Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2013., 13:36   #1041
Pa jasno, mene nije briga jel disk il bubanj, ako koči dobro sve 5. A koči super, ne vidim probleme. Tako su odabrali i tako je.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 13:47   #1042
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ako kočnice koče kako Bog zapovijeda, zar je bitno jel bubanj ili disk Bitno je da zakoče kad treba
ma, da, al vidi sto konkurencija nudi za slicne novce

Polo GTI DSG, 180 ks, 150 000 kn
Peugeot 208 THP, 156 ks, 127 000 kn
Citroen DS3 THP, 156 ks, 153 000 kn

Svi oni imaju jako dobru opremu, puno vise konja i 4 disk kocnice... Cak i kad ubrojis neizbjezan popust od 15ak hilja kuna za Renault i cinjenicu da ima EDC, opet taj GT ispada daleko preskup. Sorry, al za tu cijenu ocekujem vise. 4 diska bi bilo lijepo za pocetak
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 13:54   #1043
Od ovih je peugeot jedini pošten autek za tu cijenu, jeftino. Gt clio je puno slabiji i to se uzima u obzir.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 14:13   #1044
Da, preskup je.

208 THP je osjetno jeftiniji, a taj motor ga goni ko đavla...
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 14:21   #1045
Da, u potpunosti se slažem sa kolegom Velicoratorom, odlična knstantacija!

Da stvar bude još morbidnija, ovdje je riječ o brandu VW, još uz to GTI modelu sa DSG-om i sve to za 150.000,00 kn., št bi po meni trebala biti Renault Clio RS cijena također, pa neka je, recimo par tk. kuna iznad, pošto je model tek dolazi u prodaju, ali ovo sve skupa nema smisla ...

Situacija je još morbidnija ukoliko govorimo o GT modelu sa cijenom od očekivanih 146.000,00 kn. (koji se by the way proizvodi u Turskoj), a ja ne želim premium segment made in Turkey ..., a realno po meni bi bilo u konačnoj cijeni 126.000,00 kn. + popust zato što dolazi iz Turske minimalno 6.000,00 do 12.000,00 kn.

Onda bi to bilo u skladu sa konkurencijom, jer nije tu Renault nikakav premium segment u odnosu na konkurenciju.

Eto, kao da novac raste na svakom stablu sa granama do poda, pa se ne treba čak niti popeti, već samo onako non šalantno ubrati i doći u Renaulta i kazati ja bih jednog GT-a ili RS-a, nema veze što su toliko preskupi,wtf. !!!??? ...

Zadnje uređivanje Marius-Split : 08.03.2013. at 14:27.
Marius-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 14:41   #1046
Quote:
Marius-Split kaže: Pogledaj post
Da, u potpunosti se slažem sa kolegom Velicoratorom, odlična knstantacija!

Da stvar bude još morbidnija, ovdje je riječ o brandu VW, još uz to GTI modelu sa DSG-om i sve to za 150.000,00 kn., št bi po meni trebala biti Renault Clio RS cijena također, pa neka je, recimo par tk. kuna iznad, pošto je model tek dolazi u prodaju, ali ovo sve skupa nema smisla ...
Ja mislim da je cijena za RS Clio postena. Polo GTI je na nasem trzistu jako jeftin, ako pogledas Ibizu Cupru i Fabiu vRS vidit ces da je Polo daleko najjeftiniji, sto je anomalija naseg trzista. Usporedi Clio RS sa Ibizom Cuprom ili Corsom OPC i tu su negdje.
GT je daleko precijenjen.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 14:51   #1047
Clio RS i zaslužuje biti skuplji od GTI-a jer je bolji.

ALi GT ne smije koštati kao GTI, ne smije koštati ni više od 208 THP sa 156 KS.

Odakle info da se proizvodiu Turskoj???
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 14:57   #1048
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Odakle info da se proizvodiu Turskoj???
Iz info kita od prije 2 strane... Pise da je GT iz Burse, sto je Turska.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 16:00   #1049
Odkad je Clio premium? Koj je auto te klase osim Minija i A1 premium,(niti DS nije premium premda bi to htjeli). Da GT je skup,zapravo preskup,ali svu serijsku opremu koju ima GT,a stvarno je ima,čak je i navigacija serisjki stavi u Pola GTI osnovnog za 150 tisuća kuna pa pogledaj kolko će Polo izać na kraju,negdje oko 180-190 tisuća kuna,a to su već veliki novci za takav auto.

Treba čekat RS i vidjet kolika će biti njegova cijena,plus poput i to će onda biti definitivno best buy i k tome najbolji auto u klasi.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 16:02   #1050
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Clio RS i zaslužuje biti skuplji od GTI-a jer je bolji.

ALi GT ne smije koštati kao GTI, ne smije koštati ni više od 208 THP sa 156 KS.

Odakle info da se proizvodiu Turskoj???
Vjerojatno niti neće poznavajući politiku cijena u Renaultu.Isto je bilo kad je Clio došao 0.9 tce 117 soma kuna,gledam neki dan auto je već na 107 tisuća kuna. Da staviš na GT-a 10 soma kn popusta ispada te oko 135 soma kuna što je jednako ili više nego kad izniveliraš neke detalje opreme poput navigacije kod 208 thp-a...

P.S bilo bi divno kada bi 208 thp bio i u 5 vratnoj izvedbi...
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 16:13   #1051
Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
Vjerojatno niti neće poznavajući politiku cijena u Renaultu.Isto je bilo kad je Clio došao 0.9 tce 117 soma kuna,gledam neki dan auto je već na 107 tisuća kuna. Da staviš na GT-a 10 soma kn popusta ispada te oko 135 soma kuna što je jednako ili više nego kad izniveliraš neke detalje opreme poput navigacije kod 208 thp-a...

P.S bilo bi divno kada bi 208 thp bio i u 5 vratnoj izvedbi...
Ali 208 THP je 156 ks i 1.6 Turbo... Navigaciju mozes kupiti i Garmina, to mi je tako sporedna stvar na autu.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 16:25   #1052
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Ali 208 THP je 156 ks i 1.6 Turbo... Navigaciju mozes kupiti i Garmina, to mi je tako sporedna stvar na autu.
OK auto je jači više kubika ima. Clio ima EDC mjenjač i navigaciju,tj. kompletnu opremu osim kože,a to će biti opcija. Ja govorim da izniveliraš opreme koliko bi te koštao auto,ne da kupuješ Garmina... ( i meni je to sporedna stvar ,nepotrebna mi je,ali gledam sve od opreme i uspoređujem)..
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 16:31   #1053
navigacija u 208 ti je 2640 kn... drugo sve vec ima. Tako da ni sa tim nije ni blizu skup ko Clio GT. A to je bez eventualnih popusta koje ces sigurno dobiti. Jedina veca razlika je EDC.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 18:19   #1054
Da je Clio još uvijek preskup, to je činjenica.

Netko je malo prije spomenuo da je cijena 0,9 TCE-a palaza 10.000 kn, ali i za tih 107.000 kn on je još uvijek 15.000 kn preskup. I dok je god tako, teško će postići neki uspjeh u RH.

Jednostavno, fali ono radi čega kupujemo Renault: dobar odnos uloženo/dobiveno.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 18:21   #1055
Past će to s vremenom na razine ispod 100 tkn. Kako je bilo i sa cliom 3 tce. Koji je oko 90 tkn bio.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 18:22   #1056
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Da je Clio još uvijek preskup, to je činjenica.

Netko je malo prije spomenuo da je cijena 0,9 TCE-a palaza 10.000 kn, ali i za tih 107.000 kn on je još uvijek 15.000 kn preskup. I dok je god tako, teško će postići neki uspjeh u RH.

Jednostavno, fali ono radi čega kupujemo Renault: dobar odnos uloženo/dobiveno.
Ja sam napisao Istina preskup auto,preko 100 tisuća za smiješan motor kako god on moderan bio i neznam šta sve ne,ali to je motor koj je dostatan za grad i ništa više. Još uvijek ima ljudi koji vole takve male gradske aute,i da imaju normalan motor ispod haube(ne mislim pritom na RS-a od 200 ks) nego nekih 120-140 ks i sa dobrom opremom,jer je meni osobno veći gušt vozit takav auto nego auto srednje klase...
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 18:48   #1057
Pa i da je istih 90ks iz 1,2 motora, većina bi lakše probavila. Ljudi se boje malo tako malih motora. Koliko god ostali motori, kod drugih proizvođača bili turbaci, i dalje je to zapremnina koju su donedavno imali N/A motori u prošlim generacijama. A ni potrošnja ne pokazuje većinom velike prednosti u odnosu na prethodnu generaciju s normalnim motorima(ne govorim ovdje samo o cliu, nego i o micri, i o TwinAiru, nijedan nije ispunio ni blizu obećano, micra troši više sa kompresorskim nego sa atmo motorom).


I onda kad se sve skupi, mizerna kubikaža, upitna pouzdanost(ne govorim realno, nego, nije se svatko spreman kockati s neprovjerenim motorom), dobici na potrošnji gotovo nikakvi.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 19:09   #1058
Micra sa kompresorom i mora vise trositi nego atmosferac s obzirom na kompresor i kako ga pogoni.
TwinAir je promasen koncept u (pre)teskim autima...
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 19:11   #1059
Štedljivost ovih malih prednabijanih motora dolazi do izražaja tek kod vrlo lagane vožnje. Kod nekoga sa teškom nogom na gasu, oni su još rastrošniji od atmosferskih pandana.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 19:20   #1060
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Štedljivost ovih malih prednabijanih motora dolazi do izražaja tek kod vrlo lagane vožnje. Kod nekoga sa teškom nogom na gasu, oni su još rastrošniji od atmosferskih pandana.
u tome je problem, sto su manji to ih vise moras tjerati(u realnim uvjetima) a i cilindri su manji... sve skupa, malo veci atmoferski DFI cetverocilindras bi vjerovatno bio mrcu stedljiviji i jeftiniji za kupiti i odrzavati. Bit ce zanimljivo usporediti potrosnju 0.9 i 1.2 TCE
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:25.