Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2010., 01:05   #21
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
kod mene nisu baš uvrede, ali idu od trenutka kretanja prema sobi, pa za vrijeme lupanja vrata i još nekoliko minuta kasnije u sobi... daleko je od puberteta i noćnih izlazaka
Be afraid, be very afraid.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 01:05   #22
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Malo sam se pogubio: uvrede idu prije ili nakon demonstrativno zalupljenih vrata?
Zavisi o važnosti izlaska i uzrujanosti djeteta. Jer što je uzrujanije više ti toga ima za reći pa neki puta zalupi vratima prije "te" rečenice pa viče kroz zatvorena.
Ili, kao što je bio slučaj sa mojim klincem, nakon lupanja vratima jer je prije - zaboravio.

Iako ona u pravilu ide prije. Lupanje vratima je onaj završni udarac. Točka na i.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 01:06   #23
Jebote Lorde pa ti postajes prava kucanica. Biti ce od tebe divna majka.

Nego, da napisem par rijeci na zadanu temu.

Prijekori, urlanja i ine simpaticne ekspresije unistavaju samopouzdanje kod djece, isto kao i ispoljavanje pretjerane brizljivosti.

Obratiti paznju na dijete u tom trenutku, ponuditi pomoca ako je potrebna (jer djeca se znaju i sama dignuti), ali najbitnije od svega -ako povrede nisu velike, pa je potrebna intevencija druge vrste -izverbalizirati tj. s njime proci cijeli scenarij kako se to desilo i zasto.

Znate ono: "nemoj trcati, nemoj trcati. Cujes li me? Nemoj trcati". I onda padne i ti ponosno kaze: "jesam li ti rekao, zasto nisi slusao?"
"Hej stari, cuo sam te, nisam gluh", otprilike. Djeca su uzbudjena, otkrivaju svijet...a trcanje...vjetar u lice, srce lupa...tko bi tome odolio.

Moras i pustiti, ali moras i pratiti. Tu ona majcina intuitivnost (ne strijepnja) bi trebala doci do izrazaja. Ocevi su vec druga prica. Oni su tu da objasne i da potrce, interveniraju (u nekom idealnom svijetu dvoje koordiniranih partnera).

No da ne duljim, umjesto onoga "cujes li me, ne trci". Zamijeniti s "polako, mogao bi pasti". Jeste da ja pocinjem zvucati kao Lord, ali tako se jasnije odasilja poruka dijetetu. Ukoliko ne poslusa na prvu, e v e n t u a l n o drugu...trecu niti ne cekas, vec ga primis za ruku i prekines veselje. Pitat ce se zasto, ali i tu ste da mu jasno date odgovor.

Teatar uvjek radja i teatar kod djece. Pa sad...kako cete.
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 01:08   #24
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Be afraid, be very afraid.
ma ista je majka... zato se ne brinem... borac za pravdu, srčana, traži istinu ... i svoju volju

i da, ponekad zalupi i po nekoliko puta vratima... primi kvaku pa nabija
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 01:10   #25
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
kod mene nisu baš uvrede, ali idu od trenutka kretanja prema sobi, pa za vrijeme lupanja vrata i još nekoliko minuta kasnije u sobi... daleko je od puberteta i noćnih izlazaka
Marširaju li pritom ukrštenih ruku?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 01:11   #26
Quote:
lilaamrit kaže: Pogledaj post
No da ne duljim, umjesto onoga "cujes li me, ne trci". Zamijeniti s "polako, mogao bi pasti".
hvala na savjetu, ali ja kažem, trči, nema veze ako padneš, dignut ćeš se
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 01:11   #27
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Marširaju li pritom ukrštenih ruku?
ponekad, da
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 01:18   #28
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Marširaju li pritom ukrštenih ruku?


Ne budite sebične, vas dvije - dajte si malo truda pa složite jedan Youtube-tutorial "mlade majke, ovo je vaša budućnost". Čitam hrpu mladih majki kako žive u uvjerenju da su vidjele što se vidjeti imalo i naučile što se naučiti trebalo, i da će njihova micicamucica sa 10 godina biti deset puta slađa, poslušnija, nježnija i raspoloženija za pipkanje i štipkanje no što je to sad.

Ili da ih se ipak ostavi da žive u neznanju i nadi?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 01:21   #29
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ili da ih se ipak ostavi da žive u neznanju i nadi?


Slutiš li kako bi nam natalitet pao da se istina dozna?

__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 01:23   #30
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post


Ne budite sebične, vas dvije - dajte si malo truda pa složite jedan Youtube-tutorial "mlade majke, ovo je vaša budućnost". Čitam hrpu mladih majki kako žive u uvjerenju da su vidjele što se vidjeti imalo i naučile što se naučiti trebalo, i da će njihova micicamucica sa 10 godina biti deset puta slađa, poslušnija, nježnija i raspoloženija za pipkanje i štipkanje no što je to sad.

Ili da ih se ipak ostavi da žive u neznanju i nadi?

ne znam što da ti kažem. ja sam imala sreću da sam prije vlastite djece imala tuđu na skrbi koja su bila blago rečena vrlo živahna i zahtjevna. a opet, velika je bila mogućnost da će moja karakterno nalikovati njima (jer svi smo karakterno nalik jedni drugima). srećom su ta djeca ispala super (za sada) ... i tako to...
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 01:24   #31
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
hvala na savjetu, ali ja kažem, trči, nema veze ako padneš, dignut ćeš se
Slazem se stobom, ali o "takvom" trcanju i ne govorim, vec o onim vecim opasnostima.

Naprimjer, zamisli situaciju da ti dijete trci na nizbrdici, gdje je akceleracija veca. I onda ti je jasno da moze pasti na nos i biti bespotrebno skupa skola, a znas koliko je slatko trcati kad ne mozes noge kontrolirati. Malo ga pustis da osjeti, ali ne previse.
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 01:28   #32
Quote:
lilaamrit kaže: Pogledaj post
Slazem se stobom, ali o "takvom" trcanju i ne govorim, vec o onim vecim opasnostima.

Naprimjer, zamisli situaciju da ti dijete trci na nizbrdici, gdje je akceleracija veca. I onda ti je jasno da moze pasti na nos i biti bespotrebno skupa skola, a znas koliko je slatko trcati kad ne mozes noge kontrolirati.
ma ne znam. kod mene je tako da postoje pravila. npr. na ulici se ne igra i gotovo, u dvorištu i vrtu skači koliko voliš i kako voliš... na nizbrdici se ili trči ili ne trči, ovisi koja je. ako se trči sam si procijeni kako ćeš trčati, ja sam već procijenila da trčanje nije toliko opasno pa izvoli... ne znam jesam se dobro izrazila i možete li me shvatiti uopće
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 01:30   #33
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post

ne znam što da ti kažem. ja sam imala sreću da sam prije vlastite djece imala tuđu na skrbi koja su bila blago rečena vrlo živahna i zahtjevna. a opet, velika je bila mogućnost da će moja karakterno nalikovati njima (jer svi smo karakterno nalik jedni drugima). srećom su ta djeca ispala super (za sada) ... i tako to...
ja nisam bila živahna,ali sam redovito bila izubijana,smotano čeljade
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 01:32   #34
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
smotano čeljade
to si sigurno negdje čula kao mala i povjerovala u to
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 01:38   #35
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ma ne znam. kod mene je tako da postoje pravila. npr. na ulici se ne igra i gotovo, u dvorištu i vrtu skači koliko voliš i kako voliš... na nizbrdici se ili trči ili ne trči, ovisi koja je. ako se trči sam si procijeni kako ćeš trčati, ja sam već procijenila da trčanje nije toliko opasno pa izvoli... ne znam jesam se dobro izrazila i možete li me shvatiti uopće
Meni je jasno, ali nisam ovdje pricala o "nekim svojim pravilima". Htijela sam dati savjet, produbiti pricu o tome. Govori se o urlanju, pa sam htijela napisati i neki od nacina kako da se sprijeci, jer u tim situacijama reagiras tako da ne razmisljas, pa eto...htijela sam potaknuti, da se moze i razmisliti o svojim reakcijama. Ali, never mind...
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 01:38   #36
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
to si sigurno negdje čula kao mala i povjerovala u to
tako nekako..
Ali sam i dalje smotana

I tata mi još uvijek ne da da vozim biciklu
a pogotovo da još i malog vozim

I stvarno sam uvrjerena da je vožnja bicikla sf
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 01:39   #37
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ma ne znam. kod mene je tako da postoje pravila. npr. na ulici se ne igra i gotovo, u dvorištu i vrtu skači koliko voliš i kako voliš... na nizbrdici se ili trči ili ne trči, ovisi koja je. ako se trči sam si procijeni kako ćeš trčati, ja sam već procijenila da trčanje nije toliko opasno pa izvoli... ne znam jesam se dobro izrazila i možete li me shvatiti uopće
a trčanje po zidiću
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 01:39   #38
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
kod mene je tako da postoje pravila. npr. na ulici se ne igra i gotovo
Aha! Stakleno zvono!

Kad smo već kod pasa...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 01:40   #39
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
I stvarno sam uvrjerena da je vožnja bicikla sf
Sada definitivno jest. Kasno je.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 01:53   #40
Quote:
lilaamrit kaže: Pogledaj post
Meni je jasno, ali nisam ovdje pricala o "nekim svojim pravilima". Htijela sam dati savjet, produbiti pricu o tome. Govori se o urlanju, pa sam htijela napisati i neki od nacina kako da se sprijeci, jer u tim situacijama reagiras tako da ne razmisljas, pa eto...htijela sam potaknuti, da se moze i razmisliti o svojim reakcijama. Ali, never mind...
ma nisam mislila pobijati tvoje savjete, već samo govorim kako je u nas
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
tako nekako..
Ali sam i dalje smotana

I tata mi još uvijek ne da da vozim biciklu
a pogotovo da još i malog vozim

I stvarno sam uvrjerena da je vožnja bicikla sf
pa dala si da te uvjere... ne znam, vidi sama isplati li ti se boriti s tim
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
a trčanje po zidiću
zašto ne... ovisi o zidiću, djetetu... procjeniš sama, pa nisi pala s kruške
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Aha! Stakleno zvono!

Kad smo već kod pasa...
ma kakvo stakleno zvono. postavimo pravila unaprijed, dogovorimo se i tako... sve se zna zašto i kako...
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.