Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2010., 10:48   #41
NAVALI NARODE SA NARUDŽBAMA ZAGOR IMA REZERVIRAN ČARTER
Inače ja nemrem otrgnuti tu mrežicu a kamoli bebač, doduše moji zubi su slabiji nego njihovi
ŽENO DI TI DIJETE NA TIPKOVNICI ILI NEGDJE ZALJEPLJENO SELOTEJPOM
zagor61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 10:48   #42
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
pa nekako mi djeluje kao da dijete pocucla pol tog materijala i da se može otrgnuti to se ne smije davati bebi koja ima pokoji zubić ili?
yok... safety first.. ej to je tako čvrsto da se izrazim zalotano da nema šanske da taj materijal u spoju gore pukne...
ovo u boji nije plastika.. već neka tvrda guma... zaista moja nije ova druge dvije oštetila..

doduše mi smo kasno dobili zube.. tek sa 10 mjeseci a tada je već prestala cucleti ovu spravu.... nju je cuclala od cca 4 mjeseca života pa do nekog 7 mog mjeseca
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 10:49   #43
Quote:
zagor61 kaže: Pogledaj post
NAVALI NARODE SA NARUDŽBAMA ZAGOR IMA REZERVIRAN ČARTER
Inače ja nemrem otrgnuti tu mrežicu a kamoli bebač, doduše moji zubi su slabiji nego njihovi
ŽENO DI TI DIJETE NA TIPKOVNICI ILI NEGDJE ZALJEPLJENO SELOTEJPOM
evo idem van sa njom na plac..

ŠTO ME UHODIŠ??
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 10:51   #44
MA FALIŠ MI PA ONAKO
zagor61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 11:03   #45
Ima na ebayu, vidjela sam od Tommee Tippeea, ali nisam imala pojma što je to i čemu služi
Baš ću si kupiti
Kad smo kod nepotrebnih stvari ja sam kupila ovo: http://www.babynation.co.nz/epages/b...0Infafeeder%22
Nature is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 11:16   #46
ovo za grickanje izgleda super a tek sam na ovom super-prirodna-majka topicu saznala za to

Nature kak se to zove na engleskom, trazim na TT stranici pa ne mogu naci?
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 11:28   #47
Quote:
Nature kaže: Pogledaj post
Ima na ebayu, vidjela sam od Tommee Tippeea, ali nisam imala pojma što je to i čemu služi
Baš ću si kupiti
Kad smo kod nepotrebnih stvari ja sam kupila ovo: http://www.babynation.co.nz/epages/b...0Infafeeder%22
e vidiš ovo mi nije loše, baš za djecu koja odbijaju žlicu kao moj...
__________________
♥♥ Filip 18.02.2010. ♥♥
žeeljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 11:28   #48
Pusenje i pijenje u trudnoci i za dojenja je katastrofa, objasnjenja tipa bolje da mama pusi nego da bude nervozna, o pivi i mlijeko su toliko idiotska da ih ne bi rekli ni djetetu od 2 godine, a kamoli pred odraslim ljudima...Prestanite pusit i pit i tocka, nemate objasnjenja..ja sam bila pusac, al sam s skidanjem kondoma, ukinula i cigare...
Jos ne kuzim potrebu zena da sve ono sta nisu htjele, mogle ili zeljele ponuditi svojoj dijeci pravdaju to su novotarije, gluposti i bedastoce....smatrati da je pusenje, spavanje s zivotinjama okej, ali zamisli glupe majke koja svom djetetu da mobil ili babygym...
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 11:29   #49
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
ovo za grickanje izgleda super a tek sam na ovom super-prirodna-majka topicu saznala za to

Nature kak se to zove na engleskom, trazim na TT stranici pa ne mogu naci?
Fresh food feeder/ nibbler
Ima i Nuby.

Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
evo još jedna poamerikanizirana
Nature is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 12:50   #50
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
imam doma dvije poptuno kucne, ciste, zdrave, cijepljene, sterilizirana/kastriran macke i ne pada mi na um rjesavati ih se kad jednog dana dobijemo bebu! of kors da im necu dati da mi skacu po djetetu, spavaju pored djeteta - posebice dok je dijete malo - ali prvenstveno zbog dlaka koje i mene smetaju i ne volim ih imati na sebi, oko sebe.......
ovo sve zvuci lijepo i bajno al to nikad ne znas kako ce ici. mi ne,mamo zivotinju u stanu, ali imaju nam obje nane i dede. i gle cuda, curka mi je pola godine dobivala alergiju /koprivnjacu a mi nismo znali od cega. isli na test, i zamisli , imamo alergiuhju na macku i to ne urodjenu nego stecenu jer je prerano dosla u dodir s macijom dlakom i pljuvackom ( sa mj. dana smo prvi put dosli u dodir , a alergiju je tek razvila s 10 mj). mada nikad nije dirala te mace svejedno je dobila alergiju. e,sad da imamo macu morali bismo je dati osim ako ne zelimo da nam dijete dobije astmu. ovako vise ne idemo ni kod jednih ni kod drugih, a oni paze da ne diraju mace kad krenu kod nas. zalosno, al tako je.
i moram reci da su obje iskljucivo kucne, cijepljene i kastrirane mace.


on topic, ne mislim da je pohvalno piti i dojiti bebu od nekoliko dana. sve to njima dodje u mlijeko. meni je dzana do 5 mj. imala grceve kad god bih pojela paprike i dojila, tako da....... inace, to nema zive veze sa stjecanjem imuniteta, a posebno ne cigarete. sto se ostalog tice, ja sam sve brisala i sterilizirala do 14. mj. a onda sam prestala i postepeno je navikavala na bakterije. beba od 4 dana nije isto kao i beba od 14 mj,
mislim da se imunitet stice kad dijete nije bolesno i ne pije antb. nimalo mi nije lijepo vidjet bebu od nekoliko mj. u zadimljenim prostorijama, zatim kako puzu u parkovima punim smeca i onda te ruke trpaju u usta i sl. , stavljaju opuske u usta i sl. ja osobno mislim da bih dobila neku zarazu tako, a ne mala beba. mozda pretjerujem al je tako. u tom sam periodu vodila bebicu u igraone , koje su ipak cistije od parkova. sad smo u parku svaki dan, ali moja cura je vec razumna da razumije kad kazem "ne ruke u usta, ne diraj to" i sl. sama kaze "pi kaka".. helem...
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice

Zadnje uređivanje Suncica_B : 09.08.2010. at 13:00.
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 12:51   #51
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post

Naravno da mi nije bilo potrebno ni duda, ni jednokratne pelena, ni sterilizator, ni izdajalica, ni zvečke, ni krpice, ni obleka mnoga.... nije - ništa to nije nužno... ni viper nije nužan, ni kolica nisu nužna.... ma ti sigurno nisi ni koristila Autosjedalicu već si dijete vozila na koljenima u autu... a vrijeme pokazalo da je ne nužna već i korisna..

ne znam sa čime bi se prije složila - vlažne maramice, Bumbo sjedalica, Čudotvorna duda (koju nismao imali ali priznajem ljubomoru), ... sve su to stvarčice koje nama mamama koje smo cijeli dan doma sa bebama olakšavaju posao! da, to je posao!
i kao što netko ima super udobnu stolicu ili jastučić kraj tipkovnice da odmara ruke dok tipka tako i nama radnicima u majčinstvu treba Bumbo sjedalica i vlažna maramica

a i zaključak ti je izvrstan -
- ništa od toga nije neophodno ali ne znači da djetetu treba dati samo kruha i vode /mlijeka da nas netko ne proglasi potrošačima koji razmazuju svoju djecu (hm mislim da se ne kaže razmazuju ali skužilo se šta mislim)
- tko voli nek izvoli - kažem ja - ako si netko može priuštiti sve te silne gadgete koji ne samo da su korisni i zabavni nego i fora izgledaju neka!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 13:00   #52
Quote:
Suncica_B kaže: Pogledaj post
ovo sve zvuci lijepo i bajno al to nikad ne znas kako ce ici. mi ne,mamo zivotinju u stanu, ali imaju nam obje nane i dede. i gle cuda, curka mi je pola godine dobivala alergiju /koprivnjacu a mi nismo znali od cega. isli na test, i zamisli , imamo alergiuhju na macku i to ne urodjenu nego stecenu jer je prerano dosla u dodir s macijom dlakom i pljuvackom ( sa mj. dana smo prvi put dosli u dodir , a alergiju je tek razvila s 10 mj). mada nikad nije dirala te mace svejedno je dobila alergiju. e,sad da imamo macu morali bismo je dati osim ako ne zelimo da nam dijete dobije astmu. ovako vise ne idemo ni kod jednih ni kod drugih, a oni paze da ne diraju mace kad krenu kod nas. zalosno, al tako je.
i moram reci da su obje iskljucivo kucne, cijepljene i kastrirane mace.
naravno, to stoji, ne mogu znati takve stvari, posebice jer su te alergije opcenito jako nepredvidive i mogu se javiti u bilo kojoj dobi nakon tko zna koliko vremena.
moja poanta je bila u tome da se necu po difoltu u startu rjesavati macaka samo zato sto bi dijete, eto, u nekoj dobi mozda moglo (a ne mora uopce) razviti alergiju, ili zato sto netko misli da su macke rasadnik bolesti (a nisu ako je zadovoljeno sveto trojstvo zdravlje, higijena i odgoj zivotinje ).
kao sto se necu rjesavati svakog tepiha i kao sto necu izbaciti sav namjestaj i kupiti novi u strahu zbog grinja i prasine koja se nemre 100% ocistiti iz tkanina
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 13:15   #53
MA OK, to se sve slazem, jer dijete moze dobitu alergiju na grinje i ti tu nista ne mozes.

ali porediti zivot beba s kucnim ljubimcima i pijenje i p usenje u trudnoci i vrijeme dojenja je totalno neobasnjivo. navikavanje bebe na maciju /psecu dlaku i slinu jeste izlaganje bakerijama na koje se treba u zivotu navici, ali ne vidim kakve veze ima pusenje s tim.

moram jos reci za ove potrebne stvari. idu mi na k ljudi koji imaju mobitele od 600 EURA i bijesna auta, al im dijete zeljno svega / pod svega mislim na neke igracke i zajebancije koje im zaista nisu potrebne za zivot, al ipak jesu. ja sam kupovala sve sto sam mislila da ce mi trebati i nista nisam bacila. nisam pomodarski tip, al treba olaksati sebi. gluposti tipa kako djeca dobiu alergiju od vlaznih maramica i sl. su mi najgore, a to obicno dodje od ljudi kojima se u dnevni budzet ne mogu uklopiti te maramice, a danas ih na trzistu ima i po 1, 7 KM , 70 kom.
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 13:25   #54
ne treba ga drzati pod staklenim zvonom.... al to napisah tek da ne budem off... inace hocu pitati cure "gore"
jel to cemu taj tzv. fruchtsauger ??? ja bas nekidan vidjela u babywalz katalogu i mislim to bi meni bilo idealno za malu, inace imamo 4 zuba,ali ona se na svaki komadic gusi i povraca, mozda bi ovako naucila zvakati , ha??
__________________
19.10.2009 :)
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 15:14   #55
Quote:
Suncica_B kaže: Pogledaj post
ja sam sve brisala i sterilizirala do 14. mj. a onda sam prestala i postepeno je navikavala na bakterije.
Quote:
Suncica_B kaže: Pogledaj post
, imamo alergiuhju na macku i to ne urodjenu nego stecenu jer je prerano dosla u dodir s macijom dlakom i pljuvackom



A u ostalo, ne možeš uspoređivati dijete koje se rodilo u kući u kojoj se nalazi pas/mačka s onim koji tek povremeno dolazi u doticaj s njima...
Imunosistem u djece u tijeku razvoja prolazi kroz određene procese. Nakon par mjeseci potreban mu je određeni imuno-trigger (obično je to prašina, grinje, dlake, ostaci mlijeka u nosu, itd...) kako bi se sustav aktivirao. Ukoliko djecu držite u strogo sterilnim uvjetima, vrlo vjerojatno će kroz par godina dijete biti alergično i na mjesečevo svjetlo, a ne daj /ovdje stavi božanstvo koje želiš/ da dijete slučajno stavi prljave ruke u usta...

Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
evo ga:
http://www.foxnews.com/story/0,2933,534358,00.html
__________________
ništa nije tako jednostavno kao što izgleda...

Zadnje uređivanje demian_von_hesse : 09.08.2010. at 15:23.
demian_von_hesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 15:41   #56
Quote:
sunashce kaže: Pogledaj post
pozzz!
pod pretpostavkom da ću biti napadnuta i ismijana, ipak otvaram ovu temu,
jer mi, iz dana u dan, sve više upadaju u oči neke čudne, po meni nevjerojatne stvari.
ali da započnem: došla mi prijateljica iz amerike s bebom, puna različitih rekvizita "nužno potrebnih" za "zdrav" odgoj djeteta; maramice za brisanje svih predmeta koji padnu na pod, nekakva gumena stolica, koja izgleda poput tute, za učenje sjedenja, nekakve svemirske dude u koje se sjecka voće i povrće, pa dijete sisa sokove, itd, itd.. pa onda čitam po forumu o kantama za odlaganje pelena od 2000 kn, pa o tome valja li popiti piće u trudnoći ili za vrijeme dojenja...
Roditelji obično s prvim djetetom paničare. Naročito nove generacije; više uglavnom ne dolazimo iz velikih obitelji gdje si naučio o maloj djeci još kao klinac jer su ti roditelji štancali braću bez kontracepcije.
Prvom će djetetu roditelji obično sterilizirati dudu svaki put kad padne na pod, trčati za njim da ga podignu ako se popikne i šta sve ne. Drugom će ispalu dudu oprati pod mlazom vode. Najkasnije četvrtom obrisat će je o hlače ako vide da se nešto zalijepilo.

Quote:
ugl, budući sama imam dvoje već velike djece, a nisam mama iz prošlog stoljeća, stvarno mi nije jasno, kako sam ja uspjela odgojiti svojih dvoje, bez svih tih čudesnih pomagala, a ipak su ispala pametna, dobra, zdrava:
- iako sam u obje trudnoće tu i tamo znala popiti pivo
Zašto mi se čini da će biti hrpa vrištavih komentara “kako si mogla?!”… pokoja piva ne može naškoditi, a iznimno je dobar izvor vitamina B.
Quote:
- iako sam u obje trudnoće pušila, doduše puno manje, ali sam vjerovala da mom djetetu puno više škodi nervozna mama, nego nekoliko dimova cigareta
Nervozna mama tijekom tjedan-dva dok prođe fizička ovisnost, ili lagano trovanje tijekom devet mjeseci? Ha, ne znam ja.
Quote:
- iako sam i za vrijeme dojenja pila pivo, jer je to bio jedini način da mi nadođe mlijeko
Ajme, strašno. Sigurno će i tu biti kojekakvih komentara.
Čisto da se zna, ja sam praktički dojen pivom. Moja je majka za svako dojenje trgnula jednu pivu, što će reći da je potrošnja u mojoj kući u to vrijeme bila kao na manjoj baušteli.

Quote:
- iako su oboje svo budno vrijeme provodili na podu, jer s njega ne mogu pasti, a nisam imala ova čudesa što ljuljaju, proizvode zvukove i svjetla
Ajme, strašno. Nemaš pojma koliko si im time zakočila intelektualni razvoj.
Zvukovi, ljuljanje i svjetla vrlo su bitni za razvoj inteligencije.
Zato su moderne generacije toliko inteligentnije od svojih roditelja.

Quote:
- iako su i jedno i drugo naučili sjediti, puzati, hodati bez svih mogućih sprava koje se nude na tržištu
Nemoj reć.
Sad ćeš još reći da si i ti naučila hodati bez svih tih pizdarija.
I tvoji roditelji također.
I njihovi roditelji, i sve tako dalje u povijest.

Vi mora da ste neki frikovi.

Quote:
- iako su i jednom i drugom dude, flašice i sve ostalo padalo po podu, a nisam ih dezinficirala prije nego su ih stavljali u usta
Ajme, užasa. Imaš li pojma koliko su bacila tako unijeli u sebe?
Ne znam točno kako si im time naštetila, ali sigurno jesi. Ne bi se inače danas sve toliko steriliziralo. Da se ne bi dječji imunološki sustav slučajno protiv nečega pobunio.

Quote:
- iako mi kći istom žlicom hrani i sebe i psa
Dok je pas zdrav, to je puno manje užasno nego što se svima nama čini.
Quote:
- iako im mačka svakom naizmjence spava u krevetu
Ajme, kako to možeš dopustiti?
Može im mačka izgrepsti oči. Ili nešto drugo, jednako užasno.

Quote:
pa se onda pitam, ako su moja djeca sasvim zdrava i normalna, što će onda biti s onom djecom, odgajanom pod staklenim zvonom, kad jednog dana izađu u svijet?
Ako mene pitaš, mali debili izrast će u velike debile.
Quote:
muž i ja imamo dogovor da im nećemo braniti ništa što izravno ne ugrožava njihov život ili život nekoga iz njihove okoline. jer to je jedini način da im otvorimo slobodne poglede na svijet, da ih izvadimo iz kutije u koju ih pokušava svrstati ovo naše konzumerističko društvo. (mogu se samo pohvaliti da su i u školi i u vrtiću, a i na svim drugim mjestima jedna od najpristojnije i najodgojenije djece.)
vidim da većina roditelja ne misli tako. pa me zanima i vaše mišljenje.
Većina roditelja spada u većinu ljudi, dakle idiote.
Meni je drago čuti da netko još odgaja djecu a da mu se život ne vrti oko njih.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 17:08   #57
Pod staklenim zvonom?
Ne.
Ne brisem dijetetu ruke radi svake sitnice.

Ali, da li cu koristiti dodatke za dijecu, nebi li mi zivot bio olaksan? naravno!
zasto ne u ljulju, ako ga to smiruje!
Zasto ne u hodalicu, malo, kad od tog dodje vrijeme!
zasto ne u ninalicu!
cool ideja za tu dudu vidis...da se moze staviti hrana unutra! zasto ne! pa to je kao prije sto se mrkva davala kad krenu zubi da malo češe zube!
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 18:00   #58
Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
Zasto ne u hodalicu, malo, kad od tog dodje vrijeme!
Hodalica za nerazvijenu strukturu sekeleta je pogubnija i od cigarete, pive, psa, sline, prašine te ostalih, mnogobrojnih užasa, koje ove naše ibermajke spominju kao vragovi križ...

Ne da samo šteti razvoju, već se tom mladom organizmu uskraćuju potrebne faze (kod hodalice - konkretno - ustajanje iz četveronožnog položaja, iz puzanja te održavanje ravnoteže) razvoja... Hodalica je, u posljednjim godinama istraživanja, sredstvo (namjerno ne kažem - pomagalo), koje bi po mišljenju mnogih ortopeda i doktora medicinskih znanosti trebalo zakonom zabraniti!! Osim što je u hodalici dijete u potpuno nepravilnom - neprirodnom stavu, ta prokleta naprava kasnije uzrokuje nesvjesno hodanje na prstima, equinus položaj stopala, skoliozu (a koja implicitno utječe na zdravlje tada već odrasle osobe)!

Nije mi jasno kako iber-mame ne shvaćaju da korištenjem raznih šarenih fensi-šmensi "pomagala", samo sprečavaju pravilan razvoj djece...

Ogrebotine, opekline, krvarenje, nagnječenja, razbijene glave, trovanja, gliste... sve su stvari koje su bitno potrebne za razvoj djeteta... koliko god one zvučale užasno i neprihvatljivo ovim super-sterilnim ženama...

Ovdje žene trebaju shvatiti da djeca nisu njihovo vlasništvo i da će ti mali ljudi jednog dana biti samostalna bića koja će krenuti u bijeli svijet trbuhom za kruhom, gdje neće imati haljinu svoje drage mamice ispod koje će se zavući svaki put kada zagrmi vani... Shvatite da odgajate ljudska, samostalna bića, koja su vam dodijeljena 18 godina i da će nakon toga sama kročiti kroz život...

U tih 18 godina (cca) koliko ih pripremite, toliko će biti samosvjesna, samostalna i poduzetna... Uskraćujući sve stvari koje im mogu blago naštetiti, štetite isključivo njima samima kroz izvjesno vrijeme...
__________________
ništa nije tako jednostavno kao što izgleda...

Zadnje uređivanje demian_von_hesse : 09.08.2010. at 18:08.
demian_von_hesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 19:33   #59
Quote:
demian_von_hesse kaže: Pogledaj post
Hodalica za nerazvijenu strukturu sekeleta je pogubnija i od cigarete, pive, psa, sline, prašine te ostalih, mnogobrojnih užasa, koje ove naše ibermajke spominju kao vragovi križ...
Ajde, da ne moram sve ja.

Hodalica je Zlo.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 22:25   #60
Sa prvim smo imali psa u kući, nisam ništa sterilizirala, brisala/čistila isto kao i prije njegova rođenja...ni sad ga ne perem i ne brišem previše...
Manjem operem ruke jedanput dnevno i to je to...igračke sam samo oprala pod vrućom vodom prije upotrebe..
Od "pomagala" koristim samo viper (ako moram nešto obaviti) i babygym...inače bude na puzzlama na kojima se i veliki igra.

Sva ostala neka pomagala mi nisu potrebna a protiv korištenja sam nekih poput hodalice....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.