Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 22.02.2011., 14:07   #10
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Hajdemo razdvojit dvije stvari:

1. Podmornica klase "Una" nije torpedna podmornica, nije niti navalna podmornica.

2. Podmornica "P-01 Velebit" je razvijena na osnovi Une s produženim trupom i tehnološkim dodacima a za napomenuti je da je cjeli motorsko-generatorski sustav djelo tvrtke Končar.

I svi sutavi koji su mogu kazati i dosta moderni stavljeni u P-01 za vrijeme EMBARGA na uvoz takvih sustava u RH jer se ista gradila do 1996.

I sada ono po meni najbitnije u sustavu podmornice "Velebit" je to da imamo gotovi proizvod djelo Hrvatskih ruku, idealan proizvod za OBUKU, ŠKOLOVANJE mladih podmorničara, ronilaca i diverzanata.

Nemojte misliti da sam ja nekakav paranoik, Ne samo mi je želja da za cijenu jednog Zlina-204 kakvog posjeduje HRZ osposobimo Podmornicu P-01 Velebit te nastavimo s školovanjem novog kadra kojeg svake godine primamo kroz studije - MORH "Postani Kadet".

A potom ako sve bude uredu i zaživi ronilački centar u Divuljama ( ronilački toranj, barokomore u Lori, Podmornica Velebit. Pomorski fakultet u Splitu, Brodogradilište specijalnih objekata-Split) sve to su preduvjete koje imamo a kasnije bih moglo dati i prihode i kvalitetni kadar kojeg dobrim djelom imamo ALI ga treba prenjeti na Mađe generacij.
dok i to ne propadne i ne bude devastirano do kraja.
ludolf is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.