Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2009., 20:53   #1
Opus Dei

naizgled jedna jednostavna organizacija zasnovana na „pronalaženju Boga u svakodnevnom životu“ kroz služenje zajednici Opus Dei je već mnoga desetljaća najintrigantnija meta teoretičara zavjera koji tvrde da upravo ona upravlja Vatikanom,te tako sudjeluje u krojenju svjetske politike.Toj činjenici idu u prilog i to što Opus Dei od javnosti skriva ili govori neistine o svojim ciljevima i stvarnom materijalnom stanju, kao i o svojim financijskim transakcijama. Osim svega gore navedenog, Opus Dei krasi i epitet nedemokratičnog, elitističkog društva netolerantnog prema svim ostalim religijama.

tu su još i kršenje osnovnih ljudskih prava od samoozljeđivanja,do ispiravanja mozgova njezinim članovama koji su prisiljenji voditi tjedne „razgovore“ u kojima članovi svojim nadređenima moraju govoriti o svojim najprivatnijim temama pod prijetnjom vječnog prokletstva.

sve u svemu ja kao i mnogi vide veliku opasnost u ovom društu.Šta vi mislite o tome?
i da molim pripadnike crkve i zadrte kršćane da se ne dolaze ovdje zgražavati nad ovim tekstom,omaložavati ili vrijeđati
hvala
__________________
RAZGOVORI SA BOGOM

Zadnje uređivanje VeronikaN : 18.07.2011. at 21:47.
RILLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 09:27   #2
To su sve neutemeljene indicije. Ne dokazane. Pretpostavljam da o ovome nisi razmišljao dok nisi pročitao Da Vincijev Kod. Nisam zadrti kršćan i nemam namjeru nikoga vrijeđati. Ali želio bih ako mogu s tobom raspravljati o ovome. No također želio bih od tebe isto. Da me ne vrijeđaš.

Dakle Opus Dei nikad nije niti može upravljati Vatikanom. Vatikanom upravlja papa koji ima veće moći od te organizacije. Dakle to nije neka tajna sekta. To je zajednica kao i svaka druga proizašla iz Vatikana. No ti si naveo neke činjenice koje bi za primjer mogao potkrijepiti nečim..nekim argumentima i nakon svega iznijeti svoja pitanja.
House M.D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 09:36   #3
opus dei

to je samo molitvena zajednica, mozes biti tamo i ne biti, nema prisile, a to da je to sekta to uopće nije istina,Vatikanom upravlja papinska kurija.

Neutemeljene činjenice,dostavite dokaze,opus nema karakter sekte,i dok to netko ne dokaže,ja tako tvrdim,zanimaju me iskustva.
rushfeldtzold is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 10:35   #4
Što kažu bivši članovi Opus Deia
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 10:42   #5
Ne pise nista osim da je promijenjena osobnost, kao kod Hare Krinha osobnost ostaje nepromijenjena
OD su samo konzervativni katolici, jednako kao sto posotje i ortodoksni zidovi
rushfeldtzold is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 10:48   #6
Quote:
rushfeldtzold kaže: Pogledaj post
Ne pise nista osim da je promijenjena osobnost, kao kod Hare Krinha osobnost ostaje nepromijenjena
OD su samo konzervativni katolici, jednako kao sto posotje i ortodoksni zidovi
Tekst ima tri stranice, zapeo si na prvoj. A takvih prića ima koliko hoćeš...


"All choices are made for you when you're in a group. You're not allowed to question anything," she said.
Her mail was read, her salary was handed over and she needed approval before reading anything or leaving the residence, she said.

"If you wanted to shop, you needed permission," DiNicola said.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 13:15   #7
Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
To su sve neutemeljene indicije. Ne dokazane. Pretpostavljam da o ovome nisi razmišljao dok nisi pročitao Da Vincijev Kod. Nisam zadrti kršćan i nemam namjeru nikoga vrijeđati. Ali želio bih ako mogu s tobom raspravljati o ovome. No također želio bih od tebe isto. Da me ne vrijeđaš.

Dakle Opus Dei nikad nije niti može upravljati Vatikanom. Vatikanom upravlja papa koji ima veće moći od te organizacije. Dakle to nije neka tajna sekta. To je zajednica kao i svaka druga proizašla iz Vatikana. No ti si naveo neke činjenice koje bi za primjer mogao potkrijepiti nečim..nekim argumentima i nakon svega iznijeti svoja pitanja.
ja znam iz pouzdanih izvora da je opus dei financijska mafija(ima banke,ilegalne transkacije,upravlja nekim školama...) i da ratuje protiv masonerije svim mogućim legalnim sredstvima za prevlast.
al naravno to je ipak jedna dobranamjerna organizacija koja će te približit bogu.a to što je neko reko za neku curu na tv to je ona bila prisiljena reći tako ili još nije svjesna svega što ju čeka,oni te polako navuku.
__________________
RAZGOVORI SA BOGOM
RILLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 13:20   #8
Quote:
RILLE kaže: Pogledaj post
ja znam iz pouzdanih izvora da je opus dei financijska mafija(ima banke,ilegalne transkacije,upravlja nekim školama...) i da ratuje protiv masonerije svim mogućim legalnim sredstvima za prevlast.
al naravno to je ipak jedna dobranamjerna organizacija koja će te približit bogu.a to što je neko reko za neku curu na tv to je ona bila prisiljena reći tako ili još nije svjesna svega što ju čeka,oni te polako navuku.
Ali pouzdano ne zna nitko sto je OD ni ja ni vi ,ajmo se dogovoriti i da istrazimo to, da se pokusamo nekako uclaniti, i ako vidimo da nas bicuju, tuku i kupe lovu jednostavno nestaneomo.
rushfeldtzold is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 13:40   #9
Quote:
rushfeldtzold kaže: Pogledaj post
Ali pouzdano ne zna nitko sto je OD ni ja ni vi ,ajmo se dogovoriti i da istrazimo to, da se pokusamo nekako uclaniti, i ako vidimo da nas bicuju, tuku i kupe lovu jednostavno nestaneomo.
Evo, ti se učlani. Ako te počnu bičevati, tući i uzimati ti novac, javi nam.

Ako jednostavno ne nestaneš.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 13:45   #10
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Evo, ti se učlani. Ako te počnu bičevati, tući i uzimati ti novac, javi nam.

Ako jednostavno ne nestaneš.
Bas cu se raspitivati kako doci do tamo, godina je pocela, ali odite i vi kod nekoga scijentologa, Hare Krishna, pa komparcaija na netu..
rushfeldtzold is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 10:38   #11
Da..vijest se pojavila paralelno za izlaskom knjige o Da Vincijevu Kodu..gosp. Brown izgleda je sve poduzeo da bi izokrenuo stvari i činjenice..Žalosno..
House M.D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 10:51   #12
Quote:
Tekst ima tri stranice, zapeo si na prvoj. A takvih prića ima koliko hoćeš...


"All choices are made for you when you're in a group. You're not allowed to question anything," she said.
Her mail was read, her salary was handed over and she needed approval before reading anything or leaving the residence, she said.

"If you wanted to shop, you needed permission," DiNicola said.
__________________
Ma gdje je ona bila. U sekti kod Hashashina. osobno sam bio 1 godinu u OD na tzv. obnovi. Gluposti. Opus Dei je zajednica koja pomažem mladim obiteljima te ljudima u svakidašnjem životu da pronađu Krista. Ljudima koji su zaposleni i nemaju vremena ni za nedjeljne mise itd. Još samo fali u toj izjavi da kaže kako je sobu djelila s Albino Redovnikom.
House M.D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 10:56   #13
Quote:
Tekst ima tri stranice, zapeo si na prvoj. A takvih prića ima koliko hoćeš...


"All choices are made for you when you're in a group. You're not allowed to question anything," she said.
Her mail was read, her salary was handed over and she needed approval before reading anything or leaving the residence, she said.

"If you wanted to shop, you needed permission," DiNicola said.
Ne čudi me ovo. Naime bio sam 1 godinu u OD zajednici na obnovi i ovo je obična izmišljotina. I taj val je krenuo nakon Da Vincijeva Koda. Jer su počeli izlaziti iz tog reda ponukani izmišljotinama iz knjige i prodavati priče i knjige za TV postaje potvrđujući laži Brownove knjige. Zanimljivo kako nije spomenula Albino Redovnika. Naime to je toliko jednostavno za shvatiti. To su opet nedokazane indicije koje se temelje na svjedočanstvu jedne osobe.

"Ako ja svjedočim sam za sebe, svjedočanstvo moje nije istinito..." - Isus Krist (5, 31)
House M.D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 11:06   #14
Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
Ne čudi me ovo. Naime bio sam 1 godinu u OD zajednici na obnovi i ovo je obična izmišljotina. I taj val je krenuo nakon Da Vincijeva Koda. Jer su počeli izlaziti iz tog reda ponukani izmišljotinama iz knjige i prodavati priče i knjige za TV postaje potvrđujući laži Brownove knjige. Zanimljivo kako nije spomenula Albino Redovnika. Naime to je toliko jednostavno za shvatiti. To su opet nedokazane indicije koje se temelje na svjedočanstvu jedne osobe.

"Ako ja svjedočim sam za sebe, svjedočanstvo moje nije istinito..." - Isus Krist (5, 31)
Ja nisam bio clan opusa dei, ali sam poslao zahyjev jos davno da me prime, poslao cv, i nisu mi ni odgovorili, da oni imaju loe namjere, u smislu ispiranja mozga, uzeli bi oni mene rado, ali eto ne poletjese za mojim mladim duhom da ga slome. Samo sam jednom na tv cuo da su muski odijeljeni od zena, malo cudno, koga skicati???

Tako da ove izjave o opus dei, iz Amerike necu ni uvaziti, jer Amerikanci znaju malo debljati...

"I saw UFO....they kidnapped me...made a baby in me..?" Oni inace slove kao vidjelice svega i svacega

Probajte poslati zahtjev ODu..pa ce te vidjeti
rushfeldtzold is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 14:00   #15
Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
Ne čudi me ovo. Naime bio sam 1 godinu u OD zajednici na obnovi i ovo je obična izmišljotina. I taj val je krenuo nakon Da Vincijeva Koda. Jer su počeli izlaziti iz tog reda ponukani izmišljotinama iz knjige i prodavati priče i knjige za TV postaje potvrđujući laži Brownove knjige. Zanimljivo kako nije spomenula Albino Redovnika. Naime to je toliko jednostavno za shvatiti. To su opet nedokazane indicije koje se temelje na svjedočanstvu jedne osobe.

"Ako ja svjedočim sam za sebe, svjedočanstvo moje nije istinito..." - Isus Krist (5, 31)
ti si bio supernumerari,oni nisu pod takvim strogim nazorom dok numerari jesu.
__________________
RAZGOVORI SA BOGOM
RILLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 16:13   #16
Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
Ne čudi me ovo. Naime bio sam 1 godinu u OD zajednici na obnovi i ovo je obična izmišljotina. I taj val je krenuo nakon Da Vincijeva Koda. Jer su počeli izlaziti iz tog reda ponukani izmišljotinama iz knjige i prodavati priče i knjige za TV postaje potvrđujući laži Brownove knjige. Zanimljivo kako nije spomenula Albino Redovnika. Naime to je toliko jednostavno za shvatiti. To su opet nedokazane indicije koje se temelje na svjedočanstvu jedne osobe.

"Ako ja svjedočim sam za sebe, svjedočanstvo moje nije istinito..." - Isus Krist (5, 31)
Evo onda svjedoćanstvo druge osobe, a kao što rekoh nije problem naći ovakvih svjedoćanstava koliko god želiš, ne samo iz Amerike.

Dennis Dubro, 55, spent 17 years in Opus Dei before abandoning the group, and he disagrees with Carron. In his view, supernumeraries, those in the less-formal category of membership that allows people to have families and live in their own homes -- are clueless about the organization's real intentions.

"I was in levels of leadership and like an onion, the outer core never finds out about these things," Dubro said. Supernumeraries make up about 70 percent of the 87,000 members worldwide, with the core representing about 20 percent.

Dubro grew close to Opus Dei while he was a student at MIT, and he eventually became a numerary. Opus Dei sent him to Australia to oversee a boys dorm, which is when he started to question the organization.

His disloyalty led to his departure, although he said Opus Dei doesn't let its members go freely, despite what it says.

"When you talk to your spiritual director about things like that [leaving], he tells you that you will go to hell if you abandon your God-given vocation," Dubro said.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 20:07   #17
Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
Ne čudi me ovo. Naime bio sam 1 godinu u OD zajednici na obnovi i ovo je obična izmišljotina. I taj val je krenuo nakon Da Vincijeva Koda. Jer su počeli izlaziti iz tog reda ponukani izmišljotinama iz knjige i prodavati priče i knjige za TV postaje potvrđujući laži Brownove knjige. Zanimljivo kako nije spomenula Albino Redovnika. Naime to je toliko jednostavno za shvatiti. To su opet nedokazane indicije koje se temelje na svjedočanstvu jedne osobe.

"Ako ja svjedočim sam za sebe, svjedočanstvo moje nije istinito..." - Isus Krist (5, 31)

Jest' da je beletristika, ali -----temeljena na povijesnim podatcima. Definitivno činjeničnim, osim nekih sitnih detalja koji su mu trebali za knjigu.

Čim ulovim vremena slijedi serija napisa o Isusovoj ženi - titulom Marija, imenom Magdalena. S povijesnim dokazima, a pisao je vitez Templar, škotski povijesničar.

Inače, imala sam osobno problema s Opus Deiem, kriminalna organizacija. Ne bojim se njihovih prijetnji smrću niti telefonskih poziva.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 11:09   #18
Quote:
Ja nisam bio clan opusa dei, ali sam poslao zahyjev jos davno da me prime, poslao cv, i nisu mi ni odgovorili, da oni imaju loe namjere, u smislu ispiranja mozga, uzeli bi oni mene rado, ali eto ne poletjese za mojim mladim duhom da ga slome. Samo sam jednom na tv cuo da su muski odijeljeni od zena, malo cudno, koga skicati???

Tako da ove izjave o opus dei, iz Amerike necu ni uvaziti, jer Amerikanci znaju malo debljati...

"I saw UFO....they kidnapped me...made a baby in me..?" Oni inace slove kao vidjelice svega i svacega

Probajte poslati zahtjev ODu..pa ce te vidjeti
Odvojeno, jeste ali nema celibata. No samo u spavaonicama. Preko dana se susrećete na raznim misama i obredima. Uživaj.
O Amerima ne treba raspravljati. priča za sebe
House M.D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 11:17   #19
Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
Odvojeno, jeste ali nema celibata. No samo u spavaonicama. Preko dana se susrećete na raznim misama i obredima. Uživaj.
O Amerima ne treba raspravljati. priča za sebe
Da ali mi nisu ni odgovorili, a naslusao sam se bedastoca o njima...kazu da se bicuju, da se prema zenama ponasaju kao prema psima, degradiranje i slicne gluposti, na tv sam vidio jednu mladu curu, zgodna, pametna, kulturna, normalno odjevena, bez cuperaka, i koznih ogrlica, koja je govorila o Opus Dei...nasmijesena, a ne kao Hare Krishna, izgubljeni i u drustvu i prema sebi...izgubili dodir sa stvarnoscu...

Opus Dei je nista drugo doli molitvena zajednica, gdje se govori kako ocuvati zivot bez poroka, loseg drustva, razgovori o politici, svjetskom poretku, ocuvanju bracnih vrijednosti, iskazivanje ljubavi prema bliznjima, obitelji i prijateljima. Osobno imam dozivljaj kada sam u prostoriji, gdje moli 20,30 ljudi, ja se ugodno osjecam, ne moram ni sam cak moliti, ali te obavije toplina, nikada nisam bio ni na karizmatskim susretima ni u Opus Dei.

Dok sam osobno na tv cuo u emisiji u kojoj su bili dvaclana Hare Krishna.
Zena je preko telefona plakala, i govorila, sto ste mi ucinili od djeteta, kako ste ga tako mogli pustiti u drustvo
rushfeldtzold is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 17:27   #20
Quote:
rushfeldtzold kaže: Pogledaj post
a ne kao Hare Krishna, izgubljeni i u drustvu i prema sebi...izgubili dodir sa stvarnoscu...

Dok sam osobno na tv cuo u emisiji u kojoj su bili dvaclana Hare Krishna.
Zena je preko telefona plakala, i govorila, sto ste mi ucinili od djeteta, kako ste ga tako mogli pustiti u drustvo
Pripadnici ove vjerske vaišnavske sljedbe, koja btw nije od jučer, sigurno nisu ništa više izgubljeni u društvu niti u stvarnosti od pripadnika katoličke crkve. Zašto misliš da su oni izgubljeni te što to točno znači? Što ti znači da nemaju dodir sa stvarnošću? I to što je neka žena plakala jer joj sin ili kćerka nije katolik je njezin problem, a ne problem njezina sina/kćeri, a još manje te vjerske zajednice.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.