Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2006., 08:06   #21
Ispravak:
Dvomjesečna najamnina za violinu u OGŠ Zlatka Balokovića - Ivanićgradska j e140kn.
Školarina je 120 kn mjesečno. Za više djece daju popust
ivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 10:00   #22
Quote:
ivo kaže:
3. Sve troje djece upisao sam u glazbenu kada su krenuli u 2. osnovne škole. No, uobičajeno je da se djeca upišu u glazbenu kada kreću u treći razred osnovne tako da istovremeno završe i osnovnu i glazbenu ( jer traje 6g.). No ima klinaca koji se upišu u 1. razred osnovne i glazbene istovremeno, ali to je ipak rijetkost.
mislim da to bas i nije pametno - upisati dijete u glazbenu u 3.osnovne...ak poslije ide u srednju ima 2 mature (glazbena + matura u skoli ak se ne prodju svi razredi s 5)
2. osnovne mi je nekak najbolja opcija


Quote:
zakan14 kaže:
No, s izborom instrumenta, nisam siguran da djetetu to može biti jako važno. S 5-6 godina mu je manje-više svejedno, kad ionako jedva da poznaje koji instrument.
kao sto je vec netko napisao iz vlastitog iskustva moze biti velika muka svirati nesto 6 godina jer su te roditelji natjerali...mozda je bolje pricekati s glazbenom jos par godina tako da dijete bude u stanju samo izabrati instrument koji zeli svirati?
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 10:22   #23
ja ću svog miša upisat s pet godina u muzičku
saksofon više nemamo doma, ali imamo klarinet , synth i klavir
a s četiri godine kreće na engleski
sve sam isplanirala

(dijete za razliku od mene već sad zna dobro pjevati, ili bolje rečeno pjevušiti)

kod ex-šogora lupa po bubnjevima (onak, samo da buči)i gleda strica kak mu svira blues
a bratić je metalac - gitarist, pa ako od mog djeteta ne bude neki muzičar...
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 10:49   #24
Ambicije do neba.

Pustite djecu da budu djeca.
krix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 11:30   #25
Quote:
Kent kaže:
ja ću svog miša upisat s pet godina u muzičku
saksofon više nemamo doma, ali imamo klarinet , synth i klavir
a s četiri godine kreće na engleski
sve sam isplanirala

(dijete za razliku od mene već sad zna dobro pjevati, ili bolje rečeno pjevušiti)

kod ex-šogora lupa po bubnjevima (onak, samo da buči)i gleda strica kak mu svira blues
a bratić je metalac - gitarist, pa ako od mog djeteta ne bude neki muzičar...
Viš, sad mi pada na pamet jedna zgoda iz mog vojnog službovanja. Imao sam naime toliko sreće da sam uspio upast u vojni orkestar i tamo provest 8 mjeseci, što mi je bio jedan od ljepših perioda u životu. I tako, vježbam ja po 6-8 sati dnevno svoj saks, što mi je apsolutno najveći gušt u životu (mislim, drage su meni i žene i fina papica i sve ostalo, al dunut u tu metalnu cijev i čut taj zvuk - božanstveno!), i dođe ti meni frajer koji je završio akademiju za saks, redovito zaposlen u tom orkestru, i pita me 'pa dobro čovječe kako ti se da toliko vježbat?!?'.

I to je meni poanta hrvatskog glazbenog obrazovnog sustava (i društva uopće), i jedan od glavnih razloga zašto nisam htio upisat akademiju i profesionalno se bavit glazbom, nego sam odabrao radit za novce nešto što ne volim toliko puno, a svirat iz čistog gušta. I zato sigurno neću upisivat svoje dijete s 5 godina u muzičku.
__________________
'Music is your own experience, your own thoughts, your wisdom. If you don't live it, it won't come out of your horn.' - Charlie Parker
Baan Dar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 12:17   #26
Ja sam totalni dibidus za muziku...nist ne znam o muzickima i sl. A voljela bi znat, zbog svoje djece, ako koje pokeze interes.
Koliko se placaju muzicke skole? (za pocetak)...
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 12:44   #27
Quote:
krix kaže:
Ambicije do neba.

Pustite djecu da budu djeca.
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 13:05   #28
Quote:
krix kaže:
Ambicije do neba.

Pustite djecu da budu djeca.
pustite djecu da postanu neuki čobani?
neka samo zgubidane po cesti praznih glava i droksaju se

sad je najednom problem što omogućiš djetetu da uči strani jezik i svira instrument po volji
koja bijeda, u kojoj šupi živim jebo te
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 13:08   #29
Quote:
I to je meni poanta hrvatskog glazbenog obrazovnog sustava (i društva uopće), i jedan od glavnih razloga zašto nisam htio upisat akademiju i profesionalno se bavit glazbom, nego sam odabrao radit za novce nešto što ne volim toliko puno, a svirat iz čistog gušta. I zato sigurno neću upisivat svoje dijete s 5 godina u muzičku.
čuj, 5,6 ili 7 godina -to se pokaže tijekom vremena i procijeniš po djetetu
ako nema želje i interesa - onda nikad
djetetu daš mogućnost da proba različite stvari, ako mu se ne sviđa, ne mora
što se mene tiče može bit i vrtlar, kirurg, astonaut kad odraste, ali neka bude stručnjak u tome, neka bira po talentu i marljivo radi
vrlo jednostavno
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 13:12   #30
Ma radi se o tome da djeca upravo budu djeca po tome sto uzivaju i razvijaju ono sto vole.
Koliko vidim oko sebe 5, 6, 7-godisnjake koji idu u glazbenu, svima to pase. Uostalom, nije posrijedi dril - nego igranje glazbom.
Zato bih i svom djetetu rado to priuštio, iako to znači golemu žrtvu vremena i truda, poslije posla kada dodješ krepan doma.
A to s ambicijama nema puno veze - uopce mi nije stalo da mi dijete svira u Filharmoniji, niti da ide na natjecanja. Kao sto bi mi bilo stalo kad bi profač kazao da je za to kadar.

Zašto misliti da je poduka u glazbi za djecu gnjavaža????
zakan14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 13:18   #31
Quote:
zakan14 kaže:
Ma radi se o tome da djeca upravo budu djeca po tome sto uzivaju i razvijaju ono sto vole.
Koliko vidim oko sebe 5, 6, 7-godisnjake koji idu u glazbenu, svima to pase. Uostalom, nije posrijedi dril - nego igranje glazbom.
Zato bih i svom djetetu rado to priuštio, iako to znači golemu žrtvu vremena i truda, poslije posla kada dodješ krepan doma.
A to s ambicijama nema puno veze - uopce mi nije stalo da mi dijete svira u Filharmoniji, niti da ide na natjecanja. Kao sto bi mi bilo stalo kad bi profač kazao da je za to kadar.

Zašto misliti da je poduka u glazbi za djecu gnjavaža????
fala ti Bože, neko pametan
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 13:28   #32
Quote:
manc kaže:
Ja sam totalni dibidus za muziku...nist ne znam o muzickima i sl. A voljela bi znat, zbog svoje djece, ako koje pokeze interes.
Koliko se placaju muzicke skole? (za pocetak)...
120 kuna mjesečno, za dva sata solfeđa i dva individualna sata poduke u sviranju. Što je, svatko će se složiti, doista malo.
No, interes pokušaj isprovocirati, a ne čekati da ti dijete dodje doma i kaže: Čuj, mama ja bih u muzičku.

Eto, tako mi...
zakan14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 13:37   #33
Quote:
pustite djecu da postanu neuki čobani?
neka samo zgubidane po cesti praznih glava i droksaju se

sad je najednom problem što omogućiš djetetu da uči strani jezik i svira instrument po volji
koja bijeda, u kojoj šupi živim jebo te
Ko je uopće tebi šta rekao? Da opet ne bi krivo shvatila, ne obraćam se direktno tebi. Izražavam miljenje, kužiš? Gdje držiš klavir u šupi?

Dijete treba usmjeriti, a ne gurati. Naći afinitete i to održavati. U suprotnom dobiješ probisvjeta koji je svašta probao, a ništa završio. Zbog bolesne ambicije roditelja stradaju djeca. Dugoročno. I još nešto. Dijete živi svoj život, ni mamin ni tatin, nego svoj.
krix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 13:39   #34
ne znam zašto živčanluk
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 13:55   #35
Nema živčanluka. Da ima poslao bih te tamo gdje nije pristojno slati ljude.

A kakav odgovor očekuješ spominjući čobane, šupe itd...
krix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 17:38   #36
Quote:
krix kaže:
Ko je uopće tebi šta rekao? Da opet ne bi krivo shvatila, ne obraćam se direktno tebi. Izražavam miljenje, kužiš? Gdje držiš klavir u šupi?

Dijete treba usmjeriti, a ne gurati. Naći afinitete i to održavati. U suprotnom dobiješ probisvjeta koji je svašta probao, a ništa završio. Zbog bolesne ambicije roditelja stradaju djeca. Dugoročno. I još nešto. Dijete živi svoj život, ni mamin ni tatin, nego svoj.

Dakle slažemo se s Krixom svi, to glede afiniteta i održavanja. Točno je da neutemeljeno forsiranje može biti posve kontraproduktivno. Cijelo vrijeme iz naših se postova, čini mi se, to dobro kužilo.
A čemu onda ona primjedba o ambicijama s ikonom povraćanja??? Nije li i to možda neprimjereno, s obzirom na to da se nigdje nije spominjalo neutemeljeno forsiranje, a bome ni "bolesne ambicije"? Štoviše!
Definitivno, nije jasno na što se primjedba zapravo referirala? Tko ne bi puštao djecu da budu djeca?
zakan14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 18:45   #37
Jedna usputna priča na temu... Klinka, 5 godina. Ima na raspolaganju više instrumenata, klavijature, gitare, svakakve puhalice, udaraljke... Kad je imala tri, zajedno smo odsvirali, miksali i snimili naš prvi avantgardni single CDR za dva synthesizera. I nismo ga imali srca nuditi izdavačima nego smo ga samo umnožili za vlastite potrebe. I danas se povremeno igramo. Škola se spominjala samo jednom, kada je pitala kako to izgleda i što se tamo radi. Sama je počela škrabati note po crtovlju premda joj to nitko nije pokazao ili sugerirao. Igra se, što je i najvažnije u svemu tome. Ako poželi ići u školu, sama će odrediti vrijeme i prisvojiti instrument. A ako neće, neće.
Robespierre is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 19:01   #38
netko je spominjao upisivanje u glazbenu s 5 i na engleski s 4...kaj nije to malo ekstremno?mislim da je krix na to mislio
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 19:04   #39
Quote:
Robespierre kaže:
Jedna usputna priča na temu... Klinka, 5 godina. Ima na raspolaganju više instrumenata, klavijature, gitare, svakakve puhalice, udaraljke... Kad je imala tri, zajedno smo odsvirali, miksali i snimili naš prvi avantgardni single CDR za dva synthesizera. I nismo ga imali srca nuditi izdavačima nego smo ga samo umnožili za vlastite potrebe. I danas se povremeno igramo. Škola se spominjala samo jednom, kada je pitala kako to izgleda i što se tamo radi. Sama je počela škrabati note po crtovlju premda joj to nitko nije pokazao ili sugerirao. Igra se, što je i najvažnije u svemu tome. Ako poželi ići u školu, sama će odrediti vrijeme i prisvojiti instrument. A ako neće, neće.
Ma super je to, ali meni se ipak čini da roditelji trebaju predlagati i malo pripomoći u nastojanju. Jer, kad bi i nekog 8-godišnjeg školarca pitao želi li ići u školu (osnovnu), nisam siguran da bi svaki rekao da hoće.
Nekak mi se čini da bi možda osvještenje da se želi ići u muzičku moglo doći prekasno (npr. s 18 godina). Znam podosta priča koje su mi i stariji i mlađi kolege pričali kako im je upravo žao da ih starci nisu usmjeravali.
Dakle svakako sam za nenasilje, ali i za poduzetniji odgoj. Granica jest tanka, ali postoji.
Slično je bilo i za školom plivanja. Hoćeš li, čedo tatino? Neću, dakako.
A kad je ipak krenula (uz puno povjerenje prema nama) - bila je oduševljena, i pliva ko velika.
To je bar kod nas tako.
zakan14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 19:22   #40
Quote:
zakan14 kaže:
Bi li tko htio malo izmijeniti iskustva o svom djetešcu i glazbenoj skoli, odabiru instrumenta, iskustvu s profacima, skolom itd? U kojoj dobi početi? Svaki komentar nam je koristan!!!
Ja sam u Glazbenu krenula u 3.razredu Osnovne, završila je paralelno s Osnovnom običnom..
Sada sam 2. Srednje glazbene i gimnazije..
Nije dobro upisivati dijete, niti će ga u većini škola htjeti primiti ako nije barem prvi razred i zna slova..
Inače, na samom prijamnom se određuje koji bi instrumenat djetetu najbolje odgovarao.
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:06.