Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2007., 15:11   #1
Eutanazija kućnog ljubimca

Please,zna li itko da li na području Novog Zagreba postoji veterinarska ambulanta gdje se može dogovoriti kućna posjeta za eutanaziju psa. Očajna sam, pas se liječi već 5 mj. na internoj, pozvali su me na razgovor jer mi vjerojatno žele sugerirati da ga uspavam ! Odbijam tu pomisao, tulim i na poslu i doma ! jednostavno ne znam kako ću to izvesti i podnijeti, umrijet ću i ja ! A najgore od svega što sam ostala sama s njim jer su godišnji. Ako ću morati ja bih to obavila doma a ne da ga vodim u nepoznat prostor ! Čula sam kod nekih ljudi da su im veterinari dolazili doma ! Please, savjet !!!
Dubravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 15:30   #2

zao mi je.
Meni je veterinar dolazio kuci. ALi pre desetak godina. I nije bilo uopste sjajno. Morao je dve ili tri injekcije da mu da....
Mozda bi ti ipak bilo bolje da odes u neku ustanovu, ako do toga dodje zbog, da ne kazem, sahrane.
Malo je to zeznuto. Ne znam kako je to regulisano u CRO, ali mozda imas mogucnost da sve to obavis na jednom mestu... Da se ne cimas posle jer si sama. Zao mi je jako. Znam da o tome ne mislis u ovom trenutku, ali ako je pas veci nece ti biti lako izneti ga iz kuce i sahraniti negde.
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 16:24   #3
a veterinar kojem inace ides je rekao da ne zeli doci doma ili?
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 16:33   #4
Quote:
lilly53 kaže: Pogledaj post

zao mi je.
Meni je veterinar dolazio kuci. ALi pre desetak godina. I nije bilo uopste sjajno. Morao je dve ili tri injekcije da mu da....
Mozda bi ti ipak bilo bolje da odes u neku ustanovu, ako do toga dodje zbog, da ne kazem, sahrane.
Malo je to zeznuto. Ne znam kako je to regulisano u CRO, ali mozda imas mogucnost da sve to obavis na jednom mestu... Da se ne cimas posle jer si sama. Zao mi je jako. Znam da o tome ne mislis u ovom trenutku, ali ako je pas veci nece ti biti lako izneti ga iz kuce i sahraniti negde.
moj pas je umro kraj mene doma...pozdravila sam se s njom,nazvala zoomobil, gospodin je dosao po nju i prebacio ju na veterinu u spalionicu
(sad sam se rasplakala jer mi nedostaje)
mislim da je to najbolja opcija s obzirom da ne postoji groblje za kucne ljubimce

dubravka drzi se,znam koliko ti je tesko
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 17:49   #5
Žao mi je

Ne znam veterinara iz NZ, ali nama je došao veterinar iz ambulante Goldy doma uspavati našu curu.
Možda da njih nazoveš i pitaš?
__________________
"Just say no" prevents teenage pregnancy the way 'Have a nice day' cures chronic depression.
Peek-a-Boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 17:51   #6
veterinari ne vole dolaziti doma zbog toga što to nije baš najlijepši prizor.. nakon uspavljivanja prvo narkozom ide druga inekcija koja mu zaustavi rad srca, pas zapravo spavajući ugine.. ali u tom trenutku se događa nešto što nije baš najljepše za vidjet, popuste svi mišići na tijelu psa pa se on ukaka i popiški.. to je apsolutno nesvjesno, smrt je već nastupila.. pa vetovi više vole da se to dogodi kod njih nego doma gdje ga oni ne mogu oprat.. mene vetica zamolila da odemo na minutu van, oprala mu krv sa šapice i sve to..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 18:12   #7
@dubravka
naša Gala, njemačka ovčarka, uspavana je doma, na leažljci gdje je uvijek ležala. godinama se teško kretala, bila inkontinentna, i onog trena kada je, bez obzira na moju brigu i njegu dobila ranu od ležanja, shvatila sam da je to sada kraj, iako je bila bistre pameti. dalje bi ju samo mučili. vjerojatno si i ti u toj situaciji i vjeruj mi znam da je za poluditi. imam u kući kvalificiranu osobu koja je imala snage, obaviti uspavljivanje jer smo htjeli da u tom groznom trenutku bude u svojoj sredini.
ne znam što da ti savjetujem, jer i to kod kuće se mora proči. očajno je. ne u smislu neke boli koju pas osjeća, on polagano zaspi, ali nikada se više ne probudi i ako želiš biti kraj njega boli te duša za poluditi. znala sam da će mi biti teško, ali nisam mislila da će biti tako teško. jedino što mi je davalo snagu bilo je da moja Gala nema nikakovu traumu i nije bila uplašena ni uznemirena. a ja i sada dok ovo pišem, tulim ko krava. bilo nam je teško kada nam je prvi pas(imao je 15 giduna) umro kod kuće prirodnom smrću, ali ovo sa uspavljivanjem se ne da usporediti.
druga, jasno po mojem mišljenju gora stvar je, ako psa moraš voditi do veterinara, upravo iz onih razloga koje si navela.
jedina prednost je da ako ne želiš ne moraš biti u ordinaciji, ali vjerujem da ga želiš još u zadnjum trenucima držati za šapu i milovati po glavi, ta on je tebi dao sebe cijeloga, a sigurno i ti njemu veliki dio sebe.
nisam ovo napisala da bih ti dala neki konkretni savjet, već da te upozorim da se na uspavljivanje doma moraš jako, jako pripremiti.
nemam nikakovog iskustva sa pogrebima jer imam moju zemlju.
jako suosjećam sa tobom.
možda postoji šansa da pričekaš još neko vrijeme da ne budeš u tim trenucima sama.
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 20:19   #8
Nazovi Pezu i pitaj, on je u Savskom gaju. Sigurna sam da ako ga lijepo zamolis da ti to bude napravio. Inace, i ovi u Zoi su meni rekli da ce doci pa kad sam ih trebala nisu, nego sam morala navlacit pseto od 40+ kg do njih i naplatili mi 150 kuna vise od onog sto su mi rekli dan prije (630 kuna!!! je*o te!!!)
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 23:58   #9
Jako mi je žao što ćeš to morati proći i znam kako ti je teško.
Nađi nekog tko će biti s tobom u tim trenucima jer je bol neizdrživa.

Evo tipkam i jedva vidim što pišem od suza. Uspavala sam najbolju prijateljicu prije 6 mjeseci. Još se nisam oporavila, a ne znam ni hoću li ikada u potpunosti.
Krivo mi je što mi nije palo na pamet da veta zovem doma. Mi smo to obavili u jednoj groznoj i hladnoj ambulanti (tražili smo onu koja će nam dati tijelo jer smo moju njušku htjeli zakopati u dvorištu). Ostala sam do kraja s mojom ljepoticom. Vetica me nakon prve injekcije, nakon što je pesica zaspala tjerala van, ali ja sam htjela ostati do kraja. Budi spremna na sve. Moja pesica je jako krvarila nakon što je dobila injekciju u srce.

Drži se!
pesonji
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 08:30   #10
Quote:
zlo kaže: Pogledaj post
a veterinar kojem inace ides je rekao da ne zeli doci doma ili?
Liječimo ga već pola godine na Vet.fakultetu na internoj, i oni ne idu doma, zvala sam dr. Pezu koji je najbliža ambulanta, odgovorio je da u principu ne idu doma a pogotovo ne ako nije njihov pacijent.
Dubravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 08:38   #11
Quote:
Dubravka kaže: Pogledaj post
Liječimo ga već pola godine na Vet. fakultetu na internoj, i oni ne idu doma, zvala sam dr. Pezu koji je najbliža ambulanta, odgovorio je da u principu ne idu doma a pogotovo ne ako nije njihov pacijent.
Ajde probaj nazvat dr. Ljolje iz Bube. Reci da ti je psu jako lose da ste probali sve, da neide, da nisi znala za njega ali da su ti ga preporucili. Reci da nemas auto i pitaj da li bi ikako mogao to napraviti/doci k tebi. On me se dosta dojmio kao vet, vidi se da voli zivotinje, pazljiv je, njezan i kad sam ga trebala odmah je u nedjelju popodne bio spreman pregledati moju pesicu. Doduse on nije u NZ.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 08:41   #12
Quote:
lea_li kaže: Pogledaj post
Moja pesica je jako krvarila nakon što je dobila injekciju u srce.

Pa di si to radila!?!
Injekcija se ne daje u srce, vec mora dobiti 3 injekcije u venu na sapi. Prva za smirenje, druga je prevelika doza narkotika i treca za zaustavljanje srca... Boze! Znam da se pesonje popiske ili pokake ako ih se ne isprazni prije ali za krvarenje jos nisam cula. Uzas!
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 08:47   #13
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post

Pa di si to radila!?!
Injekcija se ne daje u srce, vec mora dobiti 3 injekcije u venu na sapi. Prva za smirenje, druga je prevelika doza narkotika i treca za zaustavljanje srca... Boze! Znam da se pesonje popiske ili pokake ako ih se ne isprazni prije ali za krvarenje jos nisam cula. Uzas!
Mda. Tada (pre 10 godina) je Edi dobio injekciju direktno u srce. Navodno je trebalo sve da bude gotovo od jedne injekcije. Tako vet rekao.
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 09:22   #14
uh.. uopće ne želim zamišljat kak je to nekad izgledalo.. sad peseki više ne krvare, malo iz šapice gdje dobiju inekciju, isto ko i ljudi kad idu vadit krv..

da, doktor pezo ne ide doma, ja sam bila njihov pacijent ali nisu htjeli doći.. al ja nisam inzistirala na tome.. već smo dugo tamo išli, i poznavala sam ih sve tak da mi to nije bio tak velik problem.. otišli smo tamo, napravili su najugodniju atmosferu koju su mogli s obzirom na razlog dolaska, zatvorili ambulantu.. sve mi korak kroz korak objašnjavali.. zaista su bili divni.. zamolila me žena da izađem nakon što je drugu inekciju dobio, tu za zaustavljanje srca, u biti rekla mi je što se može desit i da li želim biti unutra.. moj je pas već bio mrtav, nisam ga željela pamtit u govnima i pišalini, i izašla sam na tu minutu, oni su ga oprali valjda ili se niš nije ni dogodilo.. i ušla natrag unutra.. dobila tijelo psa.. i otišla..

znam da ćete sada mislit da nisam normalna ali.. da, to je užasno teško, ali samo uspavljivanje psa je djelomično utješno.. poslije je najgore.. ja sam se sa svojim psom pozdravila, sve sam s njim prošla, osjetila kad je otišao i pao mi je kamen sa srca kada sam njegovo tijelo vidjela kako mirno leži, bez bolova, kako spava srećica moja po prvi put u jako dugo vremena mirno.. imao je otvorene oči na kojima više nije bilo mrena, ma izgledao je ko štene.. i znala sam da sam dobro napravila.. zadnji sam ga put poljubila i zatvorila kovčežić..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 09:32   #15
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ajde probaj nazvat dr. Ljolje iz Bube.
bruno i ekipa su krasni
no ako ti ne uspije dogovoriti s njima javi, pa ti pošaljem broj jednog veta u penziji koji ide u kućne posjete
čovjek je divan
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 09:38   #16
Strašno vas je čitat

Dubravka, žao mi je jako. Drži se. Ljubac
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 10:39   #17
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ajde probaj nazvat dr. Ljolje iz Bube. Reci da ti je psu jako lose da ste probali sve, da neide, da nisi znala za njega ali da su ti ga preporucili. Reci da nemas auto i pitaj da li bi ikako mogao to napraviti/doci k tebi. On me se dosta dojmio kao vet, vidi se da voli zivotinje, pazljiv je, njezan i kad sam ga trebala odmah je u nedjelju popodne bio spreman pregledati moju pesicu. Doduse on nije u NZ.
Zvala sam "Bubu" poslala povijest bolesti, razgovarala sa dr. Šegotom, koji je vidio da smo sve probali. Očito više ni jedan lijek ne djeluje ! Zatim sam slala povijest bolesti u "Kastor i Dar"dr. Jendrašić koja tvrdi da su njihove pacijente vrlo brzo skidali sa kortikosteroida na kojima mog psa drže već 5 mj. na Veterini. Danas bi ga odvela u "Kastor" ali mislim da je već kasno, jer jako loše izgleda, jučer navečer i danas ujutro hranu je jedva pomirisao !!!
Dubravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 10:44   #18
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post

Pa di si to radila!?!
Injekcija se ne daje u srce, vec mora dobiti 3 injekcije u venu na sapi. Prva za smirenje, druga je prevelika doza narkotika i treca za zaustavljanje srca... Boze! Znam da se pesonje popiske ili pokake ako ih se ne isprazni prije ali za krvarenje jos nisam cula. Uzas!

Ne brini, sve sam se raspitala (nema ambulante kojoj nisam dosađivala s tim pitanjem). Postoje dva naćina eutanaziranja, jedan je ovaj kako je uspavana moja pesica, a drugi je s povećanjem doze narkotika.
Prilikom ovakvog uspavljivanja gdje se daje injekcija u srce može doći do krvarenja, a ovisi i kakvu bolest pas ima.


Dubravka, a o kojoj se bolesti radi kod psa?
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 10:44   #19
Quote:
Dubravka kaže: Pogledaj post
Zvala sam "Bubu" poslala povijest bolesti, razgovarala sa dr. Šegotom, koji je vidio da smo sve probali. Očito više ni jedan lijek ne djeluje ! Zatim sam slala povijest bolesti u "Kastor i Dar"dr. Jendrašić koja tvrdi da su njihove pacijente vrlo brzo skidali sa kortikosteroida na kojima mog psa drže već 5 mj. na Veterini. Danas bi ga odvela u "Kastor" ali mislim da je već kasno, jer jako loše izgleda, jučer navečer i danas ujutro hranu je jedva pomirisao !!!
Ne znam ali jesi li probala bioterapiju?

Zadnje uređivanje slovenka25 : 04.07.2007. at 13:11.
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 13:08   #20
Quote:
lea_li kaže: Pogledaj post
Ne brini, sve sam se raspitala (nema ambulante kojoj nisam dosađivala s tim pitanjem). Postoje dva naćina eutanaziranja, jedan je ovaj kako je uspavana moja pesica, a drugi je s povećanjem doze narkotika.
Prilikom ovakvog uspavljivanja gdje se daje injekcija u srce može doći do krvarenja, a ovisi i kakvu bolest pas ima.


Dubravka, a o kojoj se bolesti radi kod psa?
Radi se o IBD (kronični proljev, kao cronova bolest), koju liječe mjesecima kortikosteroidima, imuranom, Novocef, ketocef antibiotici, sulfalazin itd.Sa 50 kg je pao na 38, sada ima 40 ! Uz sve to je dobio i demodikozu koju po njihovim riječima ne mogu liječiti amitrazom zbog terapije koju prima. Užas, ne mogu zamisliti da ću ga morati uspavati, danas prvi put od kad ga imamo (5 g.) nije okusio hranu, to me dokrajčilo, ne mogu vjerovati da nas napušta !!
Dubravka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:28.