Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2009., 14:57   #121
Quote:
vinkofaf kaže: Pogledaj post
Želio bi točno proračunati debljinu krovnih greda (rogova). Molim vas formulu. Kosina je 20%, a crijep mediteran, ali volio bi eksperimentirati da vidim kako se mijenjaju dimenzije rogova obzirom na kosinu, razmak i crijep.
nije li ti premala kosina za crijep??
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 15:08   #122
Nema smisla za otvorenu terasu, ali ako zelis u buducnosti istu zatvoriti onda da!

Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
hvala Prazina

jos jedno pitanje,dva susjeda oko mene su postavili izolaciju(tervol 8cm) na lamperiju,dali to ima smisla na otvorenoj terasi stavljati izolaciju?
Prazina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 15:11   #123
Po meni se isplati od daske 8 cm ili 5 cm rezati rogove na mjeru jer je velika usteda u drvetu, a nosivost ostaje ista.

Kod nas se obicno rade rogvi 14x12, sto je neiskoristen presjek i veliki gubitakm drveta.

Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Ma svašta,to su totalno nestandardne mjere rezane građe kojih na našim skladištima uglavnom nema,osim po narudžbi, ima jedino lamelirane građa u tim dimenzijama !! Rogovi uvrh glave 14x12,gornja i donja greda 18x16 a srednja 32x16 i to po mogućnosti lamelirana (jest da je skupa,1m3 košta 4200 kn, no vrijedi svaku kunu)
Prazina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 11:07   #124
Mene zanima kolike dimenzije greda bi trebale biti za raspon od 5 metara. bez ikakvog uporista. Glavna nosiva greda na sljemenu je 30x30 (arim.betonska). Krov je dimenzija 10mx10m.


__________________
by geza (c): Ako si ti pametan, a ja dva puta polupametan budi siguran da smo prividno isto, no ja sam ipak nešto pametniji od tebe. Dvije polovine su uvijek pametnije od JEDAN!
DonF is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 18:06   #125
Quote:
DonF kaže: Pogledaj post
Mene zanima kolike dimenzije greda bi trebale biti za raspon od 5 metara. bez ikakvog uporista. Glavna nosiva greda na sljemenu je 30x30 (arim.betonska). Krov je dimenzija 10mx10m.



Javi se na pvt pa ćemo izračunati.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 23:19   #126
Post

Imam jednu nejasnoću zato molim za savjet ako netko zna

Trebam stavit krov na kuću a muči me poletvat i stavit kontra letvu, imam ponudu od 22 i 35 mm ta kontraletva-- KOJU UZETI????
MOLIM VAS SAVJET
Mvatrogasac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 10:00   #127
Ta "kontraletva" bi ustvari trebala biti "štafla" 5x8 cm gdje bi 5cm bila visina zone za ventiliranje. Fušeri umjesto toga rasparaju običnu "colericu" dasku pa imaš 22-25 mm ili pak krovnu letvu 3x5 pa imaš 30 mm što ne priznaje nijedan proizvođać kod eventualnih reklamacija.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 21:47   #128
Puno hvala na odgovoru ako ima još kaki savjeta oko toga i sličnog bilo bi mi drago
Mvatrogasac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 08:55   #129
pozdrav znalci,majstori,experti manji i veci i ini....naime nakon 17 godina je mojoj sindri dosao kraj pa tavanski stan trpi kapljice koje mi se nikako ne uklapaju u interijer , pa sam nakon dana i dana provedenih u trazenju rijesenja novog pokrova odlucio pitati i vas za savjet...zh1? ca 180m2 krova na kojem su 4 krovna prozora , 2 dimnjaka , lokacija zagreb nekak naginjem prema limenom pokrovu zbog prvenstveno tezine , e sad koja bi bila okvirna cijena postavljanja istog ...sa ,odnosno bez materijala ...letve , lim (lindab?),? kaj treba jos puno toga?... koje su vase preporuke ? dal je potrebno skidati sindru (vele da ne )? ili bi crijep bio bolje rijesenje ? ak imate kakve preporuke za kvalitetne majstore ili okvirne cijene , linkove (moze i na pm)savjete...bio bih zahvalan...
keber35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 19:37   #130
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Ta "kontraletva" bi ustvari trebala biti "štafla" 5x8 cm gdje bi 5cm bila visina zone za ventiliranje. Fušeri umjesto toga rasparaju običnu "colericu" dasku pa imaš 22-25 mm ili pak krovnu letvu 3x5 pa imaš 30 mm što ne priznaje nijedan proizvođać kod eventualnih reklamacija.
gospon šljakeru tkz.kontra letva služi da bi kroviste imalo protok zraka od 0,3m3 po 1m dužine sto svi proizvođači zahtjevaju tako da je bacanje novca ako se stave štafle koje kostaju 27,90kn kom od 4m a letva 10kn kom od 4m. ipak treba pripaziti na kvalitetu i cijenu zasto 27,9kn kad moze i 10kn
Pejić.Grad. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 19:44   #131
vidim ja da tu čim netko ekser zna zbiti glumi majstora
treba uzet knjigu i mal to sve procitati pa ce sve biti puno jasnije
Pejić.Grad. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 20:43   #132
Preširoka mrežica

Quote:
Pejić.Grad. kaže: Pogledaj post
gospon šljakeru tkz.kontra letva služi da bi kroviste imalo protok zraka od 0,3m3 po 1m dužine sto svi proizvođači zahtjevaju tako da je bacanje novca ako se stave štafle koje kostaju 27,90kn kom od 4m a letva 10kn kom od 4m. ipak treba pripaziti na kvalitetu i cijenu zasto 27,9kn kad moze i 10kn
Znaći trake za ulaz zraka su preširoke.Ti proizvođaći proizvode preširoke trake, bezveze, i onda ne priznaju tvoje gluposti. Nek bu vruće pa neš ti živel na tom tavanu.
Exper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 23:46   #133
Spremam se uskoro na početak gradnje kuće pa me zanima u vezi krova da li je bolje koristiti daske ili OSB ploče prilikom "daskanja" krova? Koje bi bile prednosti i mane jednog ili drugog načina i eventualna iskustva iz prakse (korištenja) jednog ili drugog rješenja. Zanimaju me gledišta i majstora i korisnika.
brgi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 19:46   #134
E moj Pejiću,da si ti koju knjigu više u životu pročitao ne bi ti toliko slova u tekstu falilo!! I poneki čavao (EKSER),znaš gdje,kak veli moj "zemljak" Drele.A dovoljno je za spoznaju da na skladištu kad gazdi utovariš kombi uzmeš prospekt od proizvođaća crijepa i malo proučiš do bauštele.Kontra letvu visine minimalno 30 mm(ključna rijeć je MINIMALNO) od svih partnera tolerira jedino "Nexe grupa",svi ostali traže 50.I stvarno,zašto je onda mrežica široka 10 cm ???
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 21:23   #135
Pejiću pejiću nisu moji tesari elektroničari da čavao od ... mm zabiju u kontraletvu kvalitetno (kroz kontraletvu dasku do roga ako je ona široka tridesetak mm i onda još letvanje praktično NEMOGUĆE. teoretski moguće je a ni paslode nisu jeftini. Gerard je stvarno skup, ali je i dokazano kvalitetan (lani smo napravili na 5 krovova cca 800 m2), jedina je primjedba da zidari ne znaju i ne bi trebali hodati po krovu.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 20:57   #136
Quote:
brgi kaže: Pogledaj post
Spremam se uskoro na početak gradnje kuće pa me zanima u vezi krova da li je bolje koristiti daske ili OSB ploče prilikom "daskanja" krova? Koje bi bile prednosti i mane jednog ili drugog načina i eventualna iskustva iz prakse (korištenja) jednog ili drugog rješenja. Zanimaju me gledišta i majstora i korisnika.
Evo ja se spremam u izradu krova pa sam se raspitivao. Moje skromno misljenje je na strani OSB-a. Prednost mu je da je vodootporan ali ono najvaznije da se ne rasusi. Ako imas suhe daske idi na dasku inace ne. Mana OSB je cijena jer je cca 25% skuplji ali s druge strane ustedis na otpadu kojeg je puni manje nego kod daske. To vrijedi za OSB koji ima utor - pero - slaze se kao parket i ne mora se rezati na rogu kao daska nego se spaja.
franjob is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 21:47   #137
Samo o majstoru ovisi hočeš li biti otpada kod dasaka,razmjeriš optimalno rogove i stvar riješena!! Netko je nekoga krivo poučio i o ispravnosti međusobnog spajanja osb ploče van zone roga!!Taj utor i pero na ploči su toliko osjetljivi da ni kod polaganja na čvrstu podlogu ne možeš izbjeći oštećenja istog a kamoli na "zraku"jer ne daju nikakvu čvrstoću spoja.Kod pokrova šindrom u redu no za crijep se ne isplati dati 25% više novaca,dovoljno je uzeti relativno suhu i usku (cca 15-18 cm) jelovu dasku.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 04:27   #138
Daska

Quote:
brgi kaže: Pogledaj post
Spremam se uskoro na početak gradnje kuće pa me zanima u vezi krova da li je bolje koristiti daske ili OSB ploče prilikom "daskanja" krova? Koje bi bile prednosti i mane jednog ili drugog načina i eventualna iskustva iz prakse (korištenja) jednog ili drugog rješenja. Zanimaju me gledišta i majstora i korisnika.

Ako je pravilan međuprostor za ventilaciju, odzraćnici i izlaz ispod sljemenjaka, daske, da se može isušivat izolacija od kondenzirane vlage po ljeti kad se daske rasuše. Dobra bi bila i samo folija paropropusna a vodonepropusna. Jedino kod šindre, lima, ... OSB, i to obavezno u dva sloja sa međuprostorom i... .
mačak_felix is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 12:42   #139
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Samo o majstoru ovisi hočeš li biti otpada kod dasaka,razmjeriš optimalno rogove i stvar riješena!! Netko je nekoga krivo poučio i o ispravnosti međusobnog spajanja osb ploče van zone roga!!Taj utor i pero na ploči su toliko osjetljivi da ni kod polaganja na čvrstu podlogu ne možeš izbjeći oštećenja istog a kamoli na "zraku"jer ne daju nikakvu čvrstoću spoja.Kod pokrova šindrom u redu no za crijep se ne isplati dati 25% više novaca,dovoljno je uzeti relativno suhu i usku (cca 15-18 cm) jelovu dasku.
Slažem se za novo krovište da se može raspon rogova prilagoditi duljini daske. JA sam konkretno gledao kad su radili kod susjeda i postavljali dasku na postojeće rogove. Daska im je dolazila na 15-ak cm do sljedećeg roga pa je bilo dosta otpada. Zapravo sam i prenio njegovo mišljenje jer je rekao da mu je žao što nije išao s OSB om da ga posi između rogova. Majstor koji mu je radio je tvrdio da oni rade na taj način i da spoj drži. Ionako na sebi nosi samo paropropusnu foliju a kontračetva, letva i pokrov leže na rogu.
franjob is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 11:23   #140
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Pejiću pejiću nisu moji tesari elektroničari da čavao od ... mm zabiju u kontraletvu kvalitetno (kroz kontraletvu dasku do roga ako je ona široka tridesetak mm i onda još letvanje praktično NEMOGUĆE. teoretski moguće je a ni paslode nisu jeftini. Gerard je stvarno skup, ali je i dokazano kvalitetan (lani smo napravili na 5 krovova cca 800 m2), jedina je primjedba da zidari ne znaju i ne bi trebali hodati po krovu.
a gdje kupujes i koliko kostaju ČAVLI paslode?
Pejić.Grad. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:17.