Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2008., 17:10   #41
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
a zar nema neke cijene od npr. 10 eur/m2 bruto površine kuće?
arhiće koje ja znam tako računaju.
dal ste vi, arhići (pitanje za mcgrubi), poskupjeli sa novim zakonom od listopada 2007?
to ti ovisi o složenosti projekta, što ovisi o složenosti gradnje, koja je direktno povezana s cijenom. za neku normalnu gradnju netko će ti naplatiti 10 eur/m2, al donesi mu neku kompliciranu i cijena raste
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 19:00   #42
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
a zar nema neke cijene od npr. 10 eur/m2 bruto površine kuće?
arhiće koje ja znam tako računaju.
dal ste vi, arhići (pitanje za mcgrubi), poskupjeli sa novim zakonom od listopada 2007?
ne baš. samo smo napravili preraspodjelu u slučaju Idejnog projekta za Riješenje o uvjetima građenja, prije je omjer idejni-glavni bio 30:70, a sad 40:60, jer su pojedini elaborati iz Glavnog prebačeni i u Idejni

poskupilo je , izuzetno, za kuće preko 400m2
sad moraju imati izvedbeni projekt, i kuću im može raditi firma registrirana za 4. klasu (mislim da mora imati min. 40zaposlenika)
a kad se prijeđe 800m2 onda firma mora biti regist. za 3. klasu i min 120 zaposlenika
....
od 1.4. počima ta kvalifikacija, tako da će cijena izgradnje za preko 400m2 skočiti (moja prognoza)

mi inače računamo po m2 brutto
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 14:53   #43
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
ne baš. samo smo napravili preraspodjelu u slučaju Idejnog projekta za Riješenje o uvjetima građenja, prije je omjer idejni-glavni bio 30:70, a sad 40:60, jer su pojedini elaborati iz Glavnog prebačeni i u Idejni

poskupilo je , izuzetno, za kuće preko 400m2
sad moraju imati izvedbeni projekt, i kuću im može raditi firma registrirana za 4. klasu (mislim da mora imati min. 40zaposlenika)
a kad se prijeđe 800m2 onda firma mora biti regist. za 3. klasu i min 120 zaposlenika
....
od 1.4. počima ta kvalifikacija, tako da će cijena izgradnje za preko 400m2 skočiti (moja prognoza)

mi inače računamo po m2 brutto
meni uzima paprenih 3000€....

sta me je zaprepastilo, je to da san cilo vrime mislija da ako gradim 120m to ispada oko 400 kubika za platit komunalni....a ona sad meni a ca je sa krovom
pa mi izracunala oko 700 kubika????
isto je sad navodno ..NOVO...geodet mora stanje parcele(elaborat)kod Katastra ovjerit, koje ja narovno moram sad sa 1000 kunica platit???

nadam se da cu uspit predat zahtjev za uslove Gradnje???

Pozdrav
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 19:33   #44
e da: geodetske usluge:
1. snimak terena s visinskim kotama ili slojnicama ovjeren od katastra
2. Elaborat iskolčenja objekta
3. Elaborat prijedloga ucrtavanja kuće + ucrtavanje kuće u katastar

u Šibeniku te to košta: 3 x 500€
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 15:58   #45
brutto povrsina prizemlja = 129,90m²
KOLIKO JE TO u m³?????

meni pise 510,56 m³......jeli to u redu?
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 16:07   #46
Ako se npr. odlučiš za Ytong kuću iz Xelline ponude dobiš nacrt besplatno, kao i neke preinake s obzirom na konfiguraciju terena.
https://www.forum.hr/newreply.php?do=...e=1&p=12686418
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 10:24   #47
Nisam znala gdje točno da postavim pitanje, pa se nadam da će mi netko tu pomoći. Naime, idejni projekat nam je gotov odavno, od 10. mjeseca, no nemamo troškovnik, a bez njega ne možemo dobiti niti jednu ponudu . Pa sad mene zanima, budući da mi se više ne da natezati sa našim projektantom, već mi ga je stvarno puna kapa (duga priča), da li je moguće da meni netko drugi izradi troškovnik (i tko?), i koliko bi to otprilike koštalo, ako netko ima iskustva. Zvala sam nekoliko arhitektonskih studija i svi mi kažu da oni to ne mogu napraviti, jer nisu izrađivali idejni.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 11:03   #48
Quote:
ivana2904 kaže: Pogledaj post
Nisam znala gdje točno da postavim pitanje, pa se nadam da će mi netko tu pomoći. Naime, idejni projekat nam je gotov odavno, od 10. mjeseca, no nemamo troškovnik, a bez njega ne možemo dobiti niti jednu ponudu . Pa sad mene zanima, budući da mi se više ne da natezati sa našim projektantom, već mi ga je stvarno puna kapa (duga priča), da li je moguće da meni netko drugi izradi troškovnik (i tko?), i koliko bi to otprilike koštalo, ako netko ima iskustva. Zvala sam nekoliko arhitektonskih studija i svi mi kažu da oni to ne mogu napraviti, jer nisu izrađivali idejni.
između indejnog projekta i troškovnika nedostaje najglavniji dio a to je glavni/izvedbeni projekt. Tek kad imaš taj projekt onda se može raditi troškovnik. Idejni projket ne definira vrste i količine materijala nego samo raspored i izgled.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 12:16   #49
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
između indejnog projekta i troškovnika nedostaje najglavniji dio a to je glavni/izvedbeni projekt. Tek kad imaš taj projekt onda se može raditi troškovnik. Idejni projket ne definira vrste i količine materijala nego samo raspored i izgled.
pa i nije baš točno, ovisi valjda o arhitektu. mi nemamo izvedbeni, a troškovnik smo dobili nakon glavnog projekta.

no, doista mi je žao svih onih koji proživljavaju isto što smo i mi prije godinu i nešto više - pitaš se koliko kuća košta, a nitko ti ne može pouzdano reći, mi smo bili dobro zabrinuti da li se isplati ulaziti u gradnju, nema savjeta, a jedino što oko sebe vidiš su ili zbunjena ili ljubomorna lica.

na kraju smo išli "glavom kroz zid" i tek kad smo dobili troškovnik (znači već nakon gotovog projekta) smo vidjeli prave cijene. sad kad imamo dogovorenu prvu etapu gradnje, vidimo da smo prema troškovniku, zašparali minimalno nekih 5 000 eur.

na primjer, zašparat ćemo sigurno i na fasadi, jer po troškovniku za fasadu debljine 8 cm imamo cijenu od 255 kuna/m2, a cijena može ići i ispod 200 kuna!
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56

Zadnje uređivanje Renata : 18.02.2008. at 13:25.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 13:27   #50
Quote:
bonaca55 kaže: Pogledaj post
meni uzima paprenih 3000€....

sta me je zaprepastilo, je to da san cilo vrime mislija da ako gradim 120m to ispada oko 400 kubika za platit komunalni....a ona sad meni a ca je sa krovom
pa mi izracunala oko 700 kubika????
Misliš, dodala ti je kubikažu potkrovlja ili ?
Jel baš imaš potkrovlje ili tavan ?
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 13:49   #51
BONACA55:
ništa čudno ni novo, to s kubikažom. kuće sa klasičnim potkrovljem uvijek imaju gubitke u kubikaži zbog vrha krova. pogledaj ovu prizemnicu - ako zbrojiš neto kvadrate dobiješ nekih 115 m2 a ima 730 m3. http://www.prodom.sk/index.php?id=2&rd=22
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 13:59   #52
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
pa i nije baš točno, ovisi valjda o arhitektu. mi nemamo izvedbeni
ali koliko sam skužio ona nema ni glavni, kaže da ima (valjda samo) idejni
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 14:55   #53
Nisu mi bas jasni ti izracuni kubikaže koji se tu navode. Kuća ima 115 m2 i kubikaža je preko 700 m3 !?!? Zar se to ne racuna kvadratura puta visina i dobijem kubikazu ? Ta kuca koja je prikazana koliko vidim nema potkrovlje (stambeno) nego je čisti tavan u pitanju. I sada bi to znacilo da i taj tavan ulazi u kubikazu za placanje doprinosa ? Onda ga je bolje jos malo dignuti i napraviti potkrovni stan !

Molio bi nekoga da malo pojasni te izracune kubikaze na osnovi kojih se onda placaju doprisnosi, a u vezi krova/potrkrovlja/tavana.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 18:18   #54
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Misliš, dodala ti je kubikažu potkrovlja ili ?
Jel baš imaš potkrovlje ili tavan ?

nemam nikakvo potkrovlje niti tavan -----imam kosu Deku(krov)
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 20:19   #55
u m3 se uračunava volumen kuće od donje hidroizolacije do gornje (folija ispod crijepa), sve natkrite terase se uračunavaju 1m2=1m3
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 21:57   #56
Za plaćanje komunalne naknade se kuća računa kao kvadar, znači kvadratura puta visina do sljemena!!! Znači, ako ti je visina sljemena cca. 6.08695652m, pomnoži sa 115m2 i dobijaš 700m3! Bolje s te strane prolaziš s ravnim krovom ili stambenim potkrovljem... Deru nas gdje stignu! Koliko sam skužio, po novom zakonu, potkrovlje ne može imati visinu vijenca veću od 120cm, tako me barem uvjeravaju u uredu za graditeljstvo,..., Zd županije!!! Mislim da se ni oni još ne snalaze s novim zakonom baš najbolje, ali, nažalost kod nas je uvijek tako, prvo donesu zakone, a zatim razmišljaju kako ih provesti!
Sunce ćaćino is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 11:19   #57
jep novi zakon je spustio potkrovlje na 120cm, što i nije neki bed kad možeš imati krov nagiba 45° ka na sjeveru RH, ali nisu mislili koliko se gubi u Dalmaciji gdje je maksimum 27-30° a većina krovova je na 23-25°
bez obzira šta kaže plan, potkrovlje mora ići na 120, osim ako plan ne kaže još manju visinu onda ide po planu

ma ....

ne kvadar, nego pravi m3, nije baš easy za izračunati ali se da
tom metodom (do sljemena) se ne naplati tavan ... najbolje da još to propuste naplatiti
dakle stvarni volumen kuće + kvadrati natkrivenih terasa
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 12:09   #58
Quote:
Sunce ćaćino kaže: Pogledaj post
... po novom zakonu, potkrovlje ne može imati visinu vijenca veću od 120cm, ...
Može mi netko objasniti što znači ova visina vjenca.

Ako sam dobro shvato to je ona najniža visina krova, tj onaj dio di do zida dolazi, pa se onda od tuda krov diže prema sljemenu i to nagibom koji je propisan kako u kojem katastru (25stupnj, 45stupnj, ...)

tj.

to ne znači da najviša točka krva (sljeme) može biti max 120cm, jel ako to znači to.. koja korist od tavana (tj. stambenog potkrovlja) uopće?
ludibik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 17:59   #59
oprez

Svi vi koji ste još u fazi papira, prije nego što upucate 3.4 soma Eura u njih provjerite da li vam ulica u kojoj hoćete graditi ima građevinsku dozvolu.
Ponavljam: ULICA - GRAĐEVINSKU
pogledajte si raspravu na postu: Ulica širine 5,5m uvjet za rješenje
zdravko13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 18:52   #60
visina vijenca = od kote stropne konstrukcije do početka kosine krova
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.