Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2015., 12:17   #21
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Sada ti govoris iz pozicije svoje Venere u vodenjaku. Jedna Venera u skorpiji nikad nece "nadici" potrebu da bude jedina i strastveno voljena, a ne "voljena" u paketu s jos 10 njih.
Pa znam, rekla sam da o ljubavi svi uvek govorimo iz pozicije svoje Venere. No, verujem u evoluciju kolektivne svesti, u smislu da se i kolektivni i opšteprihvaćeni ideal ljubavi kreće kroz sve znake, dok ne dostigne stanje prajedinstva. Posle ugovora (Jarac), ide sloboda (Vodenjak), a potom i kolektivna, univerzalna ljubav (Ribe).

Evolucija u tom smislu postoji. Pa i dan danas bakice i dekice od preko 70 godine smatraju da je svaki vid razgovora s osobom suprotnog pola flert. U njihovo vreme, to se tako doživljavalo. Pa su i ove sa Ve u Sco morale da se prilagode na liberalizaciju MŽ odnosa . Možda je razlika u tome što će Ve u Aq, kao i svaka planeta u Vodenjaku, da predvidi i predvodi promenu. Ali će ta promena zahvatiti i Venere u Jarcu i Škorpiji, i Biku...
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 12:21   #22
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
, imam, na spomen braka nije mi ugodno (u najmanju ruku; imam Ve 180 Ur) iako imam Sa0Ju vl.07. i to u Vagi u 04. To je valjda pokazatelj partnera koji ima težnju ja formalnom braku? A ne moje?
Upravo je to unutrašnji konflikt, potreba da se nešto ozvaniči, a opet i svest da ljubav može da nestane iznenada, kao što je iznenada i nastala (Ve180Ur), te da brak (Sa0Ju) može ograničiti slobodu (Ve180Ur).

Hoću reći da čim imamo otpor prema nečemu, znači da nas to nešto plaši, a opet ga želimo. Odbijanje je takođe vid privlačnosti/prijanjanja.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 17:09   #23
Gledajući Veneru u Jarcu, znak Vage na vrhu 5. polja reklo bi se da baš žarko želim brak odnosno ljubav ukalupiti i ozvaničiti papirom.
No, moje stajalište je jako daleko od toga, brak kao brak ne predstavlja ništa više nego taj papir (govorim u svoje ime) i mislim da ljubav bez bračnog ugovora može odlično funkcionirati, i meni nekad u budućnosti nije uopće bitno hoću li stupiti u brak kao takav.
To bih u svom natalu opravdala položajem Urana u 7. polju, te dispozitorom Venere koji je u znaku Vodenjaka.
Ti dispozitori i položaji već mjenjaju onu prvobitnu sliku ne ?

Također mi je zanimljiva ova teorija o slobodnoj ljubavi koju je netko gore iznijeo, mada moram priznati da bi to više ličilo na jeftini grupnjak s obzirom na level razvijene svijesti kod ljudskih bića
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 18:14   #24
Brak je ugovor o podijeli imovine nakon braka. Također, odnosi se i na raznorazne poreze, pa u tom smislu nije isto imaju li bračni drugovi papir ili ga nemaju. Izvanbračna zajednica je jednaka bračnoj po Obiteljskom zakonu, ali ne i po drugim zakonima.
Brak definira i oca djeteta. (Otac djeteta je muž žene koja je rodila dijete - i ne pita za biologiju).
Vjerojatno se odnosi i na mnoštvo drugih stvari za koje ne znamo hoće li nam ikad trebati niti da li nam brak u tome pomaže ili odmaže.
Svejedno, mi ga i bez svih poznatih činjenica potpisujemo.

Međutim, brak nije baš običan ugovor jer on često na nas ima i neki psihološki učinak i to najvjerojatnije na svakoga od nas različit.

U braku ljudi zapravo dijele život i usklađuju sebe sa drugom osobom.
Nije lako biti usklađen ni sa samim sobom, a kamoli s još nekim. 7. kuća (naš partner) je u opoziciji s nama (1. kuća).
Zbog toga je meni vrlo prihvatljivo da ta 7. kuća pripada vagi jer se zahtjeva sklad (Venera) i ustrajnost (Saturn).

I kad se uspije u tome, kad imate nekog tko je cijeli vrijeme uz vas u svemu onda ga s vremenom sve više i više volite.
U tome, po meni, nema mnoštva. Puno je kad nađete i jednog/jednu takvog.

Zadnje uređivanje nimfaKalipso : 02.09.2015. at 18:28.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 23:13   #25
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Brak je ugovor o podijeli imovine nakon braka. Također, odnosi se i na raznorazne poreze, pa u tom smislu nije isto imaju li bračni drugovi papir ili ga nemaju. Izvanbračna zajednica je jednaka bračnoj po Obiteljskom zakonu, ali ne i po drugim zakonima.
Brak definira i oca djeteta. (Otac djeteta je muž žene koja je rodila dijete - i ne pita za biologiju).
Vjerojatno se odnosi i na mnoštvo drugih stvari za koje ne znamo hoće li nam ikad trebati niti da li nam brak u tome pomaže ili odmaže.
Svejedno, mi ga i bez svih poznatih činjenica potpisujemo.

Međutim, brak nije baš običan ugovor jer on često na nas ima i neki psihološki učinak i to najvjerojatnije na svakoga od nas različit.

Da, ali pretpostavljam da se svaka osoba raspita prije ulaska u brak, a i nekako mislim da bi trebala znati te stvari o braku, mislim to su neke osnove. Čisto sumnjam da netko ulazi u brak eto samo da uđe, a da ne zna za sve te osnovne činjenice i posljedice koje proizlaze sklapanjem braka.


Slažem se da brak ima različit psihološki učinak na pojedinca, samo bih nadodala još da velika većina ljudi brakom smatra npr. crkveni brak, odnosno da religija igra veliku ulogu pri tome. Često puta sam znala naići na ljude koji kad netko uđe u brak samo zakonski, gledaju na to kao da uopće ta osoba i nije u braku.


U svakom slučaju to je ugovor, a temeljem tog ugovora u braku se traži ravnopravnost, kompromis, suradnja, balans itd. pa bih ga i ja vezala za Vagu i 7. polje.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 23:05   #26
Upravo prolazim kroz razvod, a eto bas mi ovaj mjesec tranzitni Pluton stacionira na Descendentu i "zaplovljava" 7. kucom na podugo vremena.

Pluton = smrt. 7. kuca = brak. Pluton u sedmoj = smrt braka.

Fascinantno je to kako ponekad astroloska simbolika moze biti doslovna, meni se barem tako cesto desi u zivotu.

A jos je zanimljivije sto je sam odnos sa mojim muzem gotov vec odavno, godinama. Vec godinama zivimo odvojeno i u novim smo vezama. ALI... eto nista od razvoda nije bilo dok mi Pluton nije dosao do sedme! (ja sam ta koja je pokrenula postupak)

I to mi nekako "mirisi" na zanimljivost i diskutabilnu temu: sto je zapravo brak, u svojoj biti? Brak je ugovor. Ljubav je jedno, a ugovor je drugo. Ljubavi je nestalo jos davno, a ugovor ce se privesti kraju tek sad kad je Pluton zahvatio sedmu. 7. kuca = ugovor, a ne ljubav. Barem eto, u mom zivotno-astroloskom iskustvu.
UpsyDaisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 17:34   #27
Quote:
UpsyDaisy kaže: Pogledaj post
Brak je ugovor. Ljubav je jedno, a ugovor je drugo. 7. kuca = ugovor, a ne ljubav.
Tako i ja gledam. Brak je ugovor, a razlozi zašto su dvije osobe u braku se može tražiti u sinastriji.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 23:14   #28
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Mislim da se taj Saturn u Vagi više odnosi na sam odnos, na to da u odnosu (Vaga) kroz vrijeme treba nastati svojevrsna ravnoteža (Vaga) i da je rad na toj ravnoteži jedna vrsta obaveze. Ne odnosi se na osobni doživljaj ljubavi jedne odnosno druge osobe. Saturn u Vagi nalaže da ako želimo sačuvati odnos u vremenu, moramo preuzeti odgovornost i raditi kompromise. A rad na kompromisu iz dana u dan vodi u kolotečinu koja ljubav stavlja u okvir (Saturn). Time ljubav gubi na svom obujmu (Venera u Biku se da obujmiti) i ograničava ju se u sanjarenju (Venera u Ribama voli otploviti u mašti). Mislim ... i ja imam Saturna u Vagi ali mene taj Saturn od svih točaka najviše guši.
Saturnova egzaltacija u znaku vage (brak) nije samo to što ljudi ostaju u braku iz osjećaja odgovornosti (Saturn) i što s vremenom odnos teži postati obrazac/rutina (to je sve zapravo onaj otvrdnuti Saturnov izraz) već zbog jedne univerzalne ljudske osobine. A ta je da su ljudi skloni odbijati ljubav kad je napokon dobiju. Ljubav u vezi tj. "savladana Venera" davanje ljubavi može činiti laganim, no njezino primanje tj. dopuštanje da nas ona promijeni nešto je sasvim drugo. Ima jedan lijepi citat iz knjige am. psihologa Harvile Hendrixa koji opisuje srž Saturnove egzaltacije u znaku vage:

"Paradoks leži u slijedećem: kad partneru dajemo ono što on ili ona treba da bi zaliječili svoje rane, otkrivamo potisnute dijelove sebe. Pomičući granice našeg naviknutog ponašanja kako bismo iscijelili partnera, iscjeljujemo sami sebe jer ponovno aktiviramo svoju evoluciju prema cjelovitosti. U tom dvosmjernom izliječenju ima neke predivne simetrije."


Koliko god Venerina egzaltacija u znaku ribe uči da se ljubav ne može ograničiti toliko egzaltirani Saturn u vagi kako je isti autor to lijepo opisao uči - da nije moguće iscijeliti sebe bez dugotrajne podrške druge osobe, jer naše nesvjesno treba realno iskustvo s drugom osobom da bi moglo promijeniti obrazac.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 15:04   #29
Da se nadovežem još malo na ovu priču o tome koliki je to točno vremenski period koji definira pojam "trajne veze" budući da se taj termin koristi kao faktor razgraničenja između toga da li veza pripada 5. polju ili 7. polju. Dakle, odgovor na pitanje koliko vremenski dvije individue trebaju biti u vezi da bi njihova veza imala status trajne veze?


Prije dvadesetak godina francuski pisac Frédéric Beigbeder napisao je jednu zgodnu knjigicu naziva L’amour dure trois ans (u prijevodu Ljubav traje tri godine) u kojoj na jedan šaljiv i dopadljiv način piše o ovoj problematici. Ali često smo u svakodnevnom životu čuli ili sami svjedočili nešto o toj teoriji da "svaka ljubavna veza traje tri godine". Ta "teorija" nosi ideju da strast i zaljubljenost u partnera izdrže u prosjeku oko tri godine, a zatim se pretvaraju bilo u dosadu i rutinu, ili se raspadaju ili pretvaraju u mučne i nesretne brakove.

Naravno da sve ljubavi ne traju tri godine, jer ne dožive sve ljubavi cijeli ciklus, ali eto zanimljivo je malo razmisliti o ovome u tom vremenskom kontekstu, kontekstu trajnosti. Zaljubljenost je dakle preteča ljubavi koju nakon nekog vremena zamjenjuje stabilniji i smireniji oblik ljubavi - zrela ljubav (naravno ako se sve ovo ranije održi). I tu je onda naš zakon (koji priznaje divlji brak kao zakonski, ako traje tri godine zajedničkog života) zapravo usklađen s onim što se nekako u praksi pokazalo kao generalno ljudsko obilježje u pogledu razvoja emocija.

E sada astrologija.

Astrologija je tu isto precizna jer je u znaku vage (koja vlada 7. poljem) egzaltiran Saturn koji onda označava taj "vremenski prelazak" u zrelu ljubav. Saturn ima svoj ciklus od otprilike sedam godina, pa bi polovica tog ciklusa (otprilike tri i pol godine) bila ta neka granica i mjera u kojoj bi osoba nakon što prođe taj vremenski rok bila sposobna za zrelu ljubav. Dakle, tri godine traje ljubav a ovih pola godine razlike je tu za "usklađivanje" faza.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 19:57   #30
Osobno smatram da zakone treba poštovati, ako se može, ali da ih se ne treba povezivati s nekom vrstom logike
bilo astrološke ili neke druge. Prilikom sklapanja braka ne provjerava se jesu li to dvoje zasljepljeni zaljubljenošću ili su postigli "zrelu" ljubav niti koliko dugo su zajedno.
Ako nema zakonskih prepreka (maloljetnici, rođaci, netko od njih već u braku) imaju sva prava potrebna za zakonsko sklapanje braka.

Brak je drušvena institucija kojoj je svrha (Saturn) podijela zajedničke (vaga) imovine (Venera) kako bi se izbjegao rat (Mars).
"Divljake" se ne može natjerati da sklope brak pa ih se onda nakon određenog vremena smatra supružnicima kako bi se lakše podijelila imovina,
jer kad bi se gledalo u svaku sitnicu, koliko je tko u braku privrijedio, nastao opći rat među partnerima i to među onima koji su zakona sjetili tek kad su upali u probleme.

Po mom osobnom mišljenju, prije zajedničkog stvaranja imovine trebalo bi sklopiti brak je to vjerojatno jednostavnije nego da se za sve stečeno u braku stvara po jedan ugovor.
Osim toga, postoje i neke druge povlastice, poput poreznih olakšica za bračnog druga koji ne radi, koje se mogu iskoristi i prije propasti braka.

I na kraju pitanje, kako bi astrologija gledala na neki zakonski brak koji je trajao manje od 3 godine?
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 22:46   #31
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
I na kraju pitanje, kako bi astrologija gledala na neki zakonski brak koji je trajao manje od 3 godine?
Ako je brak prekinut prije nego što je prošlo tri godine to znači da nije došao u fazu zrele ljubavi. Beigbeder kaže: "...Najprije godina dana strasti, potom godina nježnosti i najzad godina dosade"...to su dakle ljudi koji nisu došli do tih kasnijih faza.

Takvi imaju to prikazano kroz svoju seriju 7. a to može biti prikazano na mnogo načina ovisno što je bilo u pitanju. Npr. najčešći je Uran u 7. polju ili vladar 7. polja u napetoj vezi na Uran jer Uran "preskače" vrijeme, Uran prekida prije vremena...itd. Ili recimo ekstreman slučaj Plutona u napetoj vezi s vladarem 7. polja i Saturnom - partner umire...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 22:58   #32
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ako je brak prekinut prije nego što je prošlo tri godine to znači da nije došao u fazu zrele ljubavi. Beigbeder kaže: "...Najprije godina dana strasti, potom godina nježnosti i najzad godina dosade"...to su dakle ljudi koji nisu došli do tih kasnijih faza.
Slažem se tobom, Fish. Beigbeder mi se čini malo brz u tim fazama i opisuje vezu koja propada i sporije nego bi trebala.

Quote:
Takvi imaju to prikazano kroz svoju seriju 7. a to može biti prikazano na mnogo načina ovisno što je bilo u pitanju. Npr. najčešći je Uran u 7. polju ili vladar 7. polja u napetoj vezi na Uran jer Uran "preskače" vrijeme, Uran prekida prije vremena...itd. Ili recimo ekstreman slučaj Plutona u napetoj vezi s vladarem 7. polja i Saturnom - partner umire...
Ok, i ovo mi logike.

Promatrajući sam znak vage, u prehodnom postu nigdje nisam spomenula ljubav jer bih na taj način izdovojila bračni ugovor od svih ostalih. Također, u samoj vagi je izgon Marsa, pa jelte nema seksa.
Iako je lijepo da brak, seks i ljubav egzistiraju zajedno, mislim da ih treba promatrati odvojeno jer i u našim životima ne moraju biti povezane.
Posebno se to odnosi na ljubav jer volimo i one s kojima nemamo seksualne odnose.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 23:07   #33
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
U prethodnom postu nigdje nisam spomenula ljubav jer bih na taj način izdovojila bračni ugovor od svih ostalih.
7. polje u sebi ujedinjuje trajne odnose bilo da su ti odnosi zasnovani na emocionalnoj razini (Venera) ili da su zasnovani na onoj koju propisuje društvo, odnosno civilna zajednica (Venera).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 23:14   #34
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
7. polje u sebi ujedinjuje trajne odnose bilo da su ti odnosi zasnovani na emocionalnoj razini (Venera) ili da su zasnovani na onoj koju propisuje društvo, odnosno civilna zajednica (Venera).
Ovaj veznik "ili" spašava stvar.
Ali kako u samoj vagi promatrati izgon Marsa (seksa)?
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 00:10   #35
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Ovaj veznik "ili" spašava stvar.
Ali kako u samoj vagi promatrati izgon Marsa (seksa)?
Djelovanje planete u egzilu podliježe dominaciji te druge planete, zbog toga za planetu u egzilu (izgonu) je karakteristično da ne djeluje punom snagom već u većoj mjeri preuzima osobine datog znaka (nego što ispoljava vlastite karakteristike).


Institucija braka je u različitim razdobljima i kulturama tretirana različito, ali ono što je zajedničko instituciji braka jest da je uvijek bila podložna odobrenju društvene zajednice i tomu da budući partneri moraju iskazati svoje pokoravanje njihovim pravilima (egzaltacija Saturna). Pa je tako jedan od glavnih razloga za postojanje braka prema društvenim pravilima rađanje djece, a ne seks.

Nadalje, princip vage je - udruživanje s drugima na ravnopravnoj osnovi. Na taj način vaga priprema čovjeka za potpuniji razvoj kroz odnose s drugim ljudima. Mars uvijek sebe i svoje želje stavlja u središte, dok je na stupnju vage onaj drugi u središtu. Mars je želja da zadovoljimo sebe, u vagi on postaje orijentiran na to da zadovolji partnera, a ne da u braku nema keksa. Prije će biti da ga nema zbog egzaltacije Saturna.


&

7. polje ujedinjuje:

a) sjedište Venere
b) egzaltaciju Saturna
c) izgon Marsa
d) pad Sunca


...za ovo ti imam divan citat iz knjige Dore Grakalić kojim kaže da tu u vagi nismo jedan, nego par koji se ostvaruje u kompromisu i suradnji u zajedničkoj gradnji, pa veli za vagu:

"...to su dva čimbenika uzajamne gradnje koja obuhvaća pojedinačno djelovanje koje ne smije biti naglo, neplodno, neuredno, već disciplinirano kako bi se izbjeglo gubljenje vremena u beskorisnoj uzbuđenosti. Da bi ostvarila trajno i postojano djelo, proljetna mladalačka bujnost ovna mora uzeti u obzir mudrost i promišljenost, ravnotežu kao plod stečenog iskustva."
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 00:45   #36
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nadalje, princip vage je - udruživanje s drugima na ravnopravnoj osnovi. Na taj način vaga priprema čovjeka za potpuniji razvoj kroz odnose s drugim ljudima. Mars uvijek sebe i svoje želje stavlja u središte, dok je na stupnju vage onaj drugi u središtu. Mars je želja da zadovoljimo sebe, u vagi on postaje orijentiran na to da zadovolji partnera, a ne da u braku nema keksa. Prije će biti da ga nema zbog egzaltacije Saturna.


&

7. polje ujedinjuje:

a) sjedište Venere
b) egzaltaciju Saturna
c) izgon Marsa
d) pad Sunca
Ok, sad mi je sve jasno i sviđa mi se.

Quote:
Prije će biti da ga nema zbog egzaltacije Saturna.
Prije će bit da iskustvo (Saturn) radi majstora (Mars) posebno uz jake želje (Venera) i malo ega (Sunce).
Drugim riječima, šta sve žena (Venera) može napraviti od muškarca (Mars).

Hvala, Fish!
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 11:44   #37
Ima ljudi koji su u zakonski ozvaničenoj vezi, tj. braku legalno gledano, ali se ne osećaju niti ponašaju tako . Ja se posle par meseci od upoznavanja i zajedničkog života osećam kao da smo u braku 20 godina . Mislim da je to dosta individualno, ali da tranzit preko vladara 7, ili sinastrija između dve osobe pokazuje da li one to doživljavaju kao brak ili kao vezu. Ako vam neko aktivira VII polje, prirodno je da ga doživite kao supružnika, iako to možda zakonski nije.

A meni uopšte te rasprave da li astrologija vidi neku vezu kao brak ili ne. podsećaju na 12. vek, gde sve mora biti overeno na sudu, inače ne postoji
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 21:04   #38
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Takvi imaju to prikazano kroz svoju seriju 7. a to može biti prikazano na mnogo načina ovisno što je bilo u pitanju. Npr. najčešći je Uran u 7. polju ili vladar 7. polja u napetoj vezi na Uran jer Uran "preskače" vrijeme, Uran prekida prije vremena...itd. Ili recimo ekstreman slučaj Plutona u napetoj vezi s vladarem 7. polja i Saturnom - partner umire...
Pa ja se po ovom nikad neću udat' ALI sad vidim Saturn kvadrat Pluton - smrt

A dobro, pa svi ćemo ionako umrijeti samo što je meni odmah na pamet pala neka nesreća. Nešto nenadano dok je mlad, a to nije lijepo o kome god da se radilo. A možda bude lijepa prirodna smrt. U snu. U starosti. 70+

No da se vratim na udaju. Mislim, meni to nije bitno u formalnom smislu. Doduše, aspekti nisu napeti, no i Jupiter i Neptun imaju aspekte s Uranom. Jupiter trigon, a Neptun konjukcija A čak i ako bih, imam dojam da to ne bi bio klasičan brak. Ne znam izraziti misao, ali tako nekako. .


ALI zanima me, a ne znam gdje da pitam .. što ukazuje na ljubavništvo.
Odnosno da je netko dugi niz godina ljubavnik/ljubavnica
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 12:32   #39
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post


ALI zanima me, a ne znam gdje da pitam .. što ukazuje na ljubavništvo.
Odnosno da je netko dugi niz godina ljubavnik/ljubavnica
Garant je to Ve u 12. kući. Trebalo bi provesti anketu na onoj temi Ljubavnice...Iako, ja je imam, pa mi je to neshvatljivo, da netko pristane na to. A još čudnije da iz ljubavi pristane, jer ga taj oženjeni ne voli.

Problem bi mi bio biti druga žena i u slučaju nečijeg razvoda.
Ja bih odgovor na to pitanje tražila u osobinama karaktera, zbog kojih je nekome prihvatljivo da bude drugi, tj. da dijeli partnera. Potpuno mi je nebitno iz čije perspektive se gleda, ljubavničine ili žene koju muž vara...ono što se meni tu ističe je da je njima u redu da ih taj netko vara.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 16:15   #40
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Garant je to Ve u 12. kući. Trebalo bi provesti anketu na onoj temi Ljubavnice...Iako, ja je imam, pa mi je to neshvatljivo, da netko pristane na to. A još čudnije da iz ljubavi pristane, jer ga taj oženjeni ne voli.

Ja bih odgovor na to pitanje tražila u osobinama karaktera, zbog kojih je nekome prihvatljivo da bude drugi, tj. da dijeli partnera. Potpuno mi je nebitno iz čije perspektive se gleda, ljubavničine ili žene koju muž vara...ono što se meni tu ističe je da je njima u redu da ih taj netko vara.: ne zna:
I mislila sam si da je nešto vezano za to "skriveno" polje Eee pa sjetila sam se kasnije da sam to mogla postaviti na tu "astrološka simbolika.. " temu, ali sam već ugasila laptop pa, reko', neka ostane tu

Quote:
Problem bi mi bio biti druga žena i u slučaju nečijeg razvoda.
Shvaćam, poznajem nekoliko ljudi takvog mišljenja, no moje je totalno suprotno Okej, netko samu instituciju braka doživljava kao nešto sveto ili kako već. Npr., moj prva asocijacija je nešto teško, sputavajuće

Ja bih mogla jer je meni to jednako kao i odnos koji nije ozakonjen tim papirom zato što mi je forma manje bitna. A odnosi se mogu raspasti .. pa tako i oni u braku A svatko ima pravo na sreću s nekim drugim.

Premda, poštujem i mišljenje koje se razlikuje od mog; svakome njegovo
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.