Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2010., 12:41   #21
Ne mogu vjerovati kako ste se svi zakačili na ovu rečenicu da dobije po guzi i to sa čak 10 mjeseci, pa mislim jel tko vidio ostali tekst što sam napisala????

Dajte, smirite se, po čemu ste zaključili da ja svoje dijete mlatim svaki dan do suza, da li sam to napisala, da li sam u bilo kojoj rečenici to navela? Rekla sam da dobije po guzi kad stvarno više ne mogu sa njim izaći na kraj i kad mu čelo bude plavo i žuto od udaranja glave od pod....

Nije ni važno više ako ćete me napadati bezveze, možda će se sad opet neko pobuniti, ali boli me briga...

Ima nas više koji misle kao i ja a to je da je ovaj forum postao mjesto okupljanja ljudi koji će samo čekati kad će netko nešto napisati da se izvuče iz konteksta nešto loše pa ga napadati... dajte ljudi promislite malo svojim mozgom pa onda nešto recite, a ako ni onda nemate što za reći, onda nemojte ni pisati na toj temi...
*kockica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 12:42   #22
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
ne bi se čudila da ona ima više djece od tebe
Pa gle da ih ima ne bi joj tako što palo na pamet napisati.... već bi mi možda dala nekakvo objašnjenje ili savjet a ne odmah bum ovo
*kockica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 12:45   #23
pa savjet ti je da ne tučeš dijete, bar ne dok je tako malo.
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 12:45   #24
Quote:
*kockica* kaže: Pogledaj post
Dajte, smirite se, po čemu ste zaključili da ja svoje dijete mlatim svaki dan do suza, da li sam to napisala, da li sam u bilo kojoj rečenici to navela?...

gadljivo je koliko se puta ovakva rečenica ponovila ovdje na forumu
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 12:46   #25
Quote:
*kockica* kaže: Pogledaj post

Rekla sam da dobije po guzi kad stvarno više ne mogu sa njim izaći na kraj i kad mu čelo bude plavo i žuto od udaranja glave od pod....
Pa je lupanje po guzi jebeno drugačije od njegovog lupanja o pod.



Jebe se meni živo kaj se tebi čini ko napadanje, ali već kad si otvorila topik imam pravo reći što se meni čini kao napadanje, a to je tvoje lupanje bebe koja se već ionako sama dovoljno izlupa.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 12:46   #26
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
pa savjet ti je da ne tučeš dijete, bar ne dok je tako malo.
Da li ti znaš da to dijete ima pelenu i da to dijete ni ne osjeti koliko ka toliko "jako tučem"?
*kockica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 12:47   #27
Quote:
*kockica* kaže: Pogledaj post
Rekla sam da dobije po guzi kad stvarno više ne mogu sa njim izaći na kraj i kad mu čelo bude plavo i žuto od udaranja glave od pod....
Nemoj dozvoliti djetetu da lupa glavom u pod toliko dugo i jako da mu poplavi i požuti! Dobit će potres mozga, oštećenja, svašta...
Uzmi dijete u ruke, privij ga na prsa, ljubi, mazi, šapući na uho, njiši se....
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 12:47   #28
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
pa savjet ti je da ne tučeš dijete, bar ne dok je tako malo.
imam i ja savjet...svaki put kad ti dođe da mlatneš bebu po guzi, zaleti se i opali glavom u zid....mislim da će to imat sličan efekt na dijete, jer kad beba vidi kako ti plačeš vjerojatno će prestat sama plakat
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 12:47   #29
Quote:
*kockica* kaže: Pogledaj post
Da li ti znaš da to dijete ima pelenu i da to dijete ni ne osjeti koliko ka toliko "jako tučem"?
Pa ako ne osjeti, kog kurca to opće onda radiš?
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 12:48   #30
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Pa je lupanje po guzi jebeno drugačije od njegovog lupanja o pod.



Jebe se meni živo kaj se tebi čini ko napadanje, ali već kad si otvorila topik imam pravo reći što se meni čini kao napadanje, a to je tvoje lupanje bebe koja se već ionako sama dovoljno izlupa.
Samo ti daj, ne planiram se spustiti na tvoj nivo pa te sad opet napadati, sorry ali nije mi to fora kao što je tebi!
*kockica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 12:48   #31
a gle, nije bas zgodno procitati tako nesto. niti ja ne mislim da ga ti sad mlatis ne znam kako, ali niti pljuska po guzi ti nije nacin.

dijete ti je nervozno..sta sad? postoji milijun razloga za to, kreni samo od ovih promjena vremena..sjebe nas, a zamisli kako tek djeluje na bebace.
nemres ga kaznjavati zato sto je nervozan. radije usmjeri tu energiju na pronalazenje uzroka tom ponasanju, promijeni mozda nesto. nemojte vec sad rijesavati probleme pljuskama.

i nemoj pustati da se toliko lupa glavom da mu sve poplavi pobogu. uzmi ga i smiri. zato si mu majka.
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 12:50   #32
Quote:
*kockica* kaže: Pogledaj post
Da li ti znaš da to dijete ima pelenu i da to dijete ni ne osjeti koliko ka toliko "jako tučem"?
a zašto ga tučeš? ako on to ni ne osjeti?
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 12:50   #33
Quote:
*kockica* kaže: Pogledaj post
Samo ti daj, ne planiram se spustiti na tvoj nivo pa te sad opet napadati, sorry ali nije mi to fora kao što je tebi!
Osvrt na tvoju izjavu nije napadanje. Ti još očito nisi doživjela napadanje.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 12:50   #34
Molim moderatore da ovu temu stave pod kljuć jer je postala nešto što nije trebala. Hvala!

Eto vam forum pa vi uživajte u njemu.... tražite si vi koji ste me napali radi "udaranja" drugu žrtvu na koju ćete se istresti....
*kockica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 12:53   #35
I moja ima "žute minute". Sad će još malo 1.5 g. Ne lupa glavom, ali kad nije po njenom se čučne i histerično vrišti.
Ja ju probam preusmjeriti na neku drugu aktivnost, ako neće ju ignoriram dok ne prestane vrištati.
MM ju zatvori u sobu na koju minutu i onda pusti. Odmah prestane plakati.

i btw: žena je došla po savjet. Nemojte ju napadati. Radije dajte neki konstruktivan savjet.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 12:59   #36
Ljudi moji pricate gluposti sto se tice lupanja. Da se danasnja djeca imaju lupaju, a ne mislim da ga sad isibas neznam kako, djeca bi danas bila drugacija. Sve im se ugada i djete to koristi. Kad vidim kako se danasnja djeca ponasaju prema roditeljima, onda stvarno nemam komentara. Djeca moraju znati ko im je roditelj, i prema kome moraju imati respekta. Ali imam osjecaj da danasnja djeca sve manje i manje imaju respekt prema roditeljima sto nisu odgojeni. Da sam ja prije rekla mami ili tati da je glupaca ili glupan, dobila bi, a danas se roditelji na te rijeci smiju, i smatraju da je to od djeteta normalno. E za mene nije normalno. Toliko od mene...
Hercegovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 13:01   #37
evo, na onom linku kojeg sam dala ima odličnih tema - ako kliknete na naslovnici "za roditelje"


Kako pomoći hiperaktivnom djetetu
Djeca i mobiteli
Kako pripremiti dijete za školu
Podrška djetetu kod selidbe ili promjene škole
Stres kraja školske godine
Kako djetetu objasniti da je roditelj dobio otkaz
O važnosti dojenja
Kako uvesti pravila spavanja
Kako organizirati putovanje s djecom
Kako s djecom razgovarati o novcu
Stres u dječijoj dobi
Kako odgojiti nenasilno dijete?
O djeci i internetu
Vrijeme posvećeno obitelji i djeci
Kako poboljšati socijalne vještine djeteta
Kako pomoći djetetu u pisanju zadaća i učenju
Školski praznici
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 13:04   #38
kockice, dobila si i konstruktivnih savjeta, ne samo kritike na račun udaranja.
prokomentiraj njih, ako već kažeš da se ne želiš osvrtati na napadanje.

ako ri je promaklo, kopiram posljednji od njih -
Quote:
Uzmi dijete u ruke, privij ga na prsa, ljubi, mazi, šapući na uho, njiši se....
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 13:06   #39
Quote:
Djeca moraju znati ko im je roditelj, i prema kome moraju imati respekta.
Poštovanje se ne stjeće udaranjem dijeteta. Samo im se usađuje strah, a roditelj onda misli kak ima super poslušno dijete.

Isto tako dopustiti dijetetu da manipulira je druga krajnost koja ne valja.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 13:08   #40
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ja kad bi svog presvlačila...i kad bi se počeo tako koprcat...jednostavno sam primila za ruke da se nemre pomaknuti.
histerizirao je ko luđak, počeo me nogama lupat... onda sam ga i za noge primila i to sve mrtvo hladno bez pretjerane panike.
nakon par puta je shvatio da može se on koprcat kolko hoće ali da sam opet ja ta koja je jača i koja drži kontrolu.

pelene sad mijenjamo bez po muke.

ne znam što da ti kažem.
možda si jednostavno preblaga pa mu trebaš postaviti malo jači autoritet.
Ne mogu ja istovremeno njega držati za noge i ruke i pri tome ga mazati kremom i stavljati pelenu, ne paničarim niti se derem na njega, niti ću to ikada.

Ja znam da sam blaga prema njemu jer mi je prvo dijete i još puno toga ne znam, ali isto tako znam da ga ne tučer jer sam ja prošla sve to u svom djetinstvu i znam što su batine tako da to nikad ne bi svome djetetu priredila.
*kockica* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.