Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Pogledaj rezultate ankete: Davor Pavun luđak ili genije???
genije 44 47.31%
luđak 20 21.51%
nešto između 29 31.18%
Glasovatelji: 93. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2009., 18:40   #41
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Zvučiš kao da si ispao iz Sovjetskog Saveza 50ih godina kad je Partija propisivala što pravi znanstvenik smije a što ne smije govoriti. Pravi fizičar smije govoriti što god hoće, pogotovo po priglupim medijima kao što je TV, ako uz to objavljuje radove u respektabilnim časopisima i radi na respektabilnom institutu, što oboje ovaj Pavuna radi.

Ne branim njega osobno, jer ni nisam gledao emisiju, a i čuo sam da je neuravnotežen, no ovo gore i za njega vrijedi.
Fizičar smije TVRDITI samo ono što je dokazano ili nije fizičar...
Ako fizičar o nečemu govori, ljudi će se kod razgovora pozivati na njegove riječi a on je u toj emisiji srao o bogu i kršćanstvu više od popa... Prema tome, ljudi će zaključiti da intelektualci vjeruju u boga i da je u tome smisao kad tako priča jedan "ugledni" fizičar...

Quote:
Smily kaže: Pogledaj post
Ma čovjek ZNA ZNANJE! Onaj koji to razumije a to je i više od religije i znanosti zajedno taj će ga i shvatiti a ovo trančiranje njegovih izjava nema smisla jer je premalo vremena o jednoj preširokoj temi imao pred sobom.
A i mene je smetalo ono šukerovsko: Davor Šuker ovo, Davor Šuker ono znate već u trećem licu... tj Pavuna ovo, ono itd. A to da zna znanje se vidi iz aviona. Čovjek nije ulazio u neke stvari dublje jer se vidi da ih je samo iskusio (npr dio iz Indije) al kad ovako to kompletno prezentira i govori vidi se da to proživljava i živi a to je puno više od svih ljudi koji nas trenutno vode. A s obzirom da i sam u svojoj struci sam se uvjerio da smo pred zidom jer su političari došli do kraja kad ne znaju dalje, sve mi je ovo jasno kao dan.
Čovjek zna znanje onoliko koliko mu je potrebno. On je samo jedan (ispod)prosječni fizičar zaokupljen alternativom i bogom...
MathUniverse is offline  
Old 15.03.2009., 18:43   #42
Ne vidim razloga za diskreditiranje njegovog znanstvenog rada. On je bez sumnje dobar znanstvenik, ali da ima nekakav sofisticirani svjetonazor tj. filozofiju, pa i ne baš. Onakve gluposti se ne izgovaraju ni u lučkoj tučnjavi, a kamoli će ih ozbiljan čovjek reći na televiziji.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 15.03.2009., 18:45   #43
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Ne vidim razloga za diskreditiranje njegovog znanstvenog rada. On je bez sumnje dobar znanstvenik, ali da ima nekakav sofisticirani svjetonazor tj. filozofiju, pa i ne baš. Onakve gluposti se ne izgovaraju ni u lučkoj tučnjavi, a kamoli će ih ozbiljan čovjek reći na televiziji.
Ja sam rekao da je jedan prosječan znanstvenik...
U čemu je on bolji znanstvenik od npr. Paara?
MathUniverse is offline  
Old 15.03.2009., 18:46   #44
Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
Fizičar smije TVRDITI samo ono što je dokazano ili nije fizičar...
Mislim da po toj definiciji najmanje 99.99% ljudi koji se bave fizikom nisu fizičari. Spekulacija mora imati svoje mjesto jer dovodi do novih istraživanja, ali , slažem se, postoje krajnosti kao u ovom slučaju.

Quote:
Ja sam rekao da je jedan prosječan znanstvenik...
U čemu je on bolji znanstvenik od npr. Paara?
Pa ne znam koliko ih se može uspoređivat, ali ako netko kompetentan ovdje postoji, neka slobodno kaže svoje mišljenje. Iskreno, ne volim ni jednog ni drugog, ponajviše zbog petljanja s religijom i politikom.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 15.03.2009., 18:52   #45
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Mislim da po toj definiciji najmanje 99.99% ljudi koji se bave fizikom nisu fizičari. Spekulacija mora imati svoje mjesto jer dovodi do novih istraživanja, ali , slažem se, postoje krajnosti kao u ovom slučaju.
Spekulacije bi trebale biti među fizičarima, a ne na tv-u da ljudi koji nisu fizičari onda slušaju to i u razgovorima kažu da je tako rekao poznati fizičar...
MathUniverse is offline  
Old 15.03.2009., 18:55   #46
Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
Ja sam rekao da je jedan prosječan znanstvenik...
U čemu je on bolji znanstvenik od npr. Paara?
I Paar ti je vjernik

http://www.glas-koncila.hr/rubrike_i...l?news_ID=3850
shteva is offline  
Old 15.03.2009., 18:57   #47
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Mislim da po toj definiciji najmanje 99.99% ljudi koji se bave fizikom nisu fizičari. Spekulacija mora imati svoje mjesto jer dovodi do novih istraživanja, ali , slažem se, postoje krajnosti kao u ovom slučaju.



Pa ne znam koliko ih se može uspoređivat, ali ako netko kompetentan ovdje postoji, neka slobodno kaže svoje mišljenje. Iskreno, ne volim ni jednog ni drugog, ponajviše zbog petljanja s religijom i politikom.
Ne volim ih ni ja ali sam dao taj primjer jer su za Paara vjerojatno svi čuli...
MathUniverse is offline  
Old 15.03.2009., 18:59   #48
Quote:
shteva kaže: Pogledaj post
Ja sam njega dao ovdje samo kao primjer još jednog fizičara za kojeg zna većina nacije. Nisam rekao tko je od njih dvojice bolji, samo sam htio pokazati da je on prosječan...
MathUniverse is offline  
Old 15.03.2009., 19:01   #49
Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
Prema tome, ljudi će zaključiti da intelektualci vjeruju u boga i da je u tome smisao kad tako priča jedan "ugledni" fizičar...
To će zaključiti samo jako ograničeni ljudi koji nemaju pojma ni o znanosti, ni o religiji, ali su svejedno neumjereno arogantni.

Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
Ja sam rekao da je jedan prosječan znanstvenik...
U čemu je on bolji znanstvenik od npr. Paara?
Vjerojatno po rezultatima, no nisam siguran pa neću tvrditi.

BTW, Paar?!

Da si ikad bio na nekom njegovom predavanju iz fizike i čuo o kakvim sve on glupostima tamo priča, od religije do povijesti, ne bi ga spominjao pvdje
JPK is offline  
Old 15.03.2009., 19:07   #50
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
To će zaključiti samo jako ograničeni ljudi koji nemaju pojma ni o znanosti, ni o religiji, ali su svejedno neumjereno arogantni.
A takva je većina nacije...


Quote:
Vjerojatno po rezultatima, no nisam siguran pa neću tvrditi.

BTW, Paar?!

Da si ikad bio na nekom njegovom predavanju iz fizike i čuo o kakvim sve on glupostima tamo priča, od religije do povijesti, ne bi ga spominjao pvdje
Na sreću nisam, ali, kao što rekoh, nisam njega spomenuo kao nekog vrsnog genija nego samo kao još jednog fizičara...
MathUniverse is offline  
Old 15.03.2009., 19:23   #51
Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
Kako pravi fizičar može vjerovati u boga i biti vjernik??? Vjera sprečava fizičara u slobodnom razmišljanju i racionalnom gledanju. Kako vidim da nisi fizičar, pogledaj to ovako (nadam se da imaš više od 10 godina pa da shvaćaš o čemu pričam): Sa curom ti nisi više u nekim dobrim odnosima ali ti VJERUJEŠ da ona tebe još uvijek voli. To te sprečava u racionalnom razmišljanju da vam je veza gotova. Nadam se da shvaćaš šta želim reći.

Tip je alternativac. Priča o nekim stanjima svijesti. To fizika nije dokazala. Na koji se način impulsi u gama svijesti prenose u odnosu na alfa svijest. Preglup stav...

Genij sigurno nije zato što geniji nisu samohvalisavi koliko i ovaj tip. Genija hvali djelo a ne on sam sebe.

Jedina njegova rečenica s kojom se slažem je "Ima u zagrebu i boljih fizičara od mene."
Prvo vjerovao ti ili ne, onakve tvoje izjave me vjerojatno više ražaloste nego što tebe Pavuna može naživcirati.
A drugo , ajme, govoriš protiv sebe ali ni to ne shvaćaš. Ti si nekako utvrdio da ja nisam fizičar, naravno nemaš dokaza te to nije dokazano, dakle ,razmišljanje ti nije racionalno,a u isto vrijeme govoriš da su ljudi koji tako razmišljaju glupi, svaka čast . I eto , odjednom mi je dosta rasprave s tobom. Jedan dobronamjeran savjet ( iako znam da ce me pec savjest sto ista dijelim tu s takvima ), takav ogranicen stav ti ne prolazi svugdje i odbija normalne ljude, pa eto kao što vidiš čak i ateiste ( JPK ).I dakako da jedan Galileo nije pravi fizičar, a ti jesi
gorefiend is offline  
Old 15.03.2009., 19:41   #52
Pročitavši ovih nekoliko postova, zaključila sam da su svi ovdje veliki znanstvenici kompetentni da na osnovu proguglanih članaka i emisije Nedjeljom u 2 procijene kako je jedan hrvatski intelektualac budaletina, alternativac i vjernik. Znanost i vjera ne idu zajedno je zastarjela i prilično dogmatična izjava. Da, sve je u životu crno i bijelo, nema nikakvoga prostora između... Valjda bi pravome fizičaru, znanstveniku ili bilo kom drugom zantiželjniku bilo potrebno puno više da izloži neki suvisao protuargument umjesto prožvakanih naklapanja.
__________________
Wherever I am
I am what is missing.
merlinka is offline  
Old 15.03.2009., 19:41   #53
Pa i samo onaj dio kada je govorio o ženama je onome tko razumije o čemu je tu riječ dovoljan. I većina ljudi koji tu svoju duhovnost dobijaju od Boga (npr Dumančić koji ga btw naziva principom) na gotovo isti način samo manje egocentrično se izražavaju i govore o onome što iz toga slijedi. A da ne pričam koliko na prvo mjesto stavljaju ekologiju, čestitost, ljubav i dobrotu kao univerzalan princip. Naravno da će mi sad netko replyati u stilu da je to danas roba koja se najbolje prodaje, al s obzirom na ono kako sam ga ja danas doživio mišljenja sam da je tip pravi.
Smily is offline  
Old 15.03.2009., 20:04   #54
Quote:
gorefiend kaže: Pogledaj post
Prvo vjerovao ti ili ne, onakve tvoje izjave me vjerojatno više ražaloste nego što tebe Pavuna može naživcirati.
A drugo , ajme, govoriš protiv sebe ali ni to ne shvaćaš. Ti si nekako utvrdio da ja nisam fizičar, naravno nemaš dokaza te to nije dokazano, dakle ,razmišljanje ti nije racionalno,a u isto vrijeme govoriš da su ljudi koji tako razmišljaju glupi, svaka čast . I eto , odjednom mi je dosta rasprave s tobom. Jedan dobronamjeran savjet ( iako znam da ce me pec savjest sto ista dijelim tu s takvima ), takav ogranicen stav ti ne prolazi svugdje i odbija normalne ljude, pa eto kao što vidiš čak i ateiste ( JPK ).I dakako da jedan Galileo nije pravi fizičar, a ti jesi
Pravi fizičar u današnje vrijeme nebi trebao biti vjernik. Kao što sam napisao, vjera sputava. Da ti nisi fizičar shvatio sam po tome što opravdavaš vjerovanje u boga u znanosti...

Vidim da ne shvaćaš o čemu pričam. Galileo, Newton i ostala gospoda su druga stvar. Tada se nije fizika poznavala koliko i danas i od djetinjstva su bili pod utjecajem vjernika. U to vrijeme bog nije sprječavao fizičare u razmišljanju zato što za opisati kako se tijelo giba kad na njega djeluje neka sila nije potreban bog. Danas fizičari pokušavaju otkriti kako je svemir nastao i kako će on završiti. U tome ih sputava vjera zato što vjernici su naučili da je bog stvorio svemir pa ne mogu racionalno razmišljati o svemiru. Nadam se da sad shvaćaš o čemu pričam...

Quote:
merlinka kaže: Pogledaj post
Pročitavši ovih nekoliko postova, zaključila sam da su svi ovdje veliki znanstvenici kompetentni da na osnovu proguglanih članaka i emisije Nedjeljom u 2 procijene kako je jedan hrvatski intelektualac budaletina, alternativac i vjernik. Znanost i vjera ne idu zajedno je zastarjela i prilično dogmatična izjava. Da, sve je u životu crno i bijelo, nema nikakvoga prostora između... Valjda bi pravome fizičaru, znanstveniku ili bilo kom drugom zantiželjniku bilo potrebno puno više da izloži neki suvisao protuargument umjesto prožvakanih naklapanja.
On je, kako sam rekao, prosječan fizičar. Da je alternativac i vjernik to se iz njegovih riječi moglo vidjeti. Kome to nije jasno, trebao bi se zapitati je li njegov iq viši od 60.
Pravom fizičaru je svaka riječ na mjestu i ne iznosi nedokazane činjenice. Iz ovoga se može zaključiti da on nije nikakav genijalac.

Ljudi ga smatraju genijalcem jer je u Hrvatskoj samo 8% fakultetski obrazovanih ljudi. 22% ljudi sa osnovnom školom i 16% ljudi bez ijednog razreda osnovne škole. U te nepismene uračunaj još one koji su završili neku trogodišnju a da nikad nisu naučili množiti i sl. pa dolaziš do otprilike 45-50% ljudi koji nemaju osnovno obrazovanje. Da samo oni smatraju njega genijalcem, već bi mogla ustvrditi da je genijalac, a takvim ljudima je genijalac svatko tko završi srednju...
MathUniverse is offline  
Old 15.03.2009., 20:09   #55
Quote:
pera_djetlic kaže: Pogledaj post
Pavuna kod Stankovica Nu2 (snimak)

Puno je on toga i prebrzo rekao, tesko je dati sud, ipak vecinu toga sto je rekao i sto je ostalo upamceno stoji (siva energija, lobiji...)
Cojvjek je "cudan" na svoj nacin, al to mu ne bi trebalo zamjerati
Da je Nikola Tesla gostovao kod Stankovica vjerujem da bi po raznim forumima, facebookovima.... isla prica kako je covjek ludjak teski, abnormalan , da to treba pod hitno poslati na psihijatriju
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=IaBIJH-8RNI

HAJDUK TE ZOVE
Metuzalem is offline  
Old 15.03.2009., 20:10   #56
Quote:
Metuzalem kaže: Pogledaj post
Cojvjek je "cudan" na svoj nacin, al to mu ne bi trebalo zamjerati
Da je Nikola Tesla gostovao kod Stankovica vjerujem da bi po raznim forumima, facebookovima.... isla prica kako je covjek ludjak teski, abnormalan , da to treba pod hitno poslati na psihijatriju
Razlika je u tome što je tesla genijalac...
MathUniverse is offline  
Old 15.03.2009., 20:21   #57
Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
Kako pravi fizičar može vjerovati u boga i biti vjernik??? Vjera sprečava fizičara u slobodnom razmišljanju i racionalnom gledanju. Kako vidim da nisi fizičar, pogledaj to ovako (nadam se da imaš više od 10 godina pa da shvaćaš o čemu pričam): Sa curom ti nisi više u nekim dobrim odnosima ali ti VJERUJEŠ da ona tebe još uvijek voli. To te sprečava u racionalnom razmišljanju da vam je veza gotova. Nadam se da shvaćaš šta želim reći. ."


Nema apsolutno nijednog razloga da znanstvenik iz bilo koje grane znanosti ne bi bio vjernik. Sasvim je normalno da znanstvenik, pa tako i fizicar, bude vjernik. Komunisticke dogme poput one da vjera nekoga sprjecava u necemu, u danasnjem su svijetu nasrecu duboko zakopane u titovom, lenjinovom i staljinovom grobu. To se odnosi i na svijet intelektualaca i svijet onih koji nisu intelektualci.

Analogija s curom je potpuno promasena i samo pokazuje nedostatak i argumenata kojim bi se potkrijepila takva tvrdnja i intelekta kojim bi se do argumenata doslo.
Za mnom! is offline  
Old 15.03.2009., 20:24   #58
Math: razmišljanja su ti blago rečeno out of date. Danas si niti jedan znanstevenik ne može dopustiti luksuz da izostavi Boga jednako kao i crkvi kad je spalila Galilea. Danas je toliko stvari i ČINJENICA koje se ne mogu protumačiti striktno znanstveno i toliko ČINJENICA koje se ne uklapaju u većinu religija da bi bilo koji iole inteligentan čovjek ih odbacio. Svi mi na zemlji smo samo dijelom sposobni osjetiti tračak istine a ono što je danas Pavuna govorio je za mene bila čista budućnost. Btw ja sam ti jedan od onih tvojih 8% i to meni ništa ne govori. Budućnost takve postotke ne prepoznaje.
Smily is offline  
Old 15.03.2009., 20:29   #59
Quote:
Za mnom! kaže: Pogledaj post


Nema apsolutno nijednog razloga da znanstvenik iz bilo koje grane znanosti ne bi bio vjernik. Sasvim je normalno da znanstvenik, pa tako i fizicar, bude vjernik. Komunisticke dogme poput one da vjera nekoga sprjecava u necemu, u danasnjem su svijetu nasrecu duboko zakopane u titovom, lenjinovom i staljinovom grobu. To se odnosi i na svijet intelektualaca i svijet onih koji nisu intelektualci.

Analogija s curom je potpuno promasena i samo pokazuje nedostatak i argumenata kojim bi se potkrijepila takva tvrdnja i intelekta kojim bi se do argumenata doslo.
Analogija je za takve kao što si ti da bi možda si slikovno mogli moje riječi predočiti ako ih već ne razumiju...

Quote:
Smily kaže: Pogledaj post
Math: razmišljanja su ti blago rečeno out of date. Danas si niti jedan znanstevenik ne može dopustiti luksuz da izostavi Boga jednako kao i crkvi kad je spalila Galilea. Danas je toliko stvari i ČINJENICA koje se ne mogu protumačiti striktno znanstveno i toliko ČINJENICA koje se ne uklapaju u većinu religija da bi bilo koji iole inteligentan čovjek ih odbacio. Svi mi na zemlji smo samo dijelom sposobni osjetiti tračak istine a ono što je danas Pavuna govorio je za mene bila čista budućnost. Btw ja sam ti jedan od onih tvojih 8% i to meni ništa ne govori. Budućnost takve postotke ne prepoznaje.
Zašto nijedan znanstvenik ne može izostaviti boga???
Znanstvenicima je cilj da otkriu zakone prirode i objasne ih bez nadrealnih bića...
MathUniverse is offline  
Old 15.03.2009., 20:38   #60
Ne, ne shvaćam, tj prije ti mene ne shvaćaš "Da ti nisi fizičar shvatio sam po tome što opravdavaš vjerovanje u boga u znanosti..."
lose zakljucivanje, jer naime, sama pretpostavka da fizičar nemoze biti vjernik je kriva ( ono prvo da nebi trebao biti je pametnije receno i manje arogantno (pa makar se i neslagao je prihvatljivo ) ), to je samo tvoje UVJERENJE koje nisi dokazao.
I opet jedno ne shvaćanje, ti kazes da danas nije isto kao i prije . Pa potpuno isto je bilo i prije, fizika se direktno mijesala u crkvena uvjerenja, ili obrnuto. Po tebi Galileo kao vjernik nikako nije mogao onda doc do svih tih zakljucaka, jer opet po tebi on kao "vjernik ne moze racionalno razmisljati o svemiru" ... nadam se da sam sad jasniji.
gorefiend is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.