Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2017., 14:54   #61
Quote:
Prvan25 kaže: Pogledaj post
NSPM

Aleksandar Vučić – 54,9%
Vuk Jeremić – 11,1%
Saša Janković – 10,8%
Beli Preletačević – 7,9%
Vojislav Šešelj – 7%
NSPM to nije baš tako zaključila definitivno. To je odnos ukoliko se ne računaju oni koji su rekli da izlaze ali nisu rekli za koga će glasati. Njih je 38% od svih koji će da glasaju. Sa njima AV ima 44%. Tu je još par faktor, koji se desio nakon istraživanja. Napad na Natašu. Tu ja faktor straha, koji navodi ljude da lažno govore anketarima da će glasati za Vučića. Tj. da neće glasati za druge kandidate. Oseti se u vazduhu da se nešto dešava. Srbija će mnoge iznenaditi 2. aprila. Oko Vučića je sve izveštačeno, napumpano i prenapumpano. Nema auru pobednika.

Nego, da te pitam nešto kao insajdera. Primetio sam na nekim portalima, da su komentari vesti koji se tiču Vučića uglavnom protiv njega, niko ko je za njega ne piše. Ali zato se tim komentarima daje veliki broj dislajkova. tj. minusa. Da li je moguće da postoje botovi za koje je je Centrala procenila da će naneti štetu Vučiću ako bilo šta kažu pa je odlučila da ih svede samo na kliktače, bez da išta komentarišu? To govori o kategoriji ljudi iz kojih se botovi regrutuju. Naravno, ti nisi takav. Ti imaš pravo i da kažeš nešto, ali moraš biti oprezan.
aleksije radicevic is offline  
Old 25.03.2017., 14:57   #62
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Logično, brate. Ovo je Hrvatska.
Nije logično. Ako pretpostavimo da su u Hrvatskoj u većini oni koji su protiv Srbije, logično bi bilo da isti budu za Vučića.
aleksije radicevic is offline  
Old 25.03.2017., 15:00   #63
Iako u same procente ne verujem, verujem da je Jankovic jaci od Jeremica. Oseca se to nekako u vazduhu. A nisu tako poceli trku ali mislim da je Jankovic sigurno u drugom krugu.
Nixma is offline  
Old 25.03.2017., 15:07   #64
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Nije logično. Ako pretpostavimo da su u Hrvatskoj u većini oni koji su protiv Srbije, logično bi bilo da isti budu za Vučića.
To nije pitanje državne razine nego osobne. Ja nisam protiv Srbije. Osim u sportu. Nisam ni za Srbiju. Za Srbiju me boli KK. Ali Vučić će za većinu nas zauvijek ostati ratnohuškački gnoj. Koliko kod kaputa promijenio, koliko se god puta umio, što god danas radio, ostat će svejedno ratnohuškački gnoj.
the edge is offline  
Old 25.03.2017., 15:35   #65
Quote:
Lucho kaže: Pogledaj post
Ovo sam i ja primetio. Zanimljivo je da za Putin ima veću podršku među manjinama nego među Rusima. U retko kojoj čisto ruskoj oblasti je izlaznost bila preko 50% (negde i ispod 40%) i u većini tih oblasti je Jedinstvena Rusija imala oko 40%. To je manja podrška nego SNS-a u Srbiji na zadnjim izborima. Odmah za njima je Žirinovski u tim oblastima. A moram da napomenem da se negde i kradu izbori. Čečenija očigledan primer sa 95% izašlih i 96% za Putina

Zanimljivo mi je da Rusija nikada nije imala izrazito anti-komunističke stranke desnog centra ili desnice kao što je kod nas bio SPO ili DSS i danas Dveri. S tim što su Dveri više udesno od prethodne dve. Imaju Žirinovskog koji je klovn u rangu Šešelja i mislim da bi neka stranka tipa SPO ili DSS iz ranijih vremena u Srbiji mogla tamo da ostvari sasvim dobar rezultat među Rusima.

Sećam se da se pre nekoliko godina neki pokret koji je propagirao slovenstvo, bio protiv doseljavanja iz srednjeazijskih država, potencirao na tome da su Rusi evropski narod i žestoko kritikovao komunizam i veličao carstvo bio proglašen za fašistički i zabranjen. Velika je cenzura i u Rusiji i svaka ozbiljnija i argumentovana kritika komunizma se proglašava fašizmom. Za to je kod njih zadužen Žirinovski isto kao kod nas Šešelj. Neka ima nekog da kritikuje, ali neko ko će sa svojom pričom otići u ekstremizam da ne može nikada da pobedi.
pa putin ispade veći petokolonaš neg bilo ko drugi
njami njami is offline  
Old 25.03.2017., 15:37   #66
https://www.youtube.com/watch?v=0zo8pA4zK1s

Fuj koliko nisko može past ova Vucicevicka sa Studia B, da nije šta u rodu sa onim gmazom Vucievicem iz informera? Koliki šljam moraš biti da Jeremićevu suprugu usporedjujes sa bratom od Vucica i govoris da je ta konferencija skandalozna i sl. sranja i to još od jedne žene.
Bubochka is offline  
Old 25.03.2017., 16:14   #67
http://opozicionar.com/velja-ilic-sp...licama-srbije/

Velja Ilic: sprema se izborna kradja bit ce velikih nereda.
Bubochka is offline  
Old 25.03.2017., 16:18   #68
Quote:
Nixma kaže: Pogledaj post
10 000.
Hvala.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 25.03.2017., 16:28   #69

https://forum.krstarica.com/attachme...9&d=1490445887

https://www.youtube.com/watch?v=tZi6-Q_BP7w

E moj Lazo Čujem da je i Milan Gurović podržao Vučka (Draža se okreće na levoj nadlaktici od srama)
https://www.youtube.com/watch?v=Q6sn65rYLwE

Kakav špalir spontanosti (ko to plaća?, otkud lova prijatelju?)
https://www.youtube.com/watch?v=TJkW33v55c4&t=21s

Jedan patriJotski kuriozitet, juče je na mitingu gosn AVa svirao Amadeus bend. Da, isti onaj koji drvi o otadžbini u svom velelepnom opusu.


Quote:
Prvan25 kaže: Pogledaj post
Ima svuda ko je protiv Vučića, al ima i ko je za. Ovde su svi protiv.
Nigde toliko jednoumlje i pljuvanje Vučića ne videh ko ovde.
Na Krstarici je još veća pljuvačina, a gotovo da nema podrške, ili je ona minorna na tom forumu.
Ovo je retoričko pitanje, jer ko da ga postavljam replikantu (mada je Roy Batty znao osetiti i nešto više, kao i sastaviti koherentnu, suvislu misao) - ko može, i pobogu zbog čega biti za Vučića?
Sem robotizovano upamćenih i izgovrenih par reči poput prosperitet, progres, napredak, a koje teško da koreliraju sa realnošći i dva posto, elaboriran, razrađen i argumentovan, potvrđen stav koji bi išao u korist Vučića....JE NEMOGUĆ. Mogu se samo staviti roflujući smajliji u nedostatku pravih reči, ne bi li se isti deficit zamaskirao sa opštim konstrukcijama koje omalovažavaju drugog sagovornika, i tako se izbegava konkretan i jasno upućen odgovor.


ps: podrška Šešelju....
https://www.youtube.com/watch?v=tGAZVwVB2mU
Evribadi is offline  
Old 25.03.2017., 17:05   #70
Quote:
Evribadi kaže: Pogledaj post

Kakav špalir spontanosti (ko to plaća?, otkud lova prijatelju?)
https://www.youtube.com/watch?v=TJkW33v55c4&t=21s
Da li bi se moglo izračunati koliko je autobusa otprilike snimljeno? Vožnja traje 6 minuta. Pretpostavljam da je pređeno nekih 5 km. Autobus neka je dug 15 metara. 5000/15=333.33. Znači nekih trista autobusa. Odbijemo razmak između svakog autobusa, ali dodamo uslikane autobuse koji su viđeni, ne u kolonama, nego na barem dva usputna parkinga, i to je to. Nekih 300. Svaki poveze po 50 ljudi, to je 4.500 ljudi.
aleksije radicevic is offline  
Old 25.03.2017., 17:12   #71
Nije bre 4500
300 puta 50 je 15.000.
Čoveče, petnaes' iljade ljudi on vozika od grada do grada.
aleksije radicevic is offline  
Old 25.03.2017., 17:20   #72
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Da li bi se moglo izračunati koliko je autobusa otprilike snimljeno? Vožnja traje 6 minuta. Pretpostavljam da je pređeno nekih 5 km. Autobus neka je dug 15 metara. 5000/15=333.33. Znači nekih trista autobusa. Odbijemo razmak između svakog autobusa, ali dodamo uslikane autobuse koji su viđeni, ne u kolonama, nego na barem dva usputna parkinga, i to je to. Nekih 300. Svaki poveze po 50 ljudi, to je 4.500 ljudi.
Dragi Aleksije, to ti je brat bratu 15.000 ljudi... kazu da je dnevnica 10 eura, jos sendvic i voda, sok... da kazemo 300 kinti...

15.000 x 1.500 = 22.500.000 dinara = 187.500 eura

Gde je tu iznajmljivanje autobusa... da kazemo da je 100 eura dnevno po komadu... to je dodatnih 30.000 eura... racunaj zakup sale, sve dodatne usluge... dnevnice clanovima vlade, njihovi vozaci, pa cela organizacija...

Znaci jednodnevna ovakva zajebancija ne prolazi ispod 300.000 eura... najmanje... ko to placa, od kojih para...

To je tek sitnica koliko se ulupava u marketing, reklame, spotovi, zakupljene termine, hiljada onih koji lepe postere... sekund vremena u prime terminu kosta boga oca, a ovaj se ne skida satima... na internetu izlece i iz pastete jbt...

To su milioni i milioni eura...
DzonziBG is offline  
Old 25.03.2017., 17:26   #73
Aj na to uračunaj troškove vozikanja, i onu crkavicu koja pada svakom - 10 evra i neki lanč paket za Somalijce rang (pa pomnoži to sa 15-20k duša). Uz to, transparenti, majice, i slični propagandni materijali. A vajda se i javni prostor mora zakupiti, u što sumnjam da su iskeširali jednu paru. Ne znam sve detalje oko organizovanja, i koje sve stavke idu u saldo, ali to je ozbiljna cifra.
Naravno, neki su prinudo, naročito iz sredine u koju je ovaj svraćao, pod obavezno morali da paradiraju u publici, pa to umanjuje trošak po lobanji...ono, pro bono, idealisti.


Edit: preduhitrio me Džonzi sabratim.
Evribadi is offline  
Old 25.03.2017., 17:27   #74
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
To nije pitanje državne razine nego osobne. Ja nisam protiv Srbije. Osim u sportu. Nisam ni za Srbiju. Za Srbiju me boli KK. Ali Vučić će za većinu nas zauvijek ostati ratnohuškački gnoj. Koliko kod kaputa promijenio, koliko se god puta umio, što god danas radio, ostat će svejedno ratnohuškački gnoj.
Jasno. Dodajmo tome i neslaganje i prepucavanje Vučića sa hrvatskim vlastima tokom celog mandata. Odnosi nisu bili nikad gori, još od Miloševića.
Stoga Hrvati nemaju nijedan razlog podržati Vučića, naprotiv.
Prvan25 is offline  
Old 25.03.2017., 17:34   #75
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Dragi Aleksije, to ti je brat bratu 15.000 ljudi... kazu da je dnevnica 10 eura, jos sendvic i voda, sok... da kazemo 300 kinti...

15.000 x 1.500 = 22.500.000 dinara = 187.500 eura

Gde je tu iznajmljivanje autobusa... da kazemo da je 100 eura dnevno po komadu... to je dodatnih 30.000 eura... racunaj zakup sale, sve dodatne usluge... dnevnice clanovima vlade, njihovi vozaci, pa cela organizacija...

Znaci jednodnevna ovakva zajebancija ne prolazi ispod 300.000 eura... najmanje... ko to placa, od kojih para...

To je tek sitnica koliko se ulupava u marketing, reklame, spotovi, zakupljene termine, hiljada onih koji lepe postere... sekund vremena u prime terminu kosta boga oca, a ovaj se ne skida satima... na internetu izlece i iz pastete jbt...

To su milioni i milioni eura...
Da, čoveče, a što je najbolje, nije mi van pameti da ovako pravi samom sebi antireklamu. Šta će misliti npr. Subotičani kad vide taj cirkus koji pravi po gradu? Neverovatno mi je da neko ko vidi sve te autobuse, pomisli "Bravo, Vučiću, majstore, baš lepo što nam priređuješ spektakl". S tim putujućim cirkusom, i sa ona tri idiotska reklamna spota, on je praktično poništio, po sebe dobru stvar, da se opozicija jedva vidi na medijima. Ne, konjina ne može dobiti ove izbore, to bi bio greh protiv Boga.

Nego, ja sam možda i pogrešno procenio kilometražu i dužinu autobusa, kao i broj ljudi koji stane u svaki. Moguće je da je sve to i više.
aleksije radicevic is offline  
Old 25.03.2017., 17:37   #76
https://youtu.be/r3cZIjahaIY?t=1s

Zaone što ne vole Ruse
reći ću samo
Ne volim ni ja vas!
Oni što vole nešto za dušu link gore
riblje ulje is offline  
Old 25.03.2017., 17:44   #77
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Da, čoveče, a što je najbolje, nije mi van pameti da ovako pravi samom sebi antireklamu. Šta će misliti npr. Subotičani kad vide taj cirkus koji pravi po gradu? Neverovatno mi je da neko ko vidi sve te autobuse, pomisli "Bravo, Vučiću, majstore, baš lepo što nam priređuješ spektakl". S tim putujućim cirkusom, i sa ona tri idiotska reklamna spota, on je praktično poništio, po sebe dobru stvar, da se opozicija jedva vidi na medijima. Ne, konjina ne može dobiti ove izbore, to bi bio greh protiv Boga.

Nego, ja sam možda i pogrešno procenio kilometražu i dužinu autobusa, kao i broj ljudi koji stane u svaki. Moguće je da je sve to i više.
U obican autobus staje 50 dusa ako je pun... videli smo onaj snimak kad su promasili autobus oni nesrecnici pa stoje... verovatno nije svaki pun, da skinemo tu 10% okvirno, opet su cifre astronomske...

Sad su zavrsni dani kampanje, ostalo je jos 5 dana do cetvrtka, posle je izborna tisina... sad ce raditi bukvalno sve, i nece zaliti para... mozes zamisliti samo koliko moras iskeshirati Gerharda Sredera da ti dodje... to je najmanje cifra sa 5 nula... placao je taj i Rudolfa Djulijanija svojevremeno kad je puko u Beogradu...

Ipak ce najjaci udar biti propagandni... uz inflaciju laznih namestenih anketa koje sigurisu da sigurno pobedjuje, finale cirkusa ce biti u ponedeljak kad ide kod Putina... to su namestili za sam kraj, da sve rusofile okupi pod jednu kapu... onako najkurvinskije, sa pricom o kupovini oruzja, migovi, prijateljstvo bla bla...

A onda kad dodju izbori, bice hladan tus... kad shvati da nije uspeo i pored svega ovoga, tu mu sledi sunovrat...
DzonziBG is offline  
Old 25.03.2017., 17:50   #78
Quote:
Evribadi kaže: Pogledaj post



Na Krstarici je još veća pljuvačina, a gotovo da nema podrške, ili je ona minorna na tom forumu.
Ovo je retoričko pitanje, jer ko da ga postavljam replikantu (mada je Roy Batty znao osetiti i nešto više, kao i sastaviti koherentnu, suvislu misao) - ko može, i pobogu zbog čega biti za Vučića?
Sem robotizovano upamćenih i izgovrenih par reči poput prosperitet, progres, napredak, a koje teško da koreliraju sa realnošći i dva posto, elaboriran, razrađen i argumentovan, potvrđen stav koji bi išao u korist Vučića....JE NEMOGUĆ. Mogu se samo staviti roflujući smajliji u nedostatku pravih reči, ne bi li se isti deficit zamaskirao sa opštim konstrukcijama koje omalovažavaju drugog sagovornika, i tako se izbegava konkretan i jasno upućen odgovor.

Forumi nisu nikakvo merilo ko će pobediti na izborima, jer imaju mali broj poseta. Da ovde piše bar par hiljada ljudi pa OK, ima neku snagu uzorka misljenja, ali ovde sudeći po upisima dolazi tek 50ak forumaša, nek je 30ak iz Srbije. I kakvo je to merilo? Nikakvo!

A na portalima B92, Blic, Novosti.. sve skupa najviše bude nekoliko stotina komentara. A šta je to, jedna ulica? Pod pretpostavkom da su upisi unikatni što je malo verovatno. I onda čitajući forume i komentare na portalima zaključujete kako Vučić nema podršku u narodu. Nedovoljno je to.

Društvene mreže su mnogo bolje merilo, ali na njima grupe protiv vlasti il Vučića nemaju snagu ni masovnost da bi se njegova vlast dovela u pitanje.

Za skidanje Vučića treba mnogo veća mobilizacija i akcija. Stoga zaboravite na to bar nekoliko narednih godina, mada će Vučić posle predsednika verovatno ponovo postati premijer
Prvan25 is offline  
Old 25.03.2017., 18:02   #79
Vučić je najavio da će Srbija prestići Hrvatsku po broju km autocesta do 2017. Pa, je li?

Btw. najavio je da čeka Nikolića iz Kine pa bi Srbija subvencionirala letove iz Pekinga.
Ne znam kako porezni obveznici Srbije dopuštaju da se njihovim novcem subvenicioniraju neodržive linije, uključujući onu za JFK.
trivial is offline  
Old 25.03.2017., 18:08   #80
https://www.facebook.com/VukJeremic.SRB/?ref=br_rs
https://www.facebook.com/SasaJankovicZastitnik/

https://twitter.com/jeremic_vuk
https://twitter.com/Kihot_ex_of

Snaga drustvenih mreza uopste nije zanemarljiva... na Facebooku Jeremic ima preko 100k like-ova, na twitteru on i Sasa imaju po 130k pratioca... i to je samo jedan manji deo populacije koji surfuje netom i vise se zanima za politiku...

U Srbiji oko polovine stanovnistva koristi internet... i da su izbori u tom domenu, Vucic bi odavno izgubio... problem je ona druga polovina ljudi. Ne koriste net, gledaju RTS i Pink... i to im je izvor informacija... to je tvrdjava njegovih glasaca... radi se o starijim i manje obrazovanim ljudima... probiti medijsku blokadu, nadjacati televizijske trovacnice je djavolski tezak posao... to je bio rezervoar glasova Milosevica, sada je Vucica...

U bilo kakvoj pristojnoj razmeni misljenja i argumenata, Vucic gubi 5-0... vidimo ovog bota ovde koji svakodnevno posecuje mesto koje prezire... zulja ga tu nesto, odavno bi on napustio da barem u podsvesti nesto ga ne klopa... ali ne moze da ponudi par smislenih recenica na koje vredi uopste odgovoriti, sve je poluretardirani trol sa brdo smajlica i sranja sa visine... a sadrzaj pisanija... nula bodova...
DzonziBG is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.