Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2004., 19:37   #21
010:
____________________________
Transformacijom seksualne energije(ne sublimacijom-potiskivanjem) Kundalini se preusmjerava prema gore, ‰to rezultira pretvaranjem iste u kreativnost, intuitivnost, ljubav, svijest, moç, bla?enstvo....

Kako? Kada se spolna energija preokrene, kada obrne smjer pozornosti, kada ?ovjek umre svijetu.

Ljubav ili svijest tada dobiva elan, volju, ?ivot. To rezultira obratom libida, koji kreçe prema gore.
_____________________________________



Svaka ti je na mjestu 010.

"This phenomenon is referred to as Urdhava-retas in the yoga manuals."
MAJSTOR Ivan objavio je svoju PROSVJETLJENOST nakon "Urdhava-retas iskustva", 010.
__________________
ENLIGHTENED MASTER Ivan LIKEYOU
ENLIGHTENED MASTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 21:47   #22
Quote:
delija kaže:

Naime, ja već dugo vremena raspoznajem Misao moje materijalne svijesti od TUĐE Misli, koju možemo nazvati Misao duhovne svijesti".
Tesko se raspoznaje upravo zato sto se ta druga misao brka s prvom, odnosno odmah prihvaca kao vlastita. I kao takva cesto bude ignorirana te prodje nazapazena i neprepoznata. Isto kao sto se, primjerice, neko iznenadno rjesenje ili odgovor koje nam dodje, uvijek prepisuje iznenadnom prisjecanju, odnosno vlastitom misljenju.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 22:40   #23
Quote:
Aenea kaže:
Tesko se raspoznaje upravo zato sto se ta druga misao brka s prvom, odnosno odmah prihvaca kao vlastita. I kao takva cesto bude ignorirana te prodje nazapazena i neprepoznata. Isto kao sto se, primjerice, neko iznenadno rjesenje ili odgovor koje nam dodje, uvijek prepisuje iznenadnom prisjecanju, odnosno vlastitom misljenju.
odnosi li se to na ego i atman?
 
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 23:18   #24
Quote:
delija kaže:

delija:
Ja sam početkom 1988 godine prošao kroz "buđenje" bez IČIJE pomoći.
Jedino, uz mene su stalno bili prisutni prirodni bezbojni kvarcni kristali (koji su i danas kraj mene).
U toku "buđenja" sam primao nevjerojatno mnogo informacija o mnogočemu, ljudima nepoznatom.

Jest, bilo je teških momenata, ali su se stvari iskristalizirale kroz veoma kratko vrijeme.
ok.mozes li mi reci na koji nacin si izazvao budenje?
 
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 23:22   #25
Quote:
*010# kaže:
Kod mene je do buđenja došlo kad sam imao sedam godina. I to spontano. Tome su prethodile tzv. praničke senzacije po tijelu, koje sam kasnije skužio da su u biti orgazmičke naravi. Kažem, do buđenja je došlo spontano, no sam uzlet energije prate određene fizičke kretnje koje neki učitelji pretpostavljaju buđenju, to jest obrću uzrok i poslijedicu. Te "tehnike" su posljedica a ne uzrok dizanju energije.
Učitelja nisam imao, radio sam sam...
A što ti preporučam, budi spontan i prirodan, nemoj ništa kontrolirati....
Osjećak prije i poslije ti je kao kada se baciš s nebodera i znaš da više nema nazad. Tako je i s kretanjem energije, kada krene, predaješ i više nikad nisi isti....
hvala na odgovoru!
stvar je u tome sto bih ja zeljela probuditi kundalini,a ne znam kako.
 
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 23:23   #26
Quote:
ENLIGHTENED MASTER kaže:
MASTERBLASTERU, MAJSTOR Ivan ti usrdno preporucuje duboku, dirljivu i faktografsku pripovjest cestitoga Krishne Gopija.
Krishna Gopi sucheljavao se s KUNDALINI fenomenom citav svoj zivot.
Nalov je knjige "KUNDALINI", na anglosaksonskom trzistu.
Naci ces u knizi daleko vise nego sto mozes i sanjati,i ne samo o KUNDALINI.
hvala, enlightened master!
potrazit cu je.
 
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 23:27   #27
Quote:
masterblaster kaže:
hvala na odgovoru!
stvar je u tome sto bih ja zeljela probuditi kundalini,a ne znam kako.

Hm, prije nego ti kazem 'tehniku', reci mi zasto, zasto bi to htjela?
I jesi li ziher da vec nije budna?
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 23:33   #28
Quote:
*010# kaže:

Hm, prije nego ti kazem 'tehniku', reci mi zasto, zasto bi to htjela?
I jesi li ziher da vec nije budna?
zato sto sam ju sanjala. (nemoj mi se smijati,molim te. )
 
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 23:45   #29
masterblaster: ok.mozes li mi reci na koji nacin si izazvao budenje?

delija:
Ako to to interesira onda ti preporučujem da pročitaš ove stranice sa mog website-a:
http://www.e-c-n.com/HR/autobiografija.htm
i
http://www.e-c-n.com/HR/kristal_test..._novo_doba.htm

Mislim da ćeš na ovim stranicama naći ono šta te interesira.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 23:48   #30
Quote:
delija kaže:
masterblaster: ok.mozes li mi reci na koji nacin si izazvao budenje?

delija:
Ako to to interesira onda ti preporučujem da pročitaš ove stranice sa mog website-a:
http://www.e-c-n.com/HR/autobiografija.htm
i
http://www.e-c-n.com/HR/kristal_test..._novo_doba.htm

Mislim da ćeš na ovim stranicama naći ono šta te interesira.
hvala ti,delija!
 
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 23:53   #31
Quote:
masterblaster kaže:
stvar je u tome sto bih ja zeljela probuditi kundalini,a ne znam kako.
Zašto????

Možda nisi za to (još) spremna???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 23:55   #32
Quote:
masterblaster kaže:
zato sto sam ju sanjala. (nemoj mi se smijati,molim te. )
Ne zelim biti previse radoznao, ali igrati s K. nije igra, pa me zanima sto si konkretno sanjala, iskustvo, zmije, pojmove, ili.....

Jer, K. jako cesto radi i u snu....vrlo cesto kada umires u lucidnom snu, ili kada ponires nekamo...
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 00:06   #33
Quote:
*010# kaže:
Ne zelim biti previse radoznao, ali igrati s K. nije igra, pa me zanima sto si konkretno sanjala, iskustvo, zmije, pojmove, ili.....

Jer, K. jako cesto radi i u snu....vrlo cesto kada umires u lucidnom snu, ili kada ponires nekamo...
ah, nista ozbiljno niti strasno. sanjala sam da trazim kundalini,a nisam znala sto trazim.pojavila mi se zena,sasvim normalna zena i rekla-ja sam kundalini.i onda je bilo jos nesto,neki jaki osjecaj od kojeg sam se trgla iz sna.
 
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 00:13   #34
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Zašto????

Možda nisi za to (još) spremna???
ne znam, mozda nisam.
u svakom slucaju sam zeljna znanja o tome.
 
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 02:17   #35
Quote:
*010# kaže:


Energetski sustav čovjeka

Definicija energije u fizici kaže da je energija sposobnost tijela da obavlja rad. To je mogućnost ali nikako nije i obavljanje rada. Po zakonu o očuvanju energije ta potencija prelazi u ostvarenje, u gibanje. Potencijalna energija se pretvara u kinetičku. Govoreću o duhovnom energetskom ustrojstvu čovjeka može se povući također određena analogija s poimanjem energije u fizici. Energetsko ustrojstvo čovjeka je predočeno razinama svijesti, stanjima ili usmjerenosti duha ali ne u smislu potencije nego koliko je ta potencija stavljena u djelovanje, u ostvarenje. Zato se i govori o energetskim stanjima poistovjećujući djelovanje čovjeka, usmjerenosti duha s kinetičkom energijom u fizici. To je ona stvarnost čovjeka i njegove svijesti koja je stavljena u život i očitovanje. Ujedno je i pokazatelj koliko je tko živ i koliko živi ono što ima u svojoj osnovi. Negdje se to izražava i formulom da je čovjek zbroj svijesti i energije, odnosno čovjek=svijest+energija (život). U djelovanju se stalno događa miješanje tih dvaju aspekata tako da ona temeljna nota daje cjelokupnu sliku i stanje svijesti čovjeka.

Razine svijesti

Razine svijesti ili usmjerenosti duha su ljestvica ljubavi prema Bogu, to jest stanja slušnosti Božjeg glasa. Stepenice tih ljestvi su pokazatelj odziva volje i usuglašenosti s Božjom voljom te na temelju djelovanja prema okolini se prepoznaje koliko se čovjek odziva na glas apsolutnog u sebi, koliko ostvaruje svoje poslanje. Ljestvica i podjela na stanja je promatrano linearno u smjeru usuglašenosti s Božjom voljom i u tom kontekstu su opisana pripadajuća stanja kao i način djelovanja prema okolini. U indijskim tradicijama se govori o čakrama, u kabalizmu je izvršena podjela po sefirotima na drvu života dok su u kršćanskoj tradiciji poznate odaje zamka duše Svete Tereze Avilske i stepenice ljestvi Svetog Ivana Klimakosa. U svezi s tim spominje se i kretanje takozvane životne energije pri buđenju određenih potencijala što je karakteristično aktivacijom neke čakre. To se kretanje u svijesti očituje kao povišenje svjesnosti ali se i fizički osjećaju razne senzacije, ugodne ili neugodne, ovisno o količini blokada u sustavu i otpora predanju Božjoj volji. Ta energija koja protječe i koja se osjeća kako na nivou svijesti tako i na nivou tijela se zove Kundalini u Indiji dok se na zapadu govori o Svetoj vatri, ili djelovanju Svetog Duha pa se shodno tome radi o milostima ili blagodatima koje su tjelesni i duševni darovi koje čovjek prima predajući se Bogu. Ostvarenjem svih potencijala svijesti bude se i sve, još za sada nepoznate znanosti, sposobnosti čovjeka kojima stječe kontrolu nad sviješću. To su takozvani siddhiji, odnosno moći svijesti opisane u Patanjalijevim Yoga sutrama. U osnovi se radi o ovladavanju zakonima svijesti, o translokaciji centra emisije svijesti, ili o pomicanju točke pozornosti.
...
...
...
:klap: :klap: :klap:

napokon netko tko razumije!
*010# drago mi je što si došao na ovaj forum
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 02:24   #36
Quote:
ENLIGHTENED MASTER kaže:


Svaka ti je na mjestu 010.

Ivane, zar se ti slažeš s tim?

to ti baš i ne ide skupa s tvojim stavovima.

a da ti malo sebe proispitaš? prvo pričaš jedno, pa onda sasvim suprotno.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 03:20   #37
Crazy child:
_________________________
Ivane, zar se ti sla?e‰ s tim?

to ti ba‰ i ne ide skupa s tvojim stavovima.

a da ti malo sebe proispita‰? prvo pri?a‰ jedno, pa onda sasvim suprotno.
__________________________

Tvoja povrsnost zastrasuje, Crazy child.
MAJSTOR ti uzvraca na njegovom "Izazovu", gdje je gospodinu 010 odgovorio na njegov doticni "post".
__________________
ENLIGHTENED MASTER Ivan LIKEYOU

Zadnje uređivanje ENLIGHTENED MASTER : 05.09.2004. at 06:24.
ENLIGHTENED MASTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 12:50   #38

ako imas malo zdrave pameti neces se igrat sa tim.
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 12:51   #39
Ako se igras vjerojatno neces nikad dozivjet pravo budjenje, imat ces neka parcijalna iskustva koja ces napuhavat i umislit da se ne znam sto desilo.

Ako se kojim slucajem desi pravo budjenje pozalit ces sto si se time isla igrat al bar nes vise bit flafi blesan.
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 12:55   #40
Quote:
ravana kaže:
Ako se igras vjerojatno neces nikad dozivjet pravo budjenje, imat ces neka parcijalna iskustva koja ces napuhavat i umislit da se ne znam sto desilo.

Ako se kojim slucajem desi pravo budjenje pozalit ces sto si se time isla igrat al bar nes vise bit flafi blesan.
hvala!
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.