Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2008., 09:46   #141
Smile

Pa gledaj ovako, tipke su iskreno rečeno jako loše. Mislim, ne u smislu da se totalno nemože svirat, nego su napravljene od 100% plastike, i to najlošiji neki materijal. Makar,što se tiče sviranja, one izgledaju onako od oka dosta duboke, ali lagane su za sviranje, i mekane na dodir, nemoraš prste dizati ko divljak.Naravno govorim o PA 50. Ja sam svojega totalno izmjenio što se tiče ritmova i zvukova ( sve spremljeno za našu zabavnu i narodnu muziku ). A sve opet možeš sam promijeniti po svojem ukusu. Velim, šta se tiče zvukova - mrak, ritmova isto, jedino što nema HD, pa sve mora ići preko floppyja, ( čita isto karaoke ) ali kad jednom upucaš ono šta hočeš, to ostaje trajno.
E sad, šta se tiče PA 500, stavit ću semplove tu, normalno kad ga kupim i isprobam.Fora je u tome što sam ja prije mjesec dana razgovarao sa čovjekom iz trgovine PRO Audio iz Zagreba, on mi lijepo sve objašnjavao o tom Korgu, i na kraju mi kaže nek dođem pa nek ga sam isprobam bez obaveza. Da bi ja sad neki dan zvao, odlučivši se naravno za kupovinu, i tip mi kaže, u istoj trgovini da ga još nemaju u prodaji, da tek treba doći. A imaju ga na svojoj stranici, i sa već cijenom od 7 200 kn!!!
Hebe ludi zbunjenoga.
A od recenzija ću nešta staviti, samo moram malo još čeprkat. Uglavnom za one koji poznaju Korg PA seriju: za relativno povoljne novce dobije se vrhunska klavijatura, puno bolja od PA 80 koji je po nekima još uvijek najbolji iz te serije, a nešto slabija od PA 800, koji je trenutno top model te serije.
Auuuu, što sam se raspis'o! K'o Branko Ćopić!

Pozdrav svima,

Svirko
svirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 11:31   #142
Quote:
mario1 kaže: Pogledaj post
Za svirko-a:
Kakve tipke ima tvoj Pa 50, dobre ili neke lošije i da li su tvrđe kao tipke od piana ili meke?
U pravilu svi synth-evi (uključujući i aranžere) sa 5 oktava tj. 61 tipkom imaju tzv. synth key-bed tj. običnu neotežanu tipkovnicu izrađenu od plastike, i daju približno sličan osjećaj kod sviranja, iako se od modela do modela razlikuju po kvaliteti izrade (npr. Yamahina Motif linija je na glasu kao jedna od onih koje imaju najkvalitetnijiu synth klavijaturu tj. key-bed).

U syntheve sa 76 tipaka (6.3 oktave) se uglavnom ugrađuju polu-otežane (tzv. semi-weighted) tipke koje daju nešto bolji osjećaj pri sviranju.

Samo synthevi sa 88 tipki (7.3 oktave) imaju otežane (hammer-weighted) tipke koje daju osjećaj sličan tipci klasičnog klavira, a bolji (čitaj skuplji) modeli (uglavnom stage-piano-i) imaju i progresivno otežane (progressive-weighted) tipke koje pružaju različiti otpor pritsku u različitim oktavama, i takve klavijature daju osjećaj najsličniji klaviru, iako će mnogi klasični glazbenici ustvrditi da ni to nije ni blizu pravoj stvari. ;-)
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 16:05   #143
Baš sam skinuo demo snimke i stvarno odlično zvuči, a što se tiče tipki, morat ću osobno otić u neku trgovinu koja ima taj Korg i isprobati.
mario1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 14:29   #144
Thumbs up

Evo kolega mario1, nisam još kupio Korga, al stavljam ovdje male recenzije što je ustanovio moj kolega.Malo je poduže, pa se ispričavam svima unaprijed:

Usporedba sa PA 800:
Jedno je sigurno a to je da su boje,ritmovi,editovanje ritmova isto na obje klavijture!Ono sto bi meni smetalo na Korgu Pa500 kad bi ga koristio je sigurno to sto ima samo 2 izlaza L i R tako da nije moguce odvajati kanale nego sve ide u stereo vezi a sto se tice Eq i master Eq i inace postavke efekata je sve isto kao na Pa 800!
Činjenice:
PA500 Tipke: Mnogo bolje nego na PA50, slicne ili iste kao PA80.
PA500 Struktura: Mnogo bolja od PA50, radjena u fazonu na PA80, vrlo blizo al ne bolja.
PA500 Gumbovi: Mnogo bolji od PA50, isti ili slicni na PA80, mislim jacina, izdrzljivost.
PA500 BOJE: Skroz iste, 101% kao na PA800, isti EDS MOTOR, mnogo bolji od PA80 i PA50,
BUBNJEVI su daleko ispred PA80, takodje BASS i ostale boje.
PA500 Izlazi: Su jaci od PA50, slicno na PA80.
PA500 USER: Ima samo 2 USER STYLE BANKE po 4 stranica, sto znaci 64 USER stilova moze u njemu.
Boje USER area je isto ko i na PA50, 128. Tvorničkih stilova ima manje od PA800 i ima samo 2 WORLD.
Ass Slider ima samo 1, takodje i switches, nema Vocal Harmonizer i ne moze MP3 player.
Polifonija mu je 80, puno je laksi od PA800 i sto ima one rupe na obe strane
Sintisajzer izgleda mnogo ljepse od PA80 i 50. Ne boja nego sami izgled.
Za te pare svakome ga preporucujem posebno onima koji planiraju uzimati PA80, pogresicete, jedino ako je vama stalo do samo taj JV Bass i Bubanj. Jer drugog
razloga i ne vidim, ima on sve, i zurne i arabeske i harmonike (mnogo bolje i od samplovane sto setaju) ima i svasta...sint za one pare je stvarno vredan a zadnji zakljucak je:
Sint je MNOGO bolji od PA50 i BOLJI od PA80, a BLIZO je PA800,
ja bi ga ipak stavio gore u kategoriji EDS masina, PA800/2X.

A evo i usporedba sa službenih stranica Korga:
Technical Specification Pa2X Pro Pa800 Pa500
Keyboard 76 semi-weighted keys with aftertouch 61 keys with aftertouch 61 keys
Polyphony 120 oscillators 120 oscillators 80 oscillators
Sounds > 950 > 950 > 880
Performances up to 320 up to 320 up to 256
Styles > 400 preloaded
up to 960 > 400 preloaded
up to 960 > 320 preloaded
up to 512
Song Play mid, kar, mp3 mid, kar, mp3 (with option installed) mid, kar
Dual Mp3 Player - Mp3 Recorder Yes Optional No
Voice Processor Tc Helicon Effects + 3 parts harmonizer Tc Helicon Effects + 3 parts harmonizer No
Vocoder Effect Yes Yes No
Sampling Yes - Standard 128 MB (up to 256 MB with option installed) Yes - Standard 64 MB No
Display Motorized Tilt Graphic Color Touch Screen Graphic Color Touch Screen Graphic Monochrome
Touch Screen
Assignable Sliders 9 2 1
Assignable Switches 2 2 1
Analog Output 4 Balanced/Unbalanced 4 Unbalanced 2 Unbalanced
Analog Inputs 2 Line Balanced/Unbalanced,
1 Mic Combo/XLR Balanced with Phantom Power and Gain 2 Line Balanced/Unbalanced with separate Gain 2 Line Unbalanced
Digital Output Yes No No
USB 2 Host - 1 Device 2 Host - 1 Device 1 Device - SD/MMC Card Slot
Control Inputs Damper, Assignable Pedal/Footswitch, EC5 Damper, Assignable Pedal/Footswitch, EC5 Damper, Assignable Pedal/Footswitch
Hard Disk Yes Optional No
Clock Yes No No
Amplification No 2 x 22 W - Loudness - Fixed EQ 2 x 15 W - Fixed EQ
Speakers No 2 x 10 cm Woofer
2 x Dome Tweeter 2 Double Cone Speakers
Options 256 MB Sampling Memory Expansion, Video Out, Pedals, EC5 Dual Mp3, Video Out, Hard Disk Kit, Pedals, EC5 Pedals
Dimensions 1207 / 47.52" (W) × 365 / 14.37" (D) × 136 / 5.35" (H) mm / inch without music stand and with the display fully lowered 1110 / 43.7" (W) x 388 / 15.3" (D) x 181 / 7.1" (H) mm / inch without music stand 1074 / 42,2" (W) x 404 / 15,9" (D) x 183 / 7,5" (H) mm / inch without music rest
Weight 18 kg / 39.68 lbs 13.3 kg / 29.3 lbs 9.9 kg / 21.8 lbs
Technical Specification Pa2X Pro Pa800 Pa500

Malo doduše ispada zbrda-zdola, al jednostavno imaš gore, pa čitaj po redu PA2XPro, PA 800, PA 500.
Nadam se da je ovo dovoljno, bar dok ne kupim instrument, pa ga probam uživo.
Pozdrav,

Svirko
svirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 14:59   #145
Hvala na maloj recenziji.
mario1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 09:31   #146
Nema problema prijatelju!
Još će biti bolja kad ga budem imao doma na stalku!!
Al inače evo još jednom ponavljam, za te novce dobiješ synth bolji bar 2x od PA 50 i PA 80, sa svim zvukovima i ritmovima koje koriste PA 800 i Px1pro!A na ssd ili MMC kartice koje može koristit ( jel PA 500 nema klasični HD ) možeš staviti nekoliko tisuća midi fajlova, ritmova i sve to vuć iz nje

Pozdrav,

Svirko
svirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 19:22   #147
Planiram kupiti klavijature i kakav vam se čini Roland VA-7?
Da li bi mi se isplatilo uzet neku drugu klavijaturu?
musicboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 20:14   #148
Post

Quote:
musicboy kaže: Pogledaj post
Planiram kupiti klavijature i kakav vam se čini Roland VA-7?
Da li bi mi se isplatilo uzet neku drugu klavijaturu?
Roland VA-7 je sasvim solidna klavijatura/aranžer za manje svirke,a pogotovo "one man band" svirke jer je aranžer (ima ritam pratnju....itd).Inače su tipke standardne kvalitete i klavijatura je 5-tero oktavna.Više o navedenoj klavijaturi možeš saznat ovdje.
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 20:56   #149
Ja imam KORG KARMA,i imam samo rijeci pohvale,super sam zadovoljan,dobro sluzi!http://en.wikipedia.org/wiki/Korg_KARMA
zvozag is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 17:37   #150
Ja imam Yamahin Tyros2 i osim sto je cijene nije mu moguce pronaci zamjerke! Stvarno ima sve sto se moze zamisliti u sebi. Mozda ce djelovati sasavo ali ja bi i pocetniku preporucio ovakvu klavijaturu ako novac nije problem.
skico is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 21:06   #151
nord lead 2

luka313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 13:52   #152
a jesi probala pogledat korg pa 500, malo je skuplja klavijatura ali je puno bolja od pa 50, u svakom slučaju noviji model mora biti jači, a nije prevelika razlika u cijeni, možda 1000 kuna
tomislav-bj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 07:44   #153
ja isto čekam pa 500 pa kad ga dobijem i proba, javim se
tomislav-bj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 17:28   #154
kolko od prilke kosta korg triton le 88? sto je najbolje od: yamaha dgx220 ili yamaha dgx205 ili yamaha psr e 403?
wiccaegon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 13:45   #155
Za ovo prvo ti ne bih znao reći (navodno se cijena kreće oko 900 EUR), a što se dugog dijela pitanja tiče, ono baš i nema puno smisla, jer DGX serija spada u stage-piano kategoriju za kućnu upotrebu, a PSR-E403 je "mješanac" aranžera i synth-a, pa su im namjene totalno različite.
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 23:40   #156
Wink Trebam pomoc

Bok svima. Htio sam pitat nekog iskusnog gdje i kako da nađem sinth (ali onaj sto je kao gitara) znaci prijenosni-lagani
sviram vec 9 godina pa zanimalo me bas.
sad poceo i metal malo
Crazy_Josip is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 10:37   #157
Mislis na tzv. "keytar".
To nije sinth to je samo MIDI kontroler.
Mislim da nove vise ne proizvode.
Potrazi po e-bayu.
marin_du is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 21:29   #158
Quote:
IvErSoN kaže: Pogledaj post
Evo bas zujim po netu...gledam neke klavijature...pa bih vas molio za pomoc...mozete predlozit neku klavijaturu...razmisljam o ovoj koja kosta 1.099,00 kn...

Naziv:: KLAVIJATURA CASIO CTK-710
Cijena:: 1.099,00 kn
Jamstvo:: 12 mjeseci
Opis::

61 standardna tipka
32-notna polifonija
242 zvuka uključujući "Stereo piano"
Sistem učenja u tri koraka
Mikrofonski ulaz/USB Midi (GM)
100 ritmova
Prikaz prstometa na ekanu
prikaz nota na ekranu
100 skladbi
LC ekran
Priključci Slušalice, mikrofonski ulaz, sustain pedala, USB MIDI

http://www.comel.hr/komponente.asp?artikal=klavijature




Sad ovo ne razumijem...koja je razlika izmedu STANDARNIH TIPKA,OSJETLJIVIH TIPKA,DINAMCINIH TIPKA...!????

Pa ako mozete pomoci u odabiru...ne zelim sada najskuplju...pocetnik sam i netreba mi neka od 4 000 kuna...

hvala

Moj frend prodaje casio ctk-800 za 1000 kn.usb midi-ritmovi i ostala sranja kaj su na njemu,,,al ima usb to je najbitnije,,,ak te zanima javi mi na pm
Nsimun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 23:20   #159
ma kupi pa800 nemaš šta ramišljat,predobar synth.Jest da je skup(18000kn), al to je makina na kojoj moš radit šta hoćeš.Na internetu možeš naći hrpu stvari za njega i apsolutno nećeš pogriješit ako ga kupiš.
schwaba_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 02:09   #160
Talking Klavijature!!!

Ljudi moji zanima me jedna stvar! dal netko zna kolika je razlika između kurzweilla pc3 i k2600. znam da je velika ali razmisljam između te dvije klavijature pa ako netko ima iskustva sa kurzweillom nek se javi! Dosad sam radio na korgu... triton extreme i studio..
ILE_TG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:15.