Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2010., 14:21   #21
npr. prvih 6 mj. sam ja na porodiljnom, onda 3 mj. mm i onda 6 mj. opet ja. Mislim da je to tak nekak zamišljeno.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 14:30   #22
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Cura koju sam ja upoznala (sestrična moje prijateljice) je rekla da je tata još 2 tj na rodiljnom jer je dobio 2 dodatna mjeseca tj dopust do djetetova 14.mjeseca, otišao kad je dijete imalo 8 mjeseci.
tak ćemo i mi
ja prvih 6 mjeseci, on slijedećih 8
jedva čekam da vidim kak će on to
__________________
Budem ja
korny30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 14:33   #23
Baš sad mm i ja raspravljamo o tome i došli smo do zaključka da bi voljeli samo onih prvih mjesec dana imat zajednički porodiljni. A inače on radi kod privatnika, i kad nam se kćer rodila nije mogao biti s nama doma jer mu se taman potrefilo da je mjenjao firmu........
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 14:58   #24
kakva nam je trenutno situacija u državi dobro da i nama nisu dali samo jedan mjesec
__________________
Budem ja
korny30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 14:59   #25
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Cura koju sam ja upoznala (sestrična moje prijateljice) je rekla da je tata još 2 tj na rodiljnom jer je dobio 2 dodatna mjeseca tj dopust do djetetova 14.mjeseca, otišao kad je dijete imalo 8 mjeseci.

PS...kopala po HZZO-u i našla zakon i točno je ovo što sam napisala..
iz zakona

Quote:
(4) Ako djetetov otac koristi pravo na roditeljski dopust u trajanju od najmanje tri mjeseca, roditeljski
dopust iz stavka 2. ovoga članka produžuje se za dva mjeseca.
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 15:04   #26
Prvobitni plan mm i mene je bio prvih šest mjeseci ja drugih šest on i još onaj dodatak kao bonus, međutim evo došlo šest mjeseci kraju ja još uvijek (hvala Bogu) dojim i bilo bi nezgodno da sada prekinem dojenje i odem raditi. Ako se štogod promijeni zamjenit ćemo se. Razlog našeg takvog rasporeda je bio što ja imam duplo veću plaću nego mm.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 15:10   #27
S jedne strane, čisto općenito, izgleda mi vrlo privlačno i korisno ideja da prvih mjesec dana moraju i otac i majka zajednički koristiti.

S druge strane, kad se sjetim sebe napumpane hormonima, rasporene k'o pajceka, totalno izgubljene i živčane, pa kad se sjetim mog dragog i njegovog "nesnalaženja" (čitaj: kretenskog ponašanja ) u svemu tome, sreća da nije bio doma prvih mjesec dana.

Jer tko zna gdje bismo danas bili...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 15:17   #28
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Kod nas je slična situacija kao i kod vas (vezano i za tvoj prvi post).
Muž radi noćne i druge i prve i ono što je najgore jedva da zna dva dana unaprijed kada će raditi.
Tako da mislim da bi bar tih mjesec dana bilo super.
Isplanirali smo da uzme godišnji u vrijeme kada se beba rodila.
On će biti 4 mjeseca na porodiljnom ne 6.
Mislim da ako tate budu minimalno 3 mjeseca na porodiljnom, dobivaju se još ta 2 mjeseca.
I da, ne podržavam obvezni porodiljni za tatu...
Ne podržavam ni za mamu ako ga ne želi
Pročitah negdje u zakonu da se mama može vratiti na posao najranije 42 dana po porodu.
Ja drage moje neznam tko to može
Ja sam morala se vratiti inače bi dobila otkaz
Rodila sam 17.03,a 18.06 mi se prekinuo porodiljni.
Takav je život...
Sva sreća sve je dobro prošlo, uspješno sam se izdajala i sisala je do 11mj.
Sad sam opet trudna (ali imam ugovor na neodređeno) pa sam sa svojom sunčicom kod kuće i uživam.
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 15:24   #29
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post

napomena uz mandyn post- "nagradnih" 2mj otac bude nagrađen s 1600 kunića i nisam baš sigurna za ovo
ovo se i moja šogorica ružno iznenadila, nije 2500 ili kolko već je nego samo 1660kn ta dodatna 2 mjeseca.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 15:57   #30
a kako izgleda ta izjava koju muz mora donijeti od poslodavca da daje suglasnost?

jel to neki formular ili u firmi to sami pisu,onak otprilike...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 15:58   #31
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
a kako izgleda ta izjava koju muz mora donijeti od poslodavca da daje suglasnost?

jel to neki formular ili u firmi to sami pisu,onak otprilike...
sami pišu
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 18:18   #32
nase iskustvo, moj suprug je bio godinu i mjesec dana, jer ja sam morala se vratiti raditi nakon 40 dana....
on je preuzeo brigu za curu, i bilo mu je teško ,(jer u biti to je rjetko kad posao muskarca i još k tome kod sasvim male bebe),briga oko hranjenja, pelena, dvojbi jeli plače zato što joj je gladna ili zato što je bolesna, pa zubići...ali kaze da to ne bi za ništa mjenjao...pomogao je, i nj mi je 2 puta dnevno donosio na pooj, hranio je na žličicu , da ne prigrli bočicu i puno toga još....bravo tata!!!!!!
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 18:19   #33
Quote:
Mrs.B kaže: Pogledaj post
ovo se i moja šogorica ružno iznenadila, nije 2500 ili kolko već je nego samo 1660kn ta dodatna 2 mjeseca.
da i mi smo se jako neugdno iznenadili, jer smo se nadali istoj placi....
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 14:41   #34
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
sami pišu
znaci...ja cu mu morat napisat
firma je od sogora...a on nema pojma...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 14:54   #35
ribica0603

poslodavac daje izjavu na memorandumu i pečatira i potpisuje.
to je jedna rečenica tipa: ovim izjavljujem da sam suglasan da djelatnik NN (ime, adresa, oib, jmbg) koristi porodiljni dopust nakon što majci (toj i toj) istekne 6 mjeseci porodiljnog), i to počevši s danom ??, za dijete to i to (ime oib, adresa) ....
ako se zna da će koristiti 6 mjeseci onda možeš napisati do kada, ako ne ne moraš, jer može i prekinuti iz ovih ili onih razloga...

i to požiga, potpiše i nosi...

istu potvrdu trebaš i ti napisati na običnom papiru u par riječi, da se slažeš tj. daješ suglasnost da otac djeteta nastavi koristiti porodiljni umjesto tebe a ti da se vraćaš na posao ...

i potvrdu tvog poslodavca (sličnu onoj gore) kojom izjavljuje i potvrdjuje da se ti vraćaš na posao s datumom tim i tim... iz razloga što će porodiljni nastaviti koristiti suprug....
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 15:40   #36
Postoji i mogućnost da budete na roditeljskom dopustu u isto vrijeme. Kod nas je to izgledalo ovako:
prvih 6 mjeseci - ja
sljedećih 3 mjeseca - oboje (dakle, svatko po 2600)
+ dodatna 2 mjeseca - on (to sad počinje)

Inače mislim da je idealno da prvih 7 mjeseci zbog dojenja bude mama (ako doji), a poslije je i tata dovoljan. I nije loše uzeti npr. jedan mjesec zajedničkog roditeljskog dok se tata ne uhoda.
amfibija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 11:28   #37
Quote:
Irra kaže: Pogledaj post
ribica0603

poslodavac daje izjavu na memorandumu i pečatira i potpisuje.
to je jedna rečenica tipa: ovim izjavljujem da sam suglasan da djelatnik NN (ime, adresa, oib, jmbg) koristi porodiljni dopust nakon što majci (toj i toj) istekne 6 mjeseci porodiljnog), i to počevši s danom ??, za dijete to i to (ime oib, adresa) ....
ako se zna da će koristiti 6 mjeseci onda možeš napisati do kada, ako ne ne moraš, jer može i prekinuti iz ovih ili onih razloga...

i to požiga, potpiše i nosi...

istu potvrdu trebaš i ti napisati na običnom papiru u par riječi, da se slažeš tj. daješ suglasnost da otac djeteta nastavi koristiti porodiljni umjesto tebe a ti da se vraćaš na posao ...

i potvrdu tvog poslodavca (sličnu onoj gore) kojom izjavljuje i potvrdjuje da se ti vraćaš na posao s datumom tim i tim... iz razloga što će porodiljni nastaviti koristiti suprug....
spasila si me...

a ja sam sama sebi sef...
pa onda dajem na svom memorandumu?
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 15:19   #38
Tata na porodiljnom

ovak postajem otac.........i htio bi iskoristiti pravo na porodiljni...... kad najranije mogu to počet koristiti jer bi to htio iskoristiti u onom trenutku kad mi se bude spremao otkaz pa da ih zajebem. i koliko maksimalno mogu primati plaću dok sam na porodiljnom.
ehinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 15:27   #39
Quote:
ehinus kaže: Pogledaj post
ovak postajem otac.........i htio bi iskoristiti pravo na porodiljni...... kad najranije mogu to počet koristiti jer bi to htio iskoristiti u onom trenutku kad mi se bude spremao otkaz pa da ih zajebem. i koliko maksimalno mogu primati plaću dok sam na porodiljnom.
moš krenuti nakon 6tj poslije poroda, imati ćeš svoj prosjek plaće ostatak vremena do 6mj, ako imaš uvijet prethodnog staža prije porodiljnog (mislim da je 12 mj neprekidno), a da bi otišao na porodiljni tvoja firma ti mora odobriti- dakle dati pisanu izjavu.
koliko će ti žena biti spremna otići na posao nakon 6tj, baš i ne znam, a ostaje otvoreno pitanje dojenja
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 15:29   #40
Dupli post
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.