Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2005., 01:05   #1
Remote Viewing

Moze mi netko objasniti sto je to, ali rijecima za predskolski uzrast, molim lijepo.

Citam na jednom drugom forumu da je neki tip par mjeseci s Bogom pricao, cak mu je Bog i andjele poslao da i njih gnjavi, znao je koja pisma ce sutradan dobiti, sto rade frendovi na godisnjem, sto jede susjed za veceru itd. Loto ocito nije igrao, nis ne veli.
Spominju se neke slike i 12-znamenkasti brojevi, ali sve u svemu, opce ne kuzim o cemu on to. Prilicno zbrkano sve skupa.

Malo mi je sumnjiv jer je rekao da si je Bibliju kupio...

Dakle, sto je remote viewing?
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 08:32   #2
nesto ko TV, sam ne placas pretplatu
 
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 08:43   #3
Re: Remote Viewing

Quote:
Gospon Pes kaže:
Dakle, sto je remote viewing?
Ukratko.

Legneš il' sjedneš, "izađeš" iz tijela, odeš na zadano mjesto i napraviš izvješće za CIA-u.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 08:55   #4
Da, tip spominje nekakva "putovanja" i da je bio tako "daleko" da se prepao da se nece ni vratiti.

No spominje i nekakve 12-znamenkaste brojeve slika (u kovertama koje su pakirali frendovi) i signalne linije... Znaci ti to nekaj?
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 09:11   #5
Quote:
Gospon Pes kaže:
No spominje i nekakve 12-znamenkaste brojeve slika (u kovertama koje su pakirali frendovi) i signalne linije... Znaci ti to nekaj?
Pobogu ništa.

Jedino me signalne linije asociraju na zmajeve/energetske linije.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 09:59   #6
No dobro, otprilike je jasno o cemu se radi. Fala.

A sto mislis o tome da tvrdi da je par puta pricao s Bogom, inace s Gabrielom, Mihaelom, Isusom i ne zna ni sam s kim sve...
I o tome da je neko vrijeme znao stvari koje znati nije mogao?
Izmedju ostalog kaze da je pisao ko Leonardo (citalo se u ogledalu), pisao i lijevom rukom, iako je desnjak i tako par stvarcica tog tipa?
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 10:11   #7
Nekad bih odmah počeo sa negativnom tiradom prema takvim prorocima ali sad imam drugačiji pristup.

Pogledam tekstove i ako su praktični i efikasni (točnije ako ja imam neke koristi od toga) onda je moguće da razgovori nisu fiktivni. A ako je to samo općenita papazjanija poput niza raznih tekstova onda na to gledam kao na zanimljivu znanstvenu fantastiku.

A to pisanje i razne slične stvari su objašnjive i na druge načine. Slično se događa i tu u Puli na terapijama jednog Wu Wei "majstora", ljudi koji nikada nisu došli u kontakt sa alternativnim tehnikama liječenja odjednom postaju majstori za te tehnike.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 10:26   #8
Imam feeling da tip to nije izmislio i da je neke dozivljaje stvarno imao.

Iako si ja to malo drugacije objasnjavam, mislim da se tom covjeku stvarno sve to "dogadjalo", ali opis je njegova interpretacija prozivljenog.
Uvijek sam bila misljenja da kako "vjerujes" ili sto si cijeli zivot slusao, tako ce ti biti i ako je on iz krscanske okoline (a jest), svaki dozivljaj takve vrste ce si objasniti krscanskom terminologijom.
Ili, ako postoji "nesto" sto s tobom kontaktira, samo ce ti se tako predstaviti jer u tim omjerima i inace razmisljas...
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 10:35   #9
Upravo tako, da bi čovjek razumio i razgovarao sa nekim "vanjski" entitetom onda se aktivira filter u mozgu koji taj entitet predstavi na poznati način kako bi komunikacija uopće bila moguća.

Ne vjerujem da bi netko ugodno razgovarao sa križancem meduze i slona, visokim 5 metara, koji uz to još frflja i slini dok priča
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 10:41   #10
Quote:
Baphomet kaže:
Ne vjerujem da bi netko ugodno razgovarao sa križancem meduze i slona, visokim 5 metara, koji uz to još frflja i slini dok priča
Dagon?
 
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 10:48   #11
Quote:
Balkanijan Pig kaže:
Dagon?
Shapeshifteru

Mislio sam na Cthulu-a
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 11:42   #12
Re: Remote Viewing

Quote:
Gospon Pes kaže:
Moze mi netko objasniti sto je to, ali rijecima za predskolski uzrast, molim lijepo.

Citam na jednom drugom forumu da je neki tip par mjeseci s Bogom pricao, cak mu je Bog i andjele poslao da i njih gnjavi, znao je koja pisma ce sutradan dobiti, sto rade frendovi na godisnjem, sto jede susjed za veceru itd. Loto ocito nije igrao, nis ne veli.
Spominju se neke slike i 12-znamenkasti brojevi, ali sve u svemu, opce ne kuzim o cemu on to. Prilicno zbrkano sve skupa.

Malo mi je sumnjiv jer je rekao da si je Bibliju kupio...

Dakle, sto je remote viewing?
LJudi su ti malo više objasnili, gledanje na daljinu.
E, ako te to zanima, nabavi si knjigu Polje od Lynne McRaggart.
Stvarno je odlična i tamo ima mnogo primjera za remote viewing, no tamo su prdstavljeni i znanstveni principi odnosno modeli na kojima to djeluje.
Tamo ima jedan primjer da je jedan covjek gledao na daljinu cak do Jupitera, u jednom okusu na nekom institutu.
I onda ie izjavio kako je vidio prsten oko jupitera. Niko mu nijen vjerovao, jer Jupiter nema prstenje, medjutim nekoliko tjedana kasnije je ruska ili necija druga sonda/letjelica POSLALA FOTKE jUPITERA KOJI JE U TOVRIJEME IZNIMNO IMAO PRSTEN!
(PARDON).
Rađeni su još brojni kontrolirani pokusi koji dokazuju da taj fenomen sasvim sigurno postoji.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 13:00   #13
nisam sigurna, ali prem vašim reakcijama čini mi se da se radi o tzv izlaženju iz tijela....
u nekim knjigama ne sjećam se više kojima, piaslo je da neki mogu to voljno raditi, ali da je ono što izlazi iz tijela povezano s tijelom tzv srebrnom vrpcom koja se može protezati u nedogle...čak do drugih planeta, ali se ne smije prekinuti jer onda čovjek definitivno umire.


o tom fenomenu je pisao i onaj koji je pisao o don huanu, ali i jung...
jung je doživio takav fenomen u bolesti, otišao kod nekog u stan, ali kad je kasnije provjerio taj podatak....slika stana se nije poklopila....

i vesna krmpotić je pisala o tom fenomenu kod svog teško i smrtno bolesnog sina u knjizi brdo iznad oblaka....
njen sin je imao svakiodnevne susrete s đizasom od kojeg je dobivao posebne zadatke.. vesna je čak tražila i našla neko mjesto gdje se njen sin navodno morao dolaziti puniti energijom.
dok je tako voljno izlazio iz tijela, nešto kao antena koja je izlazila iz zemlje-čega u stvarnosti i nije bilo....simptomi bolesti su bili varijabilni, ali kad je prestalo...uskoro je umro.

zapravo, knjiga je "strašna".. tu sam pokupila mnoge podatke, koje sam kasnije nalazila u specifičnoj literaturi...npr ona glasovita život poslije života, ali i istraživačke kao npr novi svijet duha...
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 13:23   #14
Pa Gospon, iskreno govoreći ja ne vidim zanimljivijeg predmeta zanimanja u preostalom vremenu našeg boravka na ovoj zeleno-plavoj kugli. Čini mi se da je izmišljena hrpa toga za razbibrigu al neke stvari za koje treba malo drskosti i hrabrosti nekako nikako da uhvate značajniji zamah. Personally mislim da je to šteta.

Razmišljam o tim fragmentima svijesti, kao u na primjer primjeru situacije sa snom (bez intencije za tumačenjem fenomena sna) - tu se spajaju fragmenti svijesti koji plutaju(?) ko zna gdje i kako da bi bili spojeni (prevedeni) u nama razumljiv slijed kojeg nazivamo kao san. No pravo je pitanje kako i kuda ti fragmenti svijesti plutaju, tj. opstaju li samo u našim glavama ili se miksaju(postoji bezbroj primjera sugestije, hipnoze etc.).. i preostaje pretpostavka da se svijest može slati i primati u nekim 'oblacima valova' nešto kao kvantovi svijesti koji, kao i klimatske tj. zračne struje, se drže planete no ipak u nekoj svojoj vlastitoj sferi, gore iznad, u nečemu što se u nedostatku boljeg izraza još uvijek naziva 'kolektivna svijest' ili ako ništa onda neko njeno skladište ilitiga rezervoar. I, there you go, ako nečeg takvog ima - iz njega se može piti.
guest is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 17:30   #15
To su slucajevi astralnog putovanja,dusa izlazi iz tijela i drzi se na "srebrnoj " vrpci za tijelo.kad se ta vrpca prekine,covjek ostaje vegitirati u realnom svijetu(padne u komu),a dusa mu je izgubljena u astralnom.Zabiljezeni su slucajevi ljudi koji su radili transcendentalnu meditaciju,pa im se to desilo.KOd tih putovanja covjek moze vidjeti i buducnost,ili posjetiti prijatelje te vidjeti sto drugi rade.Amerikanci su radili paranormalne pokuse,bas u svrhu spijunaze,te koristili ljude sa paranormalnim sposobnostima u vojne svrhe.Ta vrpca se moze prekinuti ako neki drugi medij usisa dusu drugog,jer je jaci od njeg...postoji veliki saobracaj u astralnom svijetu,i jaci guta slabijeg...
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 20:06   #16
"Ja" sam nedavno izasao iz tijela. Samo kad sam vidio svoje tijelo, sam se INSTANTNO vratio.
__________________
SVE je sjenka NICEGA
shadow_healer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 20:12   #17
Hehe, meni znaju zakaj mi ne daju van. Ne bih se vratila ako to ikako mogu srediti.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 08:19   #18
Quote:
shadow_healer kaže:
"Ja" sam nedavno izasao iz tijela. Samo kad sam vidio svoje tijelo, sam se INSTANTNO vratio.
prepao si se sam sebe
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 08:23   #19
Quote:
Gospon Pes kaže:
Imam feeling da tip to nije izmislio i da je neke dozivljaje stvarno imao.
I ja mislim da nije izmislio nego da je neke doživljaje imao,ali imam feeling da je imao samo doživljaj da je lebdio...
komarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 08:35   #20
Mislim da, imam filing, reko, napiso, cuo, vjerovo...

ma zivjela znanost
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.