Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2012., 17:03   #21
Quote:
Velia kaže: Pogledaj post
Ne trolaj.
Oprosti, ali osim šale na račun pravopisa, što je tu trolanje? Ne može se dati ironičan komentar na račun tuge koju će netko osjećati zato što mu u novinama napišu da baš na taj dan treba biti tužan, jer su mu tako napisali u medijima?
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 17:05   #22
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Samo sam čekao da se otvori ovakva tema i da počne kmečanje, kukanje, cmizdrenje, očajnička potraga za nekim na taj dan, rame za plakanje i sve ostalo što treba da se što lakše prebrodi taj dan.
(...)
Get over it.
Ja sam, pak, samo čekao da netko svisoka obznani smrtnicima urbi et orbi vrhunsku filozofsku misao da ljubav treba - pazite dobro, dame i gospodo - pokazivati svaki dan! Da, da, dame i gospodo, svaki dan! Eto, pođite u miru, sad vam je sve jasno.

Kao prvo, treba biti jebeno zaljubljen u sebe pa znati da su svi ovi koji se za Valentinovo darivaju kičastim pizdarijicama i blesavo cerekaju, tek puki fejkeri koji u ostale dane mlate i varaju svoje partnere. Zvučiš poput onih propovjednika koji se popnu na gajbu pive i pravedničkim gnjevom proklinju grješnike - a grješnici su, naravno, svi drugi.

Konačno, metoda "rješavanja problema" koju zagovaraš (jednostavno, get over it i problem riješen) podsjeća na veleumove koji dijagnosticiranim depresivcima kažu "ma samo se ti trgni i sve će biti u redu".

Otkud znaš, kojim si to nadnaravnim metodama utvrdio da među svim tim valentinovskim ljudima nema onih koji vole ljubavlju za koju ti možda ni ne znaš da postoji, da nema onih koji i ostalih dana u godini pokazuju ljubav za koju možda ni ne znaš da postoji?

Ali, najsmješnije od svega je da si, u svome propovjedničkom zanosu, posve smetnuo s uma da si potpuno promašio temu. Dakle, sjedi, jedan.

Naime, tuga zbog samoće na Valentinovo nema nikakve veze s veličanjem Valentinova kao "dana kad se ne mlate i ne varaju partneri" - posrijedi je sasvim drugi mehanizam. Pojednostavnjeno rečeno, osjećaj gladi (prave, nesimbolične gladi) puno je lakše otrpjeti ako nemaš dojam da se svi oko tebe prežderavaju najvrsnijim jestvinama.

Da poznaješ ljude tek djelićem one samouvjerenosti kojom dijeliš "get over it" savjete, znao bi i kako je i zašto je puno teže biti sam na Valentinovo nego na 29.8.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 17:07   #23
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali osim šale na račun pravopisa, što je tu trolanje? Ne može se dati ironičan komentar na račun tuge koju će netko osjećati zato što mu u novinama napišu da baš na taj dan treba biti tužan, jer su mu tako napisali u medijima?


A otkad ti mene doživljavaš tak ozbiljno?
__________________
Those who dance are considered insane by those who cannot hear the music. (G.C.)
Velia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 17:08   #24
Quote:
greeneyeangel kaže: Pogledaj post
Svi smo različiti,u tome je ljepota života....no ipak ne kužim kako neko mogu likovati nad time da je drugilm loše ili da su povrijeđeni i što se osječaju sami....Miki ti se nikad nisi osječao usamljen i sam i ikao je toliko ljudi oko tebe da ti fali netko tvoj?Vjerujem da nisi,jer da jesi nebi tako komentirao....no i bolje da nisi,ovaj osječaj nebi nikome poželjela.Nisam napisala taj post da se ljudi sprdaju,ili da nekoga prozivam ili ne znam....samo sam htjela vidjeti kako če netko ko je u mojoj situaciji odreagirati na valentinovo.....
Krivo si shvatila Mikija...nije te želio povrijediti niti ti nabijati na nos kako se osjećaš...ja se slažem sa Mikijem i većinom ovdje...to što su iz Valentinova napravili promociju samo kako bi trgovine imale veću prodaju to nije razlog da se netko loše osjeća zato što je sam tj. nije u vezi..i sama nisam u vezi i voljela bih imati nekoga uz sebe jer znam da mogu dati za nekoga i vezu 150% ali eto nisam..ne želim zato svoj život pretvoriti u depresiju nego se posvećujme sebi, prijateljima, obitelji, uživam u životu i to preporuačm i tebi Ništa nemaš ako tuguješ, od toga ti ne može biti bolje dapače samo gore...podsjetila si me na frendicu koja je isto tako stalno u vezama, mali je period kad nije u vezama i zapravo više niti ne zna živjeti sama, tako i ti..ali ja ti savjetujem da digneš glavu gore, ubaciš pozitivu u glavu i znaj nisi manje vrijedna osoba ako nisi u vezi i ako nemaš dečka
malena girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 17:09   #25
Quote:
Velia kaže: Pogledaj post


Otkad ti mene doživljavaš tak ozbiljno?
Pardon!

Byrone, mudruješ, ali pametno.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 17:37   #26
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Byrone, mudruješ, ali pametno.
Kao da znam/mogu drugačije .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 17:41   #27
ni prvo ni zadnje....eto, prošle godine sam bila u vezi za Valentinovo pa mi je opet bio dan kao i svaki drugi... našli se navečer na piću i bog
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 17:45   #28
što se tiče trgovina, reklama, i sličnih pizdarija, one me ne dotiču. svejedno bih potrošio u vrh glave 100 kn, vjerovatno za moj roćkas i za doček, baš i nema nekih reklama, pa sam jednako usamljen. ako tebi treba milkin jumbo plakat da bi ti znao da je 14.2. dan zaljubljenih, ili makar uvezanih, onda
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 17:48   #29
Quote:
luce382 kaže: Pogledaj post
Valentinovo zapravo uopce nije los blagdan, samo je u danasnjici predstavljen na takav komercijalisticki nacin. To bi trebao biti dan na koji slavimo ljubav i na koj sami sebe podsjetimo kako smo zapravo sretni sto imamo voljenu osobu.
Problem je to sto su ljudi taj dan preuvelicali i pretvorili ga u dan na koj je cilj kupit nekome poklon, pa sta se ljubav obiljezava poklonima?!
Šta ti briješ? Kako ćeš slaviti ljubav, biti sretan što imaš voljenu osobu ako si sam na Valentinovo





Eto, meni je manje bed, jer je Jessica šupila Ashtona u filmu "Valentinovo", baš na Valentinovo
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 17:54   #30
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
ja repriziram zadnja dva
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 19:21   #31
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
I sad kad si dočekao si što, sretniji?
Nisam sretniji, ali definitivno se ne bacam u depru, da sam tužan zbog toga što baš 14.2. nemam neku s kojom bih izmjenio svemirsku ljubav.
Quote:
Ovakvo likovanje nad tuđom tugom, iz kojeg god razloga ta tuga bila prisutna, je jednostavno tužno gledati.
Onda nemoj gledat, kaj da ti radim.

Quote:
Ima nekoliko opcija. Jedna od njih je ništa. Zašto je tebi draže gaženje onih koje smatraš slabijima od sebe ne znam.
Ma iz čega se to moglo pročitati, daj me prosvjetli, molim te.
Quote:
Ljudima ne možeš odrediti kada oni moraju biti sretni, a kada tužni. Na njihovu sreću ili nesreću imaju jednako pravo da ih razveseli najgluplja stvar i sitnica na svijetu, i da ih ista ta stvar rastuži. Nigdje nije propisano što nas smije i mora veseliti, a što nas smije rastužiti.
Jbt, pa nikome ništa ja ne određujem, niti imam namjeru, samo želim ljudima pokazati da bezveze rade problem od tog jednog dana u godini koji je samo jedan običan dan u godini, s predznakom da je to dan zaljubljenih. Od muhe rade slona...
Quote:
Meni baš ni po čemu. No, ima ljudi kojima je. Pusti ih da im bude posebno.
Nemam ništa protiv toga, ali jebemu, valjda mogu reći svoje mišljenje o tome ili ipak moram tebe ili ovog solitelja pameti Byrona pitati za odobranje glede toga što smijem reći na temu Valentinova i onih koji cmizdre bezveze.

Quote:
Nekima je gušt. Ako tebi ili meni nije, ne znači da nikome ne smije biti.
Ali smijem reći svoje mišljenje, a ako ti se ne sviđa, prošeći, simple as that.

Quote:
Nitko ti to ne brani i ako imaš partnericu koja je ista takva guštajte u tome.
Al shvati da nisu svi isti i da ne vesele sve ljude iste stvari.

Hoćeš li hodati i po vjenčanjima i govoriti ljudima kako su blesavi što troše tolike novce i živce na to samo zato jer je to tebi bezveze? Jer je to samo simbol nečeg? Sumnjam, znam da ja neću. Svako bira svoje simbole.
Pa ekipa koja troši ogromne novce na svadbu za mene jesu blesavi, i to jako i to bih rekao i najboljem frendu ako bi to radio. Srećom, nisu megalomani.

Quote:
Nisi u poziciji da za druge određuješ što je njima u njihovim životima nepotreban problem, preboli ti to prvo. Vjerujem da bi se i u tvom životu našlo nekih problema koji bi nekima zvučali nebitni, trivijalni, ovakvi, onakvi. Evo, zamisli sad svoja 3 najveća problema - ako ti ja kažem da su nepotrebni ti ćeš s tim što?
E pa ni ti ni ostali koji slično misle niste u poziciji da ja ne smijem dati svoje viđenje svega toga, tako da sješite, što da drugo velim? A moji problemi takvi kakvi jesu, mogu se riješiti i jesu nepotrebni, kao uostalom i svaki problem, samo jbg, tema nisam ja, nego ekipa koja cvili i jeca na Valentinovo.
Quote:
ari21 kaže: Pogledaj post
haha,miki slažem se s tobom,i ja sam baš čekala da dođe ova tema.. po meni taj dan nije niš posebniji od drugih,ma bezveze, s tim više...samo cmizdre,umjesto da izađu i možda se zabave taj dan,a ne plakat za neznam čim...znajte se usrećiti i kad ste sami
Ali ne kužim čemu tolika frka oko tog jednog dana u godini? Što su ostali dani nevažni, tad se ljudi osjećaju manje solo? To su gluposti.
Quote:
greeneyeangel kaže: Pogledaj post
Svi smo različiti,u tome je ljepota života....no ipak ne kužim kako neko mogu likovati nad time da je drugilm loše ili da su povrijeđeni i što se osječaju sami....Miki ti se nikad nisi osječao usamljen i sam i ikao je toliko ljudi oko tebe da ti fali netko tvoj?Vjerujem da nisi,jer da jesi nebi tako komentirao....no i bolje da nisi,ovaj osječaj nebi nikome poželjela.Nisam napisala taj post da se ljudi sprdaju,ili da nekoga prozivam ili ne znam....samo sam htjela vidjeti kako če netko ko je u mojoj situaciji odreagirati na valentinovo.....
Da, osjećao sam se usamljenim, jako, zaista jako, ali nedavno sam shvatio da od toga nemam nikakve koristi, zaista nikakve. I sad se osjećam relativno usamljenim, nemam curu, ali ne pravim frku oko toga dal ću biti sam na taj specijalan dan, jer ja ne mogu previše na to utjecati. Brinu me druge stvari od toga dal ću ja biti zagrljen taj dan s nekim kao i svaki drugi dan prije toga, okupiram si misli nečim drugim, družim se s bliskim mi ljudima, evo i na piće sam otišao s jednom curom, živim dalje. Nemam nikakve koristi da sjedim doma za kompom, blejim u njega i da kukam tu na forumu kako nemam s kime provesti Valentinovo, što mi negativa može dobroga donijeti? Može samo još više negative. Umjetno si stvaraš osjećaj usamljenosti , a umjetno proizveden dan zaljubljenih samo još više potencira tu usamljenost. Što se nisi javila neke druge dane, pa napisala da si usamljena, tad je to bilo ok? Ako je tako, što onda tako ne misliš i za jedan običan dan poput Valentinova?
Traži radije savjet kako se iz toga izvući, a ne tražiti tješenje.
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ja sam, pak, samo čekao da netko svisoka obznani smrtnicima urbi et orbi vrhunsku filozofsku misao da ljubav treba - pazite dobro, dame i gospodo - pokazivati svaki dan! Da, da, dame i gospodo, svaki dan! Eto, pođite u miru, sad vam je sve jasno.

Kao prvo, treba biti jebeno zaljubljen u sebe pa znati da su svi ovi koji se za Valentinovo darivaju kičastim pizdarijicama i blesavo cerekaju, tek puki fejkeri koji u ostale dane mlate i varaju svoje partnere. Zvučiš poput onih propovjednika koji se popnu na gajbu pive i pravedničkim gnjevom proklinju grješnike - a grješnici su, naravno, svi drugi.

Konačno, metoda "rješavanja problema" koju zagovaraš (jednostavno, get over it i problem riješen) podsjeća na veleumove koji dijagnosticiranim depresivcima kažu "ma samo se ti trgni i sve će biti u redu".

Otkud znaš, kojim si to nadnaravnim metodama utvrdio da među svim tim valentinovskim ljudima nema onih koji vole ljubavlju za koju ti možda ni ne znaš da postoji, da nema onih koji i ostalih dana u godini pokazuju ljubav za koju možda ni ne znaš da postoji?

Ali, najsmješnije od svega je da si, u svome propovjedničkom zanosu, posve smetnuo s uma da si potpuno promašio temu. Dakle, sjedi, jedan.

Naime, tuga zbog samoće na Valentinovo nema nikakve veze s veličanjem Valentinova kao "dana kad se ne mlate i ne varaju partneri" - posrijedi je sasvim drugi mehanizam. Pojednostavnjeno rečeno, osjećaj gladi (prave, nesimbolične gladi) puno je lakše otrpjeti ako nemaš dojam da se svi oko tebe prežderavaju najvrsnijim jestvinama.

Da poznaješ ljude tek djelićem one samouvjerenosti kojom dijeliš "get over it" savjete, znao bi i kako je i zašto je puno teže biti sam na Valentinovo nego na 29.8.
Ooo pa ja sam samo čekao tvoj post, gdje ćeš isto tako svisoka lagano soliti pamet svima onima koji imaju drugačije mišljenje oko svega ovoga.
Na tebe ionako ne treba previše trošiti riječi. Što ne raspravljaš o ovome na onom izbjegličkom forumu? Oni ti nisu dovoljno dobri za raspravu?

Ljudi stvaraju bezveze taj osjećaj usamljenosti upravo na taj dan koji je iskomercijaliziran do krajnjih granica, koji je očito pokazatelj prave ljubavi i gdje moraš kupiti nekome dar kako bi pokazao svoju bezvremensku ljubav. Valentinovo je po meni dan kao i svaki drugi, ništa posebniji, zato ću reći svim Valentinovskim cvilidretama, get over it.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 19:33   #32
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Na tebe ionako ne treba previše trošiti riječi. Što ne raspravljaš o ovome na onom izbjegličkom forumu? Oni ti nisu dovoljno dobri za raspravu?
Sviđa ti se moj autom jel'da? Sjajno - ali, ajmo ipak natrag na temu.

Quote:
Ljudi stvaraju bezveze taj osjećaj usamljenosti...
Kada bi ljudi "stvarali osjećaje", svijet bi bio sjajno mjesto. Naime, uz stvaranje bi išlo i svjesno potiranje osjećaja - nigdje straha, tuge i tako to...

Lijepo sam napisao: kad gledaš oko sebe hrpu uparenih, tvoja usamljenost ti izgleda još samotnija. Nema tog gurua, samozvanoga ili ne, čiji će poklič pokrenuti usamljene da stresu taj bezvezno "stvoreni osjećaj" sa sebe i hrabro krenu u nove pobjede.

Quote:
upravo na taj dan koji je iskomercijaliziran do krajnjih granica, koji je očito pokazatelj prave ljubavi i gdje moraš kupiti nekome dar kako bi pokazao svoju bezvremensku ljubav.
Sarkazme si doma prosipaj u cušpajz. Ili barem nekome tko tvrdi da Valentinovo nije iskomercijalizirano.

Quote:
Valentinovo je po meni dan kao i svaki drugi, ništa posebniji, zato ću reći svim Valentinovskim cvilidretama, get over it.
Ono što smatraš svojim forteom zapravo je otužan nedostatak empatije. Ti, naime, imaš razumijevanja samo za nečiju tugu koju ti osobno proglasiš opravdanom i smislenom - ostali nek' se lijepo jebu.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 19:39   #33
bolje biti sam na valentinovo nego sam na rođendan
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 19:49   #34
rođendan, valentinovo, Božić, nova godina, meni sve isto....nemam prijatelja, nemam rodbine mojih godina, nemam dečka, zapravo nisam ga nikad ni imala, bolujem od anksioznosti(nije neka teška dijagnoza al me dosta koči u životu), socijalna fobija, agorafobija, ima tu puno stvari, sad zvučim kao stara baba koja sama živa usred velebita, al vjerujte nije lako naći prijatelje kao što neki vele, i teško mi je gledati kako se većina veseli, međusobno grli i ljubi, a ja jedino mogu ljubit jastuk i plišanog medu.....ali neka, postoji i druga strana toga, ona lošija koja te doslovno iscrpi kad si sa određenim osobama, zato biram samoću, sa ponekim krizama, iz kojeg relativno brzo isplivam živa i zdrava, al blokade ostaju, i ne namjeravam ništa učiniti u vezi toga, lakše je uljuljkati se u svoje maštarije, i ne mariti za ljudske odnose, sve dok me mama financira, a nakon toga? ima vremena, ima vremena.....
tužnadjevojčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 19:51   #35
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Ma iz čega se to moglo pročitati, daj me prosvjetli, molim te.
Ja sam samo žensko, ne i čudotvorac.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 19:52   #36
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Sviđa ti se moj autom jel'da? Sjajno - ali, ajmo ipak natrag na temu.
Tvoj autom?

Quote:
Kada bi ljudi "stvarali osjećaje", svijet bi bio sjajno mjesto. Naime, uz stvaranje bi išlo i svjesno potiranje osjećaja - nigdje straha, tuge i tako to...

Lijepo sam napisao: kad gledaš oko sebe hrpu uparenih, tvoja usamljenost ti izgleda još samotnija. Nema tog gurua, samozvanoga ili ne, čiji će poklič pokrenuti usamljene da stresu taj bezvezno "stvoreni osjećaj" sa sebe i hrabro krenu u nove pobjede.
Gle, sve ove dane, pa čak i za Božić i Novu godinu su se mogle takve teme otvoriti, pa čak i autorica je to mogla otvoriti i napisati da je usamljena, stoga po čemu je toliko usamljeno biti za jedan običan dan? Što je ona sve ove dane bila ok, premda je i tad sigurno vidjela uparene ljude, što su ti dani drugačiji od Valentinova? Po čemu?

A taj osjećaj samo više potenciraju jer su doma, sjede, ne rade nikaj posebno i onda navru sve one stvari o kojima ne misli previše tokom dana, dok nekaj radi i naravno bombardiranje s kojekakvim reklamama gdje se vide mnogi zagrljeni parovi, pusice i da onda samo stvaraju veći problem onima kojima to fali, samo što eto, nisu davali previše pozornosti tome u ostalim danima tokom godine. Autorica si nepotrebno stvara taj osjećaj usamljenosti, pa makar je okružena najboljim prijateljima, svojom obitelji, ali eto, sve ono kaj vidi svakodnevno, bilo negdje vani ili u medijima, jednostavno potakne da više razmišlja o tome i to fakat nepotrebno. Zato i smatram da radi bezveze problem tamo gdje ga realno i nema.

Quote:
Sarkazme si doma prosipaj u cušpajz. Ili barem nekome tko tvrdi da Valentinovo nije iskomercijalizirano.
Nemam danas čušpajz, tako da će ovdje ostati prosuti.

Quote:
Ono što smatraš svojim forteom zapravo je otužan nedostatak empatije. Ti, naime, imaš razumijevanja samo za nečiju tugu koju ti osobno proglasiš opravdanom i smislenom - ostali nek' se lijepo jebu.
Po čemu je opravdano tugovati na Valentinovo, po čemu? Evo reci mi po čemu da znam o čemu je riječ. Ne vidim razlog zašto ljudi cmizdre na te točno određene dane u godini? Ako je razlog osoban, ja u to neću ulaziti, to je već druga stvar, ali ako netko cvili samo zato što nema nekoga uz sebe, to mi ne ide u glavu.
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Ja sam samo žensko, ne i čudotvorac.
Ne kužim što si s ovime htjela reći.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 19:55   #37
Znaci ima ljudi kojima je tesko biti sam na taj dan ?



Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
bolje biti sam na valentinovo nego sam na rođendan

Imas neki posebni razlog/argument za ovu "hipotezu" ?
Mr. Twilight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:00   #38
Quote:
shef Sale kaže: Pogledaj post
Kako se nosimo? Odlično
Ionako sam svako Valentinovo osim prošlog (OK i pretprošlog, ajmo reć, bilo je samo par dana prije početka veze) bio solo a i to prošlo nije bilo nešto bitno, s obzirom da ljubav i pažnja nema nikakve veze s komercijaliziranim datumima, već samim sadržajem.
jel to od kad je uvedeno valentinovo, ?
naime, tamo iz rane(?) mladosti uopće nismo znali što je to?

inače, što su svi tako nadrkani danas? - di god stisnem frcaju iskre, one negativne



Quote:
Mr. Twilight kaže: Pogledaj post
Imas neki posebni razlog/argument za ovu "hipotezu" ?
to za ove koji su friško imali/imat će rođendan
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:04   #39
Ah, ti lijepi dani nekadašnji, kad smo bili nesvjesni štočega

Ne znam. Stvarno, skoro na svakom topicu
Šteta što se ljudi daju sami isprovocirati i podsvjesno šire negativne emocije, u sebi pa onda i van.

Kao da je meni lijepo pa svejedno ne kukam po forumu niti širim negativne vibracije.
A možda je to i od snijega i leda
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:04   #40
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Tvoj autom?
Tek mali napor i pogled na tipkovnicu pa ćeš možda skužiti o kojem se tipfeleru radi.

Quote:
Gle, sve ove dane, pa čak i za Božić i Novu godinu su se mogle takve teme otvoriti
Božić je, osim vjerske komponente, prvenstveno "obiteljski praznik". Poznato je da kao takav pojačava potištenost onih koji, iz ovih ili onih razloga, nemaju obitelj. Nova godina je, onak, lumperaj.

Ali, da: i za te datume se onaj tko je usamljen može osjećati još usamljeniji - kao što nas je učio veliki Mišo, "Sviiiiii pjevaaaajuuuuu, jaaaaaa nečujeeeeeeeem, nikomese neradujeeeeeeeem, samotebe o če ku jeeeeeem".

I njima treba poručiti nek se izvole mrdnuti?

Quote:
stoga po čemu je toliko usamljeno biti za jedan običan dan? Što je ona sve ove dane bila ok, premda je i tad sigurno vidjela uparene ljude, što su ti dani drugačiji od Valentinova? Po čemu?
Tko je rekao da je "sve ove dane bila OK"? Osim toga, tih je dana, jednostavno, vidjela manje uparenih ljudi, ili je primjećivala manje uparenih ljudi.

Quote:
A taj osjećaj samo više potenciraju jer su doma, sjede, ne rade nikaj posebno...
Tako je, trebaju izići van. Među hrpu uparenih.

Quote:
Autorica si nepotrebno stvara taj osjećaj usamljenosti...
Opet ti o stvaranju osjećaja, i sa savjetima "Doktore, pomozite, frigidna sam!!!11!" "Draga gospođo, ništa se vi ne uzbuđujte".

Quote:
pa makar je okružena najboljim prijateljima, svojom obitelji
...nema nijednu smrtonosnu bolest, nije izgubila bogatstvo na diJonicama, ne kopa po kontejnerima... i opet se, kravakozakokoš, usuđuje osjećati usamljeno? Sram ju budi...

Quote:
ako netko cvili samo zato što nema nekoga uz sebe, to mi ne ide u glavu.
Ako ne ide, tko sam ja da pokušavam ugurati

Quote:
Ne kužim što si s ovime htjela reći.
Upravo ovo.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.