Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 20.01.2016., 03:40   #11
Amerikanke recimo, su žene, djevojke koje imaju navike jako loše, mnogo lošije nego mi Eurpljanke ajmo reć što se tiče prehrane.
Ono što su te nek cure znale popiti i pojesti na dan, neke od nas ne jedu ni u pol mjeseca. Dapače, kod mene je uvijek bio problem da sam više gladna nego sita, a i dalje se sve lovilo, jer sam jela krivu hranu.
Pcos je usko povezan s inzulinskom rezistencijom, s time povlači na sebe buduće probleme ako se ne paziš, da možeš oboljeti od šećerne bolesti tipa 2, infarkta ili moždanog udara, i sve to skupa prati neplodnost.
Zovu ga Syndrome X, jedno povlači drugo. Neke žene imaju Pcos, a ne moraju biti nužno pretile, al disbalans u hormonima je tu.
Jednom mi je jedna stručnjakinja, taman prije prvog toliko željenog dijetet rekla, koka, ako ti je samo jedan hormon u neravnoteži, i svi ostali su isto.
Drugo , za sve žene koje žele ostati trudne prirodno, a pod stresom su, najvažniji hormon je prolaktin koji je pod stresom u velikoj oscilaciji i ak si nervozna i u šlusu, ne možeš ostati trudna ni da hoćeš, jer onda on prolaktin blokira ovulaciju.
Sve žene s Pcos, ak žele djecu , probajte zanemariti plodne i neplodne dane, jer kod NAS se nikad ne zna,i radite na tome svaki dan bar 7 dana nako prestanka menge nadalje + čaj od vrkute svaki dan, šalica redovito, jer ona je lijek prirodni kome pomaže za ženske probleme, i nekome će pomoći.
Ostale dame, žene, djevojke, za prestanak PCOS simtoma morate prvenstveno promjeniti prehranu.
Nema mlijeka, 2,8. - 3,6 iz Konzuma i dalje.
Krave se danas šopaju ekstra s hormonima koji vam ulaze pri konzumaciji u krv, i stvaraju isto disbalans, posebno estrogen, koji kad imaš viška kod Pcos ne radi dobro.
Hormoni su hormoni.
Rekla je tada da moja doktorica amerikanka, mlijeko je mlijeko, male bebe piju ljudsko, a mali telići kravlje. I stop!
Zatim , sve bijelo, bijeli kruh, rižu, tjesteninu, ak baš morate jesti, zamjenite za integralnu.
Ponta je da kad pojedeš i ta hrana dospije u krvotok, da se razgrađuje polako a ne odmah i da ne napravi šok i bum gušteraći koja pumpa inzulin da bi taj šećer poslala tam gdje mu je mjesto.
Kad previše forsaš gušteraću s velikim unosom bijelih stvari , kako ih mi zovemo + šećer ( čoksa, bonboni, sladoled, torte, kolači, šit), s vremenom se gušterača umori i prestane pumpat inzulin i tako ne samo da remeti sve ostale hormone, ona oboli i imaš rizik da dobiješ Dijabetes type 2.

Za one žene koje ne znaju, a čule su za dijabetes, šećerna bolest tipa 1 dolazi obično u ranom djetinjstvu, mladosti, i ovisna je o inzulinu, injekcije, tablete i sl.
Tip 2, dolazi zbog pretilosti, stresa, Pcos... itd. Može se spriječiti al nije manje opasno. U tom je sva poanta.

Zatim , voda u plastici, pečenje u tavama teflonskim, sve je to obloženo tvarima koje pospješuju Pcos i debljanje.

Lubenice, i svo šećerno voće, slatko, povrće s škrobom, tipa krumpir, kukuruz, dalje pšenica i sve što ima veze snjom ne čini dobro Pcos.
Preporuča se totalno izbaciti isto.
Ako jedeš kupuješ hranu koju sam ne uzgajaš, gledaj da je domaća i da nije GMO.
Jabuke i ostalo voće s kožom, jako dobro oprati u vodi s octom il oguliti prije jela jer je špricano..
Špinat, kupljeni, kao najgora namirnica što se tiče povrća jako jako dobro oprati prije konzumacije, jer je jako špricano i štetno.
Tjelovježba tjedna obavezna minimun 3 x tjedno po pola sata, makar hodanje.

Zeleni čaj , u svim oblicima, bez šećera jer pomaže općem zdravlju , plodnosti i mršavljenju.
Deci crnog vina svaki dan, ne škodi a donosi svoje beneficije u kontroliranom uzimanju zbog svog sastava.

Ima još tu toga , al ono osnovno sam napisala.
Poanta je ne uzimati teške žešće UH ( ugljikohidrate od kojih se naglo diže šećer u krvi, a to je sve bijelo +šećer bijeli) jer onda gušterača pumpa ko luda da izluči inzulin da to smesti tam di treba.
Postoje testovi danas, onda nije toga bilo, al na temelju nekih pretraga i načina na koji funkate , doktori mogu danas znati koliko je inzuinska rezistencija jaka kod vas. TJ, u kolikoj ste opasnosti da stvari odu mimo kontrole, da se ne dobije dijabetes t.2.
__________________
...If You love somebody, set them free. ...
AnnieW is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.