Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2012., 21:30   #1
Lješnjak

Novi sam ovdje i zanima me koliko vremena treba da se dobije prvi urod/plod(lješnjaka)...
Tomo345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 18:26   #2
Quote:
Tomo345 kaže: Pogledaj post
Novi sam ovdje i zanima me koliko vremena treba da se dobije prvi urod/plod(lješnjaka)...
***nakon sađenja počinje faza uzgoja ; 1. lješnjak možete uzgajati kao stablo
2. kao žbun --to znači 3 do 4 izbojka !
***Prvi rod ovisi o starosti sadnice , možete očekivati u četvrtoj vegetacijskoj godini !
***Ako mislite saditi plantažu pitajte tko se sa tim već bavi , veću plantažu među prvim je imalo jedno poduzeće u Orahovici ! Prolazio sam pokraj njihovih voćnjaka ! Ja imam nekoliko lješnjaka za vlastite potrebe !!
***Razmnožavanje sadnica , u proljeće dio jednogodišnjih izbojaka se povali u manju rupu pokraj matičnog stabla i nagrne se sa rahlom zemljom , u ljetu zalijte ! Idućeg proljeća odrežite od matičnog stabla i izvadite iz zemlje ! Na takav način razmnožavam sebi i nekima za poklon !!
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 15:58   #3
Sadnja, gnojidba, berba lješnjaka .. sve osnovno možete naći na ovome linku ! =)
Zeleni dašak is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.09.2013., 07:45   #4
sadnice lješnjaka

Prodajem dvogodišnje sadnice lješnjaka,navodnjavane,prirast 20-40 cm. Cijena 8 kn/kom pa kome treba neka mi se javi porukom
lichan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 12:26   #5
Quote:
lichan kaže: Pogledaj post
Prodajem dvogodišnje sadnice lješnjaka,navodnjavane,prirast 20-40 cm. Cijena 8 kn/kom pa kome treba neka mi se javi porukom
Novi sam na forumu pa unaprijd ispričavam zbog početničkih grešaka.Naime spremam se u sadnju lješnjaka na parceli od 1200mˇ,napravio sam analizu tla i namjeravam u pripremu terena i samu sadnju ,molim iskustva i savjete da ne napravim početničke greške.
mačković is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.