Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2007., 11:22   #81
Quote:
syrius1 kaže: Pogledaj post
...
fond ti nosi visoki prinos i visoki rizik. Sta ako u 15-toj godini, bas kad kazes sad sam nesto ustedjela, idemo malo uzivati, tvoji fondovi padnu za 40-50%?
A to se desava.
...
Pracenje investicije je jedan od normalnih stvari... Ako krene dolje, vadis lovu, tako da se moze ocekivati ev. gubitak od cca 10tak posto... Baratati i razbacivati se brojkama od 40-50% gubitka (kao i dobitku od ~30tak% p.a. kroz dulji period) ljudima koji chattaju ovdje je smijesno. Kao sto dodje ovdje svaki dan, tako odlazi i drugdje gdje se informira o stanju svoje investicije.
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
to mi je jasno, ali što ću s trenutno važećom policom ako ugovaram novo riziko osiguranje?
poanta je bila ne izgubiti uloženo...a popraviti situaciju.
Pretpostavljam da ako umanjujes uplatu da ce ti i osigurani iznos biti manji... pa da ga nadoknadis... i premasis, a opet i stedis (na drugoj strani)...
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 11:30   #82
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post

Pretpostavljam da ako umanjujes uplatu da ce ti i osigurani iznos biti manji... pa da ga nadoknadis... i premasis, a opet i stedis (na drugoj strani)...
Ako umanjim uplatu, a produžim vrijeme uplaćivanja, iznos će možda biti neznatno manji.
ali kao što rekoh, nakon što sam shvatila da je komponenta štednje kroz policu ŽO prilično zanemariva, neću uopće razmišljati o tome kao o štednji.
nego imati osiguranje zbog osiguranja.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 13:56   #83
Quote:
syrius1 kaže: Pogledaj post
15 godina je predugi period za bilo kakve prognoze u fondovima
ŽO ti nosi mali ali relativno siguran prinos
fond ti nosi visoki prinos i visoki rizik. Sta ako u 15-toj godini, bas kad kazes sad sam nesto ustedjela, idemo malo uzivati, tvoji fondovi padnu za 40-50%?
A to se desava.
Pogresno je gledati samo proslogodisnje prinose kod nas. Za fond je to prekratak period. Pogledaj grafove fondova koji su radili 2002 i 03 godine (ST, HYPO.....) Takvi padovi se desavaju i desavat ce se
Nakon sloma NY burze indeksima je trebalo dvadeset godina da se vrate na pocetnu vrijednost.

Nemojte misliti da na sve gledam crno, ovakav razvoj trzista treba iskoristiti ali sigurno nece trajati 15 godina
Bravo majstore! Konačno jedan pametan i konkretan komentar.
Ništa ne traje vječno pa tako ni pozitivan trend u HR.
Svi koji nešto kao ulažu na tržište kapitala morati će prije ili kasnije izaći iz lokalnog na globalno, htjeli oni to ili ne, naravno ako stvarno nešto žele i zaraditi. A onda će biti čupavo. To nije nimalo lako i jednostavno kako se sada čini. Staviš pare i !
Zato postoje NEOVISNI UPRAVLJAČI IMOVINOM koji rade preko internet platformi i sele novac iz regije u regiju, iz branše u branšu... (npr platforma MOVENTUM, EU podrožnica američkog LPL-a) Rade s preko 4000 produkata u cijelom svijetu. A ne, sad ću ja tu staviti u 5 dioničkih fondova i
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 14:00   #84
Jeste li umorni od uvijek istih, starih savjeta štedi novac, ulaži na dugi rok i rasprši ulaganja? Želite li naučiti kako i zašto profesionalni ulagači povećavaju brzinu svog novca umjesto da ga parkiraju? Znate li da tvrtka vašeg savjetnika za ulaganja zarađuje čak i kad vi gubite novac? Želite li znati zašto većina financijskih savjetnika ne želi da vi proučite ovu knjigu? Devedeset posto ulagača su prosječni i trebaju nastaviti štedjeti, ulagati u zajedničke fondove i mirovinske fondove po članku 401(k). Podaci u ovoj knjizi namijenjeni su preostalih deset posto koji se želi obrazovati kako bi postali profesionalni ulagači i povećali svoju zaradu od uloženog te ubrzali rast svojega novčanog portfelja. Ova je knjiga za osobu koja želi više kontrole nad svojim novcem i želi nadmašiti prosječnu dobit prosječnih ulagača. Ova vam knjiga neće reći što točno učiniti... jer što točno trebate učiniti kako biste se obogatili i kako ćete to postići ovisi o vama... ali ova će vam knjiga pomoći u razumijevanju zašto neki ulagači postižu puno veće dobiti nego prosječan ulagač, uz manji rizik i manje novca i u manjem vremenskom roku.
Iz knjige: TKO JE UZEO MOJ NOVAC?
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 14:07   #85
[QUOTE=lonicera;7353605]
Quote:
moneymake kaže: Pogledaj post
U slucaju smrti i nesrece postoje takozvana riziko osiguranja, koje mozes imati vec za 70eura godisnje i osigurana si u slucaju smrti na 40000eura a u slucaju invaliditeta na 80000eura.


to mi je jasno, ali što ću s trenutno važećom policom ako ugovaram novo riziko osiguranje?
poanta je bila ne izgubiti uloženo...a popraviti situaciju.
Ponekad se isplati negdje nešto sitno i izgubiti (izgubio sam gotišnju premiju u osig.) da bi na drugom mjestu zaradio nekoliko puta više (kroz inv. sam to već vratio tri puta)
No, svako odluku donosi za sebe, naravno.
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 07:36   #86
ok, štima i to što kažeš
ali glupo mi je policu žo koju već imam, po nepovoljnim uvjetima otkupljivati, izgubiti pri tom dobar dio uplaćenih novaca i onda ugovarati novu policu, po novim uvjetima, - kad to mogu napraviti i s postojećom.

jedino me kod toga muči dilema: da li ipak to učiniti i otvoriti fond policu - iz početka, ili ulagati u fondove (bez fond police) i zadržati staru preoblikovanu policu, ili uz preoblikovanu policu otvoriti paralelno i fond policu, a u fondove onda što ostane...?

jedno je sigurno: trenutna polica ide u preoblikovanje i to što prije.
mjesečna rata na najniži mogući iznos, vrijeme na 30 godina, trajni nalog u banci, i stavljam policu u ormar i zaboravljam ju, sve do ne daj bože neke potrebe za njom..
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 08:56   #87
napravi sve što si napisala, samo ne jednu stvar - fond policu

šta će ti onda?

pa znaš i sama ulagati bez njih

nemoj da opet nakon 3god skužiš da je to bezveze i da onda opet ideš na izmjene.

dok rastu fondovi kak rastu, ne treba ti fond polica, više zarađuješ sama. kad fondovi zaštekaju, lako uzmeš fond policu. onda ćeš manje zarađivati na njoj nego da je uzmeš sada, ali zato sada više zarađuješ sama bez nje, nego s njom
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 10:22   #88
da nam tema ne padne u zaborav....
naletio sam na stranicama Hanfe na ovo:
http://www.hanfa.hr/misljenja/UL.doc
i sad mi vise uopce nije jasan porezni tretman fond police:

4. Kod izdavanja potvrde ugovaratelju osiguranja o uplaćenoj premiji životnog osiguranja kod kojeg osiguranik na sebe preuzima investicijski rizik, društvo za osiguranje kao osnovicu za obračun porezno priznatog izdatka dužno je navesti samo onaj dio premije koji ima štednu komponentu tj. onaj dio premije iz kojeg se formira matematička pričuva osiguranja života.

Ako sam dobro razumio fond polica dijeli se na:
-pokrice rizika smrti
-troskove, provizije, reosiguranja...
-investicija u fondove

kako se formira matematicka pricuva? Ako fondovi rade sa minusom po isteku police, isplata je nula.

Dakle, na koji dio uplacene premije se moze koristiti porezna olaksica?
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 10:26   #89
koliko sam ja shvatila samo na onaj dio koji je "štednja", a ne ulaganje..
obzirom da ćemo uskoro Mi morati plaćati porez na ono što smo zaradili u fondovima, onda nema logike da u ovom slučaju zarada u fondu bude još smatrana i poreznom olakšicom...
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 23:26   #90
Quote:
moneymake kaže: Pogledaj post
U slucaju smrti i nesrece postoje takozvana riziko osiguranja, koje mozes imati vec za 70eura godisnje i osigurana si u slucaju smrti na 40000eura a u slucaju invaliditeta na 80000eura.
a gdje bi bili takvi uvjeti?

kod generalia, u slucaju smrti za 200 eura godisnje dobije se "samo" oko 20 tisuca eura.

gdje je najpovoljnije?
debilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 09:00   #91
evo jedan interesantan članak:

U porastu osiguranja vezana uz fondove
Ljudi su danas sve skloniji kupovati nadogradnju, bez klasičnog proizvoda osiguranja, što nikome nije u interesu. Tako se mnogi odlučuju na jednokratnu uplatu životnog osiguranja koja je vezana uz investicijski fond, vjerojatno zato što imaju krivu sliku o tome što time dobivaju. Osiguranici na taj način nisu kvalitetno osigurani, a osiguravateljima to i ne predstavlja značajnu dobit jer nije riječ o dugoročnoj štednji«, upozorava Boris Galić, predsjednik Uprave Allianz osiguranja.
Takav oblik osiguranja, kažu u Allianzu, u posljednje vrijeme potiču prodajni kanali osiguravateljnih kuća, vjerojatno zato što je riječ o jednostavnijem načinu da se sklopi još jedna polica, bez puno truda, a da osiguranik ne razmišlja previše o tome kakvu odluku donosi.
»Kod klasičnog osiguranja dogovara se osigurana svota i osiguranik unaprijed zna koliko će mu osiguravatelj isplatiti u slučaju nezgode ili u slučaju njegove smrti. Na temelju osigurane svote određuje se i premija koju će osiguranik uplaćivati određeno razdoblje pa je tako, zapravo, pristao na štednju«, pojašnjava Galić. S druge strane, mnogi se odlučuju na jednokratnu uplatu određenog iznosa na policu koja kombinira osiguranje s nekim drugim proizvodom, na primjer ulaganjem u investicijske fondove, te misle da su time - ako taj novac ostave u sustavu neko vrijeme - riješili i osiguranje.
»No, to nije tako, takav oblik osiguranja ne predstavlja, zapravo, klasično osiguranje jer se jednokratnom uplatom, na primjer 2000 eura, ne može osigurati značajno veći iznos za slučaj smrti ili nezgode«, kaže Galić. Dodaje kako su dodatni proizvodi u osiguranju osmišljeni doista tek kao nadogradnja uz klasične police i kako bi uvijek trebalo razmišljati o tome da prvo treba riješiti pitanje sigurnosti.
»Kada bih osobno morao odlučivati, uvijek bih najprije ugovorio klasično osiguranje, radi vlastite sigurnosti i sigurnosti moje obitelji. Jednom kada odlučite da ćete redovito izdvajati, na primjer 500 kuna mjesečno, važno je voditi računa da na temelju toga doista možete računati na određeni iznos za slučaj smrti ili nezgode. Ako netko procijeni da bi mogao izdvajati i više, onda može razmišljati i o dodatnim proizvodima«, ističe Galić.
Dodaje kako bi osiguranike koji su zatrpani ponudom raznih vrsta proizvoda trebalo potaknuti da razlikuju klasično osiguranje, koje uvijek sadrži i komponentu štednje i daje visoku dozu sigurnosti, u odnosu na jednokratna ulaganja koja ne daju istu vrstu proizvoda.

Izvor: Vjesnik, 28.07.2007.
__________________
sky captain
sky captain is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 10:46   #92
nikad ALI NIKAD ZIVOTNO OSIGURANJE TRIGLAV

Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
ispričavam se ako je ova tema već bila, ali nisam je pronašla..

čačkajući po netu naišla sam na ovu ponudu triglav osiguranja.
kako mi se u zadnje vrijeme čini da je obična klasična polica životnog osiguranja najneisplativija, zanima me ima li itko od vas iskustva s ovakvim proizvodom? ili je bolje imati fond za fond, a osiguranje za osiguranje?




ŽELITE LI SE ŽIVOTNO OSIGURATI, ŠTEDJETI, A UJEDNO I ULAGATI U INVESTICIJSKE FONDOVE?

PREDSTAVLJAMO VAM INVESTICIJSKO ŽIVOTNO OSIGURANJE KOJE VAM OMOGUĆAVA AKTIVNIJI PRISTUP OSIGURANJU. KADA SKLOPITE OVAKVO OSIGURANJE, NISTE SAMO ŽIVOTNO OSIGURANI, VEĆ POSREDNO ULAZITE I NA TRŽIŠTE VRIJEDNOSNIH PAPIRA.
INVESTICIJSKO ŽIVOTNO OSIGURANJE
Pod imenom investicijsko životno osiguranje, u TRIGLAV OSIGURANJU d.d., udružili smo životno osiguranje i štednju u investicijskim fondovima. Time vam je omogućen aktivniji pristup osiguranju. Vaša ulaganja vezana su uz kretanje vrijednosti udjela izabranog investicijskog fonda, a istovremeno su sačuvane pogodnosti životnih osiguranja. Kod investicijskog životnog osiguranja ugovaratelj preuzima upravljanje novčanim sredstvima, te sam odlučuje o izboru investicijskih fondova kao i o raspodjeli sredstava među njima.



....itd, ima i cijeli prospekt o tome. fondovi su Select europe i Select eurobond...
EEE LOPUZE SU TO .. AGENT JE UGOVORIO ZIVOTNO OSIGURANJE NA 30 GODINA S TIM DA NAKON 3 GODINE MOGU DIGNUT SVE NOVCE

E , PROSLO JE 6 GODINA PA REKO AJDE IDEM JA DIGNUT TIH 13000KN KOJE SAM UPLATIO ...KAD ONO ...E E E NE MOZE 13000 , LOSE SMO POSLOVALI PA TI MOZEMO DATI 5000 ... ZIVA ISTINA

A VI AKO OCETE SAMO SE OSIGURAVAJTE, JA ZNAM DA VISE NIKAD NECU, NI TRIGLAV NITI JEDNO DRUGO

LOPOVI, VARALICE I CIGANI
lap is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 22.11.2010., 15:40   #93
Nej se ljututi, možda je bilo vezano uz fondove, i tome slično. Trebamo paziti šta potpisujemo.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 20:01   #94
Quote:
lap kaže: Pogledaj post
EEE LOPUZE SU TO .. AGENT JE UGOVORIO ZIVOTNO OSIGURANJE NA 30 GODINA S TIM DA NAKON 3 GODINE MOGU DIGNUT SVE NOVCE

E , PROSLO JE 6 GODINA PA REKO AJDE IDEM JA DIGNUT TIH 13000KN KOJE SAM UPLATIO ...KAD ONO ...E E E NE MOZE 13000 , LOSE SMO POSLOVALI PA TI MOZEMO DATI 5000 ... ZIVA ISTINA

A VI AKO OCETE SAMO SE OSIGURAVAJTE, JA ZNAM DA VISE NIKAD NECU, NI TRIGLAV NITI JEDNO DRUGO

LOPOVI, VARALICE I CIGANI

joj tako i meni.......baš sam bjesna
lolita128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 13:08   #95
Quote:
lolita128 kaže: Pogledaj post
joj tako i meni.......baš sam bjesna
Ne trebate biti bijesni nego nastavite uplaćivati te police. U prve tri godine se od vaših uplata odbijaju troškovi osiguranja. Cca 70% su troškovi a 30% se uplaćivalo u fondove za kupnju udjela. Nakon prolaska te tri godine se omjer mijenja da 90-95% uplaćenog novca ide u fondove a ostalo je trošak. Uglavnom je svugdje tako. S druge strane trenutačna kriza vam ide u korist jer su fondovi pali poprilično i udjeli su "jeftini" pa možete za iste novca kupiti više udjela. Najgore što se može napraviti je sada podizati tu lovu i iću u svjestan gubitak. Takve fondpolice su na ciljani rok od 15-20 godina i toga se držite.
Opet savjetnik je pogriješio i NIJE smio reći da bude netko dobio uplaćene nakon 3 godine plaćanja. To je moglo biti samo onda kada bi ti fondovi sve te godine radili sa prinosom od 50% i više, ali to se nije dogodilo. To znači preuzeti investicijski rizik na sebe.
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 19:44   #96
mene zanima koliko su sigurni ti fondovi u danasnje doba krize, eurokrize, itd
deceiverOfFools is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 19:59   #97
Koji fondovi, na temi si investicijskog životnog osiguranja, to nije fond

Ali ukratko, ništa nije sigurno
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 21:38   #98
Ozbiljno, zanima i mene za klasicno zivotno, jel moze bit u gubitku, uopce neznam u kaj oni ulazu?Dada citao sam kad sam potpisivao, dobit im je 3 posto godisnje , onda mi je to bilo smjesno mala a danas se nadam da nisu u gubitku samo
Kolko se sjecam, smjeli su ulagati samo u obveznice drzava.
Pisao sam maloprije o financ.inzinjeringu , reko da ovo nebi bio financijski inzinjering 21. stoljeca, da nam ne pokupe lovu iz zivotnih i kazu a kriza je , đabe ste krečili
tuko bi se u zid a svakog agenta osiguranja kojeg bi sreo bi umjesto pozdrava stero u 3 PlemenitaMetala

ps
nemam nikakvo investicijsko zivotno, obicno zivotno s mogucnoscu rentne isplate, nikava ulaganja u fondove.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 22:56   #99
ok, krivo sam se izrazio, imam zivotno osiguranje u triglavu, pa oni to investirali u dva fonda, select bond i select europe (barem tak mislim da se zove)
pa me zanimaju jesu li ti fondovi sigurni!?
deceiverOfFools is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 15:45   #100
ja iman životno osiguranje u Allianza, na 20 god, 10.000,00 € i do sad sam držala da je to najsigurniji način štednje. što ne? u najnajnajgorem slučaju mi daju ono moje uplaćeno bez ikakve premije? pošto mrzim rizik i volim igrati na sigurno pa makar i bez dobitka smatram da je to najbolji oblik štednje/ulaganja?
ispravite me ako griješim...
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:56.