Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2012., 19:32   #81
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post

Da zaključim za kraj, više je nego očito da ću morati prvo ostvariti neke stvari prije nego što se plasiram na tržište, kao recimo dobivanje stalnog posla, da imam stan (pa makar i iznajmljeni), da sam se iživio pošteno i da me neće uhvatiti poslije da ću htjet tulumariti , sve to da imam ostvareno i da tako jedino mogu pokazati tu svoju zrelost, s te druge strane. Mentalnu zrelost mogu pokazati, to je i ona vidjela, mada još uvijek učim o nekim stvarima, ali ne mogu shvatiti da to nije dovoljno dobar razlog da se neka veza možda i započne, te da onda vidi koliko ću se truditi ostvariti sve te stvari.
Dobio sam prijedlog da se za početak okrenem curama svojih godina (možda i mlađe), koje isto tako studiraju, ali problem je što mi je teško naći kompatibilnu curu, koja je dovoljno zrela, kojoj nije vrh otići vikend van da se zabavi, koja ne puši cigarete, koja meni dobro izgleda po nekim kriterijima i koja je prije svega slobodna, a takve su dosta rijetke. Ne znam, kao da sam upao u zonu sumraka, jer u kojem god se smjeru okrenem ne paše i jednostavno trebam čekati još neko vrijeme prije nego bi s nekom mogao ostvariti nekakav ozbiljan odnos. Možda je to i u neku ruku dobro, dobit ću više na vremenu da od sebe napravim pravog dečka, kojeg bi mnoge cure voljele imati uz sebe i koji će pokazivati tu zrelost.

Drago mi je da je bilo ovoliko puno odgovora, dosta su mi pomogli i zahvaljujem vam na tome.
Nije dovoljno dobar razlog samo onima kojima je ekonomsko stanje potencijalnog partnera na prvom mjestu,a ona očito spada u takve.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 19:39   #82
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Četvrto, premda jesam osoba koja je otvorena za neke opcije, ipak bih najviše htio od svega imati ozbiljnu vezu, bez obzira koliko to trajalo, ne postavljam rokove i slično. Tome težim cijelo vrijeme, želim se pokazati u tom svjetlu i da pokažem da me ne zanimaju previše kojekakve avanture radi skupljanja iskustva s više cura, to me ne privlači. Zato ne vjerujem da sam joj pokazao da sam takav, avanturistički nastrojen prema vezama. Svoje iskustvo joj nisam spominjao jer ga ni nemam, vezu nisam nikad imao, ali nisam joj ni htio spominjati barem dok me to ne bi pitala, onda bih joj sigurno to i rekao, tak da, gledajući, na kraju ispada da ima takve kriterije poput godina, a i vjerojatno zato što sam student, pa nisam dovoljno ozbiljan za neku vezu.
Sve sta ozbiljnu vezu cini ozbiljnom je namjera onih koji su u vezi da budu u vezi. Sve ostalo, pogotovo ako je stavljeno kao preduvjet, spada u bujnu mastu.
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Možda je to i u neku ruku dobro, dobit ću više na vremenu da od sebe napravim pravog dečka, kojeg bi mnoge cure voljele imati uz sebe i koji će pokazivati tu zrelost.
Covjek koji se ravna prema ukusu, ocekivanjima i zahtjevima drugih ljudi, nije svoj covjek, nego je njihov covjek.
Glam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 20:05   #83
Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
kako tebi nije jasno da je cura zakljucila kako je on jos daleko od osamostaljenja a jos dalje od braka, i da se njoj jednostavno neda toliko vremena i osjecaja ulagat u nesto sta autoru sad jedva pada na pamet i ne razmislja o tome uopce?
shvaćam ja to, ona se želi udat asap i tu Miki nije podoban.

njena razmišljanja su analogna tome da jedan partner ostavi drugog, iako su u ozbiljnoj vezi, jer eto, jedan se ne želi oženiti možda sada, dok ne dođe do boljeg posla ili dok ne završi školovanje, a prvom je navrlo na ženidbu i ta misao ga opsjeda.

kad je posrijedi prava osoba, nije problem pričekati.
problem je kad daješ primat ženidbi, a ne pravoj osobi.
kako god bilo, Mikiju je bolje bez takve.

Quote:
mogli bi oni gradit odnos, ali nikako istom brzinom,
vidiš, moguće da si u pravu.

Miki, ima li ta cura uvjete za brak? da li radi, da li ima solidna primanja kojima može financirati kućanstvo i djecu, da li živi sama?
koliko je tebi ostalo do završetka faxa?

Quote:
tako da bi im to za godinu dana najvise izazvalo obostrane frustracije i nerazumjevanje, prema tome cemu ulazit u nesto sto zahtjeva previse truda, kao da nema kompatibilnih starijih tipova na bacanje.
svaka veza zahtjeva truda, na ovaj ili onaj način.
a očito se stariji, situirani tipovi naprosto trgaju za nju, zato i je solo i zato se 3tj i dopisivala s Mikijem..
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 10:00   #84
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Dobio sam prijedlog da se za početak okrenem curama svojih godina (možda i mlađe), koje isto tako studiraju, ali problem je što mi je teško naći kompatibilnu curu, koja je dovoljno zrela, kojoj nije vrh otići vikend van da se zabavi, koja ne puši cigarete, koja meni dobro izgleda po nekim kriterijima i koja je prije svega slobodna, a takve su dosta rijetke.
Khm, malo imam feeling da "radiš" drugima isto ono što je ova tebi napravila.

Zrelost se ne mjeri sa tim da je nekome vrh zabave otići za vikend van. Ispada da su sve takve osobe nezrele, a zašto? Zato što ti ne smatraš to zabavom? Nekome je zabava da za vikend ode van, a nekome da sjedi za kompom i napucava se preko neta. Tko je od njih dvoje zreliji? Da li su te dvije stvari, u neku ruku hobiji, uopće i mjerilo zrelosti?
Cigarete isto tako nisu mjerilo nego preferencija. Neki puše, neki ne puše, ne zanimaju te one koje puše i to je ok, ali nije baš u redu reći da je ona koja puši nezrela.

Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Nije dovoljno dobar razlog samo onima kojima je ekonomsko stanje potencijalnog partnera na prvom mjestu,a ona očito spada u takve.
Ne, kao što smo već rekli, stvar je u privlačnosti. To nije dobar razlog ako nema privlačnosti. Nije da se druže samo ljudi koji su si međusobno privlačni, bio joj je zanimljiv i to je to, ne i privlačan. Ima cura za koje i ja mogu reći da su zgodne, to ne znači da su mi automatski i privlačne.

Ovo tvoje bi značilo da čim si zaposlen, situiran i sve što ide sa tim da si privlačan svima. A nije tako. Ja sam i zaposlen i situiran pa sam opet dobijao košarice. Kao što rekoh, razlog je samo jedan, privlačnost. Što god ljudi govorili to mora biti prisutno.
Solo761 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 10:59   #85
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Evo, tek sam sad pročitao sve vaše odgovore, jbg, nisam prije stigao, mora se učit za faks. Uglavnom, vidim da je bilo zanimljivih odgovora i mogao bih svakome ponaosob odgovoriti, ali to bi dugo trajalo, a vjerojatno bi bilo najmanje 20 postova.
...
drago mi je da si nasao sve odgovore samo bi ti htjela skrenuti paznju na nesto sto se mozda nije dalo iscitati iz mog prijasnjeg posta.

nije stvar u tome da ce te sve starije cure dozivljavati ko balonju koji okrene svaku pticu u lete i kojem je jedino na pameti opit se svaki vikend. daleko od toga.

ono na sto sam ja pucala je bila cinjenica da kao student koji jos nije okusio samostalan i odrastao nacin zivota tesko ces parirati nekome tko je vec uplivao u te vode. moze doc do sasvim beznacajnih problema koji se onda s vremenom pokazu kao muka. ne znam, ja ti mogu nabrojati primjere iz svog iskustva gdje je jednostavno stvar pukla na totalno glupim stvarima za koje je meni bilo nevjerojatno da nekome moram objasnjavati. evo ti jedan, nesto blazi i manje apsurdan, bilo ih je svakakvih
doticnom nije bilo jasno kako ja ne mogu planirati 6 mj. unaprijed putovanje na neki festival, van zemlje, na 4 ili 5 dana. moje objasnjenje da nisam na poziciji u firmi di odredjujem kad ce tko na godisnji vec se moram uskladiti s 3 sefa i 3 razlicitih kolega, nije polucivao uspjeh. deklaratorno, imao je on puno razumijevanja, ali stalno se protezala ta prica i nekakvo nabijanje gulit tripa. da bi se na kraju ispostavilo da jedini razlog tom presingu bila kupovina early bird karata (puno jeftinijih od regularne cijene, studenti uvijek gledaju di ustediti). nadalje, od tada pa na dalje bila sam osoba s kojom se ne moze nista dogovoriti i koja ziv od danas do sutra mozda sam naletila na iznimno nezrele primjerke a mozda je upravo ta razlika nacina zivota kumovala svemu.
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal

Zadnje uređivanje Sves : 26.01.2012. at 18:39. Reason: Skraćen quote
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 11:26   #86
Miki, jesi se ti ikad zaljubio? ali onako jaaaaaaaako, naivno, obezglavljeno, mladenački?
imam dojam da nisi. previše kalkuliraš i briješ na zrelost i ozbiljnost.
halo, imaš 23!!!
pristupaš curama kao da imaš 33, u najmanju ruku
gdje ti je mladost?
malo se opusti, prepusti, zaljubi se i u "krivu", pati, kakve veze ima. ako nećeš sad, kad ćeš?
imat ćeš dovoljno vremena za kalkulacije i "zrelost" kad budeš star(iji) i sam
ovako si uskraćuješ neka iskustva koja bi te mogla puno naučiti.


i ne znam zašto se čudiš da te cura od 26 odbila jer si premlad, a ti si svoje vršnjakinje ocijenio nezrelima
kakve to tebaju biti cure od 20tak godina?
sigurno ne razmišljaju o stalnom poslu, visini plaće, stambenoj zbrinutosti (puno ih je tu na temi zapelo baš za ova pitanja, meni se to čini pretjerano za ljude te dobi. ispada da nitko nije bilo mlad i neopterećen... )
jil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 12:47   #87
@ Miki: Miki, pa s čim se ti zamaraš? Glava će ti eksplodirati od svega toga

Pročitala sam samo tvoj uvodni post, čisto da mi tuđa mišljenja i odgovori ne utječu na moj odgovor tebi. Stvari stoje ovako. Zapravo joj se i nisi svidio. S tobom je samo "ubijala" vrijeme, kao što to većina ljudi i radi nažalost, međutim to je dosta neiskreno bilo s njene strane i to nije ok. Okreni novu stranicu, prestani se dopisivati dan i noć i tratiti dane i mjesece upoznajući preko poruka nekoga, jer samo ćeš ostati razočaran. U jako malom postotku, ljudi si mogu "kliknuti" preko neta, međutim ako stalno nešto tako pokušavaš i ne uspjevaš razvit ćeš samo frustracije, a to ti ne treba sa svojih 23 godinice
Stoga, chill out!
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 13:17   #88
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
@ Miki: Miki, pa s čim se ti zamaraš? Glava će ti eksplodirati od svega toga
Možda je čovjek Djevica pa mu je to svakodnevno stanje uma.

Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
kad je posrijedi prava osoba, nije problem pričekati.
problem je kad daješ primat ženidbi, a ne pravoj osobi.
kako god bilo, Mikiju je bolje bez takve.
To je to.
Antheia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 13:18   #89
Eto tu sam po godinama ko dotična dama, moglo bi se razglabati o mom biološkom satu, ali da si sad biram partnera sigurno mi godine ne bi bile kriterij. Jedino u smislu da se ne razumijemo i da ima predjetinjasto razmišljanje, jer ima puno mlađih od mene za koje mogu reći da su zreliji i da su prošli više od mene u životu, čak i studenti
__________________
Nije bogat onaj koji puno ima, nego onaj kojem malo treba.
nervoznazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 15:18   #90
@Meadow - ovako, u dopisivanju s njome nisam dobio dojam da se cura želi udati u skorije vrijeme. Ona radi u toj nekoj manjoj tvrtki za nekih 3500 kuna, živi u nekom iznajmljenom stančiću s frendicom. Sad dal joj je to dovoljno da krene u zasnivanje obitelji, sumnjam, ali je moguće da traži nekog, financijski stabilnog kako bi joj pripomogao. Ne znam, to su samo pretpostavke.
Što se mene tiče, meni faks završava u 7. mjesecu ak uspijem riješiti sve ispite, a posao bih mogao uskoro dobiti u svojoj struci.

@Solo - malo si pobrkao stvari.
Zrelost očekujem u načinu razmišljanja, te o komunikaciji. Ove druge stvari nemaju veze sa zrelošću već sa vlastitim odabirom, a to su stvari koje bih volio vidjeti kod neke cure.

@jil - da, jesam, tako sam se jednom zaljubio u srednjoj i na kraju nikako nije dobro završilo za mene. A i kakve veze ima to što imam 23 godine, što se moram ponašati u skladu sa svojim godinama? Što bih točno trebao raditi? Zar je nužno da se sada ponašam manje zreo i da o zrelosti razmišljam za nekih 10-ak godina? Ne mogu, mozak to ne dopušta, a i ne vidim zašto se sada ne bih mogao ponašati zrelijim, ne znam što bih mogao tako veliko propustiti, a da neću biti u mogućnosti kasnije napraviti.

@Daisy - eh, pa vidiš da mi je glava još uvijek čitava i još uvijek na mjestu, al jbg, uvijek se tako dogodi da pokušavam shvatiti neke stvari koje nisu vrijedne toga. Takva sam osoba, Djevica.
Inače, uvijek sam govorio da je online upoznavanje tek prvi korak ka RL upoznavanju. Volim vidjeti kako i na koji način druga osoba razmišlja prije upoznavanja uživo. O nekom kliku mogu govoriti tek uživo, ovako online je teško govoriti o nekom kliku. Tak da mislim da ako se neke stvari pogode online, da je onda lakše osjetiti taj klik uživo kad se samo komunikacija prebaci na tu višu razinu. S ovime je sad gotovo, nadam se da ću upoznati neku bolju, manje opterećenu.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 20:52   #91
Ma ništa nije gotovo dok ti čika Nick ne kaže da je gotovo .
Sva sreća da sam vidio temu baš na vrijeme.
Evo uzmi lijepo gitaru odi do nje i ispod prozora odsviraj/odpjevaj ovu pismu .
http://www.youtube.com/watch?v=SzwuZ8N9-5M

Eh matere mi al ak na ovo ostane hladna onda je fakat neka godinama iskompleksirana kuja. Onda kreni dalje.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 00:14   #92
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Ma ništa nije gotovo dok ti čika Nick ne kaže da je gotovo .
Sva sreća da sam vidio temu baš na vrijeme.
Evo uzmi lijepo gitaru odi do nje i ispod prozora odsviraj/odpjevaj ovu pismu .
http://www.youtube.com/watch?v=SzwuZ8N9-5M

Eh matere mi al ak na ovo ostane hladna onda je fakat neka godinama iskompleksirana kuja. Onda kreni dalje.
Ne sviram.

Ma sve mi se čini da ja nisam nju dovoljno zagrijao za sebe, pa da se mi vidimo uživo i da onda vidi dal može biti išta od toga ili ne. Jbg, to mi baš i ne idem, ne mogu curu dovoljno zainteresirati za sebe, čak i da se vidimo uživo, imam veliki problem oko toga...
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 00:47   #93
A jeste vi isto zabrijali. Cura ima 26 godina pa odmah traži brak i ozbiljnost.
Koji vam je, mogla je još uvijek studirat i bit sa starcima.
Neš ti što je i napredovala, cimeruje i crnči za 3k.

@Miki:
Ako fakat brije na godine, glupa je.
Vjerojatnije da joj se ne sviđaš za to nešto kemijsko i svemireće pa je godine iskoristila kao izliku.

Kako bilo, zaboli te, vozi dalje.
I ne opterećuj se, doće neka kad tad. Možda će bit i 5 godina mlađa.
endonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 00:54   #94
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Ne sviram.
Nauči svirat gitaru i nećeš se od cura moć obraniti. Je l imaš sluha?

Quote:
Ma sve mi se čini da ja nisam nju dovoljno zagrijao za sebe, pa da se mi vidimo uživo i da onda vidi dal može biti išta od toga ili ne. Jbg, to mi baš i ne idem, ne mogu curu dovoljno zainteresirati za sebe, čak i da se vidimo uživo, imam veliki problem oko toga...
Nemoj tako razmišljati. Budi svoj i prepusti se i nekoj curi ćeš se sviditi. Nemoj raditi problem di ga nema. Sam sebe sjebivaš.
Antheia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 01:10   #95
Quote:
endonia kaže: Pogledaj post
A jeste vi isto zabrijali. Cura ima 26 godina pa odmah traži brak i ozbiljnost.
Koji vam je, mogla je još uvijek studirat i bit sa starcima.
Neš ti što je i napredovala, cimeruje i crnči za 3k.

@Miki:
Ako fakat brije na godine, glupa je.
Vjerojatnije da joj se ne sviđaš za to nešto kemijsko i svemireće pa je godine iskoristila kao izliku.

Kako bilo, zaboli te, vozi dalje.
I ne opterećuj se, doće neka kad tad. Možda će bit i 5 godina mlađa.
Ma znam da će doći samo me brine dal ću ju znati prepoznati i dal ću na vrijeme reagirati kad naiđe neka cura, to mi je veći problem. Najgore je ovako akd ti dođe neka cura, misliš da bi moglo nekaj biti i na kraju, ništa. Nije mi bitno koliko godina ima, pa i da je 5 godina mlađa, samo nek je zrelija u glavi, da se s njome može normalno komunicirati.
Quote:
Antheia kaže: Pogledaj post
Nauči svirat gitaru i nećeš se od cura moć obraniti. Je l imaš sluha?
Imam sluha za glazbu, ali jbg, ne volim svirat. Bez obzira što mnoge cure na to padaju.
Quote:
Nemoj tako razmišljati. Budi svoj i prepusti se i nekoj curi ćeš se sviditi. Nemoj raditi problem di ga nema. Sam sebe sjebivaš.
Znam, pokušavam na sve načine biti svoj, da se opustim, ali još imam tu neku kočnicu koja me sprečava i koči u daljnjem upoznavanju. Evo nedavno sam se našao s jednom curom na piću i bilo je jako dobro, pričali smo, raspravljali, ugodna atmosfera i poslije toga ništa, jednostavno mi dođe ta neka blokada da recimo malo više raspravljamo i ovako preko neta, prek poruka, a cura je zbilja super. Eto, kako to isto ispraviti...
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 01:46   #96
jeeeeeeeeeeeeeel?
koja je to druga cura?

pa javi joj se, reci da ti je bilo super na piću i da bi volio da se ponovno vidite..

daj, budi od inicijative!!
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 01:58   #97
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
jeeeeeeeeeeeeeel?
koja je to druga cura?

pa javi joj se, reci da ti je bilo super na piću i da bi volio da se ponovno vidite..

daj, budi od inicijative!!
Tako je! Javi joj se!
Antheia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 02:12   #98
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
jeeeeeeeeeeeeeel?
koja je to druga cura?

pa javi joj se, reci da ti je bilo super na piću i da bi volio da se ponovno vidite..

daj, budi od inicijative!!
Joj ne bih o imenima, ali tu je s foruma.

Ali problem je općenit kod mene, bez obzira o kome se radi, nekako kao da me nešto želi baciti na početak, na mjesto na kojem sam prije bio, prije nego što sam te neke promjene počeo raditi. Ne mogu još uvijek shvaitti zašto mi mozak zablokira kad treba neku komunikaciju uspostaviti? Ma joj, bolje da odem spavati, jutro je ipak pametnije od večeri...

A za inicijativu je malo prekasno.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 02:14   #99
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
A za inicijativu je malo prekasno.
za incijativu nikad nije kasno. osim ako je dva ujutro, onda možda ipak je malo
__________________
with strong hearts full, our souls ignite
Neal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 02:36   #100
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Ma znam da će doći samo me brine dal ću ju znati prepoznati i dal ću na vrijeme reagirati kad naiđe neka cura, to mi je veći problem. Najgore je ovako akd ti dođe neka cura, misliš da bi moglo nekaj biti i na kraju, ništa. Nije mi bitno koliko godina ima, pa i da je 5 godina mlađa, samo nek je zrelija u glavi, da se s njome može normalno komunicirati.
Ne budi pička, ne brini oko gluposti. 36 cura nećeš prepoznat, 37. hoćeš i reagirat ćeš.
I da, nije lijepo kad naiđeš na neku koja ti se svidi pa se ne dogodi ništa. Ali ono, to se događa i događat će se. A onda jednom neće.
Spomenuh 5 godina jer si napisao negdje da ti vršnjakinje većma ne odgovaraju.

Tu blokadu koju spominješ, to moraš riješit. A to nije teško. Javi se i bok, ne drami.
Ako cura reagira na tebe isto kao ti na nju, i da uletiš s pričom o vremenu, bit će dobro.
Reci ovoj da ti je bilo super i pozovi ju opet van. Onako ležerno, "e, mogli bi ponovit." I da odbije, neće svijet propast. Znam, probala sam.
endonia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:10.