Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2007., 11:17   #41
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
Realno, KD je fond koji je skupio najmanje love od svih fondova na trzistu, tj. imaju najmanji rast imovine u odnosu na konkurenciju.
Vise od 6 godina su na trzistu i KD Victorija je skupila samo cca 300 mil. kn. strasno.
KD Balanced nakon godine i kusur mjeseci je na nekih cca. 18mil kuna. to je strasno.
Trebali bi oni uvesti neki online sustav za kupovinu i prodaju udjela.
Ovako je to prekomplicirano u odnosu na bankarske fondove, ja npr. koristim ezabu i zbilink i to je super jednostavno, a vjerujem i da je sa pbz i rba slično.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:21   #42
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
ravo Blagajnice na lekciji ovom novom nepristojnjakoviću! Trebalo bi staviti post sa pravilima ponašanja ko ih već ne zna od doma
oprostimo mu jer ne zna sto cini!
Novi je (jos nema ni dvojcifrenu znamenku objavaka) i mozda se tako razgovara sasvim normalno na drugim forumima. kod nas su nepisana pravila drugacija.
slazem se sa prijedlogom da postavimo post sa pravilima ponasanja.
jedno od prvih pravila bi trebalo biti: procitati forum od pocetka do kraja ili bar 50% zadnjih objavaka da novi shvate sto se ovjde dogadja, koja je ekipa i sl.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:22   #43
rekao bih za početak: Samo je jedan Zaratustra!

To nemaš pojma bi se odnosilo i na mene, budući da je to malo prevelika lova.....A to što si se ti našla uvrijeđenom, to je samo tvoje osobno mišljenje, i mišljenje "bilokojeg" (ajd ostavi samo noge vani molim te)......
To što neke stvari nemaju veze s mozgom kod nas, manifestira se i na fondovima......
A mozda ima tu nesto i s činjenicom odakle je KD grupacija

Prijateljski savjet: naučite se prihvaćati kritike.....

Želim svima danas zelenilo.......
I.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:23   #44
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
oprostimo mu jer ne zna sto cini!
Novi je (jos nema ni dvojcifrenu znamenku objavaka) i mozda se tako razgovara sasvim normalno na drugim forumima. kod nas su nepisana pravila drugacija.
slazem se sa prijedlogom da postavimo post sa pravilima ponasanja.
jedno od prvih pravila bi trebalo biti: procitati forum od pocetka do kraja ili bar 50% zadnjih objavaka da novi shvate sto se ovjde dogadja, koja je ekipa i sl.
Draga mojam, pročita ja i više od 50%, a počeo pratiti forum prije nego si ti raširila krila........
I.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:27   #45
I.G., nemoj se ljutiti, ali stvarno si preironičan i prepodcijenjivački nastrojen za ovaj forum. Ako ga tako dugo pratiš onda znaš da se mi tu ne vrijeđamo. Ovako ćeš vjerojatno (nakon jučer Tamjana) biti proglašen novim VS.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:28   #46
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
KD Balanced nakon godine i kusur mjeseci je na nekih cca. 18mil kuna. to je strasno.
Ukoliko ne promjene statut KD Balanced mogu i zatvoriti.
imovina fonda je 28,433 mil.Kn

zašto smatraš da je to strašno?
što se tiče prinosa: zadnja 3 mjeseca 20.78 %, zadnjih 6 mjeseci 25.72 %, zadnjih 12 mjeseci 47.28 %, prinos u 2007. 28.84 % , a PGP 40.76 % .
smatram kako je to odlično za jedan mješoviti fond.

kakvo zatvaranje te spopalo?
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:30   #47
Quote:
I.G. kaže: Pogledaj post
Draga mojam, pročita ja i više od 50%, a počeo pratiti forum prije nego si ti raširila krila........
pretpostavljam dakle da si ti neki stari iskusni lisac sa ovog foruma koji je vec bio banan (sigurno tu grijesim te ako je tako molim ispravak).

ako si vec procitao vise od 50% onda sigurno znas da takav ton ne zvuci uljudno.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:33   #48
Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
imovina fonda je 28,433 mil.Kn

zašto smatraš da je to strašno?
što se tiče prinosa: zadnja 3 mjeseca 20.78 %, zadnjih 6 mjeseci 25.72 %, zadnjih 12 mjeseci 47.28 %, prinos u 2007. 28.84 % , a PGP 40.76 % .
smatram kako je to odlično za jedan mješoviti fond.

kakvo zatvaranje te spopalo?
Nisam rekla da je to los fond.
ipak imam ja tamo ovecu sumu za moje pojmove.
dobar je sigurno, no ovakvom poslovnom politikom, marketingom i sl. stvarima nece postici maksimum.
zamisli da umjesto 28mil kn imaju recimo 280 mil kn.
koliko je to puta vise upravljacke nakande drustvu? kuzis.
fond je odlican.
strasno je to sto imaju takvu kompliciranu i zahtjevnu papirologiju.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:33   #49
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
I.G., nemoj se ljutiti, ali stvarno si preironičan i prepodcijenjivački nastrojen za ovaj forum. Ako ga tako dugo pratiš onda znaš da se mi tu ne vrijeđamo. Ovako ćeš vjerojatno (nakon jučer Tamjana) biti proglašen novim VS.
Nije mi nikakva namjera bila ikoga vrijeđati, a ne znam zasto su se određene osobe našle uvrijeđene.........
Dapače, nikoga ni ne podcjenjujem..........
A ako cijenite nekoga prema broju postova, onda to također pokazuje izvjesne činjenice..........
Sjetih se priče oko stranih jezika, političara, i spominjanja da je najbolje onda poliglotu staviti na izvjesne pozicije..............

Come on ljudi, situacija u kojoj netko nekome ne ide niz dlaku je odmah protumačena napadom, vrijeđanjem, itd. itd..................
I.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:36   #50
a daj reci blagajnice, kak se prodaju ti udjeli u KD

kaj treba napraviti?
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:38   #51
za prodaju KD
moraš ić na sistematski pregled
i dofurat krsni list
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:39   #52
Quote:
fishenwalc kaže: Pogledaj post
za prodaju KD
moraš ić na sistematski pregled
i dofurat krsni list
ne stariji od 6 mjeseci
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:44   #53
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
a daj reci blagajnice, kak se prodaju ti udjeli u KD

kaj treba napraviti?
sve je komplicirano.
vidi si sam zahtjev pa ces odma skuziti.
vise informacija i opcija na jednom papiru nisam vidjela.
Napomena im je zakon: ukoliko prodavatelj posjeduje dokument o udjelu isti je potrebno dostaviti putem poste kako bi isplata bila moguca.
svakako tu je i fotokopija osobne i tekuceg.
kao ono radimo sa milijunima (28) pa moramo paziti da ne dodje do manipulacije, a oni koji rade s milijardama dovoljno je samo faksirati jedan zahtjev ili poslati putem e-maila i sve je ok. nema mi tu logike.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:46   #54
Quote:
fishenwalc kaže: Pogledaj post
za prodaju KD
moraš ić na sistematski pregled
i dofurat krsni list
Evo konacno nekog tko me kuzi.
vec sam mislila da me ona trava jos drzi.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 16:28   #55
Quote:
kronberger kaže: Pogledaj post
Top-tema: VAZNO - Pitanja ljudi koji su novi u polju investiranja
upravo tako, slažem se
tamjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 18:47   #56
Quote:
tamjan kaže: Pogledaj post
kao i sve ostale "strane" banke i njihovi fondovi. Možda upravo PBZ posebno istupa u tome :

skupljanje novaca od hrvata, kako bi ih posredstvom burze usmjerili na zapadna tržišta (naviše puta upravo vlastita, PBZ recimo u Italiju), gdje se gomilaju novci u svrhu kreditiranja njihovog gospodarstva sa namjerom otkupa pojedinih firmi u Hrvatskoj kada ih uz pomoč državne uprave srozaju na prosjački štap . . .

imaš li još neku želju ?
ma da...a što bi trebali raditi, u hrvatskoj skupljati novac od kineza.
pa tko ti brani kupiti firmu pa je ti diži na noge.
evo ti kupi željezaru split pa radi...
to što iznosiš su "opća mjesta", više dnevnopolitička nego ekonomski fundirana...
nije baš jednostavna zadaća "usmjeriti novac preko burze" negdje ili nekamo, da je tako nestale bi burze davno...
o.k. mislio sam da imaš kakvu analizu PBZ-a o kojoj bi se dalo razgovarati
...ovako mogu reći...djelomično je tako i djelomično nije tako...
nije to jedina talijanska grupacija Intesa, tu su i francuzi u splitu pa UniCredit...
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 18:53   #57
Quote:
tamjan kaže: Pogledaj post
kao i sve ostale "strane" banke i njihovi fondovi. Možda upravo PBZ posebno istupa u tome :

skupljanje novaca od hrvata, kako bi ih posredstvom burze usmjerili na zapadna tržišta (naviše puta upravo vlastita, PBZ recimo u Italiju), gdje se gomilaju novci u svrhu kreditiranja njihovog gospodarstva sa namjerom otkupa pojedinih firmi u Hrvatskoj kada ih uz pomoč državne uprave srozaju na prosjački štap . . .

imaš li još neku želju ?
dobro, ak je tako, otkud toliki prinosi? od kreditiranja talijanskog gospodarstva?

pa neznam baš.......

uostalom, manje više sve banke su strane, bar one koje imaju fondove.......

i da, šta onda radi KD ovdje?
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 18:53   #58
Quote:
dobregore kaže: Pogledaj post
ma da...a što bi trebali raditi, u hrvatskoj skupljati novac od kineza.
pa tko ti brani kupiti firmu pa je ti diži na noge.
evo ti kupi željezaru split pa radi...
to što iznosiš su "opća mjesta", više dnevnopolitička nego ekonomski fundirana...
nije baš jednostavna zadaća "usmjeriti novac preko burze" negdje ili nekamo, da je tako nestale bi burze davno...
o.k. mislio sam da imaš kakvu analizu PBZ-a o kojoj bi se dalo razgovarati
...ovako mogu reći...djelomično je tako i djelomično nije tako...
nije to jedina talijanska grupacija Intesa, tu su i francuzi u splitu pa UniCredit...
e da, drugim riječima, nije šija nego vrat

bitno da sam protiv iako ne znam protiv čega
tamjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 19:00   #59
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
dobro, ak je tako, otkud toliki prinosi? od kreditiranja talijanskog gospodarstva?

pa neznam baš.......

uostalom, manje više sve banke su strane, bar one koje imaju fondove.......

i da, šta onda radi KD ovdje?
Jao, kako ti taj KD ide na živce

- koliko god mi se zamjerio KD, odnosno pojedinci u njemu, ja imam argumente "za" isto toliko koliko i "protiv"

Nemam namjeru iznositi ih, dok na nivou čitavog podforuma ne osjetim duh želje po novim saznanjima, bez mogućih insinuacija o mojoj pripadnosti ovome ili onome fondu

Pošteno ?
tamjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 19:03   #60
Quote:
tamjan kaže: Pogledaj post
Jao, kako ti taj KD ide na živce

- koliko god mi se zamjerio KD, odnosno pojedinci u njemu, ja imam argumente za isto toliko koliko i protiv

Nemam namjeru iznositi ih, dok na nivou čitavog podforuma ne osjetim duh želje po novim saznanjima, bez mogućih insinuacija o mojoj pripadnosti ovome ili onome fondu

Pošteno ?
sorry, ovo je bila samomala provokacija

navikni se, takav sam...........
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:45.