Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2010., 19:19   #201
Gdje riječanke kupuju materijale za šivanje?
Preporučili su mi dućančić na delti i razočarana sam, izbor i nije baš nešto...obišla sam i one dućane u starom gradu gdje je u izlozima metraža, ali to je ili za zavjese ili bzvz..
Ima li neki bolji dućan?
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 00:47   #202
Ja bih samo htjela reči da je šivanje nešto najlakše što sam u životu naučila. I najbrže savladala! Cure, za šivaću mašinu, krpica u ruke i kad sve bude išlo onako kako ste zamislile-to je to! Nema tu neke velike filozofije
__________________
http://public.fotki.com/black-sheep-/ <--- PRODAJEM !
osim u albumu imam još jako puno kozmetike za prodati pa mi se javite i recite što vam je potrebno! ;)
black.sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 14:52   #203
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Gdje riječanke kupuju materijale za šivanje?
Preporučili su mi dućančić na delti i razočarana sam, izbor i nije baš nešto...obišla sam i one dućane u starom gradu gdje je u izlozima metraža, ali to je ili za zavjese ili bzvz..
Ima li neki bolji dućan?
Imaš dućan s metražom iza Sv. Vida u ulici ispod starog Bernardija, u starom gradu kod podzemne garaže su dvije metraže, jedna je u uličici iza autobusne stanice kod Mrtvog, a druga je malo dalje kreneš od Kosog tornja u stari grad i na prvom ili drugom lijevom skretanju je maleni dućaničić s metražom pored čajane, u izlogu imaju starinsku šivaću mašinu.
U Franje Račkoga je servis i prodavaonica šivaćih mašini imaju nešto materijala, ali imaju ogroman izbor pozamenterije.
Na placi na Rivi je metraža, dosta je duboko, ali svi znaju di je točno pa pitati nekoga za upute na licu mjesta je korisno.
Duga je na kraju Korza malo prije Jelačićevog trga.

Nisam bila godinu dana u Rijeci i neznam da li je još sve navedeno tamo, ali koliko se sjećam to je sve jedno blizu drugoga pa se brzo obiđe. Nadam se da sam pomogla
__________________
"Čim nakaze vide nekoga ko je drugačiji od njih odmah viču - evo nakaze." by Romain Gary

araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 20:15   #204
Quote:
araneablack kaže: Pogledaj post
Imaš dućan s metražom iza Sv. Vida u ulici ispod starog Bernardija, u starom gradu kod podzemne garaže su dvije metraže, jedna je u uličici iza autobusne stanice kod Mrtvog, a druga je malo dalje kreneš od Kosog tornja u stari grad i na prvom ili drugom lijevom skretanju je maleni dućaničić s metražom pored čajane, u izlogu imaju starinsku šivaću mašinu.
U Franje Račkoga je servis i prodavaonica šivaćih mašini imaju nešto materijala, ali imaju ogroman izbor pozamenterije.
Na placi na Rivi je metraža, dosta je duboko, ali svi znaju di je točno pa pitati nekoga za upute na licu mjesta je korisno.
Duga je na kraju Korza malo prije Jelačićevog trga.

Nisam bila godinu dana u Rijeci i neznam da li je još sve navedeno tamo, ali koliko se sjećam to je sve jedno blizu drugoga pa se brzo obiđe. Nadam se da sam pomogla
hvala, ove 3 ću još potražit, sve ostale sam prošla
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 20:25   #205
Dali netko zna gdje u osijeku ima dobra trgovina s materijalom za šivanje?????
pisat u pm
Crnileptir00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 22:22   #206
bezobrazluk krojačice

cure bok!
možda već ima negdje topic o krojačicama al evo sam naletila prvo na ovaj topic.
Zanimaju me vaša iskustva sa krojačicama; naime ja sam nedavno šila jednu svečanu haljinu i bila sam zgrožena ponašanjem krojačice. Prvi put sam nešto šila kod krojačice pa mi nije jasno dali je normalno kad se dogovaraš s krojačicom da ti reče jednu cijenu a onda kad to bude gotovo (nije bilo nikakvih izmjena nego je sašiveno ono što je dogovoreno) mi mrtva hladna bubne veću cijenu. Kad sam joj to i rekla još se bezobrazno iščuđavala da otkud meni tolika cijena.
Najgore od svega što ni prva cijena nije bila jeftina....
Istina, ja sam već prije bila čula za tu istu da to radi ali nisam mogla vjerovati da netko može biti tako bezobrazan, pa sam se evo uvjerila. Čisto me interesira dali se to nekome još dogodilo???
Inače u gradu gdje ja živim je jako teško nać solidnu krojačicu, a sad pogotovo neću tako skoro ništa šiti...
Što napraviti kad te netko tako bezobrazno želi oderati?
Lorca Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 18:20   #207
Quote:
lorita77 kaže: Pogledaj post
cure bok!
možda već ima negdje topic o krojačicama al evo sam naletila prvo na ovaj topic.
Zanimaju me vaša iskustva sa krojačicama; naime ja sam nedavno šila jednu svečanu haljinu i bila sam zgrožena ponašanjem krojačice. Prvi put sam nešto šila kod krojačice pa mi nije jasno dali je normalno kad se dogovaraš s krojačicom da ti reče jednu cijenu a onda kad to bude gotovo (nije bilo nikakvih izmjena nego je sašiveno ono što je dogovoreno) mi mrtva hladna bubne veću cijenu. Kad sam joj to i rekla još se bezobrazno iščuđavala da otkud meni tolika cijena.
Najgore od svega što ni prva cijena nije bila jeftina....
Istina, ja sam već prije bila čula za tu istu da to radi ali nisam mogla vjerovati da netko može biti tako bezobrazan, pa sam se evo uvjerila. Čisto me interesira dali se to nekome još dogodilo???
Inače u gradu gdje ja živim je jako teško nać solidnu krojačicu, a sad pogotovo neću tako skoro ništa šiti...
Što napraviti kad te netko tako bezobrazno želi oderati?

Postoji razlika između toga da li je za prvu cijenu napomenula da je okvirna (ponekad je teško odmah na početku odredit cijenu za unikat) pa se zna davat okvirna cijena da osoba za koju se predmet izrađuje zna računati. Završna cijena može biti manja ili veća od okvirne.
Isto tako da li si tijekom izrade tražila neke promjene originalnog dizajna? Da li si ugovorila probu pa nisi došla na nju? Si ti donesla materijal ili je krojačica kupila materijal prema onome što si opisala (možda je željeni materijal bio skuplji od predpostavljene cijene)?

Znam za sebe da kada nešto izrađujem (a da nije za mene) da objasnim što se naplačuje dodatno, što je u osnovnoj cijeni izrade, o čemu ovisi cijena materijala i sl. Traje dugo i dosadno je za slušati/čitati, ali većina nije navikla na taj sistem rada jer u dućanu s gotovom odjećom cijena je ta i ta i to je to.
Nemogu tvrditi da nema onih koji žele preveslati i osobno to me smeta jer baca ljagu na sve ostale u to i sličnim zanimanjima.

Najbitnije je da ako krojač ne izbifla odmah sve uvjete izrade (pismeno ili usmeno) pitat i gnjavit. A šta ako želim nešto nadodati na haljinu kasnije? A šta ako želim prlice? A šta ako nisam zadovoljna završnim proizvodom? Imate li uzorke materijala? Kad je proba? Koliko probi? Da li se sve probe dodatno plačaju? itd. itd.

Znam da je u inozemstvu praksa za skupe odjevne predmete (registrirana radnja) kao što su korzeti, vjenčanice, svečane haljine i sl. da se slaže pismeni ugovor u kojemu su svi uvjeti razješnjeni, uz to ide skica i opis modela, uzorci materijala i ostali detalji kojeg potpisuju obje strane.
Za one koji to rade na "divlje" (nisu svi u mogućnosti odmah otvorit radnju pogotovo ne kod nas) najbolje što se može učiniti je da vam pošalje mail s detaljima i da vi odgovorite mailom jer pismeni trag je mnogo bolji od rekla-kazala sistema.

Jedino što vas može zaštititi od zajeba je informirati se prije kupovine.
__________________
"Čim nakaze vide nekoga ko je drugačiji od njih odmah viču - evo nakaze." by Romain Gary

araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 16:07   #208
Ima svakakvih ljudi, a o krojacici se najbolje raspitat, preporuka je najvažnija. I sama si rekla da si čula da to inače radi!!! Kod nepouzdanih ljudi ne treba ništa raditi. Ima krasnih krojacica. Saloni su obično skuplji zbog troškova koje imaju. A isto znaju zezniti za cijenu. Ja vjerujem samo preporuci. Nisi trebala ići kod nje nakon takvih informacija. Bas mi je zao sto ljudi odustaju od sivanja zbog takvih pojedinaca. A ništa nije kao sivano po mjeri
Lutka29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 15:58   #209
Koliko često si naručujete šivanje stvari umjesto da si kupite gotovo i da li ste zadovoljnije sa hand-mande proizvodom?
Gianpiero is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 22:05   #210
jedno pitanje za šilice: moze li se na vjencanici njen gornji dio, tj.dio koji je u obliku grudnjaka ,smanjiti za broj, broj i pol.Naime te kosarice su mi prevelike,onako mi grudi plivaju u njima.Strah me to dati bilo kojoj silici da mi ju ne unakazi a vjencane je za mj. i pol.Imam li vremena? I malo mi je veca oko struka,moze li se to srediti?
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 22:07   #211
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Gdje riječanke kupuju materijale za šivanje?
Preporučili su mi dućančić na delti i razočarana sam, izbor i nije baš nešto...obišla sam i one dućane u starom gradu gdje je u izlozima metraža, ali to je ili za zavjese ili bzvz..
Ima li neki bolji dućan?
imas i onu Tenu na Kantridi iznad stadiona !
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 15:41   #212
moze pomoc;
kako postici da se rubovi majice ne rastegnu kad se pravi porub ili kad se stavlja traka oko poruba? pazila sam da igla bude tanka, konac takodjer, zategnuto nije bilo...
konkretno:



Uploaded with ImageShack.us
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 09:38   #213
Bok curke, trebam svecanu haljinu za 9mj.-mozete mi poslati preporuku za dobru tetu sivalicu u Gajnicama ( zapadni dio grada ) - moze na pp!
Hvala
ren21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 14:13   #214
Quote:
Tintinila79 kaže: Pogledaj post
jedno pitanje za šilice: moze li se na vjencanici njen gornji dio, tj.dio koji je u obliku grudnjaka ,smanjiti za broj, broj i pol.Naime te kosarice su mi prevelike,onako mi grudi plivaju u njima.Strah me to dati bilo kojoj silici da mi ju ne unakazi a vjencane je za mj. i pol.Imam li vremena? I malo mi je veca oko struka,moze li se to srediti?
Jako je tesko to smanjit, ali se moze to rijesit na drugi nacin...
Mogu se kupiti jastucici (kao bas za grudnjak, ili badic, koji se umente izmedju dva materiala).
Recimo, ako su te kosarice B, a ti nosis A, kupis te kosarice A, i na neka 3 dijela malo prisijes rucno koncem.
Kosarice su razlicitih oblika... mogu biti trokutna, ili kao "limun", ili dole ravna, gore okrugla... Moze se to rijesit .
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 14:17   #215
Quote:
Tigrica kaže: Pogledaj post
moze pomoc;
kako postici da se rubovi majice ne rastegnu kad se pravi porub ili kad se stavlja traka oko poruba? pazila sam da igla bude tanka, konac takodjer, zategnuto nije bilo...
konkretno:



Uploaded with ImageShack.us

Pa kao najbitnije je, da je ta traka koju sijes na majicu kraca po opsegu od majice.
Recimo ako je opseg vratnog izreza majice 50 cm, onda treba biti ta traka 40cm. I kad ju sijes, ju polako razvlacis, da je jednako raztegnuta oko cijelog izreza.
A imas i okrasnu lastiku u svim bojama (i malo se cak sjaji), bas za te porube. Sirina lastike je pb. 3 cm, i malo je vec prepolovljena, tako da samo sijes na majicu...
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 17:08   #216
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
Pa kao najbitnije je, da je ta traka koju sijes na majicu kraca po opsegu od majice.
Recimo ako je opseg vratnog izreza majice 50 cm, onda treba biti ta traka 40cm. I kad ju sijes, ju polako razvlacis, da je jednako raztegnuta oko cijelog izreza.
A imas i okrasnu lastiku u svim bojama (i malo se cak sjaji), bas za te porube. Sirina lastike je pb. 3 cm, i malo je vec prepolovljena, tako da samo sijes na majicu...
znaci treba bit kraca, hvala na savjetu!
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 21:26   #217
trebam pomoć
htijela bih si ovu haljinu dat šit...samo me pati doljni dio kak izgleda?!
jel mi netko može objasnit ili poslat sliku s ovim haljinicom al da teta stoji ??


http://img10.imageshack.us/i/2103930...408277011.jpg/
Crnileptir00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 00:03   #218
Quote:
Crnileptir00 kaže: Pogledaj post
trebam pomoć
htijela bih si ovu haljinu dat šit...samo me pati doljni dio kak izgleda?!
jel mi netko može objasnit ili poslat sliku s ovim haljinicom al da teta stoji ??


http://img10.imageshack.us/i/2103930...408277011.jpg/
potraži na ebay-u, tamo sam vidjela dosta sličnih haljinica...obično ih neka kineskinjica nosi
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 09:18   #219
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
potraži na ebay-u, tamo sam vidjela dosta sličnih haljinica...obično ih neka kineskinjica nosi

hvala
potražim
Crnileptir00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 22:31   #220
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Gdje riječanke kupuju materijale za šivanje?
Preporučili su mi dućančić na delti i razočarana sam, izbor i nije baš nešto...obišla sam i one dućane u starom gradu gdje je u izlozima metraža, ali to je ili za zavjese ili bzvz..
Ima li neki bolji dućan?
imas i na krnjevu iznad Kauflanda ducan sa tkaninama, danas ja bila, ne cini se lose!nakon sto skrenes za Kaufland ,ne udjes u garazu od Kauflanda nego produzis jos malo gore i odmah prvo skretanje desno i ta zgrada koju vidis ,prizemno na pocetku uz kafic je taj ducan.kojem ne znam ime ali naci ces ga!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:58.