dobiva se PKC (prosječna kupovna cijena)
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 01:09   #12
Smile

Quote:
CyberMato kaže: Pogledaj post
http://www.hita.hr/pagehrvnews.aspx?pageID=9&newsID=126

Novi e-trade od HITA-e, radi preko Microsoft Silverlight-a

Kako ste zadovoljni? Meni izgleda skroz nepregledno, sporo ali možda se treba i naviknuti. Malo me j**e min rezolucija od 1024x768. Vjerojatno mi je zato i nepregledno jer radim na manjoj rezoluciji


Nigdje ne mogu pronaći za promjenu pass-a, odregistraciju dionica i sl.

Poslali su ti korisničko ime i lozinku na mail, tako da tamo provjeriš koji ti je pass (nebitno), voditelja direkcije inforamtike : [email protected]
ili naprosto brokere: [email protected]

Odregistraciju dionica napravis tako da borkeru posaljes mailom korisničko ime + oib i kažeš o kojim se vrijednosnicama radi ( naziv + količina).

Možeš i telefonski zadati odregistraciju, opet ovisno o tebi.

Ne mislim da je platforma loša ili što već, samo treba dati prostora i vremena da se klijenti uhodaju. Zamjeram što ne postoji mogućnost po postavkama - opcia za ispis zbroja svih vrijednosti dionica, nego je pojedinačan ispis VD (VV).

Provizija, ne znam da li je 0.3%, ali minimalna će ostati 10 kn s tim da neće biti naplate korištenja e tradea ( ne znam do kada to vrijedi? ).

Ugovori su trebali biti prije platforme, zar ne, no nisam ih dobio, što djeluje neprofesionalno, ali u suštini - bolji su od konkurencije.

Konkurenti: Agram brokeri, Intercapital, PBZ inv.

Slobodno kritizirajte.

Pozdrav
Altec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 10:14   #13
Proradio mi je pristup s računala na poslu (bez ikakvih podešavanja). Bar nešto

Izuzetno je nelogično i nepregledno što se ne prikazuje broj transakcija odabranom vrijednosnicom i pripadajući popis transakcija; uz ove male promete moguće je još donekle se snaći (npr. JDPL 19 kom - moguće je u popisu transakcija pronaći da se radilo o dvjema transakcijama i dvjema cijenama, ali što kad se vrate koliko-toliko normalni prometi i kod likvidnijih dionica?)
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 15:55   #14
Ni meni se ne sviđa njihovo novo sučelje...

A otkako su uveli novo sučelje imaju i problema sa prikazom podataka u starom sustavu. Konkretno, kod "Pregleda stanja računa", iako je prošlo već pola sata od zanje transakcije, iznos u koloni "Tržišna cijena" još se nije promijenio. Nekad se to ažurirano u razmaku od najviše minutu...

Ne znam koliko su utrošili na novi sustav, no trenutno mi se to, kao korisniku, čini nedorađenim i promašenom investicijom.
Zli_Ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 16:30   #15
Quote:
Zli_Ciko kaže: Pogledaj post
Ni meni se ne sviđa njihovo novo sučelje...

A otkako su uveli novo sučelje imaju i problema sa prikazom podataka u starom sustavu. Konkretno, kod "Pregleda stanja računa", iako je prošlo već pola sata od zanje transakcije, iznos u koloni "Tržišna cijena" još se nije promijenio. Nekad se to ažurirano u razmaku od najviše minutu...

Ne znam koliko su utrošili na novi sustav, no trenutno mi se to, kao korisniku, čini nedorađenim i promašenom investicijom.

Meni preglednik ne radi ni kod kuće ni na poslu. Vidi se forma, ali, iz nekog razloga, ne vidi se ni jedna dionica. A crobex cijelo vrijeme vrijedi 0.

Nije mi jasna ta glupost s preglednikom. Apsolutno nepotrebno i totalno idiotski. Zvao sam ih nekoliko puta i lik mi govori moraš podesit ove portove, one portove, history, cookiese...
Da, pogotovo na poslu ću tražit od admina otvaranje kojekakvih portova za preglednik burze

Ja sam, uglavnom, papire već poslao Agram brokerima, HITA je prošlost. Šteta, jedan tako glup glup potez.
Truly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 09:21   #16
Nakon početnih problema s novom platformom, moram priznati da su počeli sređivati neke stvari (pitam se samo zašto te osnovne stvari nisu bile sređene prije puštanja u redovnu primjenu):

- izborom vrijednosnice i isključivanjem kućice "prikaži sve transakcije" pokazuju se transakcije samo odabranom vrijednosnicom (možda je to radilo i prije, ali nisam uočio)
- kod pregleda portfelja konačno je ubačen zbroj kupovnih i tržišnih cijena, jedino što sad kod kupovnih cijena nije uračunata plaćena provizija (na starom sustavu je bila, zato mi više ne odgovaraju prethodno spremljeni podaci )
- u financijskoj kartici je omogućen pregled svih dosadašnjih prometa po računu

S druge strane, još uvijek nisu sredili:

-u postavkama nema mogućnosti prikaza završne cijene od prethodnog dana
- u postavkama ne mogu pristupiti izboru prikazanih stupaca ako ne povećam horizontalnu rezoluciju na 1024 (na 800 vidim samo kućicu "kratica")
-ne mogu editirati svoj izbor prikazanih dionica-samo ga mogu obrisati ili napraviti novi
-još nije promijenjena kratica PKV (prosječna kupovna vrijednost), koja je besmislena
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 18:06   #17
Ja imam zasad bijeli ekran i desno popis svih dionica (valjda trgovanih taj dan, nisam provjeravao). Osim toga NISTA i to me vec jako zivcira. Ima li netko lijek?

Gospodicna Vuckovic mi je, nakon sto sam joj se pozalio, rekla da "sva uputstva mogu pronaci na njihovim stranicama ako mi sto nije jasno". mogu kitu.


Pomoc!!
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 15:11   #18
I ja prelazim u Agram (uskoro će kao dobit i mobilno sučelje kao što ima HITA - koje je sad beskorisno jer nemožeš zadavat naloge)...ugl. koristim Ubuntu na svim računalima doma zbog pririode posla -> probao sam Firefox i Moonlight i naravno -> bijeli ekran...Silverlight je takav overkill za ovakvo nešto da je to nevjerojatno...ako Facebook može posluživat nekoliko stotina tisuća korisnika odjednom koristeći standardne web tehnologije koje danas podržava više manje svaki browser onda može i HITA...ova Microsoftova verzija Flasha je spora i totalno nepotrebna...bye HITA
Desert_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 16:33   #19
Na početku sam bio jako razočaran s novom platformom ali sad mi je odlična, još par sitnica i bit će super.
Traper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 15:36   #20
Quote:
narog kaže: Pogledaj post
Ja imam zasad bijeli ekran i desno popis svih dionica (valjda trgovanih taj dan, nisam provjeravao). Osim toga NISTA i to me vec jako zivcira. Ima li netko lijek?

Gospodicna Vuckovic mi je, nakon sto sam joj se pozalio, rekla da "sva uputstva mogu pronaci na njihovim stranicama ako mi sto nije jasno". mogu kitu.


Pomoc!!
meni radi ok, više manje...uputstva ti se nalaze na dnu stranice koja se otvori kad trebaš upisat korisničko ime i lozinku.
inzinjerac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.