Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2010., 13:16   #161
kad se sjetim koliko sam puta imala tih faza... Prvo, nemoj paničarit. Probaj bebana što češće stavljat na siku i nemoj se nervirat. Stres škodi i tebi i bebaču. Izdajanje nije nikakvo mjerilo da imaš premalo mlijeka jer izdajalica NIJE beba i ne može izazvat toliko mlijeka koliko djetetu treba.
Znači bebu na siku kad god zatraži, povećat će se proizvodnja, sigurno
__________________
Nije sretan onaj tko puno ima, sretan je onaj tko malo treba.
eva7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 16:37   #162
Quote:
eva7 kaže: Pogledaj post
kad se sjetim koliko sam puta imala tih faza... Prvo, nemoj paničarit. Probaj bebana što češće stavljat na siku i nemoj se nervirat. Stres škodi i tebi i bebaču. Izdajanje nije nikakvo mjerilo da imaš premalo mlijeka jer izdajalica NIJE beba i ne može izazvat toliko mlijeka koliko djetetu treba.
Znači bebu na siku kad god zatraži, povećat će se proizvodnja, sigurno
Ovo je sve točno.

Meni se također zna dogodit pokoji takav dan, ali poslije primjetim da su opet tvrde i vidim da mlijeko curi, nama je sad 6mj. i mislim da ovo ovisi o bebi nekad dobro siše, nekad kao da mu ne treba toliko. Mislim da je sve ok dok ima dovoljno mokrih pelena, ako dijete dobiva na težini i općenito dobro i zadovoljno izgleda.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 18:13   #163
Quote:
marianne1505 kaže: Pogledaj post
bok!! ne znam šta ću, već ludim par dana jer ne želim ako ne moram preći na umjetno mlijeko, a uopće nisam sigurna gubim li svoje ili ne.. cice obješene, djeluju prazno, stisnem, ne ide ništa, izdojim iz obje max 20 ml... ne pune se makar jedem i pijem namjerno ko prase! mali triput pocica i onda samo navlači, ne znam je li mu to dovoljno.. jučer sam mu dala bočicu bebimila, danas je ujutro nije htio.. bio sada dva tri puta na prsima ali sve nešto po 2, 3 min pa zaspe, ali čujem da vuče barem nešto.. ne plače, nije nezadovoljan, a imam osjećaj da jegladan jer u zadnjih 12 sati pojeo je to šta sam vam napisala. pomagajte
Nisi napisala koliko ti bebač ima mjeseci? Tj koliko već dojiš? Cure su ti sve već otprilike rekle. Ako si prošla ono početno reguliranje mlijeka, kad tad svima cice postanu mekane, obješene i djeluju prazno. A neke ne mogu izdojiti ni u početku, a kasnije kad se to regulira postane pravi pothvat izdojiti 20ml.

Ne ma razloga da se uopće pitaš jel mu dovoljno samo na osnovu onoga koliko minuta je bio na cici. Neka djeca sišu brže i jače, neka su lijenija pa se to otegne na pola sata, pa i sat u prvim danima...

Sve je to individualno ali ako ti ne plače i čini se zadovoljan, a i puni pelene, nema razloga da sumnjaš.

Adaptirano nije nikako rješenje, dapače, zasigurno će ti smanjiti proizvodnju.

Samo bez panike!
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 18:49   #164
Quote:
marianne1505 kaže: Pogledaj post
bok!! ne znam šta ću, već ludim par dana jer ne želim ako ne moram preći na umjetno mlijeko, a uopće nisam sigurna gubim li svoje ili ne.. cice obješene, djeluju prazno, stisnem, ne ide ništa, izdojim iz obje max 20 ml... ne pune se makar jedem i pijem namjerno ko prase! mali triput pocica i onda samo navlači, ne znam je li mu to dovoljno.. jučer sam mu dala bočicu bebimila, danas je ujutro nije htio.. bio sada dva tri puta na prsima ali sve nešto po 2, 3 min pa zaspe, ali čujem da vuče barem nešto.. ne plače, nije nezadovoljan, a imam osjećaj da jegladan jer u zadnjih 12 sati pojeo je to šta sam vam napisala. pomagajte
Koliko je stara beba?
Jel imao žuticu?
Kakve su pelene?
Jel svaka uredno popišana?
Koje je boje urin?
Kakve su fontanele?
Opće stanje djeteta?


Kad se ponuda potražnja uhoda cice mogu djelovati sasvim prazne iako one to nikad nisu. ISto se dogodi ako dijete koji dan cica više nego obično.

Količina izdojenog nije pokazatelj ničega i nema nikakve veze sa količinom mlijeka

Ja nakon 2 godine dojenja nisam mogla izdojit više od 30 ml iz obje cice u sat vremena, a malac je dobio 5 kg u prva 3 mjeseca.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 00:19   #165
pa nemoj se nervirat. daj si skuhaj kavicu. sjedni. skuliraj se. i nastavi dojit.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.