Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2017., 13:09   #6581
To su meni neke novosti...ocito vec dugo nisam imao problema s zakonom pa sam propustio sve to

Zastitna mjera su kazneni bodovi?
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 13:34   #6582
Tako je već par godina.
Zaštitna mjera je oduzimanje vozačke.
Ionako ti nitko ne da papir da si dobio bodove osim kad ih nakupiš 9 u 2 godine.
čl.297
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 21:31   #6583
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Tako je već par godina.
Zaštitna mjera je oduzimanje vozačke.
Ionako ti nitko ne da papir da si dobio bodove osim kad ih nakupiš 9 u 2 godine.
čl.297
Sad me navukel da čitam taj zakon opet......

članak 53 je za brzinu u naselju i tu ima samo novčana kazna (ili zatvor 60 dana) za najveću kaznu a nema oduzimanja vozačke ili bodova?

Neregan auto Članak 238 samo novčana kazna....crveno isto tak...di su bodovi?

Kaj to nebi trebalo pisati da i bod ide uz kaznu?

Kad sam već kod toga...kaj ak vani napravim prekršaj...isto samo plaćam il se oduzima vozačka/dobija zabrana itd.?
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 22:42   #6584
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
Sad me navukel da čitam taj zakon opet......



članak 53 je za brzinu u naselju i tu ima samo novčana kazna (ili zatvor 60 dana) za najveću kaznu a nema oduzimanja vozačke ili bodova?



Neregan auto Članak 238 samo novčana kazna....crveno isto tak...di su bodovi?



Kaj to nebi trebalo pisati da i bod ide uz kaznu?



Kad sam već kod toga...kaj ak vani napravim prekršaj...isto samo plaćam il se oduzima vozačka/dobija zabrana itd.?


Bodovi su ti opisani u članku 287 ZSPC-a. Oduzimanje vozacke dozvole je opisano u prekršajnom zakonu i može bit na rok od 1 mjeseca do 2 godine.
Ako vani napraviš prekršaj za oduzimanje vozačke dozvole ovisi ti od države do države. Naša izdaje zabranu na korištenje inozemne vozačke dozvole na teritoriju RH.
svrljozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 23:36   #6585
Quote:
svrljozgd kaže: Pogledaj post
Bodovi su ti opisani u članku 287 ZSPC-a. Oduzimanje vozacke dozvole je opisano u prekršajnom zakonu i može bit na rok od 1 mjeseca do 2 godine.
Ako vani napraviš prekršaj za oduzimanje vozačke dozvole ovisi ti od države do države. Naša izdaje zabranu na korištenje inozemne vozačke dozvole na teritoriju RH.
Znaći mogu i vani spušit vozačku ak zeznem nekaj....mislio sam da samo platim i idem dalje ko gumball ekipa

Malo je debilno ovo da se npr. za brzinu spominje samo novčana kazna a onda kasnije dodijele bodovi koji uopće nisu spomenuti...trebalo bi ih prijaviti za lažno reklamiranje il tak nekaj...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 11:58   #6586
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
Sad me navukel da čitam taj zakon opet......

članak 53 je za brzinu u naselju i tu ima samo novčana kazna (ili zatvor 60 dana) za najveću kaznu a nema oduzimanja vozačke ili bodova?

Neregan auto Članak 238 samo novčana kazna....crveno isto tak...di su bodovi?

Kaj to nebi trebalo pisati da i bod ide uz kaznu?

Kad sam već kod toga...kaj ak vani napravim prekršaj...isto samo plaćam il se oduzima vozačka/dobija zabrana itd.?
Dao sam ti krivi članak ali je to ispravljeno.Napisali su posebno kazne a posebno bodove.

Ako vani napraviš platiš pa ti i tamo vode bodove (točke kod slovenaca).Ako tamo dobiješ zabranu ne sniješ vozit u toj državi.isto vrijedi i za stranca kod nas.Tu ne može a u ostatku svijeta može.Jedina caka je u tome da negdje uz nacionalnu moraš imat i međunarodnu a nju ti ne izdaju ako imaš zabranu kod nas.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 17:17   #6587
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Dao sam ti krivi članak ali je to ispravljeno.
auuuuuh.... lol

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Napisali su posebno kazne a posebno bodove.
moram priznati da je to komedija od zakona i države...a s obzirom kakvi ljudi odobravaju sve to niš čudno...
ispadne da nije kazna xy nego ima još dodatni z tam negdje dolje...zbilja žalosno da nisu mogli sve napisati kak spada neg tak...

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako vani napraviš platiš pa ti i tamo vode bodove (točke kod slovenaca).Ako tamo dobiješ zabranu ne sniješ vozit u toj državi.isto vrijedi i za stranca kod nas.Tu ne može a u ostatku svijeta može.Jedina caka je u tome da negdje uz nacionalnu moraš imat i međunarodnu a nju ti ne izdaju ako imaš zabranu kod nas.
Fala svima na odgovorima...sad mi je malo jasnije sve to...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 23:45   #6588
Oni koji odobravaju/izglasuju ionako nemaju previše pojma ali oni koji pišu nacrt bi trebali više koristit logiku.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 16:37   #6589
Jedno pitanje.. U Zagrebu, oko podneva, vozim dvosmjernom cestom, kroz naseljeni kvart, nema nogostupa ni biciklističke staze. Prolazim biciklista koji vozi u istom smjeru kao i ja i ostavljam ga iza sebe. Dajem žmigavac i skrećem u desno. I u tom trenutku čujem udarac i pogledam u zadnji retrovizor i vidim kako biciklist pada sa bicikla iza mog auta. Dakle on se zabio u zadnji dio mog auta. Moja brzina je bila cca 20 khm, vozim staru kantu, pješaci hodaju po cesti, i inače sam sva extra oprezna za volanom, ni ne bih se usudila voziti brže. Izlazim prestravljena iz auta, krećem pomoći čovjeku (stariji cca 75 godina) i krene vrijeđanje i psovanje s njegove strane, ispričavanje sa moje. On kaže da će zvati policiju, ja se složim sa time. Da sam ja njemu uništila bicikl, da sam balavica i bahata, zatim one ružne riječi kurva, drolja itd. I pogledam bicikl i vidim da je ko nov i tada puknem i promjenim ploču za 180, počnem se derati iz petnih žila, njega vrijeđati i prijetiti da ću ga sljedeći put s guštom zgaziti ako mi se nastavi tako obraćati. I lik zašuti odjednom na moje sve izgovoreno i ode gurajući bicikl u nepoznato. Ja sam auto parkirala par metara od tog mjesta i čekala još cca 45 minuta u slučaju da možda dođe policija, ako ih je zvao, da ne bude da sam pobjegla sa mjesta nesreće. Ono što mene zanima, da li sam ja kriva za ovu nesreću? On nije imao ni svjetla na biciklu niti ono sve potrebno. On se zabio u moj auto odozada. Tko je tu kriv? Je li ovo situacija podijeljene krivnje ili bih ipak ja bila u potpunosti kriva?
__________________
...eye for an eye makes the whole world blind...
sfingaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 12:36   #6590
On je kriv.(pošto je bio dan biciklistu nije potrbno ništa)
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 14:00   #6591
Quote:
sfingaaa kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje.. U Zagrebu, oko podneva, vozim dvosmjernom cestom, kroz naseljeni kvart, nema nogostupa ni biciklističke staze. Prolazim biciklista koji vozi u istom smjeru kao i ja i ostavljam ga iza sebe. Dajem žmigavac i skrećem u desno. I u tom trenutku čujem udarac i pogledam u zadnji retrovizor i vidim kako biciklist pada sa bicikla iza mog auta. Dakle on se zabio u zadnji dio mog auta. Moja brzina je bila cca 20 khm, vozim staru kantu, pješaci hodaju po cesti, i inače sam sva extra oprezna za volanom, ni ne bih se usudila voziti brže. Izlazim prestravljena iz auta, krećem pomoći čovjeku (stariji cca 75 godina) i krene vrijeđanje i psovanje s njegove strane, ispričavanje sa moje. On kaže da će zvati policiju, ja se složim sa time. Da sam ja njemu uništila bicikl, da sam balavica i bahata, zatim one ružne riječi kurva, drolja itd. I pogledam bicikl i vidim da je ko nov i tada puknem i promjenim ploču za 180, počnem se derati iz petnih žila, njega vrijeđati i prijetiti da ću ga sljedeći put s guštom zgaziti ako mi se nastavi tako obraćati. I lik zašuti odjednom na moje sve izgovoreno i ode gurajući bicikl u nepoznato. Ja sam auto parkirala par metara od tog mjesta i čekala još cca 45 minuta u slučaju da možda dođe policija, ako ih je zvao, da ne bude da sam pobjegla sa mjesta nesreće. Ono što mene zanima, da li sam ja kriva za ovu nesreću? On nije imao ni svjetla na biciklu niti ono sve potrebno. On se zabio u moj auto odozada. Tko je tu kriv? Je li ovo situacija podijeljene krivnje ili bih ipak ja bila u potpunosti kriva?
ako si ga pretekla, poodmakla, dala zmigavac i skrenula, on je kriv. Ako si ga presla, i skrenula desno tako da on realno nije imao vremena stati onda si ti kriva. S time da racunas da bicikli ne koce niti priblizno jednako kao automobili, osobito ako je jos kise bilo.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 11:51   #6592
Pozdrav. Zamolio bih vas za pomoć, ako netko zna. Sinoć sam bio u posjeti kod prijatelja te sam se parkirao na sredini parkirališta ispred zgrade, lokacija Ivšićev prilazi, Utrine. Ako pogledate na google mapama ,radi se o klasičnom parkiralištu ispred zgrade. Nikad skoro nema praznog mjesta i već je uobičajeno godinama da se auto parkiraju po sredini, auti parkirani na samim parkirališnim mjestima uvijek mogu izaći bez problema.

Sinoć, idem doma, i vidim na vjetrobranskom staklu kaznu od policije za 300 kuna te obavijest o počinjenom prekrašju. Ono što mi je čudno, osim što sam dobio kaznu u nedjelju u 22:30 je to što je to bila kazna od POLICIJE, ne od prometnog redara. Otkad policija stavlja kazne na parkirane automobile ?! Jel to kvartovski bobby ili ? Ono što me smeta, što sam dobio kaznu bez ikakvog upozorenja, za nešto što svi rade već godinama ,a najveći je razlog nedostatak parkirališnih mjesta. Kazna iznosi 300 kuna te mi stvarno smrdi da sam od policije dobio kaznu, a ne od prometnog redara.

Moje pitanje jest: jel se mogu nekako žaliti na tu kaznu , kako i ima li smisla? Imam li ikakvog temelja?

hvala unaprijed na konstruktivnim odgovorima.
Ashkabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 13:49   #6593
Oduvijek policija postupa po "krivom" parkiranju.Prekršaj je iz čl.82 st.1 toč.12
na tu obaijest se ne možeš žalit.Ili platiš 50% u roku 3 dana ili dostaviš podatke tko je vozio pa kad dođe prekršajni nalog onda se žališ.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 13:55   #6594
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Oduvijek policija postupa po "krivom" parkiranju.Prekršaj je iz čl.82 st.1 toč.12
na tu obaijest se ne možeš žalit.Ili platiš 50% u roku 3 dana ili dostaviš podatke tko je vozio pa kad dođe prekršajni nalog onda se žališ.
drugim rijecima, najbolje pregrist govno i platit. samo mi je cudno sto se dosad nikad nije kaznjavalo, jos u nedjelju u 22:30

hvala
Ashkabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 14:58   #6595
Rade 24 sata pa uvijek mogu nešto "laganoga" odradit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 16:55   #6596
Na prekršaj iz 1/2016 uložio sam prigovor na dio koji se odnosi na zabranu vožnje. Novčani dio kazne nisam osporavao. U subotu sam pokupio rješenje u kojem stoji da je prigovor prihvaćen.
Zanima me da li mogu platiti 2/3 kazne ili se plaća cijeli iznos? Da li troškovi prekršajnog postupka isto idu u 2/3 ili se plaća cijeli iznos od 100 kn?
Da li plaćam:
a) 1000 kn + 100 kn
b) 666,67 kn + 100 kn
c) 666,67 kn + 66,67 kn
SnakeDoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:48   #6597
Ako je kazna 1000 kn onda plaćaš 666,67 kn i puni iznos sudskog troška.Piše sve u rješenju.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 10:41   #6598
Quote:
SnakeDoc kaže: Pogledaj post
Na prekršaj iz 1/2016 uložio sam prigovor na dio koji se odnosi na zabranu vožnje. Novčani dio kazne nisam osporavao. U subotu sam pokupio rješenje u kojem stoji da je prigovor prihvaćen.
Zanima me da li mogu platiti 2/3 kazne ili se plaća cijeli iznos? Da li troškovi prekršajnog postupka isto idu u 2/3 ili se plaća cijeli iznos od 100 kn?
Da li plaćam:
a) 1000 kn + 100 kn
b) 666,67 kn + 100 kn
c) 666,67 kn + 66,67 kn
Na obveznom prekrsajnom nalogu stoji da ukoliko okrivljenik plati 2/3 kazne u zadanom roku od 8 dana, smatrat ce se da je kazna u cjelini placena.
Nigdje ne pise sto s kaznama na koje se ulozi prigovor.
I mene zanima odgovor na ovo pitanje od nekog strucnog ili nekog s iskustvom.
Na troskove postupka od 100kn ne ide ovih 2/3 ni u zadanom roku, tako da tu nema sumnje koliko se placa.

Snakedoc, zanima me kako si napisao prigovor?
I koliko je vremena proslo od prigovora do odhovora na isti?
Meni je ovo prvi tezi prometni prekrsaj i rastavljena sam majka dvoje djece koje vozim u skolu i vanskolske aktivnosti, pa sam mislila to spomenuti...

I koji to prekrsaj kosta 1000kn?
Moja je kazna 4000kn
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 11:05   #6599
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
Na obveznom prekrsajnom nalogu stoji da ukoliko okrivljenik plati 2/3 kazne u zadanom roku od 8 dana, smatrat ce se da je kazna u cjelini placena.
Nigdje ne pise sto s kaznama na koje se ulozi prigovor.
I mene zanima odgovor na ovo pitanje od nekog strucnog ili nekog s iskustvom.
Na troskove postupka od 100kn ne ide ovih 2/3 ni u zadanom roku, tako da tu nema sumnje koliko se placa.

Snakedoc, zanima me kako si napisao prigovor?
I koliko je vremena proslo od prigovora do odhovora na isti?
Meni je ovo prvi tezi prometni prekrsaj i rastavljena sam majka dvoje djece koje vozim u skolu i vanskolske aktivnosti, pa sam mislila to spomenuti...

I koji to prekrsaj kosta 1000kn?
Moja je kazna 4000kn
Ajme Tisi, koja si ti grešnica.


Sto si uradila?

Ako uložiš prigovor u roku, ne plaćaš ništa dok ne dobiješ sudsko rješenje. Za teže prekršaje ćeš ići na saslušanje kroz cca 3 mjeseca od uoućenog prigovora. Otprilike mjesec poslije saslušanja dobiješ rješenje.

Prigovor svakako napiši na način da se kaješ. Spomeni to sa djecom, a možeš spomenuti i da nećeš stići na dvoboj sa mnom ako ti uzmu vozačku.
Šalim se, piši sve što ima veze sa utjecajem na život - posao, djeca i slično.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 13:32   #6600
Pa da, to sam i mislila, bila sam nepazljiva i napravila gresku i zao mi je, nije da je bio neki grub prekrsaj.
Uz dodatak da mi je to prvi tezi prekrsaj i sve ove zivotne okolnosti.

Znaci da racunam 3-4 mjeseca.

Oduzela sam prednost, materijalna steta, i to mala.

Znam da sad ne placam nista, al pitanje je nakon sto se sve rijesi, placamo li isto 2/3 kazne ili moramo punu cijenu platiti?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.