Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2007., 12:18   #41
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
znači, kao što rekoh, bili su u shoppingu prošli tjedan..........
A šta bi ti radio sa 2,6 milijarde kuna imovine, stavio u banku i uzeo 5% kamate!?
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 12:27   #42
pa išao u shopping, ali ne nužno u srbiju
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 17:51   #43
O ovom fondu se nekad puno više pisalo kada su dnevni prinosi bili bliže +1%.
A u zadnjih mjesec dana jedva +1,20%, međutim od 10. 5. (što je meni puno značajnije) +3,56%.
Sve je relativno.
nulakuna is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 18:09   #44
meni je puno indikativnije, da mu je prinos od 04.05., od kada ga fino podebljah čitavih -0,83%
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 15:38   #45
Quote:
nulakuna kaže: Pogledaj post
Lista dionica je sada duža:
AIKB
DJMN
ENHL
TGAS
SJPT
TLFN
BMBI
MTLC
BBMN
AGBN
KNJZ
PRBN
PUUE
CCHS
FIDL
BNNI
AIKBPB
MTBN
VITL
PZPB
MLSU
ALFA
TETO
IMLK
PZPP
ALBS
nov sam u fondovima ..uložili smo nešto u ZB Aktiv..pa još učim....ovaj popis predstavlja popis dionica u koje ulaže Aktiv?

primjetih da PBZ Equity i Zb Aktiv imaju vrlo sličnu putanju.........da li ej to slučajnost ili?
TomC is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 13:18   #46
Quote:
TomC kaže: Pogledaj post
nov sam u fondovima ..uložili smo nešto u ZB Aktiv..pa još učim....ovaj popis predstavlja popis dionica u koje ulaže Aktiv?

primjetih da PBZ Equity i Zb Aktiv imaju vrlo sličnu putanju.........da li ej to slučajnost ili?
To je bila imovina ZB Investa na taj dan. Sada je nešto promjenjena.
Većina tih dionica je u aktivu.
nulakuna is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 10:24   #47
moze pomoc,usao sam u aktiv a nigdje na njihovoj stranici nevidim kako izracunati vrijednosti udjela,gdje radite izracun i moze li link ako nije problem
sogor31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 11:08   #48
kaj nemaš e zabu da tam vidiš ?
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 11:11   #49
Quote:
fishenwalc kaže: Pogledaj post
kaj nemaš e zabu da tam vidiš ?
nemam kod njih nista,u petak bio kupio udjele i to je to,mislio sam da je sistem slican pbz-u,upises datum ulog i to je to,otisao na njihovu stranicu i nemogu se snaci???jel postoji neki link ili nesto,
sogor31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 13:04   #50
Quote:
sogor31 kaže: Pogledaj post
nemam kod njih nista,u petak bio kupio udjele i to je to,mislio sam da je sistem slican pbz-u,upises datum ulog i to je to,otisao na njihovu stranicu i nemogu se snaci???jel postoji neki link ili nesto,
Ne postoji koliko ja znam. Ja koristim e-zaba i hrportfolio izračun.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 14:33   #51
pa izračunaš pješice ili koristiš soficistiran alat aka excell

inače, da, čudim se da zb invest nema tako nešto, bar za aktiv, mislim da za ostale fondove ima

a akativ im je perjanica.....a nema izračuna, svašta

mislim da je morskiinvest, svojedobno, negdje početkom godine rekao bio da pripremaju nove internet stranice, ali još ništa ne vidimo novoga u tom pogledu

nije im baš za pohvalu
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 14:52   #52
Ima topic koji sam ja zapoceo s namjerom da da odgovor na ovakva pitanja.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 09:54   #53
Pozdrav svima!

Ne znam da li je ovo pravo mjesto, no interesira me gdje bi mogao pogledati stanje cijene udjela ZB aktiva preko GSM uređaja (WAP 2.0), budući da s klasičnim web stranama imam problema?

Evo konkretnog primjera za npr. RBA Central Europe fond:

http://213.202.126.59/phpdoc/rba/datum.php?fond=15

Na ovom linku vidi se cijena i datum... Da ne napominjem brzinu učitavanja na GSM uređaju...
__________________
Pozdrav,
Mlaky
Mlaky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 15:38   #54
Aktiv

Imam neki predosjećaj da nam slijede lijepi dani za Aktiv...

Za AIKB već sve poznato, ali obratite pažnju i na 3. dionicu po jačini - TGAS.
12.06. se puno tgovalo s njom, mislim da ima barem 20% prostora za rast.

Mislim da sad i skeptici polako uviđaju da se korekcija završila, te da nam sad predstoje lijepši dani.

Uglavnom, rezulati ovih dana samo potvrđuju da Aktiv objavljuje sa danom zaostatka. Tako nam sad predstoji 2 dana rasta.
__________________
Impossible is nothing.
new one is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 17:07   #55
Poslovni dnevnik donosi:
ZB Aktiv u godinu dana sa prinosom od 92,57% Imovina najvećeg otvorenog investicijskog fonda u RH je u lipnju premašila 2,7 milijardi kuna
ZB aktiv, dionički fond ZB Investa, sa strategijom ulaganja pretežno u hrvatska dionička tržišta, tržišta srednje i istočne Europe te druge zemlje s tržištem kapitala u razvoju, obilježio je prvih godinu dana uspješnog poslovanja, pri čemu je ostvario apsolutni prinos u visini od 92,57 posto (za razdoblje od 26.lipnja 2006. do 26. lipnja 2007. godine), priopćeno je iz ZB Investa.
U strukturi imovine fonda krajem lipnja prevladavaju ulaganja na dioničkim tržištima Hrvatske (14,2%), Srbije (23,39%), BiH (1,15%), zemalja G7 (18,20%), Azije (3,31%), Latinske Amerike (6%) te Rusije (3,69%).
Iz ZB Investa podsjećaju da je ukupna imovina ZB aktiva s početnih 6,5 milijuna kuna krajem lipnja 2006. godine povećana na preko 2,7 milijardi kuna krajem lipnja ove godine. U ukupnoj imovini fonda, većinu ulagača (84%) čine individualni ulagači. Osim ukupne imovine pod upravljanjem, koja ZB aktiv čini najvećim otvorenim investicijskim fondom u Hrvatskoj, broj ulagača u ZB aktiv je također vrlo velik pa je krajem lipnja dosegao 17.528.
bazga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 17:12   #56
A vidi ovo: rezultat 05.06.2007. je 194,6600, da bi potom padao isključivo zbog afere sa HFP-om. U to vrijeme pa do danas Belex je više-manje ostao na istoj razini, a Crobex još zaostaje oko 3%. Ja samo kažem da je Nikolić imao puuuno manje odraza na Aktiv nego afera sa HFP-om. Uostalom, mislim da se to dobro vidi i na krivulji Aktiva u zadnja tri mjeseca.
DiAbLeRo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 22:23   #57
Quote:
bazga kaže: Pogledaj post
broj ulagača u ZB aktiv je također vrlo velik pa je krajem lipnja dosegao 17.528.
Po ovome prosjecni Aktivist ima 154.000 kn u fondu.
kronberger is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 09:49   #58
Quote:
kronberger kaže: Pogledaj post
Po ovome prosjecni Aktivist ima 154.000 kn u fondu.
što je stvarno dosta novaca...dao Bog svima toliko u fondovima...
SMV78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 11:39   #59
Šta je to za kavicu od 50.000 eura...
DiAbLeRo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 13:07   #60
Bilo bi zanimljivo kada bi recimo ZB aktiv i drugi fondovi objavljivali strukturu 10 najvecih ulagaca kao sto je to kod dionica. Garantirano prvih 3 bi imalo min. 100 mil kn.

P.S. Sve cestitke ZB Investu na odlicnim rezultatima. Jos da je i do godine ovako.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.