Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2006., 17:52   #1
Prosinačke žrtve- tako je počelo

Na današnji dan 1918 godine su u Zagrebu izbile demonstracije protiv "ujedinjenja" sa Srbijom u zajedničku državu. Srpski hrabri ratnici su kao odgovor na demnostracije, postavili mitraljeze na balkone zgrada na Jelačićevom trgu i otvorili vatru po nenaoružanoj masi demonstranata.
Tako je zajednička država započela...a tako je i završila. Srpskim ubijanjem civila.
Neki se narodi ni politike nikada ne mijenjaju.
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 17:55   #2
Quote:
walther-P38 kaže:
Tako je zajednička država započela...a tako je i završila. Srpskim ubijanjem civila.
A za sve vreme (u međuvremenu) je bilo hrvatsko ubijanje srpskih civila!
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 17:56   #3
Povijest se ponavlja.
Tako će se i ponoviti ova posljednja dok imamo srbe takvi kakvi jesu.
__________________
Lose the zero,
get the hero
Crotoxin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 17:59   #4
ajmo ponoviti gradivo:
koji je orjunaš doveo žandare na trg?
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 18:05   #5
Quote:
walther-P38 kaže:
Na današnji dan 1918 godine su u Zagrebu izbile demonstracije protiv "ujedinjenja" sa Srbijom u zajedničku državu. Srpski hrabri ratnici su kao odgovor na demnostracije, postavili mitraljeze na balkone zgrada na Jelačićevom trgu i otvorili vatru po nenaoružanoj masi demonstranata.
Tako je zajednička država započela...a tako je i završila. Srpskim ubijanjem civila.
Neki se narodi ni politike nikada ne mijenjaju.

A sta bi bilo sa tim delom Austro-ugarske, zemlje koja je zapocela i izgubila I svetski rat, da izdajnici na Krfu ne potpisase deklaraciju ?
Henry_Kinasky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 18:25   #6
Quote:
Henry_Kinasky kaže:
A sta bi bilo sa tim delom Austro-ugarske, zemlje koja je zapocela i izgubila I svetski rat, da izdajnici na Krfu ne potpisase deklaraciju ?
Bila bi nezavisna Hrvatska sa tradicijom državnosti puno dužom od Kraljevine Srbije.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 18:34   #7
Quote:
Henry_Kinasky kaže:
A sta bi bilo sa tim delom Austro-ugarske, zemlje koja je zapocela i izgubila I svetski rat, da izdajnici na Krfu ne potpisase deklaraciju ?
Kao što su Češka, Slovačka, Mađarska i sve ostale države koje su bile u sastavu monarhije uspjele preživjeti, tako bi i to uspjelo i Hrvatskoj. Kao samostalnoj.
Srbi nisu ništa napravili iz solidarnosti, nego zato što im je porastao apetit kada su vidjeli da su njihovi saveznici pobijedili u ratu. Ponadali su se osvajanju ogromnog teritorija pod firmom "ujedinjenja".
Pohlepni kakvi jesu, odmah su zaveli strahovladu i na taj način rastrijeznili i one glupane među Hrvatima koji su mislili da je moguć suživot sa tako kulturološki različitom državom...da se drugačije ne izrazim
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 18:38   #8
Quote:
walther-P38 kaže:
Kao što su Češka, Slovačka, Mađarska i sve ostale države koje su bile u sastavu monarhije uspjele preživjeti, tako bi i to uspjelo i Hrvatskoj. Kao samostalnoj.
Srbi nisu ništa napravili iz solidarnosti, nego zato što im je porastao apetit kada su vidjeli da su njihovi saveznici pobijedili u ratu. Ponadali su se osvajanju ogromnog teritorija pod firmom "ujedinjenja".
Pohlepni kakvi jesu, odmah su zaveli strahovladu i na taj način rastrijeznili i one glupane među Hrvatima koji su mislili da je moguć suživot sa tako kulturološki različitom državom...da se drugačije ne izrazim
I Supilo i Trumbić, nositelji tog neprirodnog ujedinjenja, su isto ubrzo zažalili. E da su poslušali Radića; ne bi bilo gusana u magli... Na žalost ti gusani i dan danas nisu ugradili maglenke.
Istranin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 18:41   #9
Quote:
walther-P38 kaže:
Kao što su Češka, Slovačka, Mađarska i sve ostale države koje su bile u sastavu monarhije uspjele preživjeti, tako bi i to uspjelo i Hrvatskoj. Kao samostalnoj.
Srbi nisu ništa napravili iz solidarnosti, nego zato što im je porastao apetit kada su vidjeli da su njihovi saveznici pobijedili u ratu. Ponadali su se osvajanju ogromnog teritorija pod firmom "ujedinjenja".
Pohlepni kakvi jesu, odmah su zaveli strahovladu i na taj način rastrijeznili i one glupane među Hrvatima koji su mislili da je moguć suživot sa tako kulturološki različitom državom...da se drugačije ne izrazim

Da se i ja i ti slozimo jednom
J*bo nas onaj ko nas sastavi i kralja sto nije uzeo granice KKV i gotovo. Zinulo mu dupe da bude Kralj SHS-a.

Jedina bi mi uteha bila da mu je "neko" (citaj Velika Britanija) nametnula ovo drugo. Ako je to uradio od svoje volje prvi ja mu j*bem sve po spisku sto nas ikada sastavi sa Hrvatima.
M0ssad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 18:48   #10
Quote:
M0ssad kaže:

Jedina bi mi uteha bila da mu je "neko" (citaj Velika Britanija) nametnula ovo drugo. Ako je to uradio od svoje volje prvi ja mu j*bem sve po spisku sto nas ikada sastavi sa Hrvatima.
Niko mu ništa nije nametnuo nego mu je, kako sam kažeš, zinulo dupe da postane kralj i malo civiliziranijim narodima.
I onda je seljačina umjesto da podrži one naivce među Hrvatima koji su srbima vjerovali, odmah naredio masakr civila kako bi pokazao ko je ko u novoosnovanoj kraljevini.
I onda se čudite što vas se još od onda pokušavamo riješiti i skinuti vas s grbače.
U krvi ste započeli državu u krvi ste je i završili. I to ne ratnoj, časnoj krvi, već krvi nenaoružanih civila. Neki narodi evoluiraju ali Srbi uvijek ostaju isti. Koljači.
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 18:48   #11
Quote:
M0ssad kaže:
J*bo nas onaj ko nas sastavi i kralja sto nije uzeo granice KKV i gotovo. Zinulo mu dupe da bude Kralj SHS-a.
Srbiji nikad nije trebala druga granica osim one koje je zaslužila pobedama u balkanskim ratovima. Aleksandar Karađorđević je predobro prošao kako je upropastio srpski narod, jer je stvarajući kraljevinu SHS pljunuo na srpske žrtve u balkanskim i prvom svetskom ratu
Kontraktnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 18:53   #12
od samog pocetka osudjeno na propast. razlike jesu bile velike. moja zamjerka jest sto je srbija isla na ujedinjenje sa ostalim juznim slavenima. trebala je kao pobjednica uzeti teritorije koje je mogla i dovidjenja. niti ja ne mogu sebi objasniti ulazak srbije u yu drugacije nego pohlepa vladajuce elite. jedini crv sumnje je duh panslavenstva tog vremena i mozda me neko ubijedi da je i srpska vlastela podlegla tom virusu a ne iskljucivo zelji za expanzijom.
ko je bas marljiv nek potrazi negdje na netu text od miroslava krleze gdje je opisan nekakav bal za dobrodoslicu srpske vojske. zvanice su bili ugledni zagrebcani, srpski oficiri....plesalo se...tako nesto.
nakon nastanka te nesretne drzave nikome nije bilo dobro. iz toga sljedi da bi nam od sada trebale cvjetat ruze.
nema na ex yu VELIKOG naroda i to je problem. svi smo izasli ispod skuta neke jace carevine bez jakog uporista u kulturi, politici, nauci....zemlja seljaka.
u evropi period preseljenja stanovnistva iz sela u grad je zavrsen pocetkom 19st dok je kod nas zapoceo tek po zavrsetku 2 sv rata i ni danas nije zavrsen. otuda toliko primitivizma i neukosti i svake nazadnosti.
__________________
***ravno do dna***
za-gor-te-nej is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 19:04   #13
više volim da sam vako nazadan
nego da živim u tamnici naroda
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 19:17   #14
Quote:
walther-P38 kaže:
Neki narodi evoluiraju ali Srbi uvijek ostaju isti. Koljači.

Koliko vidim ti si se vratio ziv iz Beograda nije ti ni dlaka sa glave falila uprkos zagrebackom naglasku zato ne k*njaj.
M0ssad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 19:18   #15
Maskr...dakako..Ali sto su Hrvati uradili? Zar je dva bataljuna srpskih zandara nije bilo dovoljno smirit one koji su Italiju godinama drzali na Soci? Gdje je ta hrvatska *ebo joj pas mater politicka elita bila? Ucila madjarski, njemacki ili brekavacki...Uvijek u necijem supku...i sada jedva cekaju da na koljenima udju u EU.

Supci..supci..to smo mii Hrvati. Pravi dobitnici u ratu a gubitnici u miru su Hrvati, a ne kao sto Dobrica sprko seljace iz sumadiju Cosic veli cetnikistanci. Isto i sada..sa Daytonom...gedze se dokopose pola BIH kada smo bili 12 km od Banja Luke a cetnicki tenkovi gaze svoje bjezeci prema srbiji..toj zloj i pokvarenoj mjesavini turske krvi i ruske genocidnosti i barbarstva..

I da ne zaboravimo..na drage nam dalmatinske orjunase, pan-slavenske utopije i cinjenicu da su nas u tu zajednicu odveli ( kao i sada u BIH - Tudjman) oni kojima smo najvise vjerovali...od Stepinca koji je bio u Solunu SRPSKI DOBROVOLJAC ...do Paveliceva brata ciji potpis na povelju o ujedinjenju sa degeniricima sa istoka i dalje stoji ( bio tamo prije 20 godina, ja ga vidio) u muzeju u Beogradu.

Hrvatksa politicka elito..od 1107 naovamo...FUCK YOU!!! Od Zagreba do Splita.. ( Narocito ovi potonji koji su u coporima bili orjunasi i PRELAZILI NA PRAVOSLAVLJE .. u toj mjeri da su Srbi planirali otvarat crkve KRIVOSLAVNE na otocima).

Zato nas cesto Dalmosi ( onaj necisti, orjunaski dio) i dalje pljuje, nas Hrvate iz BIH, jer jem im cesto to spickamo u lice....
Frankopan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 19:24   #16
Quote:
Frankopan kaže:
Maskr...dakako..Ali sto su Hrvati uradili? Zar je dva bataljuna srpskih zandara nije bilo dovoljno smirit one koji su Italiju godinama drzali na Soci? Gdje je ta hrvatska *ebo joj pas mater politicka elita bila? Ucila madjarski, njemacki ili brekavacki...Uvijek u necijem supku...i sada jedva cekaju da na koljenima udju u EU.

Supci..supci..to smo mii Hrvati. Pravi dobitnici u ratu a gubitnici u miru su Hrvati, a ne kao sto Dobrica sprko seljace iz sumadiju Cosic veli cetnikistanci. Isto i sada..sa Daytonom...gedze se dokopose pola BIH kada smo bili 12 km od Banja Luke a cetnicki tenkovi gaze svoje bjezeci prema srbiji..toj zloj i pokvarenoj mjesavini turske krvi i ruske genocidnosti i barbarstva..

I da ne zaboravimo..na drage nam dalmatinske orjunase, pan-slavenske utopije i cinjenicu da su nas u tu zajednicu odveli ( kao i sada u BIH - Tudjman) oni kojima smo najvise vjerovali...od Stepinca koji je bio u Solunu SRPSKI DOBROVOLJAC ...do Paveliceva brata ciji potpis na povelju o ujedinjenju sa degeniricima sa istoka i dalje stoji ( bio tamo prije 20 godina, ja ga vidio) u muzeju u Beogradu.

Hrvatksa politicka elito..od 1107 naovamo...FUCK YOU!!! Od Zagreba do Splita.. ( Narocito ovi potonji koji su u coporima bili orjunasi i PRELAZILI NA PRAVOSLAVLJE .. u toj mjeri da su Srbi planirali otvarat crkve KRIVOSLAVNE na otocima).

Zato nas cesto Dalmosi ( onaj necisti, orjunaski dio) i dalje pljuje, nas Hrvate iz BIH, jer jem im cesto to spickamo u lice....

neki dan si bio ljuci na Zagrebcane.... kaj su ti sad dalmatinci skrivili?

mi se stari borimo vec 1000 godina... a kako stvari stoje morat cemo i opet... takva nam je sudbina izgleda...
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 19:25   #17
Quote:
shteva kaže:
neki dan si bio ljuci na Zagrebcane.... kaj su ti sad dalmatinci skrivili?

mi se stari borimo vec 1000 godina... a kako stvari stoje morat cemo i opet... takva nam je sudbina izgleda...

Ja mislim da je on ipak Srbin samo malo zbunjen.
M0ssad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 19:26   #18
Quote:
M0ssad kaže:
Ja mislim da je on ipak Srbin samo malo zbunjen.
ma vas smo sredili... i to dobro.....

sad jos samo muslice i domace jugoslovene i prica je zgotovljena bar za neko vrijeme
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 19:27   #19
Quote:
shteva kaže:
ma vas smo sredili... i to dobro.....

sad jos samo muslice i domace jugoslovene i prica je zgotovljena bar za neko vrijeme

Prica na Balkanu nikad nije gotova.
M0ssad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 19:29   #20
Quote:
Frankopan kaže:
Maskr...dakako..Ali sto su Hrvati uradili? Zar je dva bataljuna srpskih zandara nije bilo dovoljno smirit one koji su Italiju godinama drzali na Soci? Gdje je ta hrvatska *ebo joj pas mater politicka elita bila? Ucila madjarski, njemacki ili brekavacki...Uvijek u necijem supku...i sada jedva cekaju da na koljenima udju u EU.

Supci..supci..to smo mii Hrvati. Pravi dobitnici u ratu a gubitnici u miru su Hrvati, a ne kao sto Dobrica sprko seljace iz sumadiju Cosic veli cetnikistanci. Isto i sada..sa Daytonom...gedze se dokopose pola BIH kada smo bili 12 km od Banja Luke a cetnicki tenkovi gaze svoje bjezeci prema srbiji..toj zloj i pokvarenoj mjesavini turske krvi i ruske genocidnosti i barbarstva..

I da ne zaboravimo..na drage nam dalmatinske orjunase, pan-slavenske utopije i cinjenicu da su nas u tu zajednicu odveli ( kao i sada u BIH - Tudjman) oni kojima smo najvise vjerovali...od Stepinca koji je bio u Solunu SRPSKI DOBROVOLJAC ...do Paveliceva brata ciji potpis na povelju o ujedinjenju sa degeniricima sa istoka i dalje stoji ( bio tamo prije 20 godina, ja ga vidio) u muzeju u Beogradu.

Hrvatksa politicka elito..od 1107 naovamo...FUCK YOU!!! Od Zagreba do Splita.. ( Narocito ovi potonji koji su u coporima bili orjunasi i PRELAZILI NA PRAVOSLAVLJE .. u toj mjeri da su Srbi planirali otvarat crkve KRIVOSLAVNE na otocima).

Zato nas cesto Dalmosi ( onaj necisti, orjunaski dio) i dalje pljuje, nas Hrvate iz BIH, jer jem im cesto to spickamo u lice....
slažem se s tobom
i zato se na današnji dan trebamo prisjetiti jednog izroda orjunaškog po imenu grgo anđelinović
da Bog da mu se ime sačuvalo a sjeme zatrlo
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.