Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2017., 17:54   #2801
Mephisto, znaš što si sad gruntam...

Moguće je da sam dizala taj dan navečer

Ako je tako, zato se još nije oslobodio limit, pretpostavljam

To je moglo biti oko 20 h, po povratku s treninga

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 18:18   #2802
JayDeena, prati tu raspoloživu gotovinu preko myAccount usluge... Ako si digla 500 kn u 20 h, u 20 h će se i oslobodit
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 18:20   #2803
Boky pratim ju cijeli dan 😀

Ali mi je tek sad palo na pamet da je to moglo biti navečer, fakat se više ne sjećam ali moguće je.

Hvala svima na pomoći!

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:34   #2804
Može mala pomoć, ukoliko zatražim Amex Gold karticu ( i odobre ju), a imam postojeću običnu zelenu, da li se ta zelena poništava automatski ili? Nije mi baš jasno pa svaka pomoć je dobrodošla. Nisu mi potrebne dvije.
ultraFiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:11   #2805
Quote:
ultraFiume kaže: Pogledaj post
Može mala pomoć, ukoliko zatražim Amex Gold karticu ( i odobre ju), a imam postojeću običnu zelenu, da li se ta zelena poništava automatski ili? Nije mi baš jasno pa svaka pomoć je dobrodošla. Nisu mi potrebne dvije.
Ne, moraš ju sam otkazati.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:51   #2806
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ne, moraš ju sam otkazati.
Aha, super da znam. A potrošnja tj neotplaćeno se prebacuje na novu karticu ili je potrebno prvo platiti sve na ovoj pa ju onda otkazati?
ultraFiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 14:01   #2807
Pošalji im pisani zahtjev da ti sve neotplaćene rate prebace na novu karticu. Kada ga odobre - prerežeš karticu i pošalješ im poštom.
__________________
In this house we obey the laws of thermodynamics!
spoiled_brat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 18:22   #2808
Quote:
spoiled_brat kaže: Pogledaj post
Pošalji im pisani zahtjev da ti sve neotplaćene rate prebace na novu karticu. Kada ga odobre - prerežeš karticu i pošalješ im poštom.
Odlično,hvala puno na pomoći!
ultraFiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 19:22   #2809
Quote:
ultraFiume kaže: Pogledaj post
Može mala pomoć, ukoliko zatražim Amex Gold karticu ( i odobre ju), a imam postojeću običnu zelenu, da li se ta zelena poništava automatski ili? Nije mi baš jasno pa svaka pomoć je dobrodošla. Nisu mi potrebne dvije.
Imaj u vidu da je trenutni uvjet za gold karticu minimalna neto plaća u iznosu od 6k (čista plaća bez naknada) i radni odnos na neodređeno.
Ukiliko ti zahtjev bude odbijen, novi proizvod (bilo koji) možeš zatražiti nakon godinu dana.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 10:56   #2810
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Imaj u vidu da je trenutni uvjet za gold karticu minimalna neto plaća u iznosu od 6k (čista plaća bez naknada) i radni odnos na neodređeno.
Ukiliko ti zahtjev bude odbijen, novi proizvod (bilo koji) možeš zatražiti nakon godinu dana.
Malo je veća netto od 6 kad se maknu naknade,a na neodređenom sam par godina. valjda će proći
ultraFiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 20:17   #2811
Odobrena! Hvala svima još jednom!
ultraFiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 20:31   #2812
Quote:
ultraFiume kaže: Pogledaj post
Odobrena! Hvala svima još jednom!
Super! Uživaj

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 13:21   #2813
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Uživaj
... ali s mjerom.
Znaš kako se reklamira alkohol u Engleskoj (i drugdje)?
>> "Enjoy responsibly"
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 13:29   #2814
Koja je fora s gold amex karticom?
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 13:42   #2815
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
... ali s mjerom.
Znaš kako se reklamira alkohol u Engleskoj (i drugdje)?
>> "Enjoy responsibly"
Apsolutno. Uvijek s mjerom

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 14:07   #2816
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Koja je fora s gold amex karticom?
Pa iskreno ja sam ju uzeo jer imam priliku a i dobro će mi doći zbog toga što ću u narednom razdoblju provoditi dosta vremena izvan HR, i to većinom letovi. Tako da tu je gold assist kao nekakvo osiguranje i pomoć.. a tu je i MR program za bodove.
ultraFiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 15:28   #2817
Primijetila sam da na novim pristupnicama za Amex charge kartice kao jedna od funkcionalnosti stoji i "gotovinski kredit" što prije nije bio slučaj. Jel to znači da se gotovinci ponovo mogu zatražiti umjesto da se čeka da poštom stigne ponuda?

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 16:41   #2818
@ Daisy28

Apsolutno nikakva, razlika je samo u boji i što ti treba čiste plaće 6k da bi ti odobrili, a inače ju sami ponude urednim korisnicima zelene
Limiti su ti definirani po plaći tako da je svejedno zapravo, a gold ima par pogodnosti više.
Top je platinum koja je prestižna i jako je teško do nje, samo za one dubljih džepova i čistom plaćom (bez naknada) iznad 15k.

@ JayDeena

Ne. To služi kod procjene rizika i sposobnosti, a i da vide namjere klijenta.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 18:03   #2819
Ne kužim. U pristupnici se zaokružuje planirana visina i vrsta potrošnje, u što spada kupnja na prodajnim mjestima i podizanje gotovine. Ali u uvodnom dijelu, gdje su navedene funkcionalnosti koje kartica nudi (pr. izravna terećenja, potrošački krediti...) sada stoji i gotovinski krediti. Zato pitam. Prije to nije bilo navedeno.

Potencijalni korisnik nigdje u pristupnici ne navodi planira li koristiti gotovinski kredit, kao ni potrošački. Još je navedeno za oba da se odobravaju sukladno kreditnoj sposobnosti klijenta.



Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 21:45   #2820
U svakom slučaju, gotovinski kredit klijent ne može sam zatražiti, za razliku od potrošačkog.
Za jedan i drugi klijent treba biti kreditno sposoban, a ukoliko jest, sami šalju ponudu za gotovinski.
To je jedna od mogućnosti koju kartica nudi kreditno sposobnim klijentima zato je navedeno.

I da se nadovežem na prethodni post, zaboravila sam napisati za platinum karticu, ne može se zatražiti putem pristupnice, zato i ne postoji pristupnica već je by invitation only za klijente koji koriste zlatnu karticu sa potrošnjom (min 300-500k godišnje), određeni period i koji zadovoljavaju uvjet plaće i ostalih faktora.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.