Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2007., 09:47   #1
Aureus fondovi

Da Zaf ne bi morao otvarati ovu temu evo mog malog doprinosa.
Aureus najbolji dionicki fond u 2006. godini.
Aureus Balast odlican.
Hoce li tako tako i ostati?
Kako ce u buducnosti rasti?
Sto ocekujete od njih, hoce li usporiti ili ce letjeti u oblake?
Tko je mudro investirao, a tko ce ici kuci plakajuci?
Na vama je da kazete tko je najslabija karika u ovom krugu?

P.S. uz toliko pitanja sam zvucala kao Danijela T. V. pa sam odlucila upotrijebiti pitanje iz jednog kviza.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 10:37   #2
bili su najbolji i zato sam prije dva mjeseca uletio u njih. Međutim u zadnje vrijeme usporavaju i activ ili dynamic mi imaju dva puta veći prinos od A.B.
da nije velikih izlaznih nakanada...
dire is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 12:14   #3
Da, i ja sam stavio manju količinu u Aureus equity baš radi prošlogodišnjih visokih prinosa. Da nema tako oštrih izlaznih naknada izvukao bi novac i preusmjerio ali radi se o manjoj količni pa neka...
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 12:17   #4
Same here. Uletila s manjom (zbog izlaznih) cifrom zbog dobrih prinosa, ali u zadnje vrijeme stvarno stekaju. No neka stoji. Izlazne su im stvarno .
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 23:32   #5
Od njih očekujem samo najbolje. Ne zaostaju puno za vodećima (osim dynamica) te očekujem do kraja godine da budu među prvih tri.
Renta10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 23:57   #6
par puta sam imal ispunjene naloge za aureus ali sam odustal radi naknada i otišel konkurenciji.. do sad su se odluke pokazale ispravne
__________________
Camping for Dummies
strma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 00:22   #7
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
Aureus Balast
velouria is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 09:29   #8
Quote:
Renta10 kaže: Pogledaj post
Od njih očekujem samo najbolje. Ne zaostaju puno za vodećima (osim dynamica) te očekujem do kraja godine da budu među prvih tri.
potpisujem, stavio dosta u Baliju (50%), i očekujem povrat za ukazano im povjerenje , što se UI naknada tiče - sve što vrijedi i košta
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 12:55   #9
Quote:
Akrap kaže: Pogledaj post
potpisujem, stavio dosta u Baliju (50%), i očekujem povrat za ukazano im povjerenje , što se UI naknada tiče - sve što vrijedi i košta
Nažalost u ovom trenutku ne vrijede koliko i konkurencija. A koja je dosta jefitinija za ulaz i izlaz.
Čekam još mjesec dana da padnu naknade bar nešto, pa ću razmisliti.
Možda dignem lovu za HT.
dire is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 18:45   #10
Umijeće fond managera najviše se očituje u korekciji. Kad tržište ide gore, svi zarađuju. Netko više, netko manje, ali nema prevelike razlike. Međutim, onaj tko najmanje izgubi u korekciji, taj će najbolje poslovati.

Tu se Aureus pokazao dobrim prošle godine, i mislim da je zahvaljujući tome ostvario najbolji prinos.

Ja sam uletio prošle veljače, izletio prošlog studenog (jer sam s jedne strane smatrao da je nemoguće da se takav rast nastavi, a s druge strane sam prepoznao neke dionice za koje sam smatrao da imaju veći potencijal rasta) i zaradio cca 60%, što smatram fantastičnom zaradom.

Istina je da imaju velike ulazne i izlazne naknade, ali to je dobro, jer kao što i iz ovog topica vidimo, mnogi novi investitori skloni su trčanju iz jednog u drugi fond, što je izuzetno loše, a i nema logike.

Ako imamo deset dionica i tržište koje bjesomučno raste, slijedom logike dolazimo do zaključka da će sve one otprilike jednako narasti u postocima, ali ne istovremeno.

I što onda mali investitor radi? Vidi da je neki drugi fond narastao (taj koji je imao 5 dionica koje su najbrže skočile), i prebaci lovu iz svojeg fonda (čije dionice još nisu skočile) u taj drugi fond.

I onda se čudi kako svi fondovi rastu, a on stalno ima istu količinu love.

To vam je kao kad se prebacujete iz kolone u kolonu na izlazu s autoputa. Samo ćete potrošiti benzin, a nećete dobiti na vremenu.

A ako se već prebacujete iz kolone u kolonu na izlazu s auto ceste, gledajte se ubaciti u onu u kojoj je najviše autobusa i kamiona. Oni su najduži.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 18:55   #11
mudro mudro waltere
izgleda da nije munjeno staviti sva jaja u istu korpu...samo je važno kako dobra koka leži na njima
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 12:26   #12
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
A ako se već prebacujete iz kolone u kolonu na izlazu s auto ceste, gledajte se ubaciti u onu u kojoj je najviše autobusa i kamiona. Oni su najduži.
Imam potencijala, ja radim ko walter! Jupiiii! Moj dragi ne jos. On ide u najkracu kolonu. U kojoj su, naravno, svi auti.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:20   #13
i opet chat... zaf počni s deletanjem, uključujući i ovaj moj post
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:27   #14
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
i opet chat... zaf počni s deletanjem, uključujući i ovaj moj post
Igrajte se. Otvorit cu nove topice sa definiranim pravilima uskoro.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 15:22   #15
balija je dugo bija izjednačen sa dynamicom...ne znam da li su prikočili jer su ograničeni statutom ili su oprezni zbog rizika ulaganja u srbiji ?
iriminage is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 16:13   #16
Za informaciju ljudima koji se pitaju koliko im treba da isplate:

Poslao zahtjev za prodaju jucer ujutro (u 9:00) za Aureus balanced. Danas u podne lova vec na racunu.

Potvrda jos nije stigla mailom (niti sam je trazio), niti mi je bitna.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 22:11   #17
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Za informaciju ljudima koji se pitaju koliko im treba da isplate:

Poslao zahtjev za prodaju jucer ujutro (u 9:00) za Aureus balanced. Danas u podne lova vec na racunu.

Potvrda jos nije stigla mailom (niti sam je trazio), niti mi je bitna.
Potvrđujem.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 13:18   #18
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Potvrđujem.
Yep, uozbiljili su se, bar sto se toga tice.
Ostalo je i dalje neupitno
mihmih is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 22:41   #19
Imam udjele u Au. bal i eq. kakva su predviđanja za sutra....mislim da nam se ne piše baš dobro jer pala je Mac. i Crna Gora....ne mislim izlaziti...sad bi Floki i Purko trebali pokazati umijeće.
iriminage is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 08:50   #20
Quote:
iriminage kaže: Pogledaj post
Imam udjele u Au. bal i eq. kakva su predviđanja za sutra....mislim da nam se ne piše baš dobro jer pala je Mac. i Crna Gora....ne mislim izlaziti...sad bi Floki i Purko trebali pokazati umijeće.
zato i jesmo tu, trebali bi biti najjači kad je loše
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:20.