Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2007., 15:31   #41
Ja nisam domacica, no mi smo jako dobro ocistili acetonom.
Ako nemas acetona, i ocat dobro dodje.
__________________
toni
toni2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 21:00   #42
prvo ciscenje originalnim cistilima od proizvodjaca profila a poslije vodom
cicko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 10:04   #43
Quote:
cicko1 kaže: Pogledaj post
prvo ciscenje originalnim cistilima od proizvodjaca profila a poslije vodom
orginalnim cistilima na bazi acetona ili razrijedjivaca i nabijenom cijenom do besvjesti..
__________________
toni
toni2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 11:28   #44
To sam siMa da, skupa su im ta oriđiđi čistila. Pokušam s octom ili nekim univerzalnim sredstvom za čišćenje pa javim rezultat. Malo mi je bed da krenem s običnim acetonom...mislim se još ću skinuti zaštitni sloj.
Ishtar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 13:07   #45
Sa sredstvom za čišćenje stakla i glatkih površina (mr proper, ajax i sl.) i krpicom
marit za is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 13:18   #46
Quote:
toni2000 kaže: Pogledaj post
orginalnim cistilima na bazi acetona ili razrijedjivaca i nabijenom cijenom do besvjesti..
set za ciscenje:cistilo,vazelin za gume,ulje za okov,krpa,cijena oko 50 kn
cicko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 13:58   #47
Gdje za 50 Kn?

odmah kupujem.

zadnji puta kad sam pitao trazili su me samo za sredstvo preko 200Kn.
__________________
toni
toni2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 19:53   #48
Quote:
toni2000 kaže: Pogledaj post
Gdje za 50 Kn?

odmah kupujem.

zadnji puta kad sam pitao trazili su me samo za sredstvo preko 200Kn.
Nabavna cijena ovakvog seta prema nama je 5 eura minus bonus plus carina i pdv a sumnjam da ostali placaju vise,pa mi djeluje malo neprofesionalno prodavati takav set po takvim cijenama klijentima kojima ste prodali prozore,druga je stvar ako je neko dosao kupiti samo set za ciscenje prozora a prozore kupio negdje drugo!
cicko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 01:29   #49
Praktični savjeti za stan-kuću

Kako imam več svoju temu,o soboslikarskim radovima,nekako čitajuči teme na forumu došao sam do ideje da napravim još jednu.Onako jednostavniju sa nekim trikovima u održavanju prostora u kojem živimo.Povod tome je taj što živim u velikom stanu vjerovali ili ne samo na uličnoj strani imam 32 prozorska krila,14 vrata,114 m2 parketa itd.A sve to perem i čistim godinama sam.Tako sam na neki način diplomirao sve forme čiščenja,održavanja i naravno koristio trikove da si olakšam život.Nadam se da ima forumaša koji imaju isto nekakve šeme,koje mogu svima pomoći.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 02:13   #50
Nekoliko standarnih fora

-Imate li dvokrilne prozore,bolju zvučnu izolaciju napravit čete tako da vam recimo unutrašnja stakla budu deblja,a vanjska tanja,ili obrnuto.

-Guma na prozorima je puno bolje rješenje nego spužva,čak sam vidi i neke limene dodatke.

-Prozore čete najbolje oprati tako da ih prvo pređete mokrom krpom,a tek onda vodom u koju ste dodali alkoholni ocat.Ako radite sa staklosjajem trebat čete ih dobro ispolirati da ne bi ostale fleke.Svejedno da ponovno pređete vodom i octom,efekat je odličan.Naravni najbolje novinskim papirom.

-Da vam prozori i vrata ne škripe na pante nanesite industrijsku mast ili grafit sa olovke.

-Nikada ne bojajte cijelu konstrukciju za rolete,unutrašnji dio gdje roleta klizi ostavite u temeljnoj boji i našpricajte sa sredstvom za podmazivanje u spreju.

-Drvene rolete ma kako izgledale,mogu se šmirglanjem i lazurom dovesti u dobro stanje.

-Gurtnu mijenjate jednostavno,dignite roletu,uglavite ju recimo odvijačem da se ne može spustiti,odšarafite staru gurtnu,stavite novu,pa tek tada spustite roletu da ju namota.Tek tada odrežite koliko vam odgovara.

-Plastične rolete kada se ne mogu spustiti ili diči,vrlo često je problem da su pojedinačno pobjegle pa štekaju.Otvorite poklopac i pregledajte,pa ih recimo odvijačem poravnajte.Uštedili ste 200-300 kn.

-Za parkete nam nude masu proizvoda na bazi voska,a na kraju izgledaju mutno,ja ih perem prvo običnom vodom,pa nanesem sredstvo,a onda uzmem onu polirku kaj nude ko pjevca za 100 kn.I stvarno izgledaju dobro.Znam da zvuči smješno ali djeluje.

-Tepih je lijepa lijepa stvar,ali skuplja masu prašine i grinja.Postoje tapisoni puno kvalitetniji ali koštaju oko 300-400 kn m2 i gumirani su ispod.Ako vam nije neophodno nemojte ih uopće imati.

-Za miris u zraku neču reklamirati proizvode,ali postoje neki koji su puno bolji od onih pod tlako kaj na stalno nude.Jesu duplo skuplji ali mirišu puno duže.

-Nikotin če vam razvaliti sve od plastike do laka na vratima,pa pušite na određenom mjestu.

-Inox ne perite standardno,postoje posebna sredstva koja ne flekave.

-Bakrene cijevi od centralnog grijanja ako nisu farbane oksidiraju,ali možete ih očistiti onako sirove pastom za poliranje ili pastom za zube.Postanu sjajne i interesantne,naravno nakon dva mjeseca morat čete ponovno.

-Pripazite na halogenu rasvjetu,ukoliko koristite pretvarač potrošnja je manja,a ako koristite one na direktno spajanje 220v računajte si broj lampi i njihovu snagu.

-Fuge u kupaonici gdje se nakupio kamenac,najjednostavnije čete vratiti u prvobitan izgled ako po njima povučete sredstvo koje otapa kamenac,i ostavite da djeluje pa isperete spužvom.Najčešče slučaj kod tamnih fuga.

-U kuhinji je najpraktičnije imati ploču sa otvorom za otpatke od rezane hrane,ispod se navlači vreča a ima i gumirani poklopac.Ne trebate skupljati rukama,samo bacate.

-Pečnice su najgore,ako je nova redovito je održavajte,zaboravite sisteme samočiščenja,obavezno je perite nakon kuhanja,jer kad se masnoća zapeče,rade samo agresivna sredstva i špahtla.

-Oni koji žive u starim stanovima trebali bi izbjegavati solnu kiselinu za odštopavanja,jer možda niti ne znaju da su im cijevi olovne.

-Živite li u kući,možete radi svoje sigurnosti postaviti lažnu kameru,to vam je samo maska,a šatro prava.

-Nemate novaca za blindirana vrata,a htjeli bi makar malo bolju zaštitu,evo zdravoseljačke fore,znate za one tzv.mesingane kračune kaj se postavljaju vodoravno pa imaju nastavak gdje ih uglavite.Vi ga ušarafite na dnu vrata ali okomito,da kada ga spustite pada na parket,e sad na parketu izbušite rupu i on pada u parket.Ako parket nije plitak dobro drži.

-Živciraju vas reklame koje vam stavljaju u haustor,bez obzira što ste to napisali,vrlo jednostavno našarafite posudu ispred ulaza i napišite reklame.Vjerujte neče vam više ulaziti več sve ostavljati u njoj.

-Za predstavnike stanara.Ukoliko ne plačaju redovito zajedničke režije,a vi niste osoba koja bi se upuštala u rasprave.Isprintajte listu neplatiša i zalijepite
na oglasnu ploču u haustoru.Neugodnjak čuda radi.

Evo ovoga sam se trenutno sjetio.Nadam se da netko ima još toga za dodati.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 09:21   #51
[QUOTE=maler & CO.;8435563-Pečnice su najgore,ako je nova redovito je održavajte,zaboravite sisteme samočiščenja,obavezno je perite nakon kuhanja,jer kad se masnoća zapeče,rade samo agresivna sredstva i špahtla.Nadam se da netko ima još toga za dodati.[/QUOTE]

Eh tu se mogu s tobom složiti!
No ima i za to solidno rješenje koji pali u mnogo slučajeva ... sve pecite u vrećicama za pečenje!!!! Obožavam ih ... čišćenja nema
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 18:20   #52
Eto meštre ja pojma nisam imao o tome i sad si me spasio onih pečenki za blagdane.

Ako imaš još koji samo daj.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 19:16   #53
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Eto meštre ja pojma nisam imao o tome i sad si me spasio onih pečenki za blagdane.

Ako imaš još koji samo daj.

hehehehe zvali su me majstorica
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 09:56   #54
[QUOTE=maler & CO.;8435563]

"Za parkete nam nude masu proizvoda na bazi voska,a na kraju izgledaju mutno,ja ih perem prvo običnom vodom,pa nanesem sredstvo,a onda uzmem onu polirku kaj nude ko pjevca za 100 kn.I stvarno izgledaju dobro.Znam da zvuči smješno ali djeluje."


Pretpostavljam da se to odnosi na nelakirane parkete? Kakva je to polirka za 100 kn?
Parketi kod moje mame nisu lakirani (žena ne da lakirati) pa onda udri mazati i "plesati" po njima, do besvjesti.
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 10:58   #55
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Eto meštre ja pojma nisam imao o tome i sad si me spasio onih pečenki za blagdane.

Ako imaš još koji samo daj.

a najbezbolniji način ribanja pečnice i zagoretina po štednjaku (vrijedi za emajlirane uključivo i plehove za pečenje, ali i za žice u rerni) je našpricati sa pjenom za rernu, otići na plac ... kavicu ... sam bez žurbe, nek se utroši sat dva, barem ... kad se dođe doma, pjenu pokupiti i ako je event kaj ostalo, lagano oribati
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 11:00   #56
-Živciraju vas reklame koje vam stavljaju u haustor,bez obzira što ste to napisali,vrlo jednostavno našarafite posudu ispred ulaza i napišite reklame.Vjerujte neče vam više ulaziti več sve ostavljati u njoj.



uz napomenu da nepridržavanje zamolbe povlači prijavu kod nadležne inspekcije
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 11:03   #57
-Tepih je lijepa lijepa stvar,ali skuplja masu prašine i grinja.Postoje tapisoni puno kvalitetniji ali koštaju oko 300-400 kn m2 i gumirani su ispod.Ako vam nije neophodno nemojte ih uopće imati.


ako vam ide na živce da se u sobi usprkos redovnom održavanju osjeća "miris" cigareta ili kućnih ljubimaca, postoji vrećica sa osvježivačem u granulama koja se istrese u vrećicu usisavača (pak. od 3 vrećica cca 30 kn, ali jedna je dovljna za trajanje jedne vrećice) ... bolje nego osvježivač zraka, a i dugotrajnije!
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 14:43   #58
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
-Živciraju vas reklame koje vam stavljaju u haustor,bez obzira što ste to napisali,vrlo jednostavno našarafite posudu ispred ulaza i napišite reklame.Vjerujte neče vam više ulaziti več sve ostavljati u njoj.



uz napomenu da nepridržavanje zamolbe povlači prijavu kod nadležne inspekcije
Da,a inspekcija tako revno radi svoj posao da dok uopće dođu,možeš se početi baviti recilkiranjem papira. a na kraju ništa od svega toga,ili povedi privatnu tužbu protiv nekih pedesetak firmi.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 14:45   #59
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
a najbezbolniji način ribanja pečnice i zagoretina po štednjaku (vrijedi za emajlirane uključivo i plehove za pečenje, ali i za žice u rerni) je našpricati sa pjenom za rernu, otići na plac ... kavicu ... sam bez žurbe, nek se utroši sat dva, barem ... kad se dođe doma, pjenu pokupiti i ako je event kaj ostalo, lagano oribati
kaj je to rerna?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 14:48   #60
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
a najbezbolniji način ribanja pečnice i zagoretina po štednjaku (vrijedi za emajlirane uključivo i plehove za pečenje, ali i za žice u rerni) je našpricati sa pjenom za rernu, otići na plac ... kavicu ... sam bez žurbe, nek se utroši sat dva, barem ... kad se dođe doma, pjenu pokupiti i ako je event kaj ostalo, lagano oribati
Da nisam tu pjenu nanosio ne bi ništa rekao,otopi lakšu mast ali ne onu več debelo zapečenu,možda je dobro za grijače gdje je teže dostupno,ali kavica i nazad pa se pećnica blista.Da je bar tako,to znaju oni koji svaki dan kuhaju i peku.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.