Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2015., 12:48   #221
Glavnu sno upravo legalizirali , pomocna bi bila garaza uz samu kucu-cca40m2...
Susjeda nemam u blizini...
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 22:52   #222
Ne znam gdje postaviti pitanje pa ga postavljam ovdje.

Znači, živimo u prizemlju male zgrade i imamo pripadajući vrt. Na njemu bismo rado postavili drvenu vrtnu kućicu 2*2m. Za nju isto treba dozvola po novom, tj. glavni projekt? Treba li biti na nekoj udaljenosti od susjeda? Čitam o neka 3m? Imamo 3 susjeda, ali vrt je uskih dimenzija. Ako mora biti 3 m udaljena, onda ju ne mogu postaviti nigdje! Koliko bi me koštao taj projekt otprilike?
Može li na betonsku deku ako već radim projekt?
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 14:43   #223
Teoretski ti za bilo kakvu gradnju trebaju papiri ali jos nikad nisam dozivio da za te kucice tipa bauhaus itko pita za papire
Ako te netko bas i gnjavi, u jednom danu je rastavis
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 15:40   #224
Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
Teoretski ti za bilo kakvu gradnju trebaju papiri ali jos nikad nisam dozivio da za te kucice tipa bauhaus itko pita za papire
Ako te netko bas i gnjavi, u jednom danu je rastavis

Joj, taj balkanski menalitet :klap: Ali ja želim napraviti sve po propisu bez obzira na to hoće li me netko ganjati za to ili ne. A i ne pada mi na pamet rastavljati ju jer mi ta kućica treba. Uostalom, cijena joj nije mala.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 20:48   #225
Ja sam svoju kucicu 3x2m legalizirao tako da se bas i ne uklapam u balkanski mentalitet
Ali jedno je legalizirati a drugo je ici pribaviti papire za nesto takvo
Prema pravilniku o jednostavnim gradjevinskim radovima trebas glavni projekt bez gradjevinske dozvole, prijava gradnje
Trebas iskolcenje gradjevine
Trebas ovlastenog izvodjaca i nadzornog inzinjera (mislim da je tako po zakonu o gradnji)
Ne trebas upis u katastar i gruntovnicu jer je manja od 10m2
Smjestit ju mozes i na medju ako na toj strani nema otvora i ako se susjedi slazu (provjeri na urbanizmu)
Provjeri ako si u zgradi da ti nebi trebala suglasnost ostalih suvlasnika (bez obzira na etaziranje)

Uglavnom zajebancija
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 21:58   #226
Znači dozvole će me koštat ko i sama kućica, ha?

A gdje mi točno mogu dati sve te podatke što sve trebam napraviti?
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 08:34   #227
naći arhitektu koji ti napravi projekt u skladu s urbanističkim planom i on će ti reći što i kuda dalje

da, papiri će te više koštati od kućice, isti su papiri za drvenu kućicu 2x2 i zidani objekt do 50m2 ako je na parceli uz postojeću legalnu građevinu
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 13:50   #228
Dobar dan, kupujemo stan koji je u takozvanom izvornom stanju i nuzna je potpuna adaptacija. Banj je jako mali, a dnevni boravak uzak i dug. Razmišljam o nacinima da prosirim banj i namjestim dnevni da ne izgleda toliko uzak. Pretpostavljam da mi je za to najpametnije unajmiti arhitekta? Koliko bi me to otprilike kostalo? Ne treba mi netko tko ce potpuno urediti stan kao na onom InDizajnu, vise mi treba netko tko ce nacrtati tlocrt zidova, predoziti koje zidove srusiti i na kojem mjestu staviti umivaonik, na kojem kadu i sl. Kako se to zove? Da li se cijene krecu po kvadratu ili su fiksne? Ako su po kvadratu da li u kvadraturu ulazi citav stan ili samo onaj dio koji bi preuredila?
To bi vise manje bilo ono sto se u casopisima nudi besplatno, oni savjeti arhitekta, ali ja bih radije to platila jer nemam vremena cekati.
fkk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 16:50   #229
Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
naći arhitektu koji ti napravi projekt u skladu s urbanističkim planom i on će ti reći što i kuda dalje

da, papiri će te više koštati od kućice, isti su papiri za drvenu kućicu 2x2 i zidani objekt do 50m2 ako je na parceli uz postojeću legalnu građevinu
Hvala ti!

Postavila sam pitanje na portalu Ministarstva pa ću vidjeti što će oni još reći.
Imam znanicu koja je arhitekt pa mi predlaže da stavimo kućicu pod vrtnu sjenicu jer za nju ne treba ništa. To sigurno nije isto. Ima li gdje u zakonu definicija vrtne sjenice?

Zadnje uređivanje gugolina : 02.02.2015. at 17:08.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 20:33   #230
Quote:
fkk kaže: Pogledaj post
Dobar dan, kupujemo stan koji je u takozvanom izvornom stanju i nuzna je potpuna adaptacija. Banj je jako mali, a dnevni boravak uzak i dug. Razmišljam o nacinima da prosirim banj i namjestim dnevni da ne izgleda toliko uzak. Pretpostavljam da mi je za to najpametnije unajmiti arhitekta? Koliko bi me to otprilike kostalo? Ne treba mi netko tko ce potpuno urediti stan kao na onom InDizajnu, vise mi treba netko tko ce nacrtati tlocrt zidova, predoziti koje zidove srusiti i na kojem mjestu staviti umivaonik, na kojem kadu i sl. Kako se to zove? Da li se cijene krecu po kvadratu ili su fiksne? Ako su po kvadratu da li u kvadraturu ulazi citav stan ili samo onaj dio koji bi preuredila?
To bi vise manje bilo ono sto se u casopisima nudi besplatno, oni savjeti arhitekta, ali ja bih radije to platila jer nemam vremena cekati.
arhitekt ce ti uzeti 1000-2000kn za jedan dan posla. da pogleda stan, popije kavu i malo poprica s tobom, i da ti nesto jednostavno u sat-dva nacrta. to nije previse, iako se nazalost mnogima kod nas tako cini.

inace, kupaonicu je skupo premjestati zbog kanalizacijskih cijevi. wc je cesto nemoguce premjestati, iz istog razloga. nacrtaj bolji tlocrt stana, pa pitaj ovdje na forumu. mozda dobijes kakav koristan savjet.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 09:33   #231
Trebao bih savjet.

Planiramo spojiti dva stana na istom katu na nacin da mijenjamo sobnost (sada su dva jednaka a nakon adaptacije bi bio jedan veci i jedan manji) tj. jednu sobu prodvajamo od jednog i prikljucujemo drugom stanu.

Tu sam postavio pitanje https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=1742 i dobio odgovor sta mi je potrebno uz napomenu da se mora probiti zid izmedju dva stana koji je, pretpostavljam, nosivi (dva reda obicne opeke).

Moze li mi arhitekt ili netko ko zna potvrditi da je to ispravno i dati okvirnu cijenu.

Hvala
Uhkolikoposla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 13:24   #232
kao prvo trebaš angažirati vještaka nadležnog za graditeljstvo, a on će izraditi projekt etažiranja i instalacijskih zahvata. naime rješenjem o etažiranju izmjestiti ćeš mjerila energenata. u odjelu nadležnom za poslove graditeljstva postoji pravna služba koja ti izdaje rješenja, sa aktom pravne službe izvršiti ćeš izmjenu elaborata u gruntovnici
i to je to
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 16:06   #233
Etaziranja?! Zgrada nije etazirana i ne moze se etazirati zbog nesredjenih vlasnickih odnosa (bespravno zauzet dio tavana).
Ali zar ne moram prije dobiti neku dozvolu za pocetak adaptacije?!

Mozes pojasniti?
Uhkolikoposla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 20:46   #234
Pitanje

Zanima me meze investitor napravit projekt(arhitekti)u bilo kojoj drzavi Eu?
hvala
infofreeak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 07:30   #235
Pozdrav,
Idem u adaptacju kuce. Dvije etaze, ukupno oko 100 m2.
Uzeo bi arhitekta da mi pomogne napraviti tlocrt. Znaci raspored prostorija, gdje da premjestim stepenice... Ne treba mi razvodjenje struje, ni vode, raspored sanitarija, dizajn interijera.

Moze li mi netko reci koji je otprlilike cijena za izradu idejnog projekta adaptacije?
Da li se naplacuje po m2?
Cisto da znam okvirno da li je 1000 eur ok cijena, a 4000 eur previsoka?
Hvala.
danielpubmail is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 09:11   #236
Po meni min ti je 5 eura po m2, znaci oko 500 eura ali ako mjenjas unutarnji raspored pa ides na dozvolu onda vise
goginjo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 14:20   #237
Arhitekt za privatnu kuću - RIJEKA

Molim preporuku za arhitekta na riječkom području. Planiramo graditi kuću za stanovanje cca. 250 m2 bruto površine.
forbix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 18:09   #238
Trebam projekt nadogradnje kata i krova na legalizirano nedovršeno prizemlje. Dio projekata imam. Župa dubrovačka.

Ako netko ima interesa, a da ne dere kao neki dubrovački...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 16:19   #239
Arhitekti Istra

Dobar dan. Trebao bi mi povoljan arhitekt za izradu projekta za 3 apartmana. ca. 240 m2 totalno. Gradnja bi bila na jugu Istre. Hvala na preporukama.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 16.07.2015. at 19:26. Reason: pogledati popis tema prije otvaranja nove
BASILISTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 04:39   #240
Luđaci...

Gosp admin, smijem li objaviti ime firme koja za projektiranje 100m2 traži ni manje ni više nego 25.000 + PDV?? (31.250,00 kn!!!)

Valjda pecaju kakvog Rusa da ga malo oderu?
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:20.