Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2004., 22:18   #81
U mene
Šala, nekretnine teško mogu biti promašaj, čak iako ništa ne znaš o ulaganjima.
__________________
Za pravilno doziranje i pripremu obroka koristite samo priloženu mjericu.
Šakomyzine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2004., 14:24   #82
Iako nas naravno guši birokracija, mislim da ima i pozitivnih strana papirologije-naime strani kapital nije jos toliko usao u naše društvo, a samim time i porast cijena nije dostigao svoj maksimum - Dalmacija, G. Kotar, Lika i sl.
Moje mišljenje je da se isplati ulagati u nekretnine (isto tako, bolji su i novčani fondovi nego čarapa), a tržište dionicama je ionako rezervirano za ljude sklonije riziku-tko voli nek` izvoli.
Kukurijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 05:33   #83
Gdje uložiti?

Držim da je najpametnije uložiti u nekretninu na moru, možeš kupiti zemljište i nešto izgraditi, a kasnije prodati. To je najisplativije ako želiš nešto zaraditi.
__________________
Sto ljudi - sto čudi, sto žena - dvijesto grudi!
ja_sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 09:03   #84
Mislim da bi Vam dobro bilo pročitat koju (iskreno nekoliko knjiga) na tu temu, jer što je nekoliko mjeseci ili godina pametnog planiranja, zatim pametno ulaganje i zatim "više nemožeš fulat" te godinama fino živiš, naspram jedne gluposti koja će te pratiti cijelog života. nije ljep osjecaj. Pazi što radiš i od koga primaš savjete.
Sretno
Zdravko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 09:38   #85
Ahil,

Malo sam prošao odgovore na tvoje pitanje .
Upiši se u biblioteku, posudi par knjiga, kupi par knjiga.
Prati i razmišljaj. Kloni se lakih rješenja, birtijaških razgovora i forumskih rješenja u 3reda texta. Pazi vecina je najčešće u krivu. Naući se sam, to ti je najbolje ulaganje.
Mala smo zemlja s malim iskustvima.
Probaj s autorima: Leon Richardson, Richard Charldson, Soros, Scott Adams, Nordstorm, Srića i drugi

Ako ti se ovo čini teško - spadaš u luzere i stari nije mi te žao.
Sretno (sreća je prevrtljiva družica) ne, nego pametno!
Zdravko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 00:36   #86
Posto je pitanje hipoteticko, takav je i odgovor:

Daj meni. 5% godisnja kamata. Daje li neko vise?
hofer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 14:10   #87
Question

Mozda urediti jedan ili dva apartmancica na nekom otoku pa, istina uz malo truda, malo po malo oplemenjivati te novce.A ako i ne bude islo, nekretnine na otocima uvijek drze cijenu, zar ne?
Kain is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 01:38   #88
u poker automate - "the house always wins"
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 23:18   #89
A kako bi bilo 100 000€ uložiti u građenje?
Kupiš zemljište na dobroj lokaciji, digneš kredit i izgradiš jednu urbanu vilu sa 8-9 stanova. Zarada je otprilike 100%. Tj cijena građenja je 500-700€/m2, a prodaješ novogradnju po 1100-1300€/m2.
Dakle za zgradu od 9 stanova po cca 70m2 od ukupno cca 700m2 (uračunati hodnici i ostalo) trebaš oko 500K €, a kad ih sve prodaš, dobiš 820K. Vratiš kredit i ostane ti 320K. Od toga 100 si imao, 220 zaradio. I to kroz nekih 2 godine. I onda ponoviš priču...
Jest da iziskuje truda i vremena ali je isplativo, zar ne?
zara is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 12:34   #90
Ne znam baš. Neki građevinari se ne bi složili s tobom. Tvrde naime da se godišnje na lovu uloženu u taj tip građevinarstva može zaraditi deset do dvadeset posto uloženog.
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 14:12   #91
Za 100.000 Eura nemreš kupiti ni pošteno građ.zemljište, koje bi bilo unutar 10 km o Trg.B.Jelačića, ), a sve i da ga imaš besplatno ostaje ti 100.000 Eura za gradnju. Nemožeš sagraditi ništa ispod 600 Eur/m2 a da iole liči na nešto.

It takes money to make money, a za urbane vile ti treba daaaleko veći kapital , sorry
Direktor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 14:21   #92
Direktore, a zakaj bi covjek ulagal samo svoj novac kad se moze po onoj staroj "other people's money". Znaci svoj kapital kao polog i iskreditirati do maximuma. Pa onda 100K eura vec moze biti 500K za ulaganje.

It takes money to make money...ta poslovica je vec puno puta bila pobijena (iako ne kazem da nije tocna), jer mozak je nas najneiskoristeniji asset i treba ga uposliti...tada i sa malo novca covjek moze doci do puno novca.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 15:13   #93
100.000 Eura je velik, ali ujedno i mali novac.
Ja bih te pare dao negdje na kamatu. I bavio se nekim hobijem .
404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 16:45   #94
Najbolje uložiti u dionice ... pogotovo u USA sad. Ako izabereš pametno 10-tak tvrtki imaš siguran dobitak bar 20% godišnje. Trenutno se igram sa 10-tak firmi, imam 10% mjesečno zaradu zadnjih pola godine
Nažalost ne igram se sa 100.000 Eura, trenutno samo 5000 $, ali raste
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 17:22   #95
Quote:
Martinn kaže:
Najbolje uložiti u dionice ... pogotovo u USA sad. Ako izabereš pametno 10-tak tvrtki imaš siguran dobitak bar 20% godišnje. Trenutno se igram sa 10-tak firmi, imam 10% mjesečno zaradu zadnjih pola godine
Nažalost ne igram se sa 100.000 Eura, trenutno samo 5000 $, ali raste

Joj, nemoj slusat ovaj komentar...

"sigurno 20% godisnje"...

Ovo moze samo reci netko tko se tim tek poceo "igrati" a postoci se eventualno izvlace iz knjiga.

U zadnje tri godine cijeli us market je bio dole od 25-65%...ja ne kazem da je nemoguce imati 20% godisnje ili cak 200% godisnje, ali reci da je u dionicama nesto "sigurno" jest malko vise smijesno.

Ja u zadnja dva mjeseca imam dobitak od 61%...ali to nije nikakav pokazatelj bilo cega a najmanje nekakve "sigurnosti".

Takodje, ne preporucam da poslusas savjet da ulozis 100K Eura u dionice zbog sljedeceg:

U stock market bi se trebalo idealno ulagati lova koja se moze priustiti da se izgubi. A ja sumnjam da mozes si priustiti da izgubis 100K eura. Ulozi u stock market jedan dio, ali taj dio neka bude ono sto si mozes priustiti da izgubis.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 11:09   #96
Građenje se svakako isplati, ali treba imati malo više od 100 000 €. Osim toga cijena m2 može biti od 350 do 900 €/m2. Ako se računa da gradiš sam (a ne da gradnju prodaš drugome koji će na njoj zaraditi) treba imati operativu, što isto tako košta, a ne računa se u troškove gradnje.
Sve ovisi o lokaciji, jer skpa lokacija(zemljište,dozvole,priključci)ne pokriva razliku u prodajnoj cijeni, tako da je postotak zarade često manji.
berlusconi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 13:25   #97
A recimo da covjek ima zemljiste i da mozes nategnuti kojih $100K, da li bi banka usla u projekt gradnje s tobom ili kao partner ili kao krediter. Kakva je situacija u HR sto se toga tice. Cini mi se odavde preko bare da mi se tu mogle dobre pare okrenuti.
malo_sutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 23:31   #98
Uloži u TDR.
__________________
there's no devil, it's just god when he's drunk
Mr. Jingles is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 13:30   #99
Dobar savjet. Hmmmjel ti to Al Capone Avatar
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2004., 20:19   #100
Quote:
Mr. Jingles kaže:
Uloži u TDR.

cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:39.