Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2013., 10:46   #21
Quote:
kordica kaže: Pogledaj post
Jel se naručuje za spermiogram? Na koji br.tel.? Jel se dugo čeka? Kolko se čeka za dr. B.?
ja sam muža naručila na br. 3712 274, naručili nas kroz tjedan dana. sretno
Dunjocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 11:08   #22
Quote:
Dunjocka kaže: Pogledaj post
ja sam muža naručila na br. 3712 274, naručili nas kroz tjedan dana. sretno
Potvrđujem. ovo piše na njihovim stranicama: potrebna je predbilježba za dijagnostičku pretragu SPERMIOGRAM na telefon 01 3712 274 od 13:00 - 14:00 sati
Nas su bili naručili za otprilike dva tjedna. Nalaz se čeka oko tjedan dana.
Kad sam zvala krajem 4. mjeseca da bi se naručila za prvi pregled kod dr B. rekli su mi da ima slobodno tek u 7. mjesecu pa sam se naručila kod dr. T za nekih desetak dana.
Ako ti nije žurba probaj se naručiti kod dr. B ili otići njemu privatno prvi puta u BetaPlus ako baš želiš njega.
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 12:00   #23
ma nije za mene ovaj put, ja sam rješena, meni su smućkali trojke, ovo pitam za frendicu.
hvala svima
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 11:34   #24
Pozdrav svima .Vjerojatno se vec pisalo o tome ali da sad ne citam sve silne stranice unatrag, imam dva kratka pitanjca za vas.
Naime, slijedeći tjedan bi trebala napraviti HSG na Sv. Duhu. Naručena sam ujutro u 8 sati pa me zanima zbog posla hoću li isti dan ići kući ili ću ne daj Bože morati ostati u bolnici. Druga stvar koja me zanima ..kamo se trebam javit. Doktorica mi je rekla samo da dođem s uputnicom na hitnu ( valjda hitnu ginekološku ) a ja brate mili nemam pojma di to je pa ako ima netko voljan da mi malo objasni da ne lutam po bolnici.Hvala.
Neytiri11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 17:27   #25
jel ima netko ko je nedavno bio na SD na IVF ili FET...neka iskustva
Pika 80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 16:52   #26
Svejedno ti je kod kod se narucis jer na sv. Duhu jedan dan bude jedan dr. a drugi put drugi.
ChicChick is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 19:02   #27
Pika ja sam bila u drugom mj i nije nam uspelo. Nisi navela dal te nesto konkretno zanima samo pitaj pa cemo ti reci. Mislim da nas ima vise koje smo bile nedugo na ivf
antony34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 10:06   #28
CC ma znam,mene vodi jedan dr,a ustvari ko stigne odnosno tko je taj dan tamo,ugl svi su mi ok..
Antony,tnx...ma ja imam iza sebe tri neuspjela AIH i jedan FET od prošlog ciklusa i danas sam bila na folikulometriji za slijedeci FET al toliko me strah opet neuspjeha jer imam dvije blastice da nemam pojma kaj da radim,da idem ovaj ciklus ili da si ih jos malo ostavim...luda sam,vjerojatno kao i svi,ne da mi se vise gledati minusi (osim ovih na racunu koje moram gledati) i 0 od bete...sorry sad frustracije izlaze iz mene
Pika 80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 12:29   #29
Drage forumašice, lijepi pozdrav! Svako dobro za blagdane i posebno sretnu Novu vam želim! Ja sam nova u ovim protokolima i sad ću krenuti na prvi IVF (imam 1 neuspjeli AIH), ali u međuvremenu me nešto počelo kopkati, a nemam koga pitati još sigurno mjesec dana kada sve kreće. Na Duhu ne rade vikendom. Objektivno, koliki je to problem? Što ako meni ovulacija ili optimalno vrijeme za punkciju padaju baš na vikend? Znači li to da mi vade manje zrele jajne stanice pa kud puklo da puklo ili se to može kvalitetno riješiti lijekovima pa nešto ubrzaju/uspore? Isto me brine i za transfer. Pitam jer me počelo mučiti da idem na tako jak hormonski tretman i ipak izlažem tijelo stresu, a uvjeti nisu optimalni. Ili griješim? To me počelo brinuti toliko da razmišljam da štedim samo za privatno. Hvala na svakom odgovoru.
jelastela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 21:27   #30
po meni je to veliki problem i zato smatram da bi prvi izbor, barem ako je uvjet da je u sustavu hzzo-a, petrova i zatim neke druge klinike
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 15:25   #31
Da li je netko od vas upoznat s radom od dr. Sirovec?
__________________
i ja grlim svoje dijete....
petrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 12:55   #32
Petrah, ja sam upoznala dr. Sirovec. Operirala me i razgovarale smo o mojoj situaciji i o ivf-u. Vrlo je topla, sve ju možeš pitati i laički objasni. Čini mi se i vrlo temeljita i zainteresirana. Ja sam jako zadovoljna njom.
jelastela is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 11:10   #33
Quote:
jelastela kaže: Pogledaj post
Petrah, ja sam upoznala dr. Sirovec. Operirala me i razgovarale smo o mojoj situaciji i o ivf-u. Vrlo je topla, sve ju možeš pitati i laički objasni. Čini mi se i vrlo temeljita i zainteresirana. Ja sam jako zadovoljna njom.
Hvala
__________________
i ja grlim svoje dijete....
petrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 22:22   #34
Pozdrav!

Naručila sam se za pregled kod dr.Baumana. No, u međuvremenu su stigli nalazi mog cervikalnog brisa-imam e.coli. Ginekologica mi je preporučila da pošaljem i supruga na mikrobiološki, otkriveno je da on ima enterococus faecalis. Uglavnom, ona me uvjerava da me dr.Bauman neće primiti ako imam te infekcije, neka to prije riješim. Ta agonija sad već traje 4 mjeseca. Samo mi mijenjaju antibiotike, infekcije ne prolaze ni meni ni suprugu, termin sam izgubila.. Je li istina da nas neće primiti ako imamo infekciju ili da probam, pa... ?

__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 15:40   #35
Quote:
jelastela kaže: Pogledaj post
Drage forumašice, lijepi pozdrav! Svako dobro za blagdane i posebno sretnu Novu vam želim! Ja sam nova u ovim protokolima i sad ću krenuti na prvi IVF (imam 1 neuspjeli AIH), ali u međuvremenu me nešto počelo kopkati, a nemam koga pitati još sigurno mjesec dana kada sve kreće. Na Duhu ne rade vikendom. Objektivno, koliki je to problem? Što ako meni ovulacija ili optimalno vrijeme za punkciju padaju baš na vikend? Znači li to da mi vade manje zrele jajne stanice pa kud puklo da puklo ili se to može kvalitetno riješiti lijekovima pa nešto ubrzaju/uspore? Isto me brine i za transfer. Pitam jer me počelo mučiti da idem na tako jak hormonski tretman i ipak izlažem tijelo stresu, a uvjeti nisu optimalni. Ili griješim? To me počelo brinuti toliko da razmišljam da štedim samo za privatno. Hvala na svakom odgovoru.
U Petrovoj rade sve Dane u tjednu i ne nastimavaju niti folikulometrije za preko tjedna, najnormalnije dolaziš i subotom i nedjeljom a o aspiracijama i transferu da ne govorim. Ako imaš sreće i dodjes kod prof.Vrcica on ce i u subotu i u nedjelju doći napraviti transfer svojim pacijenticama bez obzira sto je taj dan slobodan. Uvijek je barem jedan MPO doktor dežuraju za folikulometrije, aspiracije ili transfere vikendom a tako i lab. Njima su vikendi kao svaki radni dan ( jedino se možda potrefi da tad tvoj doktor nije u bolnici al ce te drugi MPO specijalist pregledati). Jako dobro su uhodani i sve se dogovaraju....
I anestezija je uvijek dostupna sto je dosta bitno
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 15:46   #36
Quote:
Coco Vanilla kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Naručila sam se za pregled kod dr.Baumana. No, u međuvremenu su stigli nalazi mog cervikalnog brisa-imam e.coli. Ginekologica mi je preporučila da pošaljem i supruga na mikrobiološki, otkriveno je da on ima enterococus faecalis. Uglavnom, ona me uvjerava da me dr.Bauman neće primiti ako imam te infekcije, neka to prije riješim. Ta agonija sad već traje 4 mjeseca. Samo mi mijenjaju antibiotike, infekcije ne prolaze ni meni ni suprugu, termin sam izgubila.. Je li istina da nas neće primiti ako imamo infekciju ili da probam, pa... ?

Mislim da si pogriješila sto nisi otišla jer termin si imala za dogovor i doktor bi ti pogledao sve nalaze, možda preporučio bolju terapiju za liječenje bakterija te bi ti vjerojatno dao jos neke pretrage za obaviti. Ovako sve moraš ponovno. Ako si i imala termin za lijekove jos gore, jer s bakterijama ne mozes u postupak ali bi ti ga oni pomicali sve dok Bauman ne da zeleno svjetlo tj. Dok nemaš sve uredne nalaze. U principu kad imaš MPO spec. tvoj soc. Gin. Vise nema sto tu raditi osim davati uputnice i recepte po njegovom naputku.
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 11:55   #37
jelastela...
pozdrav, ovako u ponedjeljak sam naručena na prvi pregled i dogovor kod dr. Sirovec na svetom duhu. koliko sam pročitala o njoj jako je prijazna i sve objasni, to me tješi i daje nadu.
inače moja situacija je ovakva: M i ja pokušavamo već godinu i pol, ali nažalost bez uspjeha. prije mjesec dana sam išla na snimanje HSG i nažalost jajovodi su mi žačepljeni, imam uz to još i trombofiliju. od nalaza imam papa - koji je dobar, briseve - dobri, hormoni štitnjače - dobri. a imam i nalaz hormona samo su stari godinu i 2 mj. sad da li će vi to vrijediti? a M ima sporije spermije.
zanima me da li se dugo čeka na samo postupak?
mija7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 12:29   #38
Curke gdje ste? Evo obavila prvi dogovor kod dr Sirovec, draga je i svidla mi se na prvi razgovor kao doktorica. Nalaze vecinom imam i ok su, trebam jos testove hepatitis, hiv ja i partner te spermiogram iz sv duha. Ako budu i ovi nalazi ok krecemo u postupak nadam se da budu i da cim prije krenemo i uspijemo... Nestrpljiva sam... Ali to je normalno kod nas koje cekamo da krenemo... Nek nam je svima sa srecom 😄
mija7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 19:30   #39
Da malo podignem temu... Evo mene, prešla 40. Dijete nikako da se desi . Zvala sam Sv. Duh, na žalost dr. Bauman napušta RH (nije li to bio pitanje vremena), pa me zanima kome bih se tamo mogla obratiti s punim povjerenjem? Ima li netko u njegovom "timu" koga mi možete preporučiti?
brar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 20:25   #40
Ne znam što je od tog tima ostalo, on odlazi, mlađa kolegica na porodiljnom.
Probaj privatno ako možeš da ne gubis vrijeme.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.