Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2017., 19:58   #81
Quote:
MoroHr kaže: Pogledaj post
Vlasi iz Hercegovine, koji se pritom spominju kao takvi od 13.-14. stoljeća (!), jedva da imaju R1a, već većinom I-CTS10228 i E-V13. Onaj "Burmaz" se preziva Burmazović i da ne spominjem kako jedna obitelj ne čini porodicu ili pleme

Ako bi se uzimali ti pojedinačni uzorci, onda vlaška plemena iz H. i CG. su Piperi, Rovčani, Nikšići, Ozrinići, Njeguši (Petrović), Mirilovići, Riđani, Maleši (i G2a), Drobnjaci (i I1) i tako dalje, to su "stari" podaci.

lol, "slovenske (srpske) haplogrupe" - idi prodavati te priče neukima.
Sva ta plemena koja si nabrojao su I2a osim Drobnjaka (I1) i Maleševaca (G2a), a opšte je poznato da je I2a slovenska haplogrupa ili da budem precizniji I2a je zajedno sa R1a u dalekoj prošlosti učestvovala u etno-genezi Slovena, dakle nije slavizirana nego je deo rane proto-slovenske etno-geneze.

Više nosilaca I2-CTS10228 ima u Rusiji, nego na celom Balkanu CTS10228 i PH908 zajedno!!!

CTS-10228 je druga po zastupljenosti haplogrupa u Belorusiji (posle R1a) sa 17,5%.

U Rusiji i Belorusiji nikad nije bilo Vlaha, tako da su priče da je I2a vlaška obične nebuloze onih mitomana koji ne poznaju najosnovnije stvari u vezi genetike.


I2-CTS10228 je jaka u Belorusiji www.eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml , a u regiji Polesje u Belorusiji je čak jača nego R1a.
Rukma Vimana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:05   #82
Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
U Rusiji i Belorusiji nikad nije bilo Vlaha
Istini za volju, nije bilo ni Srba...
Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:17   #83
Quote:
Horovathos kaže: Pogledaj post
Niđe veze, ni traga Romafonosti, narod koji guta samoglasnike bio/je Romanofon? Niti ima ikakvog spomena romanofonosti(predaja, upis/zapis, govor) niti je vidljiv danas
Evo jednog, no to ćeš sigurno odbaciti kao što odbacuješ i druge primjere koje sam naveo.

Seljaci kod Zadra prije 100 godina broje ovce na Vlaškom.

https://s21.postimg.org/jmzfa9ll1/image.png
https://s21.postimg.org/s6it80txj/image.png
Pavo B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:17   #84
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Istini za volju, nije bilo ni Srba...
Ko je spomenuo Srbe?

Pošto me već vučeš za jezik onda moram da ti kažem da ih je itekako bilo.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Nova_Srbija

https://en.wikipedia.org/wiki/Slavo-Serbia

Srbi koji su se počeli iseljavati u Rusiju još u 16-om veku su uzdigli Rusku Imperiju, samo od početka 18-og veka do Oktobarske Revolucije u ruskoj vojsci je bilo preko 200 generala srpskog porekla.

Srbin Sava Vladislavić je osnivač ruske obaveštajne službe i on proširio granice Rusije na Dalekom Istoku https://en.wikipedia.org/wiki/Sava_Vladislavich
Rukma Vimana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:18   #85
Quote:
Na području zapadne Hercegovine dominira hg I-CTS10228 s preko 70%. Ako je Tesalija ultimativno mjesto podrijetla Hercegovaca, onda je ta halogrupa morala doći odande.
Zašto? Zašto predak svih tih ljudi ne bi mogao biti netko tko se tijekom 200-300 godina negdje pridružio tim Vlasima?
Pavo B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:22   #86
Quote:
Pavo B. kaže: Pogledaj post
Zašto? Zašto predak svih tih ljudi ne bi mogao biti netko tko se tijekom 200-300 godina negdje pridružio tim Vlasima?
Vlasi sa juga Balkana su pretežno J2b2 i R1b.
Rukma Vimana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:24   #87
Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Vlasi sa juga Balkana su pretežno J2b2 i R1b.
Super. Kakve veze ima genetika s jezikom i kulturom?
Pavo B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:24   #88
I još jednom da postavim pitanje, pošto se svi oglušuju. Ako Ćići nisu došli iz Tesalije, zašto govore jezikom tesalskih Vlaha?
Pavo B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:27   #89
Quote:
MoroHr kaže: Pogledaj post
Imaš onaj popis vlaških hercegovačkih plemena s haplogrupama. Toliko o tvome argumentu.
Ako ste vi Vlah, super za vas. Ja nisam niti autosomalno imam ikakve veza sa Balkanskim vlasima. Smeta mi trpanje većine hrvatskog naroda u Vlahe i potpuno ignoriranje činjenice I2-dinaric ima na desetke milijuna među sjevernim Slavenima.

Poljsko plemstvo sigurno nije vlaško, kao ni obično seljaštvo. Nema se tu više što raspravljati. Vlah je socijalan stalež, e etnik se ima tražiti među onim romanofonima, koji s nama genetski veze nemaju.
Mala Rijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:30   #90
Quote:
Pavo B. kaže: Pogledaj post
Super. Kakve veze ima genetika s jezikom i kulturom?
Onaj ko je postavio ovu temu aludira na to da je I2a vlaška haplogrupa, a samim tim da je većina stanovništva dinarskog pojasa (gde je I2a najjača) vlaškog porekla, a to nije tačno.
Rukma Vimana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:34   #91
Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Sva ta plemena koja si nabrojao su I2a osim Drobnjaka (I1) i Maleševaca (G2a), a opšte je poznato da je I2a slovenska haplogrupa ili da budem precizniji I2a je zajedno sa R1a u dalekoj prošlosti učestvovala u etno-genezi Slovena, dakle nije slavizirana nego je deo rane proto-slovenske etno-geneze.

Više nosilaca I2-CTS10228 ima u Rusiji, nego na celom Balkanu CTS10228 i PH908 zajedno!!!

CTS-10228 je druga po zastupljenosti haplogrupa u Belorusiji (posle R1a) sa 17,5%.

U Rusiji i Belorusiji nikad nije bilo Vlaha, tako da su priče da je I2a vlaška obične nebuloze onih mitomana koji ne poznaju najosnovnije stvari u vezi genetike.


I2-CTS10228 je jaka u Belorusiji www.eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml , a u regiji Polesje u Belorusiji je čak jača nego R1a.
Mitoman si ti, koji prisvajaš neku HG (Srbi svi i svuda) i uopće te ne treba shvaćati ozbiljno, jer nacionalizmu nema mjesta u genetici.

Ali imaš pravo šro se Bjelorusije tiče, dapače Polesija je jedno od žarišta proto-Slavena i vjerojatno jedina regija u Europi gdje osim slavenskog substrata nijednog drugog nije ni bilo (sjever Bjelorusije već ima baltske primjese).
Mala Rijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:35   #92
Quote:
Pavo B. kaže: Pogledaj post
Zašto? Zašto predak svih tih ljudi ne bi mogao biti netko tko se tijekom 200-300 godina negdje pridružio tim Vlasima?
Pojedinac može donijeti Y-DNA haplogrupu, ona se prenosi cijela na potomke, no količina autosoma se u svakoj generaciji dijeli na pola (aproksimativno). Domaćih je moralo biti više.
Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:38   #93
Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Onaj ko je postavio ovu temu aludira na to da je I2a vlaška haplogrupa, a samim tim da je većina stanovništva dinarskog pojasa (gde je I2a najjača) vlaškog porekla, a to nije tačno.
Otkud tom stanovništvu onda ime Vlah? Ne jednom, ne par puta, već vrlo doslijedno ih svi nazivaju Vlasima. I Dubrovačani i Kotorani i Osmanlije i srpski kraljevi i bosanski kraljevi i Mlečani i ugarski kraljevi? Kako je moguće da nitko od njih nije primjetio da se uopće ne radi o posebnom stanovništvu? Da su to sve najobičniji Srbi? A imaju izravnog i stalnog kontakta s tim Vlasima? Kako je moguće da se dogodila ovako kolosalna zabluda?
Pavo B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:40   #94
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Pojedinac može donijeti Y-DNA haplogrupu, ona se prenosi cijela na potomke, no količina autosoma se u svakoj generaciji dijeli na pola (aproksimativno). Domaćih je moralo biti više.
Ali mi ovdje ne govorim o autosomalnoj genetici već o Y-kromosomu. Pogledaj naslov teme.
Pavo B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:41   #95
Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Ko je spomenuo Srbe?

Pošto me već vučeš za jezik onda moram da ti kažem da ih je itekako bilo.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Nova_Srbija

https://en.wikipedia.org/wiki/Slavo-Serbia

Srbi koji su se počeli iseljavati u Rusiju još u 16-om veku su uzdigli Rusku Imperiju, samo od početka 18-og veka do Oktobarske Revolucije u ruskoj vojsci je bilo preko 200 generala srpskog porekla.

Srbin Sava Vladislavić je osnivač ruske obaveštajne službe i on proširio granice Rusije na Dalekom Istoku https://en.wikipedia.org/wiki/Sava_Vladislavich


To je povratna seoba

Kakve to ima veze s problemom podrijetla I2a iz Rusije i Bjelorusije?

Zadnje uređivanje Liudewitus : 17.06.2017. at 20:58.
Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:47   #96
Quote:
Mala Rijeka kaže: Pogledaj post
Mitoman si ti, koji prisvajaš neku HG (Srbi svi i svuda) i uopće te ne treba shvaćati ozbiljno, jer nacionalizmu nema mjesta u genetici.

Ali imaš pravo šro se Bjelorusije tiče, dapače Polesija je jedno od žarišta proto-Slavena i vjerojatno jedina regija u Europi gdje osim slavenskog substrata nijednog drugog nije ni bilo (sjever Bjelorusije već ima baltske primjese).
Pa kako da je ne prisvajam kad sam I2-CTS10228, a Srbin sam?

Ima i u Srbiji dosta onih koji misle da je I2a-Dinaric vlaška, a da je samo R1a slovenska, ali to su ljudi koji se na razumeju u najosnovnije stvari iz genetike.

Nije svaka R1a slovenska, R1a-Z93, R1a-Z284 i još neke grane nisu slovenske, a ti koji ne poznaju ili površno poznaju genetiku ne shvataju da nije sve u haplogrupu nego da su bitne i podgrane.

Slovenske su samo R1a-M458 i R1a-Z280

Haplogrupe koje su učestovale u ranoj etno-genezi Slovena ili proto-Slovena su I2-CTS10228, I2-PH908, R1a-M458 i R1a-Z280.


Ima i onih koji misle da je I2a-Dinaric slavizirana još u Polesju, ali ni oni nisu u pravu.

Nosioci R1a pre mešanja sa I2a uopšte nisu bili Sloveni nego nego Skito-Sarmati, tek kad su se izmešali sa I2a nastali su Sloveni.

Sloveni su kao Bevanda, pri čemu je R1a vino, a I2a voda, kao što nema Bevande dok se ne izmešaju vino i voda, isto tako nije bilo ni Slovena dok se nisu izmešale R1a i I2a-Dinaric.
Rukma Vimana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:52   #97
Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Vlasi iz Hercegovine imaju uglavnom slovensku (srpsku) genetiku (I2a & R1a).

Ti vlasi su bili stalež i socijalna kategorija, a ne romanofoni Vlasi.
Ne postoji srpska genetika

Quote:
Mirilovići, Riđani i Burmazi se u srednjovekovnim poveljama pominji kao vlasi na području Hercegovine.

Svi imaju slovenske (srpske) haplogrupe, Mirilovići su I2-CTS10228, Riđani su I2-PH908, a Burmazi su R1a-M458.
Ovo je zbilja tužno šta se događa na mojoj temi.
Uspjeli ste orginalno NeIndoeuropsku haplogrupu I2, koja u početniku nije imala nikakve veze ni sa indoeuropljanima tj- slavenima proglasit za ni manje ni više nego srpsku. Što reći osim

Ako smatraš da je I2 originalno indoeuropska/slavenska grupa - daj neke reference !
Quote:
Mala Rijeka kaže: Pogledaj post
Ako ste vi Vlah, super za vas. Ja nisam niti autosomalno imam ikakve veza sa Balkanskim vlasima. Smeta mi trpanje većine hrvatskog naroda u Vlahe i potpuno ignoriranje činjenice I2-dinaric ima na desetke milijuna među sjevernim Slavenima.
Ti prvo postaviš neke teze o nekoj automatskoj
Quote:
genetičkoj sličnosti
među hrvatima, kažeš:
Quote:
Svi Hrvati su genetski slični, nema razlike između onih koji su I2, R1a ili E1b.
. A onda kad te čovjek pita da obrazložiš te tvrdnje - kreneš pričat o plemstvu.

Ovaj vidi srpsku genetiku, ovaj se proglašava za niže plemstvo.

Koji k ..


Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Ima, onaj ko je postavio ovu temu aludira na to da je I2a vlaška haplogrupa, a samim tim da je većina stanovništva dinarskog pojasa (gde je I2a najjača) vlaškog porekla, a to nije tačno.
Ti imaš problema sa logikom.

1) Ja se u prvom postu ograđujem od tvrde, jezične defincije vlaha kao romanofonog staonvništva.
2) Ako je I2a najjača upravo na prostoru gdje žive stočari, pastiri i hajduci koji se po Fortisu, u 18.st sebe vlasima zovu - što drugo ja mogu zaključiti osim toga da očito postoji neka korelacija između vlaha i I2.

Na koncu ti vlasi baš kao i pripadnici I2 ne koriste svoj izvorni jezik već često neki slavenski.

I ako su vlasi socijalna kategorija, onda su i srbi ništa drugo doli socijalne, a ne etničke kategorije ?
Strugacki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:57   #98
Quote:
Pavo B. kaže: Pogledaj post
Ali mi ovdje ne govorim o autosomalnoj genetici već o Y-kromosomu. Pogledaj naslov teme.
Oprosti, ne govorimo o Y-kromosomu, već o I-M423 kromosomu kao "nositelju vlaške kulture". Stoga moram podsjetiti da se hrvatski stanovnici Hercegovine genetski znatno razlikuju od stanovnika Tesalije što dovodi u pitanje teoriju o "svevlaškom" Urheimatu u Grčkoj.
Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 21:01   #99
Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Pa kako da je ne prisvajam kad sam I2-CTS10228, a Srbin sam?
Na žalost, samo je ono prvo egzaktno...
Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 21:06   #100
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Oprosti, ne govorimo o Y-kromosomu, već o I-M423 kromosomu kao "nositelju vlaške kulture".
Čekaj, razumiješ li ti što je uopće Y-kromosom i što je haplogrupa?
Pavo B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:10.