Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2015., 19:24   #281
ja od početka pijem Elevit ali sve ih više izbjegavam jer mi nikak ne pašu, pa sad popijem svake prijestupne. Kak se zovu te Solgarove i kolko one koštaju?

edit: našla sam

još jedan edit: jel se piju po 2 na dan ili jedna? na mojaljekarna piše 2 na dan
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 19:24   #282
Ja sam uzela N.Wealth. Bile na akciji
Eno ih još ima malo u pakiranju, nek se nađe koja kad budem dojila, možda mi zatreba.

@Piggy: Bit će to jedna zdrava bebica, uopće ne sumnjam
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 19:27   #283
Pa normalno da će bit zdrava bebica, ja samo komentiram doktoricu. Kolko žena ni ne zna da je trudno i saznanja oko 12tt kad ti folna više ne treba.

Meni Solgar paše, popijem tu jednu na dan jer se ionak kvalitetno hranim tak da ću ih imati skoro do poroda. Poslije ću si ga opet kupiti za period nakon poroda.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 19:28   #284
Quote:
yogalove kaže: Pogledaj post
ja od početka pijem Elevit ali sve ih više izbjegavam jer mi nikak ne pašu, pa sad popijem svake prijestupne. Kak se zovu te Solgarove i kolko one koštaju?

edit: našla sam
Mislim da je Solgar Prenatal.

Meni se znala dogoditi takva bol i težina u želucu nakon šta bi ih popila, pa me možda to i zgadilo.
Naravno,tek sam kasnije skužila i povezala zašto ih je važno piti nakon obroka a ne proizvoljno na prazan ili poluprazan želudac
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 19:36   #285
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Pa normalno da će bit zdrava bebica, ja samo komentiram doktoricu. Kolko žena ni ne zna da je trudno i saznanja oko 12tt kad ti folna više ne treba..
Mene su isto poplašili kako to da nisam uzimala folnu i prije trudnoce, kako tek u 7.tt, kako ovo kako ono.
Zato želim ohrabriti curu da se ne splaši previše
Na kraju mi je drago da sam uzimala dodatke jer je ipak neloša potpora u trudnoći.

A doktorica je za penis, da se fino izrazim
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 23:30   #286
Ma ti ginekolozi su nenormalni, većina njih čini mi se.

Već sam pisala na zboru o tome kakve sam drame na prvom pregledu imala zbog mačke i nepostojeće toksoplazmoze. Tada je u nalazu napisala da držim mačke kao kućne ljubimce. Naravno, TORCH je negativan.

E, sad smo s tog problema prešli na to da nisam išla na kombinirani probir pa mi je i to napisala u nalazu "ne želi ići na probir, upoznata s rizikom". Kojim je*enim rizikom? Nuhalni nabor je danas mjerila, sve je super, sve su mjere savršene, imam 25 god. i da ne nabrajam dalje faktore smanjenog rizika. Ne kažem ja da ne postoji i shvaćam da se možda tom rečenicom u nalazu želi samo ograditi od toga da me eventualno nije informirala na vrijeme... Ali toliko me tlačila s tim da je to vani norma i obavezno i svima se radi i da je lako kad se rodi zdravo dijete, ali da roditelji kasnije žale ako dijete ima problema, da sam pristala otići na triple test u Petrovu, samo da je skinem s vrata.

Nije fakat tako grozna, pažljiva je na pregledima, detaljno radi UZV, ljubazna je, ali s tim nekim stvarima me stvarno izludi, no glupo mi je sad zbog toga tražiti drugog doktora, shvaćam ja da mi želi dobro.

Eto, morala sam se malo ispuhati...
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 23:43   #287
Mislim da to za kombinirani mora napisati jer te danas svi moraju kao upozoriti na to. Meni je rekla na prvom pregledu da me o tome mora informirati pa neka ja odlučim. Tak da mi je to oke, al stječem dojam da te malo previše preplaše s tom pretragom.

Jel i dalje ok s mačkom, ne ližeš kakane prste nakon kaj joj golim rukama očistiš wc?
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 23:58   #288
Ma i mene je prošli put informirala i rekla sam da ću razmisliti, sad me pitala jesam li bila pa je onda počela s tim... Kažem, znam da vjerojatno ne misli ništa loše, njoj ni u džep ni iz džepa, no nekako mi je previše inzistirala danas na tome, kao da me osuđuje što ne idem i nagovara me, umjesto da poštuje moju odluku.

I još me više sve to skupa, a i ovo s mačkom, ljuti jer me ni u jednom trenutku nije pitala ili upozorila o pušenju, alkoholu, pretjeranom unosu kofeina i ne znam kakvih sve otrova. A znam trudnice koje su cijelu trudnoću bez problema pušile kao i prije i povremeno pile alkohol, nisu pazile na prehranu itd. Okej, nikoga ja ne osuđujem, njihovo dijete - njihov izbor, no glupo mi je da ja onda ispadam nemajka godine jer ne želim na dodatnu i skupu pretragu i jer povremeno liznem usput mačja govanca ().

Btw, ona se srećom mačke ovaj put nije sjetila ili je odlučila prešutjeti. I barem jedan pozitivan dio, kao što sam i spomenula: UZV pokazuje 13+5, beba lijepo napreduje, nuh. nabor je malen, srčeko bije ko ludo - moja srećica.
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 09:36   #289
Evo ja sam do sad imala stvarno ok doktore, nemogu se pozaliti
Prvi pregled sam obavila sa 5+1, isti dan cim sam izvadila betu
Dr. mi je savjetovala folnu, ali to sam vec uzimala od prije jer smo radili na bebi.
Za ostale dodatke je rekla da tek nakon 13tt, ali mi je savjetovala sta da ne jedem, i da smanjim fizicki napor.
Kad smo selili iz te zemlje, narucila me 2-3dana prije leta da me pregleda, dala svoj broj moba i rekla da joj se bilo kad mogu javiti viberom,whatsappom i pitati ako mi sta nije jasno

Ovdje sad je dr isto ok, ostavi si vremena na uzv da nam sve pokaze i objasni, takoder je samo preporucio kombinirani, i rekao da do slj puta razmislimo, ali smo odmah odlucili da necemo raditi, i nije nimalo nagovarao(idem u privatnu bolnicu tako da ipak s jedne strane ide u njegovu/njihovu korist)
Uvijek mi da dozu folne do sljedeceg pregleda + vitamine, iako ja imam svoje sto sam si jos prije kupila
u 24tt sam isla na ogtt,i tada mi je druga dr radila uzv i sva mjerenja, takoder i za nju sve pohvale
sad cemo vidjeti kakve cu biti srece kad dodem u hrvatsku
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 12:57   #290
ok sad se osjećam baš jadno.. mislim imam 23 godine i ovo mi je prva i to onako ne planirana trudnoća prvih mj i pol nisam znala kak bi se osjećala a kamoli kaj drugo.. a sad se iskreno nadam da će ipak biti sve ok...
Piggy05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 13:04   #291
Quote:
Piggy05 kaže: Pogledaj post
ok sad se osjećam baš jadno.. mislim imam 23 godine i ovo mi je prva i to onako ne planirana trudnoća prvih mj i pol nisam znala kak bi se osjećala a kamoli kaj drugo.. a sad se iskreno nadam da će ipak biti sve ok...
Sve ok! Sve je okej i sve će biti dobro! Sorry ako sam te ja zaplašila! Stekla sam dojam da je situacija točno ovak kak si gore opisala i jednostavno mi se čini da bi bilo bolje da imaš ginekologa kak se spada da te VODI kroz trudnoću, a ne da pol toga izostavi!

Samo ti pitaj kaj još treba i kaj te zanima...
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 14:11   #292
Piggy05, baš kako je SweetHeart rekla - bit će sve okej i ovdje imaš koga pitati i na koga se osloniti, barem za psih. podršku. Meni su curke isto puno pomogle i utješile me dok me ginekologinja izbedirala s toksoplazmozom. Doktorima, ma čak i ako su žene koje su rodile, često se teško uživjeti u naše radosti, brige i strahove pa su i malo netaktični, a ovdje smo sve u manje-više istom kupusu pa se kužimo.
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 14:19   #293
Quote:
Piggy05 kaže: Pogledaj post
ok sad se osjećam baš jadno.. mislim imam 23 godine i ovo mi je prva i to onako ne planirana trudnoća prvih mj i pol nisam znala kak bi se osjećala a kamoli kaj drugo.. a sad se iskreno nadam da će ipak biti sve ok...
Piggy no sikiriki
Pridruzi nam se na ostalim temama ili na trudnice zbor i pitaj sve sto te zanima i ne zanima
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 00:01   #294
Quote:
For My Pain kaže: Pogledaj post
. Ali toliko me tlačila s tim da je to vani norma i obavezno i svima se radi
Gdje vani?
Ja sam u njemackoj i nisam morala ići, isto mu je bilo ponuđeno, ali smo odlučili ne ići
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 11:45   #295
hvala vam svima na potpori.. i ja se nadam da će ipak bit sve ok na kraju.. iako sad se trenutno mučim s E.Coli već drugi nalaz i nije dobar .. operirala sam bubreg prošle godine i sad me malo svega toga strah polako al ipak se nadam da ću se uspjet nekako riješit i toga..
Piggy05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 12:36   #296
Quote:
Limačica. kaže: Pogledaj post
Gdje vani?
Ja sam u njemackoj i nisam morala ići, isto mu je bilo ponuđeno, ali smo odlučili ne ići
Ma nemam pojma, nije specificirala. Vjerojatno fantazira jer si je ona zabezicirala da ja moram na to ići pa me onda uvjerava na sve mile i nemile načine.
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 16:24   #297
Da li Prenatal ima folnu?
Twinklesstar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 15:22   #298
ja sam bila 12+6 kad sam na pregledu trebala mjeriti nuhalni i sve to, doktorica mi je prije uzv pregleda objasnila sve rizike (imam 36 godina) i sve preglede koje preporučuju da se obave, koliko koštaju, gdje se rade, koje pokriva zdravstveno a koje ne te naravno moguće poteškoće i posljedice.

pošto sam već izgubila dvije bebe, na sam spomen gubitka i ove meni su oči zasuzile i rekla sam joj da nikad ama baš nikad ne bih abortirala živo dijete u sebi nebitno o kakvim bolestima se radilo. i ja i moja obitelj imamo velike traume radi toga a naglasila sam joj da su meni djeca sa downovim sindromom lijepa i vesela i niti jedno bolesno dijete za mene nije manje vrijedno od zdravog djeteta. tako da što god bi nalazi i pokazali, ne bi utjecali na moju odluku.

rekla mi je doslovno - ako je to tako onda se ne trebam uopće opterećivati bilo kakvim dodatnim pregledima, te da su prije kod nas žene radile puno abortusa upravo radi loših rezultata a da danas toga ima sve manje i djeca se rađaju kako im Bog da. na zapadu se vjerojatno abortusu pristupa još ležernije nego kod nas pa je praksa možda drugačija

nakon toga je izmjerila nuhalni i sve, beba je sasvim uredna i nema nikakvih razloga za brigu a ja sam apsolutno rasterećena bilo kakvih pretragama. mislim da to trebate sa sobom najprije raščistiti jer čim nam netko (osobito liječnik) u glavu ubaci bubicu da bi nešto moglo poći po zlu, ne možemo ne misliti na to i ne opterećivati se, a upravo to je u trudnoći najmanje potrebno. čemu strepiti od pregleda i rezultata ako su, kao u mom slučaju, roditelji spremni prihvatiti dijete kakvo god ono bilo?!

p.s. ovo se ne odnosi na briseve i ostale testove nego isključivo na ovo oko nuhalnog i genetskih komplikacija i sl.
DixyMo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.