Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2010., 00:18   #141
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
al meni je i dalje tuzno da nekome treba reklama da bi postao roditelj...
čini mi se da si malo preozbiljno shvatila temu

i lali, da.

ima toga k'o u priči, a posebno onih koji imaju jedno - dvoje, pa ne znaju bi li il ne bi još koje ... a naravno da sveprisutnost priče (posebice onih koji kao reklamiraju roditeljstvo) kako je roditeljstvo žrtva, odricanje, teret... i ostale patetike utječu na razmišljanja mladih ljudi, barem djelomice.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 00:30   #142
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post

ima toga k'o u priči, a posebno onih koji imaju jedno - dvoje, pa ne znaju bi li il ne bi još koje ...
ae, ta sam
sad baš da želim drugo - pa i ne želim. al nije mi odbojna pomisao.
zaključila sam da najbolje da mi se opet dogodi.
za jedno pet godina
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 06:24   #143
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
l
moji upisi su išli samo protiv stereotipne prezašećerene slike roditeljstva
(a kakva nam se servira valjda na 99 posto mjesa. pa kad neka žena rodi i shvati da nije sve zaljubljeno gledanje, osmijesi, urnebesna sreća i gugutanje počne ju prat osjećaj da nešto s njom nije u redu)
kako odrasla osoba može misliti da je roditeljstvo sve samo ne teško i iscrpljujuće?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 08:02   #144
Quote:
ivicazg kaže: Pogledaj post
mislim da si ti smiješna!!!!!!!
a ti si lažna i trolaš

nemoj meni govorit da sam smiješna, svima muljaš okolo...daj posjeti doktora
__________________
"Samo je jedan kutak svemira koji sigurno možete promijeniti, a to ste vi sami" A.H
ST-DEVIL/ANGEL is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 13.09.2010., 09:03   #145
ja kužim i ljude koji imaju djecu zato jer im otkucava biološki sat.

Ako je dijete svima nešto najbolje što im se dogodilo u životu, i zadnji je trenutak da i ti imaš dijete, naravno da ćeš to učiniti (ako si ravnodušan prema djeci, ako ti je odbojna sama pomisao na djecu naravno da nećeš).

Nitko ne voli svoje dijete onoliko koliko je voljelo pomisao na dijete. Voliš pomisao (ili ne voliš), pa kuglicu voliš više, pa kad čuješ srčeno još malo više, pa puno više kad se rodi, a poslije svakim danopm sve više i više kako se upoznajete. Volim svoju djecu daleko više nego što sam voljela pomisao na djecu. I da imam 35, stalnog dečka i donekle sređenu situaciju, imala bih djecu i bez nekog posebnog majčinskog nagona. Ako nisam sigurna želim li ili ne želim dijete u budućnosti mislim da bih se ipak odlučila na dijete nakon 35.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 22:48   #146
pitala je baka moga sina zašto plače ,a on kaže plačem od sreće jer imam mamu koja me voli i jer se osječam siguran ka sam sa njom...rodila sam treće dijete,prekrasnog dječaka a moje dvoje djece meni kaže da sam rodila najljepšu bebu na svijetu.....i tko onda ne bi poželio imati djecu
__________________
20.07.2010. stiglo naše veliko sunce..neka svakim danom sjalo sve jače
16.01.2004. Natalija
14.03.2002. Luka
Željana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 23:00   #147
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
kad nekoga toliko zavoliš kao što voliš svoje dijete onda te često jebe neki grč u želucu "što ako ga izgubim".
pa onda se bojiš svakojakih boleština... pa ne želiš uopće čitati novine više jer ne želiš znati što se dogodilo ovom ili onom djetetu jer to sve te naprosto uznemiri... barem je meni tako.
koliko god je lijepo imati dijete toliko mi je teško jer osim što se bojim da će se njemu nešto dogoditi...strah me je i za moj život...tek kad sam rodila shvatila sam da se bojim svoje iznenadne smrti jer ne želim da on ostane sam bez majke.
debeli potpis na ovo... totalno su mi te misli prolazile kroz glavu...
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 10:16   #148
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
dobro, to s reklamom je šala
al ima ljudi koji zapravo ne znaju jel žele ili ne žele biti roditelji
ja to skroz razumijem
ne osjećaju baš želju i poriv, a opet nije im odbojna pomisao i nisu sto posto sa sobom odlučili da sigurno ne žele
meni je tuzno da na odluku dal ce neki par imati ili nemati dijete utjece selo
a ne oni sami

ono...npr. zelim imati dijete, uzivati u otkrivanju novoga, ne lumpovati svaku noc, nego se dizati na svaki kme...
ili ne zelim se odreci putovanja, zaebancije, neda mi se dojiti.....
ja zelim, ja ne zelim...

cak i kad se dijete "desi" - a ne desi se, svaki sex potencijalno nosi mogucnost da se stvori dijete, jer nikad nije 100% siguran, mislim da par medjusobno treba odluciti kaj ce i kako ce sa dijetetom, kako ce im se zivot promijeniti, an ko koje promijene su spremni, a ne da slusaju kak je susedi Mari tesko se dizati po noci pa je diejte nocna mora ili kak je Barici super biti doma sa 100Kg viska i uzivati u smjesku djeteta, jer kad se dijete nasmije sve kile nestaju

razlikujemo se....
a i treba uzet u obzir da oni koji reklamiraju roditeljstvo bilo u pozitivnom ili negativnom smislu najcesce pretjeruju (pod nekim emocijama) i/ili cak i lazu
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 12:08   #149
inače u psihologiji postoje 4 osnovna motiva za roditeljstvo, pa si vi birajte:
1. Altruistički - postoji naklonost prema djeci i brizi za njih, postoji potreba da se nekog voli

2. Fatalistički - želja za djecom zbog produljenja loze

3. Narcistički - žele djecu kako bi ona uvećala vrijednost roditelja

4. Instrumentalni - dijete je potrebno roditelju jer će mu ono jednog dana vratiti istom mjerom kada roditelji budu stari
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.