Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2006., 14:45   #101
Quote:
Desirée kaže:
mm, da

Mrkva, os me zenit?
Hocu, ako ti meni kupis ovakav (photoshop rules)

Nema veze sto nemamo mladozenje, bitno je da smo se bacile u dizajniranje prstenja
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2006., 14:49   #102
Meni je pretanko 4mm

Zapravo nemam pojma, trebalo bi to uživo vidjeti
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2006., 14:49   #103
Deal. Imam ja rodaka zlatara, jos je i blizu tvom rodnom gradu i vjerujem da cemo ga moc ispilat da nam ovakvo prstenje napravi
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2006., 14:50   #104
Quote:
Ava Adore kaže:
Meni je pretanko 4mm

Zapravo nemam pojma, trebalo bi to uživo vidjeti
A istina. Al meni se, za sad, 4 mm cini ok

Amo komadi poharat zlatarne
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 11:03   #105
ja sam ti kod ovih dolje uzela svoj vjencani prsten, koji su mi napravili po mojoj skici
nije od platine vec od bijelog zlata ali imaju i platinu, i tu na stranici su lijepo objasnjene sve karakteristike platineplatina
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 22:27   #106
Quote:
super surfer kaže:
načula da zlatari znaju obične, prstene od žutog zlata presvlačiti slojem bijelog zlata, koji se nakon izvjesnog vremena "ispere", i žuto zlato se počinje nazirati ispod...
pa bijelo zlato u biti i je zuto zlato koje jetkaju (ili tako neka rijec) nekakvom kiselinom da izgubi boju i onda postaje bijelo. Pred par mjeseci je bila emisija na discoveryu
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 22:40   #107
Quote:
Desirée kaže:
Slike
vjencani pod br m387

http://www.zlatarna-krizek.hr/vjencano-sivi_hr.php

a zarucnicki ne mogu naci da se ubijem
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 23:08   #108
Quote:
Desirée kaže:
ja sam probala napraviti bez ovog oznacenog kamena, odnosno, da je on sitan kao i ovi koji idu okolo (takav sam htjela), ali nisam uspjela.


Kak si ti uspjela?


P.S. Modoviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii .... Ocete pliz zicati da se na Vjencanjima odobri [IMG] kod?
ovo je odlicno, i bas je dobro sto je jedan veci
zapravo skoro bi bio dosta taj veci i dva manja sa strane...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 23:09   #109
Quote:
magic blue kaže:
vjencani pod br m387

http://www.zlatarna-krizek.hr/vjencano-sivi_hr.php

a zarucnicki ne mogu naci da se ubijem


ovo mi je grozno, izgledaju mi kao oni dijelovi koji drze mrezicu na slavini..
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 23:25   #110
Ne volim dvobojno prstenje. Nama se sviđaju i možda uzmemo ove pod brojem 601. Jedino kaj bi da su poprilično tanji...
Admin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 23:32   #111
Admin, moze pliz dozvoljene slike ovdje?
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 08:36   #112
Potrudit ću se. Dat ću sve od sebe da mi Anderlon da.
Mislim na postanje slika ovdje.
Admin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 10:17   #113
Afkors
Druge stvari nam ne bi ni pale na pamet

Cak ni meni koja sam LJESovka u dusi
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 10:38   #114
Quote:
Natch kaže:
ovo mi je grozno, izgledaju mi kao oni dijelovi koji drze mrezicu na slavini..
joj i meni, bas su onak, nikakvi
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 10:40   #115
Quote:
Admin kaže:
Ne volim dvobojno prstenje. Nama se sviđaju i možda uzmemo ove pod brojem 601. Jedino kaj bi da su poprilično tanji...
meni su to onak malo, ko kuglicni lezajevi ili kak se to vec zove. i nisu ti tak tanki, pa cijena im je 4.604,00 i samo to ti govori kolika im je gramaza
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 11:27   #116
Quote:
Desirée kaže:
Pa zlatari uglavnom nemaju izlozenu platinu, rijetko se kupuje (pretpostavljam jer je skupa), medutim svaki ce ti ponuditi da ti napravi po narudzbi od platine. Bar je meni neki dan kad sam pitala za platinu


Nikako ne mozes golim okom prepoznati. Poztrazi zig kad kupujes prsten, 925 se koristi za srebro, 585 za zlato - to je standard, takvo je najcisce. Zlato ti moze biti i 550, srebro 900, ali onda znas da ima neke metale umijesane.

Osim ziga koji potvrduje od kojeg je elementa napravljeno, mora imati zig i zlatara koji ga je napravio. Rijetko kada ces s ta 2 ziga naci laznjak, jer zlatar zna da bi se sjebao s tim. Prije ce ti pokusati podvaliti prsten bez ziga, a ako primjetis, onda ga je "zaboravio staviti".
Zlatari u Hrvatskoj ,bar njih 99% NE rade sa platinom,a ako imaju nakit od platine to je gotova roba iz uvoza,tako da baš ne vjerujem da uzrađuju nakit od platine.
Žig 925-za srebro označava najčišće srebro od kojeg se radi nakit.Od čistoće 950 se rade žličice i sl. Žig 585 za zlato NE označava najčišće,već označava 14-karatno zlato,koje bez obzira na boju uvijek ima istu količinu čistoga zlata u sebi ( može biti žuto,bijelo,crveno,zeleno...).Najčišće je 1000 iliti FINE,što je čisto zlato i od njega se najčešće ne radi nakit jer je premekano,eventualno dukati.Zlato ne može imati žig 550,jer takav ne postoji i u svako zlato za nakit se stavljaju razne primjese i to je normalno.A što se tiče boja zlata,bijelo zlato je bijelo zlato jer u sebi ima vise legura koje mu daju baš tu boju i nebu se "izbrisalo",jedino ako je rodinirano s vremenom se taj sloj rodija može istrošiti.
Glede žigova ,treba ih biti tri komada,a to su:
1.čistoća plemenite kovine (585,750 ili...)
2.žig zlatara (xy broj)
3.državni grb (to je mali hrvatski grbić)
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 11:44   #117
Quote:
magic blue kaže:
meni su to onak malo, ko kuglicni lezajevi ili kak se to vec zove. i nisu ti tak tanki, pa cijena im je 4.604,00 i samo to ti govori kolika im je gramaza
Znam da su debeli, no možda mogu izraditi tanje? A izgled... oduvijek me privlači neobično, pa tako i što se vjenčanog prstenja tiče.
Admin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 11:51   #118
slazem se da je cool jer je neobicno, ali zamisli si cijeli zivot na prstu nosti tu gramazu
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 12:37   #119
nosit ce teret braka
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 12:39   #120
Dakle zajebala sam broj za zlato i broj zigova A za platinu - od 2 koja sam pitala, 2 su mi ponudili da naprave ... valjda sam upala u taj 1%

Hvala
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.