Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2008., 20:14   #1
Afte

IMAM BEBICU 9 MJESECI I VEĆ 3 DANA IMA AFTE PO JEZIKU,S ČIM BI IH BILO NAJLAKSE RIJESITI I BEZBOLNIJE ZA BEBICU JER MI NI NE JEDE
duka24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 20:19   #2
Quote:
duka24 kaže: Pogledaj post
IMAM BEBICU 9 MJESECI I VEĆ 3 DANA IMA AFTE PO JEZIKU,S ČIM BI IH BILO NAJLAKSE RIJESITI I BEZBOLNIJE ZA BEBICU JER MI NI NE JEDE
propolis ima specijalan gel za afte i ono plavo sto stavljaju zubari,metilensko plavo .Ili do pedijatra s obzirom na uzrast.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 20:20   #3
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
propolis ima specijalan gel za afte i ono plavo sto stavljaju zubari,metilensko plavo .Ili do pedijatra s obzirom na uzrast.


stim plavim joj mažem već 3 dana,ne vidim nikakvo poboljšanje
duka24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 21:57   #4
sta su afte?
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 00:48   #5
mali bijeli balončići koji bole ko sam vrag.nesto ko mali plikovi. a naganjanje sa jezikom je nemoguće izbjeći.
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 01:11   #6
Pogledaj joj dlanove i stopala, ako ima crvenilo mogla bi biti virusna stvar. MOja je to imala , zaboravila sam kak se zove. Proci ce a ja bi probala propolis.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 06:59   #7
uzmi propolis u spreju... spricni to po jeziku, mozda ce isprva i vriskat kolko pece al proci ce jako brzo, dan dva max
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 08:03   #8
Quote:
gottcha kaže: Pogledaj post
uzmi propolis u spreju... spricni to po jeziku, mozda ce isprva i vriskat kolko pece al proci ce jako brzo, dan dva max
nadam se jer vec danas je 4 dan kako joj mažem s onim plavim i ništa
duka24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 08:13   #9
pa ako je gel, onda sumnjam da je opak ko sprej, a onda je to sranje koje nis ne radi

uzmi sprej i mir..
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:01   #10
Quote:
moment kaže: Pogledaj post
mali bijeli balončići koji bole ko sam vrag.nesto ko mali plikovi. a naganjanje sa jezikom je nemoguće izbjeći.
hvala..mouth ulcers
mi imamo neki gel ovdje za to..'bonjela' koliko cujem dosta efikasan no nisam ga nikad koristila pa nebi znala iz prve ruke
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 15:33   #11
Nama je doktorica dala Rojazol, čini mi se da se tako zvala krema. Ali nije baš dao mazati usta s obzirom da su ga te afte jako boljele. A i kad su počele prolazit, počele su i krvarit. Stalno je plakao. Grozno.
Tak da, u principu, ne znam baš da je bilo koristi od kreme.
Valjda se mora čekati da samo prođe.
program is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 19:59   #12
Quote:
program30 kaže: Pogledaj post
Nama je doktorica dala Rojazol, čini mi se da se tako zvala krema. Ali nije baš dao mazati usta s obzirom da su ga te afte jako boljele. A i kad su počele prolazit, počele su i krvarit. Stalno je plakao. Grozno.
Tak da, u principu, ne znam baš da je bilo koristi od kreme.
Valjda se mora čekati da samo prođe.

nema nikakve koristi od te kremice,mala ju je papala jer ima dobar okus marelice al se nije primječivalo nikakvo poboljšanje
duka24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 23:44   #13
Ljudi, trebam pomoć!!! kako se najlakše i najbezbolnije nositi sa aftama??
Curka je dobila afte, ima dan dva, ali ja tuka to nisam skužila!!! ljuta sam na sebe skroz. danas mi je odbijala hranu i tek mi je predvečer sinulo da su možda afte. ja to nikad nisam imala, koliko se ja sjećam, tako da mi je dugo trebalo da shvatim o čemu se radi. tete u ljekarni su nam dali octenisept da špricamo na ranice... koliko otprilike treba da to prođe..??
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 00:41   #14
Quote:
litlle_girl kaže: Pogledaj post
Ljudi, trebam pomoć!!! kako se najlakše i najbezbolnije nositi sa aftama??
Curka je dobila afte, ima dan dva, ali ja tuka to nisam skužila!!! ljuta sam na sebe skroz. danas mi je odbijala hranu i tek mi je predvečer sinulo da su možda afte. ja to nikad nisam imala, koliko se ja sjećam, tako da mi je dugo trebalo da shvatim o čemu se radi. tete u ljekarni su nam dali octenisept da špricamo na ranice... koliko otprilike treba da to prođe..??
Forum šteka, već neko vrijeme pokušavam odgovoriti. Mi smo ih dosad imali nekoliko puta, ako se jednom pojave djetetu velika je vjerojatnost da će se stalno javljati na svaki pad imuniteta. Afte su virus kao i herpes, kad ga jednom dobiješ, trajno ostaje u organizmu i ne možeš ga se nikako riješiti, jedino iz seanse u seansu, tj. kako dobiješ tako se i liječiš. najčešće se javljaju tijekom bolesti, gotovo nikad same od sebe, uglavnom dolaze kao posljedica pada imuniteta.
E sad, čudi me da tete u ljekarni nisu dale propolis, nama je on definitivno najbolje pomogao od ičega dosad, imali smo afte kojih 4-5 puta, ne sjećam se više, uvijek imamo propolis kapi, imaš za bebe Apipol, Apy Baby, raznih proizvođača. Gadno je djetetu namazati afte time jer ga peče i opire se ali moraš pretrpjet plač tih par sekundi i namazati dobro i obilno cijela usta, naš M se vrlo brzo smirivao nakon toga i jedino nakon propolisa je uzimao nešto za pojest ili popit jer mu je valjda propolis djelovao malo anestetski.
To ti svakako preporučam, nekoliko puta dnevno, propolis nije štetan, to je prirodni proizvod. Nama afte odu nakon dan dva mazanja propolisa. Ali razumijem te i znam da ta dva dana traju kao 22 jer se dijete jako pati.
Nama se zadnji put javila upala zubnog mesa i afte zajedno, M nam je u 5 dana pojeo samo 2 Montea. Da, samo 2 montea. Izgubio 1,5 kg od svojih 14kg. Naoko se osušio. Užasno nam je bilo njega takvog gledati i boriti se s tim ali prođe i to. Gadno je jer dijete ne zna sebi pomoći, i najmanji trzaj jezikom ga stravično boli.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 01:00   #15
hvala na odgovoru, i meni šteka forum cijelu večer pa nisam bila ni sigurna jeli mi pitanje postano....
otići ću onda sutra i propolis uzeti! hvala još jednom... stvarno se grozno osjećam što nisam na vrijeme skužila da su to afte i da se curka patila cijeli dan s hranom. kad smo joj predvećer našpricali sprejem najela se i zaspala, mišić mali...
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 01:04   #16
Quote:
litlle_girl kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru, i meni šteka forum cijelu večer pa nisam bila ni sigurna jeli mi pitanje postano....
otići ću onda sutra i propolis uzeti! hvala još jednom... stvarno se grozno osjećam što nisam na vrijeme skužila da su to afte i da se curka patila cijeli dan s hranom. kad smo joj predvećer našpricali sprejem najela se i zaspala, mišić mali...
Ni mi prvi put ne bismo skužili da nije bila na unutarnoj strani usne jedna velika. Nakon tog prvog puta dok se krene hvatat rukom za usta znamo šta je. Muka je to izgurat ali eto pozitivno je to što liječenje ne traje dugo. Zbilja kroz 2 dana ode. Tako je makar nama dosad.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 09:56   #17
Pozdrav!
Evo i mi imamo takve muke. Od jučer.
Imamo Octenisept, njime smijemo u usta špricati??
Ili bolje propolis?
Pomagajte, uf
-Guybrush- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 10:08   #18
Quote:
-Guybrush- kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Evo i mi imamo takve muke. Od jučer.
Imamo Octenisept, njime smijemo u usta špricati??
Ili bolje propolis?
Pomagajte, uf
Propolis je puno bolji. I Octenisept i propolis su za dezinfekciju usne šupljine jer se afte samo tako i sprječavaju. Iz mog iskustva puno je bolji propolis i to obilno nasuti usta, pomazati afte (makar one koje vidite okom, puno njih mi nažalost ni ne vidimo jer su ispod jezika i sl.) Trebalo bi kroz dan, dva proći.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 10:29   #19
Ja se bojim da bi moglo ovo biti afte + candida. Jer sam prije 3 dana imala svrbez, a to mi zna biti pred mengu.
To ne mijenja stvar, jel tako?
Probat ću 2 dana Octeniseptom ili propolisom tretirati pa ako se ne pocne smanjivati ici cemo pedici.
Joj kako je to groznoo
-Guybrush- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 10:51   #20
Quote:
-Guybrush- kaže: Pogledaj post
Ja se bojim da bi moglo ovo biti afte + candida. Jer sam prije 3 dana imala svrbez, a to mi zna biti pred mengu.
To ne mijenja stvar, jel tako?
Probat ću 2 dana Octeniseptom ili propolisom tretirati pa ako se ne pocne smanjivati ici cemo pedici.
Joj kako je to groznoo
Oprosti nisam skužila, ko ima candidu i afte, skužila sam da beba ima afte a onda kažeš da je tebe svrbilo.
Propolis kod afti pomaže sigurno ako nije nešto + afte, mi smo zadnji put imali upalu zubnog mesa i afte, afte su se za dva dana jako jako smanjile, pola ih je nestalo ali nas je upala zubnog mesa tlačila 5 dana.
Više puta dnevno trebaš propolisom tretirati afte i sigurna sam da će pomoći.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:55.