Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2010., 08:00   #61
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Ništa čudno, pa nisam ja stalno na forumu
Uglavnom, doma sve super, svi sretni i zadovoljni. Nitko ne plaće, sve je puno veselja. Cure su super, tata pomože, posprema, kuha ručak, pazi na bebu dok mama spava
Svaka čast!Uživajte!
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 14:02   #62
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Ništa čudno, pa nisam ja stalno na forumu
Uglavnom, doma sve super, svi sretni i zadovoljni. Nitko ne plaće, sve je puno veselja. Cure su super, tata pomože, posprema, kuha ručak, pazi na bebu dok mama spava
a slatki steee
cestitke
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 20:15   #63
trudnoča

moja je cura 3mj trudna,sad je svadba...a hormoni divljaju:
volio bi znat kada se diete rodi,kako,sta,da joj olaksam,da bude namiru.
ynam kuhat.peglat sve,tu joj puno olaksam,ovo ce mi biti prvo dijete,jako smo sretni i uybudjeni,tako da nista neynam...
i da ako je ko bio na porodu,kako je to,se koji srusio?
josipri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 20:31   #64
samo budi uz nju...pričuvaj bebu nek se ona istušira, pojede, popije kavu u miru (ne mora sve odjednom )...pošteda od kuhanja i peglanja prvih tjedan dva isto dobro dođe..


Moj bio oba puta samnom i nije se srušio...prvo rekao da neće niš gledat, na kraju nije mogao ne gledat, drugi put me zaboravio pridržavat, sam otišao naprijed da dočeka malca

Čestitam i sretno
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 20:46   #65
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
samo budi uz nju...pričuvaj bebu nek se ona istušira, pojede, popije kavu u miru (ne mora sve odjednom )...pošteda od kuhanja i peglanja prvih tjedan dva isto dobro dođe..


Moj bio oba puta samnom i nije se srušio...prvo rekao da neće niš gledat, na kraju nije mogao ne gledat, drugi put me zaboravio pridržavat, sam otišao naprijed da dočeka malca

Čestitam i sretno
mene strah samo da se ne srusim,jer sam cuo da vecina njih pada u nesvijest
a olaksat cu joj,to sigurno,a i jedva cekam da se rodi...jooj
josipri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 20:53   #66
Nećeš se srušiti, sigurno!
To je toliko preeeedivan trenutak da ga nemoj propustiti ni po cijenu padanja u nesvijest

I moj muž se prvo žestoko protivio da bude sa mnom (isto tvrdio da će se srušiti ), a na kraju je bio sa mnom i više nego je bilo potrebno i uživao u svakoj sekundi. Da ne pričam da je snimao s kamerom (ne baš sam porod, više iznad moje glave ali je ulovio malca čim je ugledao svjetlo dana) i zajedno smo plakali od sreće. Da ne pričam da smo se svo troje mazili još dva sata nakon poroda i divili se NAŠEM malom anđelu

E to je - NEPROCJENJIVO!!!!

Što se tiče pomoći kod kuće, bitno je da si tu za nju i pomogneš kad te nešto zamoli. I budi joj moralna podrška (meni to jaaako trebalo, sumnjala sam u svoje dojenje, držanje bebe, pa jel mu nešto fali, boli ga...). To je bitno.


Samo hrabro! Sretno!!!!
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 20:54   #67
moj se nije srusio, ali on je vojnicina i opet daleko od tog da mu nije bilo mucno prolaziti to. moja preporuka ti je, radi tocno ono sto ona trazi (da ju drzis za ruku, masiras kriza, usutis ili pricas viceve, stogod) i samo to - to ce biti dovoljno. ako ti bude slabo od krvi i slicnog onda sjedi kod glave i gledaj ju u lice, dodaj vode kad trazi itd. ne gledaj dole. mojeg je skoro srusilo kad je beba vec izasla (sto je sve odgledao sa zanimanjem), pa treba izac posteljica - e tad je babica zalegla meni na trbuh a u tom momentu sikne krv i on je mislio da je nesto puklo u meni i da cu iskrvariti tamo pred njim - pobijelio je ko zid. ja nisam uopce vidjela krv i samo sam vidila da je bijel i opce nisam kuzila koji mu je kiki. dakle ako se tak nekaj desi nemoj se onesvijestit, to je normalno
za drugi put sam mu rekla da smije izaci van u momentu kad meni puknu epiduralnu
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 21:22   #68
Quote:
josipri kaže: Pogledaj post
mene strah samo da se ne srusim,jer sam cuo da vecina njih pada u nesvijest
a olaksat cu joj,to sigurno,a i jedva cekam da se rodi...jooj
Moj muž nije pao u nesvijest (a mislio je da hoće). I kaže da si nikad ne bi oprostio da je propustio porod, sad kad zna kako je to predivan događaj
__________________
26.07.2009. & 8.10.2013. :-) <3
... Tko nije drvo razumio prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio i shvatit će kad - tad da ne zna što je hlad...
mišolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 21:23   #69
Quote:
josipri kaže: Pogledaj post
mene strah samo da se ne srusim,jer sam cuo da vecina njih pada u nesvijest
a olaksat cu joj,to sigurno,a i jedva cekam da se rodi...jooj
ma nećeš se srušiti (dogodi se al obično kad već sve bude gotovo)...to je tako divno i čudno i nevjerovatno iskustvo...kako ženi tako i mužu
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 23:30   #70
x

Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ma nećeš se srušiti (dogodi se al obično kad već sve bude gotovo)...to je tako divno i čudno i nevjerovatno iskustvo...kako ženi tako i mužu
sve je meni to jasno,samo tko ce to docekat))
oik njoj teze jer nodsi,pa mucnine...
joj
josipri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 23:59   #71
Quote:
josipri kaže: Pogledaj post
moja je cura 3mj trudna,sad je svadba...a hormoni divljaju:
volio bi znat kada se diete rodi,kako,sta,da joj olaksam,da bude namiru.
ynam kuhat.peglat sve,tu joj puno olaksam,ovo ce mi biti prvo dijete,jako smo sretni i uybudjeni,tako da nista neynam...
i da ako je ko bio na porodu,kako je to,se koji srusio?
pa ak se srušiš ... ustat ćeš se i popit čašu vode s malo šećera i super.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 09:48   #72
kako bih vam ja svima jednu trisku opalila pa da se zbilja imate razloga srušiti!!!!

bitno da ste ZAJEDNO S NAMA TRUDNI, da je to NAŠA beba itd.

a kad treba bit van sebe 9 mj. i doživjeti porod u VLASTITOM tijelu, pa se nacicavat noćima... onda je to PRIRODA TAK ZRIHTALA!!



(da me se ne shvati krivo - oni tate koji zbilja i jesu trudni skupa s mamama i sve to, neće ni pitati ovakve gluposti jer stvarno sve prolaze skupa od prvog dana i njima svaka čast!)
(mm još balansira između ove dvije opcije al je shvatio da će na porodu bit makar se srušio)
__________________
37 TT
pokatkad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 10:03   #73
Quote:
pokatkad kaže: Pogledaj post
kako bih vam ja svima jednu trisku opalila pa da se zbilja imate razloga srušiti!!!!

bitno da ste ZAJEDNO S NAMA TRUDNI, da je to NAŠA beba itd.

a kad treba bit van sebe 9 mj. i doživjeti porod u VLASTITOM tijelu, pa se nacicavat noćima... onda je to PRIRODA TAK ZRIHTALA!!




porod nije ko na filmovima da se ljudi ruse.
ja znam za dosta muzeva koji su bili na porodu i ni jedan se nije srusio. cak i oni naaaajgori koji se boje vaditi krv (da, ima i takvih). to je zaista takav trenutak pun emocija da se ne stignes ni srusiti.
ali da, kad god bi moj muz rekao da je bio na porodu prvo pitanje bi uvijek bilo: "Jesi se srusio?"
Pa jbmu....ZENA RADJA DIJETE....sta se tu ima ko rusit....
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 20:05   #74
Dok sam ja rađala jedan se srušio , a rušeći se povuko je ctg aparat i razbio ga .
To sigurno nisi htio čut, al šta onda dešava se, preživio je i vjerojatno se danas toga prisjećaju sa smjehom.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 20:49   #75
Moj suprug nije bio samnom na porodu. Niti on baš nije bio za niti ja (a nije ni mogao jer sam rađala u Merkuru). Prvo, zbog ne lakog života on najčešće nelagodne situacije prikriva zezancijom, pa dok me je furao pod trudovima u bolnicu je non stop nešto lupetao i smijao se, a lijepo sam ga molila da kad me uhvati trud da bude kuš, ali ne on je morao (ubila bi ga)tak bi se zezao i u boksu. Drugo nemože gledati kad nekoga nešto boli a i imam osjećaj da bi postao ratoboran i nestrpljiv kad bi me jako dugo gledao kako se mučim, a istovremeno bi i ja bila zbog svega toga dodatno živčana. Ovako sam mu pol sata nakon poroda poslala slikicu i dok je mišek još bio na meni ga nazvala i zajedno smo plakali (iskreno nisam očekivala da bu u tom trenutku plakao) i taj ću trenutak pamtiti do kraja života, a kroz dva sata smo se već i vidjeli i on bebeka u živo. Tako da, ja se divim tatekima koji budu na porodu, ali meni je bilo lakše samoj, tako da i ti sa svojom dragom razgovaraj, vidi što ona želi i ako želi da budeš snjom daj sve od sebe da joj pomogneš, i samo nemoj dozvoliti da te uhvati panika jer je strašno al ne baš kak to vjerovatno izgleda
__________________
...moja dva sunca na prozorčiću, Jura 29.06.10 & Toma 16.09.12...
minči is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.